HD w UPC

bulek

New member
jdrzew napisał:
Po przyłączeniu do Philipsa kina domowego byłem zaskoczony niską jakością dźwieku w trybie Direct. Na tym wątku znalazłem sugestie, że Philips nie daje standardu 5.1 na wyjściu HDMI. Czy to możliwe? Czy w związku z tym, ktoś łączył go po HDMI i optykiem. Jakoś kłóci mi się to z pojęciem HDMI?
Co to jest tryb Direct i czym objawiała się niska jakość? Sugestia odnośnie dźwięku przez HDMI dotyczyła tryby Dolby Digital, co niekoniecznie musi być dźwiękiem 5.1. Philips nie wysyła Dolby Digital przez HDMI, a jedynie PCM stereo. Dolby Digital wysyła jedynie optykiem/coaxem. Co do Cisco, to ktoś tu gdzieś już pisał, że Dolby Digital jest przesyłane przez HDMI.
 
Ostatnia edycja:

jdrzew

New member
Dziękuję.
Direct to sposób przetwarzania w procesorze audio - czyli "tak jak na wejsciu". Jestem niedawnym uzytkownikiem kina domowego (onkyo 607) i w czasie sprawdzania trybów przetwarzania dźwięku zwróciłem uwagę na brak efektów przestrzennych w filmie opisanym w informacji jako 5.1. A przecież w materiale 5.1 kanały powinny być już wyodrębnione.
Jeszcze raz dziękuję za szybka odpowiedź, sprawdzę zmiany po dołączeniu sygnału z wyjścia optycznego.
 

bulek

New member
A więc to Direct z Onkyo. No cóż mediabox to nie najlepsze źródło dźwięku, żeby odtwarzać go w trybie Direct. Stanowczo przełaczenie na Stereo, czy DTS-Neo:6 polepszy jakość dźwięku otrzymywanego przez HDMI. Musisz dać szansę swojemu ampli, żeby ulepszył co się da. W Direct po prostu poleci dźwięk stereo na left i right, w Stereo dojdzie do tego subwoofer, a w DTS masz szansę na prawie-przestrzenny dźwięk.

Jeśli przełączysz się na optyczny, to będziesz mógł słuchać w trybie DD. Tylko nie rozczaruj się od razu. W wielu przypadkach mimo, że mediabox wyświetla "polski 5.1", to i tak leci DD 2.0.
 

biopal123

New member
brodacz napisał:
A coś Ty taki narwany. Jest zagadka jest zabawa. W poniedziałek wszystko ma być jasne. A jeśli nie to wtedy napiszę. Bo wciąż mam nadzieję, że może ktoś odpowiedzialny u nich za finanse skieruje je w końcu na właściwą drogę. Gdy w kwietniu zeszłego roku ktoś z upc puścił w sieć info o tym, że będzie n-sport, to sprzedaż eNki w miastach upc tak drastycznie spadła, że ta postanowiła wycofać się z umowy. I tysiące ulotek z n-sportem w programingu poszło na przemiał. O zadowoleniu klientów nie wspomnę...
noi mamy pon. i nadal z kanalow nic niedoszlo,poza nowym firmwawe w dekoderach hd z tego co wiem z innego forum,pozatym byly dzis przerwy w odbiorze cyfrowym jak i analogowym.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
yacek _b napisał:
biopal123 no ja tez czekam na wieści od brodacza cóż za hity przygotowało UPC , ale na razie ciszaaaa :-?
Gdyby to były hity nie pisałbym tego tak ironicznie. Ale fakt, że dziś jeszcze nic się nie zmieniło to dobry znak... może jednak ktoś włączył opcje myślenia. Niemal pewne bowiem miało być... a,b, lub c.
 

ROMI64

New member
brodacz napisał:
Gdyby to były hity nie pisałbym tego tak ironicznie. Ale fakt, że dziś jeszcze nic się nie zmieniło to dobry znak... może jednak ktoś włączył opcje myślenia. Niemal pewne bowiem miało być... a,b, lub c.

