HD w UPC

yacek _b

New member
No tak... konsultant powiedział, że będzie CISCO, a monter przyjechał z Philipsem :| Nie przeszkadzałoby mi to zbytnio, ale czytałem, że prawdą jest to co pisał sw12:



Czy to oznacza, że mogę zapomnieć o dźwięku DD5.1? :(

no dźwięk DD5.1 fajna sprawa , ale pociesz się że będziesz mógł nagrywać dwa kanały a trzeci oglądać i wg. niektórych na forum obraz z philipsa na SD jest lepszy od cisco .
A jak ci zacznie szwankować to zażądaj wymiany na Cisco :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nowa funkcja - wyszukiwarka

Jeśli chcecie szybciej znaleźć jakiś film czy serial, po naciśnięciu klawisza guide klikacie czerwonym klawiszem. potem klawiszami numerycznymi wpisujecie tytuł programu i pojawiają się podpowiedzi. Właściwie wszystko domyślne.
 

ROMI64

New member
Jeśli chcecie szybciej znaleźć jakiś film czy serial, po naciśnięciu klawisza guide klikacie czerwonym klawiszem. potem klawiszami numerycznymi wpisujecie tytuł programu i pojawiają się podpowiedzi. Właściwie wszystko domyślne.

Może (bo u mnie nie działa): NUMER PROGRAMU :)
 
Ostatnia edycja:

Michal_2007

New member
U mnie niestety pojawiła się bardzo przykra nowość. Utraciłem po pół roku bezproblemowego korzystania możliwość nagrywania na nagrywarkę DVD (Panasonic DMR-EH67) programów odtwarzanych z dysku dekodera HD UPC. Przy próbie nagrania na dysk nagrywarki pojawia się komunikat "Wykryto sygnał zabezpieczenia przed kopiowaniem. Zapis niemożliwy". Z tego co widzę, obejmuje to wszystkie programy nagrane na dysku UPC Mediabox, nawet serial z Polsatu czy odcinki "Kariery Nikodema Dyzmy". Czy ktoś z Was też się z tym spotkał? Jak temu zaradzić? Mogę zaakceptować niemożność archiwizowania filmów nabytych z VOD, ale nie programów nadawanych w telewizji.


mam dokladnie to samo, takze mam zagrywarke Panasonica (DMR EH57). Nigdy nei bylo problemow a nagrywam dosc duzo.... Rzeczywiscie rozumiem, ze VOD sie nie da OK... Ale to juz przegiecie... Cos ci sie udalo zrobic? Ja myslalem ze to jakas usterka ale widze ze to nie tylko u mnie (mam UPC Mediabox Philipsa czarny).

Musieli cos zmienic w nowym firmware i albo to przez pomylke (cos grzebali w VOD) albo na zawsze, jesli tak to trzeba bedzie uciekac do Vectry albo Aster, a szkoda bo jak dotad to nagrywanie bylo wielka zaleta.

Czy u innych osob tez tak jest?
 

jacecek

New member
Potwierdzam - mam to samo. Jeszcze w sobotę 9 stycznia przegrywałem jakąś bajkę na płytę DVD po EUROzłączu i wszystko było O.K.
Nie ukrywam, że we wtorek próbowałem zgrać coś z VOD - niestety bez powodzenia. Nagrywarka (LG z HDD) wyświetliła komunikat o wykryciu sygnału blokującego kopiowanie. Myślałem, że może te moje próby włączyły jakąś blokadę, ale z tego co piszecie to chyba dotyczy wszystkich abonentów UPC.
Wg mnie to granda i ograniczenie swobód obywatelskich. Co prawda mogę nagrywać na nagrywarkę program właśnie nadawany, ale jest to trochę bez sensu bo w tym czasie inne funkcje mediaboxa (Philips HD) nie mogą być wykorzystywane.
Mam nadzieję, że to szybko odblokują.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Potwierdzam - mam to samo. Jeszcze w sobotę 9 stycznia przegrywałem jakąś bajkę na płytę DVD po EUROzłączu i wszystko było O.K.
Nie ukrywam, że we wtorek próbowałem zgrać coś z VOD - niestety bez powodzenia. Nagrywarka (LG z HDD) wyświetliła komunikat o wykryciu sygnału blokującego kopiowanie. Myślałem, że może te moje próby włączyły jakąś blokadę, ale z tego co piszecie to chyba dotyczy wszystkich abonentów UPC.
Wg mnie to granda i ograniczenie swobód obywatelskich. Co prawda mogę nagrywać na nagrywarkę program właśnie nadawany, ale jest to trochę bez sensu bo w tym czasie inne funkcje mediaboxa (Philips HD) nie mogą być wykorzystywane.
Mam nadzieję, że to szybko odblokują.
Zgrywanie z VOD było od początku w regulaminie zapowiedziane jako niemożliwe. Co więcej jest tam zapis, że WOGÓLE nie ma możliwości zapisu audycji VOD na HDD dekodera a przekaz ma być wyłącznie "on line". Zatem coś namieszali skoro można nagrywać VOD a zwykłe audycje nie schodzą na DVD...
 

jacecek

New member
nie no , spoko - za daleko poszedłeś- napisałem, że mogę nagrywać aktualnie oglądany poprzez mediabox'a program TV a nie to co leci z VOD.
Widocznie pisanie ze zrozumieniem jest nie mnie ważne niż czytanie ze zrozumieniem - sorki.
 

Michal_2007

New member
jakos ciekawe ze w takiej telewizji "n" mozna wszystko, nawet HBO nagrac po RGB na nagrywarke (poza VOD), a tutaj nagle nam UPC wprowadza taki kant... To juz kolejny raz... pamietacie jak z dniem 1.01.2003 wylaczyli z oferty kanaly niemieckie (Sat1, 3sat, Pro7, RTL) tlumaczac ze dostosowuja sie do regulacji unijnych... Tyle ze Aster dlogo jeszcze to wszystko mial (chyba teraz maja w analogu tlyko ze trzy RTL-e) a taka Vectra jak sprawdzalem ma wszystko (poza 3sat) i w analogu i w cyfrze...
Gdy to bylo jeszcze PTK wszystko szlo gladko, ale widac ze jak nalezymy do wielkiej sieci europejskiej UPC szybko nam narzucaja rozne rozwiazania...
czulem ze za dobrze mielismy z tym UPC, 2 filmy nagrywane jednoczesnie na PVR, trzeci mozna bylo ogladac = nagrywac ...
 

olakoma

New member
proszę o poradę ?

Mam sony z5500 + sygnał analogowy UPC (Katowice) i nawet jestem zadowolony z jakości obrazu. Ale zbóje z UPC od 1/01/2010 z oferty analogowej wycięły Eurosport 2, na którym oglądałem Bundesligę. Facio na infolinii ściemniał, że ten program jest już tylko nadawany cyfrowo i dlatego go nie ma w ofercie analogowej. Tak czy owak postawili mnie pod murem i muszę zamówić dekoder cyfrowy. Mieszkam na parterze w bloku więc inny operator sat nie wchodzi w grę- jestem na nich skazany. Wezmę chyba pakiet MaxHD tylko ze względu na Polsat Sport HD (oglądam Kubicę). Ale zastanawiam się czy opłaca się płacić o 35 zł więcej miesięcznie za HD i nie wziąć tylko pakietu standard cyfrowy bez nagrywarki. Co radzicie ?
Czy można jakoś nagrywać programy na dysk lub DVD z tego standardowego dekodera cyfrowego bez nagrywarki ? Czy jak mnie informowano- nie ma takiej możliwości. Nie ma również możliwości wyboru dekodera. Nic nie możesz u nich wybrać poza kwotą którą im będziesz płacił. Dlatego chcę im płacić jak najmniej !!!!!!!
 

yacek _b

New member
Mam sony z5500 + sygnał analogowy UPC (Katowice) i nawet jestem zadowolony z jakości obrazu. Ale zbóje z UPC od 1/01/2010 z oferty analogowej wycięły Eurosport 2, na którym oglądałem Bundesligę. Facio na infolinii ściemniał, że ten program jest już tylko nadawany cyfrowo i dlatego go nie ma w ofercie analogowej. Tak czy owak postawili mnie pod murem i muszę zamówić dekoder cyfrowy. Mieszkam na parterze w bloku więc inny operator sat nie wchodzi w grę- jestem na nich skazany. Wezmę chyba pakiet MaxHD tylko ze względu na Polsat Sport HD (oglądam Kubicę). Ale zastanawiam się czy opłaca się płacić o 35 zł więcej miesięcznie za HD i nie wziąć tylko pakietu standard cyfrowy bez nagrywarki. Co radzicie ?
Czy można jakoś nagrywać programy na dysk lub DVD z tego standardowego dekodera cyfrowego bez nagrywarki ? Czy jak mnie informowano- nie ma takiej możliwości. Nie ma również możliwości wyboru dekodera. Nic nie możesz u nich wybrać poza kwotą którą im będziesz płacił. Dlatego chcę im płacić jak najmniej !!!!!!!


odnośnie kwot jakie będziesz musiał zapłacić za korzystanie z UPC , to niestety musisz sam juz sobie przekalkulować ..
jednak muszę ci powiedzieć że HD kusi i jak sie ogląda np. NG HD to " serce roście " i widzisz że warto było wywalić kasę ( sporą ) na tv .
Oglądasz na LCD-ku i masz sygnał analogowy , powiem ci że będziesz miał poprawę jakości obrazu , właściwie to dziwię się że jeszcze się katujesz na analogu bo wiem ją jakość serwuje na palzmie .
Co do dekodera to na najprostszym dekoderze i kablu SCART ( bez HD i nagrywarki ) jakość " zwykłych " kanałów będzie taka sama jak na z dekodera HD i przez kabel HDMI .
Ja mam dekoder HD i jestem " zadowolony " , niestety UPC jest to taka firma co tylko dużo obiecuje a słowa nie dotrzymuje ( nowe kanały ) , tak jak ty mieszkam na parterze i mój blok jest tak kijowo ustawiony że nie mogę zamontować satelity , jestem na nich skazany ;-( .
Co do nagrywania na zewnętrzną nagrywarkę , niestety w swojej wspaniałomyślności UPC wypuściła niedawno soft do dekoderów , który blokuje przegrywanie nagranego materiału .
 

olakoma

New member
Rezygnuję z UPC

Miałem kablówkę UPC, ale mam ich w tam, gdzie oni mają swoich klientów, którzy podpisali z nimi umowę.
Dość dyktatu!!. Płacisz 100 zł a oferta HD kpina.
Niech Prezes UPC napaja się oglądając Szlonskie Szlagery w HD na TVS, Hitlera na History HD, lub małpy biegające po palmach na NG.
Teraz idę w SAT tak mnie UPC wściekło, że ich ............ :hihi:
 

yacek _b

New member
Miałem kablówkę UPC, ale mam ich w tam, gdzie oni mają swoich klientów, którzy podpisali z nimi umowę.
Dość dyktatu!!. Płacisz 100 zł a oferta HD kpina.
Niech Prezes UPC napaja się oglądając Szlonskie Szlagery w HD na TVS, Hitlera na History HD, lub małpy biegające po palmach na NG.
Teraz idę w SAT tak mnie UPC wściekło, że ich ............ :hihi:

I bardzo dobrze robisz , jeżeli masz możliwość olej cwaniaków i idź do satelit , gdzie będziesz sam decydował o tym co chcesz oglądać i za ile .
Oby takich więcej , może kiedyś oczka sie otworzą UPC jak ludzie zaczną od nich odchodzić , kuźwa mać " największy operator sieci kablowej " , chyba w wciskaniu kitu , ostatnie nowości-usługi , żenada , pierdołami się zajmują i tyle . Ale może kiedyś przyjdzie " kryska na Matyska"
 

Yaheem

New member
Jeżeli chodzi o mnie, to przy podpisywaniu umowy miałem trochę mylne wyobrażenie o programach HD TVNu i Cyfry+. Ostrzyłem zęby głównie na NBA w HD, a tutaj w ciągu dnia puszczą ze 3 mecze ligi angielskiej w wysokiej rozdzielczości i na tym koniec HD :? Ale przynajmniej jest w necie program, w którym piszą wyraźnie co jest HD, a co nie. Czy jest gdzies także taki program dla TVNu? Nie mogę znaleźć :|
 

emza4

New member
Jeżeli chodzi o mnie, to przy podpisywaniu umowy miałem trochę mylne wyobrażenie o programach HD TVNu i Cyfry+. Ostrzyłem zęby głównie na NBA w HD, a tutaj w ciągu dnia puszczą ze 3 mecze ligi angielskiej w wysokiej rozdzielczości i na tym koniec HD :? Ale przynajmniej jest w necie program, w którym piszą wyraźnie co jest HD, a co nie. Czy jest gdzies także taki program dla TVNu? Nie mogę znaleźć :|
To i tak jest postep - jest 16:9, jeszcze miesiac temu było 4:3. Ale hd to to raczej nie jest!
 

piotr818

New member
Bez reklam
Nagrywanie z cisco

Musieli cos zmienic w nowym firmware i albo to przez pomylke (cos grzebali w VOD) albo na zawsze, jesli tak to trzeba bedzie uciekac do Vectry albo Aster, a szkoda bo jak dotad to nagrywanie bylo wielka zaleta.

Czy u innych osob tez tak jest?[/QUOTE]

Nagrywanie z cisco na nagrywarkę LG HD jest możliwe.
Blokada następuje gdy kabel HDMI z dekodera jest podłączony do TV. Trzeba tylko rozłączyć i puścić sygnał po analogu przez nagrywarkę do TV.
 
Do góry