HD w UPC

waldek1979

New member
problem z upc

witam wszystich
od piątku mam problem z chwilową pikselozą na każdym kanale czy to sd czy hd,był już dwa razy wymieniany dekoder philipsa,dwa razy cisco,trzy kable hdmi dwa telewizory i dalej to samo! POMOCY:confused:
 

eradekS

New member
waldek1979 napisał:
witam wszystich
od piątku mam problem z chwilową pikselozą na każdym kanale czy to sd czy hd,był już dwa razy wymieniany dekoder philipsa,dwa razy cisco,trzy kable hdmi dwa telewizory i dalej to samo! POMOCY:confused:
Po pierwsze sprawdz test polaczen , po drugie zczytaj paczki (jakosc w przypadku philipsa nie mniej niz 60 %,na sile nie mamy wplywu ) , dokrec kable do zwrotnicy , zobacz czy kabel w mieszkaniu nie jest nigdzie złamany/zle zarobiony/uszkodzony i .... jak to nie pomoze to wolaj serwis.
 

waldek1979

New member
Był technik już trzy razy sprawdzał parametry w dekoderze jak i podłączał skaner i mówił że nic nie widać aby sygnał tracił moc.Dodam że jestem w UPC od roku i wczecniej wszystko było ok:confused:
 

p4trykx

New member
Moduł CI

Czy da się kupić jakiś moduł CAM do złącza CI, żeby nie trzeba było mieć dodatkowego dekodera od UPC. Tv mam z tunerem DVB-C oraz złączem CI+.
Znalazłem jedynie taką informację, że UPC się do tego przymierza.
satkurier.pl/news/50202/upc-rozwaza-wprowadzenie-ci-plus.html
Byłoby fajnie pozbyć się dodatkowego pudełka i pilota.
 

komik

New member
rezygnacja

nawiazujac do informacji z media2.pl odnosnie zmiany regulaminu ,
rozumiem ze moge zrezygnowac z UPC ??? mam ich poprostu serdecznie dosc !

czy z internetu tez moge zrezygnowac czy tylko dotyczy to kablowki?
 

piskorski

New member
komik napisał:
nawiazujac do informacji z media2.pl odnosnie zmiany regulaminu ,
rozumiem ze moge zrezygnowac z UPC ??? mam ich poprostu serdecznie dosc !

czy z internetu tez moge zrezygnowac czy tylko dotyczy to kablowki?

Nie mozesz zrezygnowac gdy zmiany regulaminu czy cennika nie sa dla Ciebie niekorzystne.
Jakie zmiany regulaminu odczytujesz jako niekorzystne dla Ciebie ?
 

ra74

New member
piskorski napisał:
Nie mozesz zrezygnowac gdy zmiany regulaminu czy cennika nie sa dla Ciebie niekorzystne.
Jakie zmiany regulaminu odczytujesz jako niekorzystne dla Ciebie ?

AFAIR samo upc pisze że można zrezygnować
A niekorzystny jest zapis że umowa po zakończeniu okresu promocyjnego odnawia się na kolejny okres a przechodzi na umowę bezterminową
 

komik

New member
piskorski napisał:
Nie mozesz zrezygnowac gdy zmiany regulaminu czy cennika nie sa dla Ciebie niekorzystne.
Jakie zmiany regulaminu odczytujesz jako niekorzystne dla Ciebie ?

Chyba kazda zmiana regulaminu , kwalifikuje sie pod to ? podpisalem inny regulamin
 

brodacz

Active member
Bez reklam
komik napisał:
nawiazujac do informacji z media2.pl odnosnie zmiany regulaminu ,
rozumiem ze moge zrezygnowac z UPC ??? mam ich poprostu serdecznie dosc !

czy z internetu tez moge zrezygnowac czy tylko dotyczy to kablowki?
Skoro opierasz się na tym co wyczytałeś na jakimś portalu zamiast dowiedzieć się u źródła, to twój nick jest adekwatny do osobowości.
 
Ostatnia edycja:

ROMI64

New member
brodacz napisał:
Skoro opierasz się na tym co wyczytałeś na jakimś portalu zamiast dowiedzieć się u źródła, to twój nick jest adekwatny do osobowości.
A twój nick BRODACZ jest oczywiście adekwatny do twojej osobowości.
Zatem, zajmij się swoim zarostem a nie krytykuj innych.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
yacek _b napisał:
ROMI64 , Brodacz już raczej jest " spalony " na tym forum jeżeli chodzi o newsy odnośnie UPC więc zostaje takie coś jak widzisz. ;)
Ciekawe co piszesz. Podaj chociaż 1 mój news, który byłby fałszywy. A co do ROMIEGO to mój adwersarz od samego początku (przykład Krakusa co ma kompleks Warszawki) , więc cokolwiek napiszę, zawsze jest na nie.
PS Ja pierwszy umieściłem ostatnio informację , że VOD będzie też w HD pomimo, iż żadna inna kablówka nie świadczy takich opcji.
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
brodacz napisał:
Ciekawe co piszesz. Podaj chociaż 1 mój news, który byłby fałszywy. A co do ROMIEGO to mój adwersarz od samego początku (przykład Krakusa co ma kompleks Warszawki) , więc cokolwiek napiszę, zawsze jest na nie.
PS Ja pierwszy umieściłem ostatnio informację , że VOD będzie też w HD pomimo, iż żadna inna kablówka nie świadczy takich opcji.

brodacz
Senior Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał pawel-krk
Nareszcie cos nowego z kanałów HD..... Na kanale 352 pojawil sie TVS HD i jego brat (sd) na kanale 351. Chcemy wiecej...!!!
Pisałem o tym 2 dni temu, na 121 stronie. Ale tego co najważniejsze nie powiedziano mi. Ma coś dojść w grudniu (poza BBC HD)


brodacz
Senior Member

Domyślnie
Mogę tylko dodać, że nowe piloty będą też dodawane do starych dekoderów. Tym samym zostanie zmieniony soft w starych dekoderach ale to wszystko dopiero od poniedziałku.

Ja tam ciągle nie mam BBC HD i stary pilot działa jak działał a UPC nic nie wie o wymianie samych pilotów :)
 

Siwy08

New member
UPC HD a Sony 40w5740

Witam wszystkich:grin:
od przedwczoraj przesiadlem sie z cyfrowej upc na hd, gdyz zanabylem lcd jak w temacie. i mam kilka pytan:
1. czy to normalne ze nie moge podglosic pilotem z dekodera (cisco)? jak jest glos zdjety na dekoderze to , jest cisza ofkors, a przsuwajac termometr w prawo od razu wskakuje taki poziom dzwieku, jak jest ustawiony w tv. poprzednio mialem normalny dekoder upc (bez hd) i spokojnie moglem regulowac poziom dzwieku pilotem od dekodera. teraz mnie to wnerwia, gdyz robiaca channel surfing musze miec pod reka pilota od tv, bo rozne kanaly maja rozny poziom glosnosci.
2. po zmianie, rowniez mam problem z niektorymi kanalami, np. tvp1, tvp 2, polsat. gdy w poprzednim dekoderze ustawilem format obrazu 16:9, to nie bylo splaszczonych sylwetek i pasow na gorze i dole. Sylwetki byly proporcjonalne a obraz nie byl rozciagniety. mnie to tam rybka, ale zona oglada m jak milosc i mam avanti gotowe:grin:, bo wszystko jest rozjechane jak nalesnik.

radzcie, Szanowni....

pzdr
 

yacek _b

New member
Siwy08 napisał:
Witam wszystkich:grin:
od przedwczoraj przesiadlem sie z cyfrowej upc na hd, gdyz zanabylem lcd jak w temacie. i mam kilka pytan:
1. czy to normalne ze nie moge podglosic pilotem z dekodera (cisco)? jak jest glos zdjety na dekoderze to , jest cisza ofkors, a przsuwajac termometr w prawo od razu wskakuje taki poziom dzwieku, jak jest ustawiony w tv. poprzednio mialem normalny dekoder upc (bez hd) i spokojnie moglem regulowac poziom dzwieku pilotem od dekodera. teraz mnie to wnerwia, gdyz robiaca channel surfing musze miec pod reka pilota od tv, bo rozne kanaly maja rozny poziom glosnosci.
2. po zmianie, rowniez mam problem z niektorymi kanalami, np. tvp1, tvp 2, polsat. gdy w poprzednim dekoderze ustawilem format obrazu 16:9, to nie bylo splaszczonych sylwetek i pasow na gorze i dole. Sylwetki byly proporcjonalne a obraz nie byl rozciagniety. mnie to tam rybka, ale zona oglada m jak milosc i mam avanti gotowe:grin:, bo wszystko jest rozjechane jak nalesnik.

radzcie, Szanowni....

pzdr


Co do dźwieku tez tak mam , niestety głośność reguluje się tylko przez dekoder , ustaw sobie w tv głośność trochę więcej niż potrzeba a tesztę doreguluj przez dekoder.

Co do proporcji obrazu tez tak mam ;) , jak miałem najbiedniejszy dekoder upc i podłaczony był przez euro to proporcje były w miarę ok. teraz jak idzie przez HDMI to czasem jest tak porypane , ja poprawiam sobie ustawiając tryb " rozszerzone " ( tak jest w panasonicu ) , rozciąga ci tylko skrajne końce obrazu , ale spłaszczonych postaci nie zauważyłem . Co jeszcze , zmiany proporcji obrazu w dekoderze nic nie dają ( a przynjmniej ja nie zauważyłem ) jak wsio idzie przez HDMI .
 

Siwy08

New member
yacek _b napisał:
Co do dźwieku tez tak mam , niestety głośność reguluje się tylko przez dekoder , ustaw sobie w tv głośność trochę więcej niż potrzeba a tesztę doreguluj przez dekoder.

Co do proporcji obrazu tez tak mam ;) , jak miałem najbiedniejszy dekoder upc i podłaczony był przez euro to proporcje były w miarę ok. teraz jak idzie przez HDMI to czasem jest tak porypane , ja poprawiam sobie ustawiając tryb " rozszerzone " ( tak jest w panasonicu ) , rozciąga ci tylko skrajne końce obrazu , ale spłaszczonych postaci nie zauważyłem . Co jeszcze , zmiany proporcji obrazu w dekoderze nic nie dają ( a przynjmniej ja nie zauważyłem ) jak wsio idzie przez HDMI .

Hej,
dzieki, tylko, ze u mnie problem jest odwrotny: dekoder w ogole nie podglasza/przycisza. jest albo mute (jak nie ma paska), albo stala glosna wartosc (niezaleznie, nacisne raz vol+, czy dojade paskiem do konca - nic sie nie zmienia i wlasnie to powoduje koniecznosc wahlowania kanalami pilotem od dekodera, a glosem - pilotem od tv:twisted: . chyba jednak zglosze ten problem do upc. moze walniety dekoder????

co do obrazu, to masz racje. stary dekoder po euro dawal postaci w normalnych proporcjach, teraz po hdmi sa same ruskie babuszki;) . chyba problem lezy jednak po sposobie nadawania sygnalu przez tvp i polsat, bo co ciekawe, tvny sa ok (nie mowie o tvn hd)
 

eradekS

New member
W cisco mam identycznie , albo wyciszony , a wystarczy lekko w prawo i jest glos (brak jakby ciaglosci , on lub off poprostu w wersji paska). W philipsie mialem plynną reg. Co do obrazu to mam w tv auto i w dtv tez auto i nie mam problemu z autoformatowaniem obrazu.
 
Do góry