HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
List otwarty>

Nie wiem czemu mnie pytacie. Przecież jestem ściemniaczem, który nic nie wie. Postanowiłem obrazić się na Was, jak to miewał w zwyczaju pewien śp. Po prostu uznałem, że nie warto się narażać na namierzenie ze strony pracodawcy, skoro niewielu moje posty traktuje poważnie. Swoją wiedzę zachowam dla siebie. Powka. PS. Jeśli będę o czymś pisał to najwcześniej 1 dz. przed oficjalnym komunikatem do mediów.
 

maqart

New member
Cała ta dyskusja na temat TVP SPORT i TVP HD w UPC i informacje tu zamieszczane, że może będą może nie będą a jak się pojawia to nie wiadomo kiedy, to woda na młyn. Jeżeli informacje podawane przez Gracjan1 się potwierdzą oby tak było to zastanawiająca jest polityka UPC i osób odpowiedzialnych za marketing firmy. Wiadomo, że zbliżające się wielkimi krokami ( zostało 9 dni :D ) są motorem napędowym we wszystkim, co się z tym wiąże. Logiczne myślenie nakazuje, że podpisuję umowę z danym dostawcą na tyle wcześnie, aby można było przeprowadzić kampanię reklamową i przyciągnąć jak największą liczbę potencjalnych nabywców, co przekłada się automatycznie na finansowy zysk. Hipotetycznie zakładając, że takowe kanały pojawią się w ofercie UPC dzień przed lub w trakcie ich trwania a nie daj boże po ich zakończeniu to szczerze gratuluje zarządowi UPC, że zatrudnia takich specjalistów, których mottem jest '' działamy z zaskoczenia ''.
 

razorjack

New member
będę miał lada dzień TV z dekoderem DVB-C, telewizję mam z cyfrowego dekodera UPC (niestety ten z tyłu ma wyjście tylko SCART - widać jakiś najprostszy model :/ )

Czy jest możliwość podłączenia kabla (z pominięciem dekodera od UPC) od razu do TV i użycia jakoś karty z chipem która siedzi w dekoderze do odbioru wszystkich (które mam w pakiecie) kanałów ?
 

valdikrk

New member
będę miał lada dzień TV z dekoderem DVB-C, telewizję mam z cyfrowego dekodera UPC (niestety ten z tyłu ma wyjście tylko SCART - widać jakiś najprostszy model :/ )

Czy jest możliwość podłączenia kabla (z pominięciem dekodera od UPC) od razu do TV i użycia jakoś karty z chipem która siedzi w dekoderze do odbioru wszystkich (które mam w pakiecie) kanałów ?

Niestety nie ma takiej możliwości.
Karta jest parowana z dekoderem.
 

Logoth

New member
magart nie bierzesz pod uwagę takiej ewentualności, że UPC nie udało się wynegocjować takich warunków. po raz kolejny.
moze tvp liczy na sprzedaz cyfrowych dekoderow do 10tego czerwca, bo po mistrzostwach, lub jak bedzie na kablu, to juz nikt nie kupi.
 

maqart

New member
magart nie bierzesz pod uwagę takiej ewentualności, że UPC nie udało się wynegocjować takich warunków. po raz kolejny.
moze tvp liczy na sprzedaz cyfrowych dekoderow do 10tego czerwca, bo po mistrzostwach, lub jak bedzie na kablu, to juz nikt nie kupi.

OK. tylko jak to się ma do tego:

" Kilka tygodni temu nowy prezes Telewizji Polskiej w jednym z wywiadów prasowych zapowiedział, że TVP chce dążyć do szybkiego powiększenia zasięgu kanałów tematycznych. Jak zauważył, Telewizja Polska stworzyła TVP Sport, TVP Historia czy TVP HD

ale nie zadbała o szeroką dostępność tych stacji w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych. Dodatkowo podpisywanie umów z operatorami i większy zasięg ma być receptą przed zapowiadaną likwidacją niektórych stacji (m.in. TVP Historia).

Telewizji Polskiej zależy na szybkim zwiększeniu zasięgu swoich kanałów. Podpisanie nowych umów z operatorami to dla TVP także przypływ gotówki, a dla stacji tematycznych więcej przychodów z reklam. Dzięki temu kablowi i satelitarni operatorzy mogą skorzystać na lepszych umowach z TVP, tym bardziej, że mają w ręku nowy argument - jeszcze w tym roku kanały tematyczne TVP mają być dostępne dla wszystkich w ramach trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)"
 

gryzio

New member
generalnie bardzo prosto:
'ooo teraz Wy przychodzicie? to my nie damy tyle ile skłonni byliśmy dać rok temu na co się nie zgodziliście... skoro Wy przychodzicie to my Wam możemy dać co najwyżej....'
i koło się zamyka
 

Malgos

New member
Pakiet Canal+ bez HD

Pewnie sie wygłupię tym pytaniem - za co z góry przepraszam - ale ciągle mnie to zastanawia, a szukając odpowiedzi na tym forum (nie znalazłam - może "za słabo" szukałam) widzę, że jest tu sporo osób doskonale zorientowanych w temacie więc może otrzymam odpowiedź.

Mam w UPC pakiet Max i pakiet Canal+ opcja bez nagrywarki (mam własną). W tych pakietach są programy HD (nie za dużo ale są), np w pakiecie Canal+ jest Canal+ film HD i Canal sport HD, ja tych programów nie mam, tzn. kanałów np. 446 i 448 w dekoderze po prostu nie ma. Czy ktoś może odpowiedzieć mi dlaczego?
 

valdikrk

New member
Pewnie sie wygłupię tym pytaniem - za co z góry przepraszam - ale ciągle mnie to zastanawia, a szukając odpowiedzi na tym forum (nie znalazłam - może "za słabo" szukałam) widzę, że jest tu sporo osób doskonale zorientowanych w temacie więc może otrzymam odpowiedź.

Mam w UPC pakiet Max i pakiet Canal+ opcja bez nagrywarki (mam własną). W tych pakietach są programy HD (nie za dużo ale są), np w pakiecie Canal+ jest Canal+ film HD i Canal sport HD, ja tych programów nie mam, tzn. kanałów np. 446 i 448 w dekoderze po prostu nie ma. Czy ktoś może odpowiedzieć mi dlaczego?

Masz dekoder z HD?
 

maqart

New member
Pewnie sie wygłupię tym pytaniem - za co z góry przepraszam - ale ciągle mnie to zastanawia, a szukając odpowiedzi na tym forum (nie znalazłam - może "za słabo" szukałam) widzę, że jest tu sporo osób doskonale zorientowanych w temacie więc może otrzymam odpowiedź.

Mam w UPC pakiet Max i pakiet Canal+ opcja bez nagrywarki (mam własną). W tych pakietach są programy HD (nie za dużo ale są), np w pakiecie Canal+ jest Canal+ film HD i Canal sport HD, ja tych programów nie mam, tzn. kanałów np. 446 i 448 w dekoderze po prostu nie ma. Czy ktoś może odpowiedzieć mi dlaczego?


A Polsat HD kanał 320, TVN HD kanał 336, TVS HD kanał 352 odbierasz? Jeżeli nie to twój dekoder nie jest przeznaczony do odbioru kanałów HD
 
Ostatnia edycja:

Malgos

New member
A Polsat HD kanał 320, TVN HD kanał 336, TVS HD kanał 352 odbierasz? Jeżeli nie to twój dekoder nie jest przeznaczony do odbioru kanałów HD

Nie, nie odbieram żadnych kanałów HD. Ale.. ale ... czegoś tu nie rozumiem. Przeciez kiedy przyszli mi "założyć" dekoder i podpisywali ze mną umowę wiedzieli, że zamówiłam pakiety z kanałami HD więc dlaczego mieliby dac mi dekoder, który uniemozliwia odbiór programów za, które płacę???
Acha - mój dekoder to Thompson DCI52UPC02.

Co w związku z tym powinnam zrobić aby ogladać kanały za które płacę???
 

chelseaadam

New member
Byłem na tych pokazach 3D i muszę przyznać, że fajnie byłoby mieć coś takiego w domu. Oczywiście nie za taką cenę jaka jest teraz za telewizor 3D. Pytałem się też co z dodatkowymi kanałami tj. TVP HD, Eurosport HD i Eurosport 2 HD i otrzymałem tylko odpowiedź, że są bardzo niewielkie szanse na zobaczenie tych kanałów w UPC:/
 

maqart

New member
Nie, nie odbieram żadnych kanałów HD. Ale.. ale ... czegoś tu nie rozumiem. Przeciez kiedy przyszli mi "założyć" dekoder i podpisywali ze mną umowę wiedzieli, że zamówiłam pakiety z kanałami HD więc dlaczego mieliby dac mi dekoder, który uniemozliwia odbiór programów za, które płacę???
Acha - mój dekoder to Thompson DCI52UPC02.

Co w związku z tym powinnam zrobić aby ogladać kanały za które płacę???
Dekoder który podałaś jest bez HD. Pozostaje kontakt z Biurem Obsługi Klienta w UPC i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Jesteś pewna, że masz wykupiony pakiet MAX HD, bo jak podajesz masz pakiet MAX z C+
 
Ostatnia edycja:

Malgos

New member
Dekoder który podałaś jest bez HD. Pozostaje kontakt z Biurem Obsługi Klienta w UPC i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Jesteś pewna, że masz wykupiony pakiet MAX HD, bo jak podajesz masz pakiet MAX z C+

Mam pakiet MAX standard (za 75 zł) i pakiet Canal+ (za 25 zł przez rok w tym 2 m-ce bez opłat). Umowę podpisywałam w marcu i wtedy tylko taki pakiet był dostępny (nie było jeszcze pakietu MAX HD) ale w pakiecie MAX standard i Canal+ były juz wtedy programy HD. W ub. miesiącu dostałam fakturę z informacją, że od czerwca opłata wzrośnie o 5 zł i pakiet MAX standard zostanie zieniony na pakiet MAX HD.
Dzisiaj Biuro Obsługi Klienta przyjmuje tylko złoszenia o awariach więc nie będę im zawarać głowy, ale jutro zadzwonie nie wiem tylko czy się nie wygłupię, stąd moje pytania na tym forum.

Nie rozumiem dlaczego "zamontowano mi" dekoder bez HD jeżeli kupowałam pakiety w ofercie których są kanały HD??? i dlaczego nikt mi o tym nic nie powiedział?
 

Gracjan1

New member
Mam pakiet MAX standard (za 75 zł) i pakiet Canal+ (za 25 zł przez rok w tym 2 m-ce bez opłat). Umowę podpisywałam w marcu i wtedy tylko taki pakiet był dostępny (nie było jeszcze pakietu MAX HD) ale w pakiecie MAX standard i Canal+ były juz wtedy programy HD. W ub. miesiącu dostałam fakturę z informacją, że od czerwca opłata wzrośnie o 5 zł i pakiet MAX standard zostanie zieniony na pakiet MAX HD.
Dzisiaj Biuro Obsługi Klienta przyjmuje tylko złoszenia o awariach więc nie będę im zawarać głowy, ale jutro zadzwonie nie wiem tylko czy się nie wygłupię, stąd moje pytania na tym forum.

Nie rozumiem dlaczego "zamontowano mi" dekoder bez HD jeżeli kupowałam pakiety w ofercie których są kanały HD??? i dlaczego nikt mi o tym nic nie powiedział?


Podisałaś umowę na pakiet bez Hd że w ofercie jest napisane że w c+ są 2 kanały Hd to dostaniesz je za darmo bez zmiany ceny ale gdy wezmiesz dekoder Hd gdybyś dzisiaj miała dekoder Hd to cena by była taka sama za paczkę c+
 
Do góry