HD w UPC

_Arek__

New member
W nocy oglądałem powt. meczu RPA - Meksyk oczywiście na TVP HD i zauważyłem coś dziwnego. Mianowicie wszedłem w giude ( przewodnik TV ) zaczęło zbierać dane i po chwili usłyszałem ryk wuwuzeli ( tych żałosnych trąbek ) i dźwięk jakby się podniósł o parę tonów. Kiedy wcisnąłem guzik UPC, żeby powrócić do oglądania kanału TVP HD dźwięk jakby nagle się trochę wyciszył. Dodam, że nie zmieniałem głośności stało się to samoczynnie ale wartości na pilocie pozostały bez zmian. Ciekawa sprawa, miał ktoś z Was podobnie? Sprawdźcie to ;)

W przewodniku odtworzony został dźwięk w 5.1 natomiast jak włączyłeś kanał do oglądania to domyślnie jest ustawiony 2.0 i tak samo jest z innymi kanałami.
Jeżeli wybierzesz program do oglądania i naciśniesz przycisk i to masz do wyboru ścieżki dźwiękowe oraz napisy (o ile na danym kanale są do wyboru).
;)
 

Robert Dy

New member
No i całe szczęście że się tak skończyło. Dzisiaj rano byłem umówiony z instalatorem, do sprawdzenia czy z mojego balkonu złapię sygnał SAT. Co do samej jakości transmisji to uważam że jest nieco gorsza w porównaniu do mistrzostw z 2006 (Polsat Sport HD). Ze względu na trąbki wyłączyłem dźwięk 5.1 :)
 

Gracjan1

New member
1) Gracjan 1 obiecał, ze jak dołącza TVP Sport i TVP HD to zdradzi nam co dalej ;)

2) Ja wiem tylko, ze ma dołączyć BBC HD - informowali o tym przy starcie BBC HD w Polsce.

3) Ktoś na Facebooku napisał: "A wygląda na to że to nie koniec zmian dziś wysypał mi się internet i dzwoniłem do techników i standardowo zaproponowano mi Super HD na co ja że za ten zestaw to ja dziękuję moze jak cos więcej się w niej pojawi na co technik na party line mowi to prosze śledzić bo w najlbiższym czasie ma się cos "ruszyć"

:bober:

Dowiedziałem się narazie że pakiet Super Hd będzie powiększany w najbliższym czasie Upc złożyło ofertę Eurosport i 2 kanały w Hd ma dojść też BBC HD . Ja bym ci radził nie brać narazie tego pakietu ponieważ promocja będzie jeszcze długo i gdy nowe kanał wejdą to i tak ona będzie więc nie musisz odrazu kupować
 

Logoth

New member
Super wiadomość! W ostatniej chwili i taka niespodzianka! Brawo.
Wszyscy krytykanci i krzykacze powinni uderzyć się w pierś!

a moze gdyby nie krzykacze, upc nie dogadaloby sie z tvp?
nie wiem czego rządała tvp, moze kosmicznych pieniędzy i warunków, gdyby ludzie nie byli BARDZO zdenerwowani, tvp hd by pewnie nie bylo.

i nie wiem ile w tym winy UPC, a ile TVP.
 

Gracjan1

New member
a moze gdyby nie krzykacze, upc nie dogadaloby sie z tvp?
nie wiem czego rządała tvp, moze kosmicznych pieniędzy i warunków, gdyby ludzie nie byli BARDZO zdenerwowani, tvp hd by pewnie nie bylo.

i nie wiem ile w tym winy UPC, a ile TVP.

To nie jest tak jak napisałeś to była dziwna sprawa bo umowa z Tvp została już podpisana 3.Czerwca tyle że Upc nikomu nic nie powiedziała a że media2 pomyślało dzisiaj piątek to Upc kanałów nie da i napisali !!!
 

m_lesiu

New member
"a że media2 pomyślało dzisiaj piątek to Upc kanałów nie da i napisali !!!"