Dobrym znakiem będzie jak wreszcie włączysz sobie tę opcję myślenia!
Przestań wreszcie udawać znawcę tematu...- czytaj fora i wyciągaj wnioski...
Chyba, że lubisz się ośmieszać.
 

joker

New member
UPC niczego nie zmieni, bo:
- Będzie tak jak z DVB-H - podano informacje, że podpisali list intencyjny i się wycofali (szkoda jakoś inni sygnatariusze nie mieli problemu z podaniem swojej nazwy, bo to chyba powód do dumy).
- Wciąż za mało osób wzięło cyfrówkę.
- Zarząd nie bardzo wie co ma dalej robić - jest kryzys, a operatorzy kanałów żądają więcej od gniazdka (zapewne Zarząd wymaga 50% zysku abonenta, a reszta jest do podziału między operatorów kanałów), tak więc najprawdopodobniej mają kiepskich negocjatorów.
- z UPC jest gorzej niż myślimy i zjada swój własny ogon (patrz na ostatnio dodane pozycje kanałów - tylko płatne czyli osiągnęli 50% zysk i nie mogą stracić więcej lub podwyżka abonamentu ale to oprócz własnego ogona toż to był by strzał w stopę, a to już z pochylni w dół.).

Takie moje drobne przemyślenia...
 

biopal123

New member
brodacz napisał:
Gdyby to były hity nie pisałbym tego tak ironicznie. Ale fakt, że dziś jeszcze nic się nie zmieniło to dobry znak... może jednak ktoś włączył opcje myślenia. Niemal pewne bowiem miało być... a,b, lub c.
o b lub c to jeszcze nieslyszalem aby cos sie zmienilo natomiast o a tak ,wiec a to byloby dobrze?dostalem nawet odpowiedz o rzecznik UPC iz niebawem beda nowosci....ale z tego co napisales to wczoraj nie zapadly zadne strategiczne decyzje?to na co UPC tyle czeka...co to na lepsze wedlug ciebie zmieni?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
ROMI64 napisał:
Dobrym znakiem będzie jak wreszcie włączysz sobie tę opcję myślenia!
Przestań wreszcie udawać znawcę tematu...- czytaj fora i wyciągaj wnioski...
Chyba, że lubisz się ośmieszać.
Widzę, że to ty nie czytasz forum. Jakbyś to robił zauważyłbyś, że moje informacje ZAWSZE miały poparcie w rzeczywistości. Jeśli myślisz, że swoim postem wyciągniesz ode mnie coś więcej to jesteś w błędzie.
 

tomek_fcb

New member
brodacz napisał:
Bo wciąż nikt nie odgadł zagadki. A odpowiedź jest niestety jedna: a, b lub c.
Odpowiedź C to ta cała zagadka. Internet przyspieszył i nic poza tym w UPC się nie wydarzyło i raczej nie wydarzy. Kolejne kanały może i będą ale to zwyczajne zapchajdziury nikomu niepotrzebne ;/
 

tomek_fcb

New member
yacek _b napisał:
tomek_fcb i jeszcze telefony potaniały :p
nie mam stacjonarnego to nie wiem, w UPC tylko mnie telewizja i internet interesuje, ale coś mi się teraz skojarzyło, widziałem newsa na media2.pl odnośnie nowych stawek i taryf telefonicznych ;)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czyli zagadka rozwiązała się sama... Czyż nie oczekiwaliśmy wszyscy szybszego internetu ? Niestety w sprawie programów HD rozmowy trwają ale tylko na tym forum.
 

slawko1961

New member
Mnie się w grudniu kończy umowa .... a mam tylko TV.
Byłem z UPC bo zależało mi na History HD ....
Teraz uruchomiła to u siebie Cyfra. :D
Z tym podejściem UPC do kanałów HD mam to po prostu już w d.....e.:(

Przesiadam się na Cyfrę :cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry