HD w UPC

Wicuch

New member
mundial mundialem ale ja w końcu oglądał będę speedway tak jak należy w tvp sport :)

a za chwilę rpa-meksyk w hd :)

dzięki dla Gracjan1 za dobre wiadomości!
pzdr
 

Gracjan1

New member
mundial mundialem ale ja w końcu oglądał będę speedway tak jak należy w tvp sport :)

a za chwilę rpa-meksyk w hd :)

dzięki dla Gracjan1 za dobre wiadomości!
pzdr

No baa Speedway to najlepszy sport tylko szkoda że przerwa jest teraz i dopiero za tydzień są spotkania
Nie ma za co bardzo się ciesze że wielu na Forum ma dzieki temu dobry humor:):)
 

szewol

New member
Bez reklam
Chłopaki się postarali.
Ale powiem Wam, ze UPC jeszcze dzisiaj do 15 nie wiedziało czy włączą te kanały do oferty. Umowa UPC-TVP finalizowana była ostatecznie dzisiaj. Dlatego dopiero po 21 włączono.

PS. Jeden z kolesi na Facebooku pisze, że to nie koniec zmian. Podobno dzwonił do UPC bo mu się Internet wysypał. Konsultant zapytał czy chce SUper HD. Facio odpowiedział, ze z tą ofertą nie. A konsultant do niego, by śledził bo wkrótce "ma się coś ruszyć". Ale nie gdybajmy...
 

Gracjan1

New member
To jeszcze nie jest pewne ale Upc zaczyna współprace z Eurosportem ostatnio w 3d ale to może być początek współpracy ale jak będę wiedział na 100% to powiem
 

Edson

New member
Witam.
Powiedzcie mi jak ten mundial w HD wygląda. Przekaz na zwykłym kanale TV z tej całej cyfrówki to tragedia, przy zbliżeniach i szybkich akcjach szalona pikseloza, widać działanie programu odszumiającego skutkiem czego masa duszków i ucieczka szczegółów zwłaszcza przy ruchu. Po przełączeniu na analog notabene również z kabla UPC obraz żyleta, kolory, szczegóły obrazu, DŹWIĘK, wszystko jak z innej planety, trochę nie przeszkadzającego szumu. Problem polega na tym, ze mam CRT 25" 4/3 a w analogu mundial w 16/9 i niestety wydłużyło słupki i zawodników. W syfrze da się ustawić środek obrazu na ekranie. Nie będę ukrywał, ze dla mnie ta cała cyfrówka to badziew do wyciągania kasy od ludzi i domniemam bat dla niepłacących bo zdalnie odłączyć sygnał to zapewne jedno kliknięcie. Córeczka bawi się tym dekoderem, ja wolę analog, ładniej i szybciej, kanały w kolejności według upodobania. Dzwoniłem dziś do UPC w sprawie tej jakości meczów a jakiś cymbał tłumaczy mi , że nic się z tym nie zrobi bo TVP podaje taki kiepski sygnał. Potem dialektyka erystyczna, skąd macie sygnał do cyfry - z anteny, skąd do analogu - a anteny, z tej samej? - tak z tej samej, to w takim razie wy degradujecie obraz cyfrowy, odp. - nie to telewizja Polska tak źle nadaje, ręce opadają jak się takiego barana słucha, który sam sobie zaprzecza. Więc jakby ktoś mi tak rzetelnie odpowiedział jak ten mundial w HD wygląda to byłbym zobowiązany i przekonany, że mogę jutro skoczyć po jakąś plazmę lub LCD. Powiem szczerze do tej pory gdzieś na stoiskach RTV oglądałem czasami telewizję HD i dla mnie osobiście to marketingowa ściema, obraz kiepski choć ciut lepszy niż SD, demonstracyjne filmy HD z Blu-ray ładne ale widać manipulację, fajnie wszystko wygląda w scenach mało dynamicznych i przy od początku progresywnym materiale, tam gdzie pojawia się dynamika tak jak w futbolu najczęściej prezentuje się akcje w zwolnionym tempie aby uniknąć utraty szczegółów. Ale może coś w materii HD sie zmieniło i jakoś ten mundial da się obejrzeć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Dziura.m

New member
A mnei slabi jak cos takiego czytam zainteresuj sie co to jest wogole mpeg na czym to polega , to ze sygnal jest z tej samej anteny to prawda. TVP2 jes zbierany z analogowej anteny takiej jak sam mozesz zalupic i zamontowac na balkonie ( zebys mial stacje lokalne ) Np TVP 1 jest juz od poczatku cyfrowo przekazywany od nadawcy do dekodera (oczywiscie przez stacje czolowa ) Bardzo nie lubie jak ktos nie ma o czyms pojecia zielonego a ocenia innych i wyzywa od baranow.
Sygnal jest ten sam tylko sprobkowany cyfrowo wiec ten baran ma racje bo od jakoscu tego co nadaje analogowo TVP2 zalezy posrednio wynik co dostaniesz na OTV po sprobkowaniu i finalnie wyswietleniu tego na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

voyagerPit

New member
To jeszcze nie jest pewne ale Upc zaczyna współprace z Eurosportem ostatnio w 3d ale to może być początek współpracy ale jak będę wiedział na 100% to powiem
Rozumiem, że dzisiaj Twój dzień chwały;) ale z ilością postów już chyba dzisiaj przesadziłeś...
tym bardziej że pewnie ze szczęścia zaczynasz się powtarzać ;)

Dosłownie od paru minut na kanale 3 pojawił się TVP HD w UPC. Jakość jak na razie niestety gorsza niż z n.
Kolejny malkontent i fanatyk N-ki

POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

DZIELNA6

New member
voyagerPit piszesz bzdury. Na pewno nie jestem niedowiarkiem, tylko stwierdziłem fakt gorszej jakości w UPC TVP HD i tyle, a fanem n nie jestem. Jeszcze tylko czekam jak pojawi się Euro Sport HD i żegnam się z n.
 

Edson

New member
@Dziura.m
Wiem co to mpeg, zawodowo zajmuję się m in. kompresja video, choć nie na potrzeby telewizji, mam pojęcie o bitrate, rodzajach klatek, transformacie cosinusowej, algorytmach odszumiających, kodekach itd, potrafię ocenić przejścia tonalne, dynamikę obrazu, nie jest mi obca praca z materiałem z błony filmowej i mam do tego wszystkiego oczy i uszy, dodatkowo oczy i uszy ma również moja żona i kumpel, który raczył dziś do mnie wpaść i jakoś nikt z tej dwójki nie zauważył tej bezstratnej transmisji cyfrowe o której w przypadku TVP piszesz, obraz z analoga był kilka klas lepszy od tej zasranej cyfry, no oczywiście ty możesz sie upierać jak ten koleś z UPC, że jeden od drugiego nic się nie różnił a kiepska jakość to oczywiście wina TVP ale ja na takie bujdy nie idę.
 

Riddick

New member
a u mnie wlasnie leci powtorka RPA vs. Meksyk na TVP HD i obraz jest super
dzwiek mam 2.0 zamiast 5.1 ale to moze wina ustawien, jeszcze poszukam...
 

misiek972

New member
pytanie do gracjana wsprawie nowych kanałów

czy coś słychać o eurosport hd, eurosport 2 hd,n sporcie i innych kanałach nki,discovery hd.kiedy mogą być wprowadzone
 

REBUS82

New member
To jeszcze nie jest pewne ale Upc zaczyna współprace z Eurosportem ostatnio w 3d ale to może być początek współpracy ale jak będę wiedział na 100% to powiem
Gracjan to oplaca sie teraz zamowic super hd bo wiem ze maja promocje za 15zl?Jest szansa ze powiekszy sie ilosc kanalow i beda ciekawsze?
 

cooper69

New member
Witam.
Powiedzcie mi jak ten mundial w HD wygląda. Przekaz na zwykłym kanale TV z tej całej cyfrówki to tragedia, przy zbliżeniach i szybkich akcjach szalona pikseloza, widać działanie programu odszumiającego skutkiem czego masa duszków i ucieczka szczegółów zwłaszcza przy ruchu. Po przełączeniu na analog notabene również z kabla UPC obraz żyleta, kolory, szczegóły obrazu, DŹWIĘK, wszystko jak z innej planety, trochę nie przeszkadzającego szumu. Problem polega na tym, ze mam CRT 25" 4/3 a w analogu mundial w 16/9 i niestety wydłużyło słupki i zawodników. W syfrze da się ustawić środek obrazu na ekranie. Nie będę ukrywał, ze dla mnie ta cała cyfrówka to badziew do wyciągania kasy od ludzi i domniemam bat dla niepłacących bo zdalnie odłączyć sygnał to zapewne jedno kliknięcie. Córeczka bawi się tym dekoderem, ja wolę analog, ładniej i szybciej, kanały w kolejności według upodobania. Dzwoniłem dziś do UPC w sprawie tej jakości meczów a jakiś cymbał tłumaczy mi , że nic się z tym nie zrobi bo TVP podaje taki kiepski sygnał. Potem dialektyka erystyczna, skąd macie sygnał do cyfry - z anteny, skąd do analogu - a anteny, z tej samej? - tak z tej samej, to w takim razie wy degradujecie obraz cyfrowy, odp. - nie to telewizja Polska tak źle nadaje, ręce opadają jak się takiego barana słucha, który sam sobie zaprzecza. Więc jakby ktoś mi tak rzetelnie odpowiedział jak ten mundial w HD wygląda to byłbym zobowiązany i przekonany, że mogę jutro skoczyć po jakąś plazmę lub LCD. Powiem szczerze do tej pory gdzieś na stoiskach RTV oglądałem czasami telewizję HD i dla mnie osobiście to marketingowa ściema, obraz kiepski choć ciut lepszy niż SD, demonstracyjne filmy HD z Blu-ray ładne ale widać manipulację, fajnie wszystko wygląda w scenach mało dynamicznych i przy od początku progresywnym materiale, tam gdzie pojawia się dynamika tak jak w futbolu najczęściej prezentuje się akcje w zwolnionym tempie aby uniknąć utraty szczegółów. Ale może coś w materii HD sie zmieniło i jakoś ten mundial da się obejrzeć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

To kup plazmę i problem dynamicznych scen jak w piłce nożnej będzie z głowy. I jeżeli nie masz dużego budżetu, tv nie będzie powyżej 50 cali, nie będziesz kupował odtwarzacza i drogich filmów Blue Ray i grał przez kilka godzin na konsoli to bierz tv z HD bo FullHD to marketingowa ściema (coś na kształt pakowania matryc z 12-14 milionami pikseli do aparatów "małpek"). Żadna telewizja szczególnie kablowa nie nadaje w FullHD i szczególnie w PL jeszcze dłuuugo nie będzie bo infrastruktura do przesyłu danych jest bardzo droga. Różnicy przy oglądaniu z normalnej odległości nie widać. Widać różnicę z poniżej metra ale kto rozsądny będzie tak tv oglądać oprócz sprzętowo/cyferkowych onanistów :smile:
 

szewol

New member
Bez reklam
czy coś słychać o eurosport hd, eurosport 2 hd,n sporcie i innych kanałach nki,discovery hd.kiedy mogą być wprowadzone

1) Gracjan 1 obiecał, ze jak dołącza TVP Sport i TVP HD to zdradzi nam co dalej ;)

2) Ja wiem tylko, ze ma dołączyć BBC HD - informowali o tym przy starcie BBC HD w Polsce.

3) Ktoś na Facebooku napisał: "A wygląda na to że to nie koniec zmian dziś wysypał mi się internet i dzwoniłem do techników i standardowo zaproponowano mi Super HD na co ja że za ten zestaw to ja dziękuję moze jak cos więcej się w niej pojawi na co technik na party line mowi to prosze śledzić bo w najlbiższym czasie ma się cos "ruszyć"

:bober:
 

tomek_fcb

New member
W nocy oglądałem powt. meczu RPA - Meksyk oczywiście na TVP HD i zauważyłem coś dziwnego. Mianowicie wszedłem w giude ( przewodnik TV ) zaczęło zbierać dane i po chwili usłyszałem ryk wuwuzeli ( tych żałosnych trąbek ) i dźwięk jakby się podniósł o parę tonów. Kiedy wcisnąłem guzik UPC, żeby powrócić do oglądania kanału TVP HD dźwięk jakby nagle się trochę wyciszył. Dodam, że nie zmieniałem głośności stało się to samoczynnie ale wartości na pilocie pozostały bez zmian. Ciekawa sprawa, miał ktoś z Was podobnie? Sprawdźcie to ;)
 
Do góry