Media2 napisało wyraźnie, że informację o braku TVP HD I TVP Sport otrzymali z biura prasowego UPC, cytuję:
"Już wiadomo, że przed mundialem TVP HD nie dołączy do UPC Polska, największego operatora kablowego w Polsce. - Nic nie wiadomo, żeby tak było - usłyszeliśmy dzisiaj w biurze prasowym UPC pytając o plany włączenia kanału TVP HD do ofert"

Ja zrezygnowałem z pakietu cyfrowego jakoś po 18 tego samego dnia, tj. w czwartek, i od dwóch konsultantów otrzymałem potwierdzenie, że obu tych kanałów nie będzie.

Tak na chłopski rozum, zastanów się... po jaką cholerę zarząd UPC miałby wprowadzać błędne informacje do obiegu? Przecież w ten sposób nic nie zyskują a tylko tracą klientów (dotychczasowych i nowych).
Tych kanałów miało nie być na mundial, natomiast "coś" spowodowało że sytuacja się z dnia na dzień zmieniła: niezadowolenie klientów UPC, fakt dołączenia tych kanałów w Cyfra+, może zmiana warunków umowy z TVP?
 
Ostatnia edycja:

Gracjan1

New member
"a że media2 pomyślało dzisiaj piątek to upc kanałów nie da i napisali !!!"

media2 napisało wyraźnie, że informację o braku tvp hd i tvp sport otrzymali z biura prasowego upc, cytuję:
"już wiadomo, że przed mundialem tvp hd nie dołączy do upc polska, największego operatora kablowego w polsce. - nic nie wiadomo, żeby tak było - usłyszeliśmy dzisiaj w biurze prasowym upc pytając o plany włączenia kanału tvp hd do ofert"

ja zrezygnowałem z pakietu cyfrowego jakoś po 18 tego samego dnia, tj. W czwartek, i od dwóch konsultantów otrzymałem potwierdzenie, że obu tych kanałów nie będzie.

Tak na chłopski rozum, zastanów się... Po jaką cholerę zarząd upc miałby wprowadzać błędne informacje do obiegu? Przecież w ten sposób nic nie zyskują a tylko tracą klientów (dotychczasowych i nowych).
Tych kanałów miało nie być na mundial, natomiast "coś" spowodowało że sytuacja się z dnia na dzień zmieniła: Niezadowolenie klientów upc, fakt dołączenia tych kanałów w cyfra+, może zmiana warunków umowy z tvp?

ale zrozum że umowa została z tvp podpisana 3.czerwca i o tym pisałem na forum więc według twojego tekstu wychodzi że tvp podpisało umowę później zerwało a na końcu podpisała???
 

m_lesiu

New member
Skoro była podpisana, to co stało na przeszkodzie by o tym poinformować klientów UPC, że będą mieć oba kanały na Mundial? :)

Chyba zgodzisz się ze mną, że wystarczyło by zarząd dał komunikat w stylu: "oba kanały będą dostępne na Mundial, jednak z przyczyn technicznych może nastąpić opóźnienie".

Jeśli natomiast w czwartek wieczorem zarząd rzekomo już wiedział że te kanały zostaną włączone, a widział co się dzieje na forach oraz co zostało napisane na Media2 (a wiedział na pewno), co stało na przeszkodzie by dać sprostowanie i podać datę piątkową jako termin wprowadzenia kanałów (baaa, spokojnie mogli dać sobie czas do końca tego tygodnia)?

Zamiast pisać posty powiększoną i pogrubioną czcionką po prostu pomyśl, czy to co Ty piszesz jest w ogóle logiczne (i nie chodzi czy umowa była podpisana czy nie, ale powód braku reakcji UPC na newsy i dyskusje na forach).
 

Gracjan1

New member
skoro była podpisana, to co stało na przeszkodzie by o tym poinformować klientów upc, że będą mieć oba kanały na mundial? :)

chyba zgodzisz się ze mną, że wystarczyło by zarząd dał komunikat w stylu: "oba kanały będą dostępne na mundial, jednak z przyczyn technicznych może nastąpić opóźnienie".

Jeśli natomiast w czwartek wieczorem zarząd rzekomo już wiedział że te kanały zostaną włączone, a widział co się dzieje na forach oraz co zostało napisane na media2 (a wiedział na pewno), co stało na przeszkodzie by dać sprostowanie i podać datę piątkową jako termin wprowadzenia kanałów (baaa, spokojnie mogli dać sobie czas do końca tego tygodnia)?

