HD w UPC

tadekb1

New member
Właśnie mi zainstalowali Cisco w kolorze czarnym pod kolor do amplitunera i dvd .Gdzieś kiedyś na forum wyczytałem ze w pilocie jest aktywny przycisk radio i na amplitunerze ma się wyświetlać nazwa stacji radiowej u mnie na razie wyświetla napis radio.Czy u kogoś jest inaczej jak u mnie.I jeszcze jedna sprawa u mnie numer oprogramowania to 3.8.0.709 czy to jest najnowsze
 

Yaheem

New member
Witam! Chciałbym podpisać umowę z UPC na net oraz TV HD. Pytanie do posiadaczy: Czy UPC sprzedaje swoje usługi przez handlowców (którzy mogą zaproponować np. korzystniejsze warunki), czy obowiązuje jedna oferta i po prostu mam dzwonić do BOKu?

To chyba wynika z poprzednich postów, ale będę wdzięczny za potwierdzenie - czy nie ma w UPC możliwości otrzymania dekodera z dyskiem twardym, z którego możnaby zgrywać pliki na PC lub zewnętrzny dysk?
 

Yaheem

New member
Jeżeli chodzi o moje pytanie to już "po ptakach" bo moja dziewczyna właśnie zamówiła TV UPC;) Natomiast zapewniono ją, że będzie dekoder Cisco... ale z dyskiem 200GB. Są też takie (myślałem, że tylko 320GB), czy gościowi się coś pomieszało:?:
 

infinity84

New member
Jeżeli to nadal ma tak wyglądać to masakra...

Mam TV z UPC od trzech lat, cyfrową od niecałego roku z dekoderem Philipsa i...zamówiłem N-kę.

Jestem cierpliwy i UPC dostało swoją szasnę, ale niestety jak tylko w marcu skończy się umowa rezygnuję z tv.

Działanie tego dekodera jest straszne. Niby z początku wszystko fajnie, ale z czasem jakość działania tego sprzętu coraz bardziej irytuje... wieszanie się EPG, obsługa tego EPG - brak czytelności, przełączanie się miedzy kanałami HD, brak napisów, dźwięku 5.1 w wielu pozycjach czy chociażby nagrywanie programu w 30%... Za te pieniądze jest to nie do przyjęcia.

Szumne zapowiedzi nowych kanałów HD i nic. Dostałem kanał dla dzieci i jakieś badziewie o urządzaniu domów :/.

Jedyną sensową pozycją w UPC jest internet. Mam łącze 30mbit i tu musze przyznać jestem mega zadowolony. Internet ma naprawdę taką prędkość i działa solidnie. Szkoda tylko, że pełna oferta fiber power nie jest dostępna we Wrocławiu, bo miłoby było mieć te 50mbit, skoro cena jest identyczna. A z tego co przedstawiła mi Pani na infolinii wystarczy podpisać nową umowę na kolejne 12-miesięcy i tu na pewno nie miałbym żadnych oporów. Ale męcze ich co miesiąc tym samym pytaniem i mam nadzieję, że chociaż tutaj nie dadzą ciała i będe nadal zadowolonym użytkownikiem internetu.
 

andrewawa

New member
Jeżeli to nadal ma tak wyglądać to masakra...

wieszanie się EPG, obsługa tego EPG - brak czytelności, , brak napisów, dźwięku 5.1 w wielu pozycjach!!!!!!!!!!!!!!!! czy chociażby nagrywanie programu w 30%... Za te pieniądze jest to nie do przyjęcia.!!!!!!!!!!

Szumne zapowiedzi nowych kanałów HD i nic. Dostałem kanał dla dzieci i jakieś badziewie o urządzaniu domów :/.

Jedyną sensową pozycją w UPC jest internet.

Potwierdzam w 1000% !!!!!!!!!!!! Szumne zapowiedzi, a rzeczywistość jest gorzej jak żenująca!!!! Inaczej tego delikatnie nie nazwę jak totalna amatorszczyzna i nabijanie nas użytkownikw na kasę za którą dostajemy pseudo cyfrową papkę!!!
 

and2000

New member
Witam
Nie wiem od kiedy - ale mam wersję oprogramowania (dek.HD z nagrywarką) 3.8.0.393 - pewnie od kilku dni- bo od kilku dni częściej się wiesza ;):razz:. Można wreszcie przejść bezpośrednio do radia- wyświetla się napis "radio" i tyle- nazwa stacji będzie w sofcie 45.25.58.12365478987:-(. Natomiast- nie wiem czy tak było poprzednio- jeżeli po zmianie kanału- w trakcie wyświetlania info wciśnie się niebieski klawisz- klawisze kanał up i dawn przerzucają tylko w obrębie ulubionych- ktoś widzi inne zmiany?
 

yacek _b

New member
Potwierdzam zmianę softu , mam " starego " philipsa , zacząl mi działać przycisk RADIO ( wcześniej nie działał ) , wieszania sie dekodera nie zauważyłem , co jeszcze , w tv mam ustawione format obrazu na rozszerzone , jak przełączałem z kanału HD na kanał zwykły to miałem komunikat szeroki i oczywiście postacie deko za szerokie , musiałem pilotem tv zmieniać forma , teraz wraca na format rozszerzone ( na większości kanałów ) i lepiej to wygląda .
Co nie zmienia faktu że o NOWOŚCIACH ANI WIDU ANI SŁYCHU W UPC !!!:-x
 

STin

New member
Co nie zmienia faktu że o NOWOŚCIACH ANI WIDU ANI SŁYCHU W UPC !!!:-x

U mnie niestety pojawiła się bardzo przykra nowość. Utraciłem po pół roku bezproblemowego korzystania możliwość nagrywania na nagrywarkę DVD (Panasonic DMR-EH67) programów odtwarzanych z dysku dekodera HD UPC. Przy próbie nagrania na dysk nagrywarki pojawia się komunikat "Wykryto sygnał zabezpieczenia przed kopiowaniem. Zapis niemożliwy". Z tego co widzę, obejmuje to wszystkie programy nagrane na dysku UPC Mediabox, nawet serial z Polsatu czy odcinki "Kariery Nikodema Dyzmy". Czy ktoś z Was też się z tym spotkał? Jak temu zaradzić? Mogę zaakceptować niemożność archiwizowania filmów nabytych z VOD, ale nie programów nadawanych w telewizji.
 

squad05

New member
Witam,
Podzielę się swoimi wrażeniami po ostatniej wizycie w biurze sprzedaży UPC w Krakowie.
Pod koniec grudnia mineło mi 12 miesięcy z UPC i jako, że jestem "skazany" na UPC ze wzgledu na usytuaowanie mieszkania, postanowiłem wybrać się osobiście do biura sprzedaży (przed wizytą miałem pakiet Max HD i internet 10 z wifi i płaciłem miesięcznie jakies 170-175 zł)
Miło przywitała mnie pani i spytała w czym mi może pomóc :)
Poprosiłem o jakaś atrakcyjna ofertę w związku z tym, że jestem już z UPC ponad rok :) Pani sprawdziła moje konto i zaproponowała pozostawienie pakietu Max HD jako najwyższego w ich ofercie i zmianę Internetu na 25 z darmowym wifi. Na te dwie usługi pani zaproponowała 15% rabatu dla "stałego klienta", wiec wyszło (100+90)*0,85 więc ~ 162zł, poinforowała mnie o promocji na c+.
Po chwili namusłu stwierdziłem, że nie jest jakoś najgorzej, 10 zł mniej niż dotychczas a net trochę szybszy. Stwierdziłem, że mi odpowiada i już miałem podpisywać umowę ale postanowiłem, że może uda mi się coś "potargować". Zaproponowałem miłej pani aby mi dała 20% rabatu zamiast 15% to wtedy rozważę dodatkowo C+, który i tak miałem zamiar wziąć. Pani popatrzyła na mnie i po chwili namysłu poinformowała mnie, że jest mi w stanie dać 20% rabatu jeżeli.....
podpisze jej papierek że nie rezygnuję z oferty UPC :hmm:
No to ja jej na to, że skoro już tu jestem w celu podpisania umowy to chyba jest to jednoznaczne z tym, że nie rezygnuję z usług UPC. Pani znowu chwila zwisu i stwierdziła, że mam rację.:fool:
Spytałem dlaczego w takim razie pani nie zaproponowała mi od razu 20% rabatu jako stałemu klientowi, który przyszedł podpisać umowę na kolejny okres co samo przez sie rozumie jako brak rezygnacji z ich usług...
a ona na to, że niektórzy się obrazają jak im sie każe podpisać kartkę, że nie rezygnuja z usług. No myslałem ze mnie krew zaleje.
Ostatecznie stanęło na podpisani swistka co dało mi 20% upust, oczywiście wziałem dodatkowo C+ za 25zł miesięcznie przez 10 misięcy, pierwsze dwa gratis - i tak mi wyszło 177 zł po doliczeniu C+.
No to się rozpisałem.
Tak więc dla skazanych na UPC, pamietajcie że możecie dostać 20% upustu podpisując świstek papiero o czym nie zawsze mozecie zostać poinformowani - troche to chore ale prawdziwe.