Zamiast pisać posty powiększoną i pogrubioną czcionką po prostu pomyśl, czy to co ty piszesz jest w ogóle logiczne (i nie chodzi czy umowa była podpisana czy nie, ale powód braku reakcji upc na newsy i dyskusje na forach).

nie pytaj się mnie o to tylko upc ja wiem tylko że umowa została dawno podpisana a dlaczego nie powiedzieli to już nie moja brożka !!!!
 

tomek_fcb

New member
W przewodniku odtworzony został dźwięk w 5.1 natomiast jak włączyłeś kanał do oglądania to domyślnie jest ustawiony 2.0 i tak samo jest z innymi kanałami.
Jeżeli wybierzesz program do oglądania i naciśniesz przycisk i to masz do wyboru ścieżki dźwiękowe oraz napisy (o ile na danym kanale są do wyboru).
;)
To wiem ,że jak nacisnę "i" to mam wybór ścieżki i napisów. Domyślałem się też, że w przewodniku od razu zapodają 5.1 i dlatego jest głośniej ale chciałem mieć pewność :)
 

m_lesiu

New member
@biopal123
Od "niezorientowanej panienki z partyline UPC jakich wiele" nie ;-)
Ta sama osoba mówiła natomiast, że TVP na 99% nie będzie...aczkolwiek nie zdziwiłaby się, gdyby w ostatniej chwili włączyli.
O Eurosporcie powiedziała zdecydowanie, że w czerwcu na pewno nie będzie.

Oczywiście ja też tych informacji nie traktuję w 100% na poważnie, natomiast nie ma co sobie robić nadziei. Jak będzie to będzie.
 

szewol

New member
Bez reklam
Słuchajcie. Nie ma się co przekomarzać.
Z pewnością przedwstępna umowa TVP-UPC została podpisana wcześniej, ale jej finalizacja nastąpiła dopiero wczoraj. UPC zapewne nie chciało informować, że mają umowę i będą kanały. Wszyscy pamiętamy sytuację sprzed dwóch. Rzeczniczka w gazecie powiedziała, że kanały będą (wtedy też UPC miało przedwczesną umowę), a ostatecznie nie doszło do finalizacji umowy.

Co do "partyline". Pamiętajcie o jednym. Negocjacje z nadawcami prowadza jedynie wybrani pracownicy UPC. Panie i panowie "z telefonu" o wprowadzeniu kanału wiedzą dopiero z oficjalnego komunikatu dla pracowników. Do piątku godziny 21 żaden z pracowników nie wiedział o wprowadzeniu kanałów TVP Sport, TVP HD i TVP Historia.

A w ogóle. Czy to ważne? Najważniejsze, że mamy te kanały w ofercie.
 

ramzes_1981

New member
Gracjan sory , że pytam , ale trochę się niepokoje. Czy na pewno te kanały zostały włączone na STAŁE? Bo coś mi się obiło o uszy , że kiedyś był w Aster TVP HD ale go potem wyłączyli.
 

m_lesiu

New member
szewol, ważne (dla mnie), ponieważ sugerując się czwartkowym komunikatem oraz informacją od konsultantów (że TVP HD NA PEWNO nie będzie) - zrezygnowałem (w czwartek wieczorem) z instalacji cyfrowej kablówki (która miała mieć miejsce w piątek rano).

Dzwoniłem dzisiaj rano, no to mogą mi wyznaczyć następny termin montażu dopiero w następny czwartek (bo trzeba czekać 4 dni od momentu złożenia zamówienia...)...
 
Ostatnia edycja:

Gracjan1

New member
gracjan sory , że pytam , ale trochę się niepokoje. Czy na pewno te kanały zostały włączone na stałe? Bo coś mi się obiło o uszy , że kiedyś był w aster tvp hd ale go potem wyłączyli.


na 10% na stałe umowa jest podpisana nie może być tak że właczają kanał a za kilka dni wyłączą więc sie nie martw!!!
 
Do góry