Dodatkowo chciałbym wam wszystkim użytkownikom UPC jak i sobie życzyć wieeele cierpliwości w oczekiwaniu na kolejne kanały HD.

pozdrawiam
 

fargo2

New member
Też byłem dzisiaj w tym samym biurze :grin: w Krakowie ale z innego powodu, z ostatnią fakturą była informacja o zmianie regulaminu i możliwości rozwiązania umowy do dnia 1 marca bez żadnych konsekwencji. Pani nie miała żadnych argumentów żeby mnie zatrzymać w UPC, tym bardziej nic nie mogła powiedzieć o rozszerzeniu oferty kanałów HD. Bardzo poważnie się zastanawiam nad rezygnacją i wejściem w Ntelewizję. Internet oczywiście mają bezkonkurencyjny ale w ofercie tv nka ich przebija za te same pieniądze.:mrgreen:
 

Misiek99a

New member
szczegół

Też byłem dzisiaj w tym samym biurze :grin: w Krakowie ale z innego powodu, z ostatnią fakturą była informacja o zmianie regulaminu i możliwości rozwiązania umowy do dnia 1 marca bez żadnych konsekwencji. Pani nie miała żadnych argumentów żeby mnie zatrzymać w UPC, tym bardziej nic nie mogła powiedzieć o rozszerzeniu oferty kanałów HD. Bardzo poważnie się zastanawiam nad rezygnacją i wejściem w Ntelewizję. Internet oczywiście mają bezkonkurencyjny ale w ofercie tv nka ich przebija za te same pieniądze.:mrgreen:
Dawno bym to zrobił, gdyby nie jeden szczegół: N-ka nie ma programów Polsatu
 

Mane

New member
Dawno bym to zrobił, gdyby nie jeden szczegół: N-ka nie ma programów Polsatu


no właśnie też mam ten dylemat :/ inaczej bym sie nie zastanawial

w ogóle jak wygląda sprawa n-ki bądz cyfrowego polsatu, są to anteny satelitarne czyli jak wygląda połączenie tego z dekoderem musze wiercić w oknie dziurę żeby przeciągnąć kabel???
 

igoor1983

New member
witam ta zmiana regulaminu dotyczy kazdego miejsca?? bo ja jeste z lubina (dolnoslaskie) zadnych faktur nie dostaje wszystko idzie od razu do banku a chciualbym juz dzis najchetniej z upc zrezygnowac i z mila checia przejsc do nki. nie macie jakiegos skanu tej informacji ze mozna zrezygnowac lub cos takiego?
 

Yaheem

New member
No tak... konsultant powiedział, że będzie CISCO, a monter przyjechał z Philipsem :| Nie przeszkadzałoby mi to zbytnio, ale czytałem, że prawdą jest to co pisał sw12:

Czy nowe mediaboxy cisco wysyłają sygnał DD 5.1 po HDMI czy tylko stereo jak philpsy?

Pozdrawiam

Czy to oznacza, że mogę zapomnieć o dźwięku DD5.1? :(
 
Do góry