HD w UPC

hugo9252

Member
actchris napisał:
Stara umowa się kończy to zamówiłem na nowo UPC max HD + Net 15 + CanalPlus + HBO.

TV + NET 100+90 - 10%
C+ 6 x 25 zł potem 6 x 30 zł
HBO 6 x 20 zł potem 6 x 25 zł

Instalacja 100 zł bo dodają kabel HDMI ( chyba ze złota w tej cenie :)

Widać że starych klientów mają w D.... bo instalacja dla nowych kosztuje 19
Mnie zaproponowali:
TV+net 100+90-20%
C+ 1miesiąc 1zł ,5miesięcy 25zl ,6miesięcy 30zł
telefon 39zł-prawie nie używam ale niech będzie awaryjnie
aktywacja 0zł
jakim prawem chcą od ciebie opłatę jeżeli masz już dekoder podłączony. :confused:
 

actchris

New member
hugo9252 napisał:
Mnie zaproponowali:
TV+net 100+90-20%
C+ 1miesiąc 1zł ,5miesięcy 25zl ,6miesięcy 30zł
telefon 39zł-prawie nie używam ale niech będzie awaryjnie
aktywacja 0zł
jakim prawem chcą od ciebie opłatę jeżeli masz już dekoder podłączony. :confused:
Ty masz 3 usługi dla tego dają Ci -20%, ja mam tel w TPSA (żona chce ja i tak go nie używam, nie wnikamy)

Teraz mam dekoder ale nie HD i za zamianę starego na nowy HD chcą 100zł :)
Co ciekawe instalacja dla nowych klientów z montażem kabli w dwóch pomieszczeniach kosztuje 19 zł ... jak widać bycie starym klinetem nie opłaca się.
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
wczoraj dzwoniłem na infolinię UPC w celu zamówieniea technika by sprawdzić jakość/siłę sygnału , pogadałem sobie z gosciem z infolinii i dowiedziałem sie że UPC testuje nowy dekoder HD , który nie będzie miał nagrywarki , bedzie można odbierać kanały HD ale nie nagrywać , ciekawie jaką cenę zawalą .
Co do technika to zrezygnowałem bo sprawdziłem w ustawieniach dekodera i wychodzi że mam git( wg. gościa z infolinii ) tzn. siłę sygału mam na 60-65% paska , jakość na 100% , siła sygnału ( ponoć nie może być mniejsza niż 50 % a o dziwo też nie może być na maxa :eek: )
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
Hej, mam pytanie, co do dziwnej sytuacji z dekoderem.
Otóż ostatnio mi wymieniali sygnał analogowy na cyfrowy, to wziąłem i nagrywarkę. No i w pewnym momencie podczas oglądania zdalnie nagranego programu dekoder zaczął się resetować. Zrobiły się takie "pułapki", tzn. dochodziło do pewnego momentu i się resetowało (ten sam moment). Można to było przejść przewijając, ale.. to się zrobiło irytujące, gdy po 80 minucie nagranego meczu zrobiło się kilka "pułapek", bo później przewijanie do danego momentu trochę trwa (bo z racji resetu opcja "kontynuuj" nie działa).
Ostatnio też dekoderowi zdarzyło się zresetować bez powodu podczas zwykłego oglądania TV.
Także pytanie, czy tak się po prostu czasem dzieje z dekoderami i muszę się do tego przyzwyczaić, czy może dzieje się tak tylko u mnie i powinienem pomyśleć o sprowadzaniu technika, jeśli sytuacja dalej się będzie powtarzać?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
imho - wymień dekoder :(

u mnie nic takiego się nie dzieje dekoder philips hd z dyskiem (czarny)
ew. podaj jakią masz wersję oprogramowania (menu -> diagnostyka -> )
 

yacek _b

New member
moment , a czy w tym czasie nie aktualizował sobie softu ? mi też zdarzyło się kilka razy że w pewnym momencie nic nie mogłem zrobić ( nie reagował na pilota ) potem ponownie sie uruchomił .
 

gryzio

New member
W czasie oglądania czegokolwiek dekoder nie powinien się sam z siebie resetować.

Oprogramowanie nigdy nie jest aktualizowane w trakcie normalnej pracy dekodera. Oprogamowanie jest aktualizowane albo przez wymuszenie ręczne, albo jakieś 5 minut po zakończeniu przez dekoder pracy (wyłączenie lub zakończenie nagrywania czegoś wcześniej przygotowanego - o ile nie ma w ciągu tych pięciu minut nastawionego następnego nagrywania) - dokładniej pięć minut po zakończeniu pracy dekoder robi sobie reboot'a (co też świadczy o 'doskonałej' jakości tego softu) i w czasie startowania sprawdza czy jest nowy soft dostępny.
 

actchris

New member
gryzio napisał:
W czasie oglądania czegokolwiek dekoder nie powinien się sam z siebie resetować.

Oprogramowanie nigdy nie jest aktualizowane w trakcie normalnej pracy dekodera. Oprogamowanie jest aktualizowane albo przez wymuszenie ręczne, albo jakieś 5 minut po zakończeniu przez dekoder pracy (wyłączenie lub zakończenie nagrywania czegoś wcześniej przygotowanego - o ile nie ma w ciągu tych pięciu minut nastawionego następnego nagrywania) - dokładniej pięć minut po zakończeniu pracy dekoder robi sobie reboot'a (co też świadczy o 'doskonałej' jakości tego softu) i w czasie startowania sprawdza czy jest nowy soft dostępny.

Bzdura, już kiedyś mnie UPC wq.... z aktualizacją bo oglądałem sobie film, w tym czasie nagrywałem inny a tu nagle update, przerwa w pracy dekodera, update, restart i po ok 2 min wszystko wstało od nowa ale to co się nagrywało to już przestało więc miałem w plecy nagranie.
 

gryzio

New member
W zasadzie ten soft jest tak badziewny, że we wszystko uwierzę, ale raczej podejrzewam iż przypchał mu się ram i w ramach 'ratowania' sytuacji zrobił sobie restarta.

Sam fakt iż standardowa praca wymusza częste rebooty świadczy o tym iż w obsłudze pamięci mają duuuużo błędów. Sposób w jaki do ustrojstwo działa pozwala sugerować iż oszczędzano na wszystkim czym się da (np prawdopodobnie nie ma zegara sprzędowego - oszczędność ja wiem dolara? dwóch?), dlatego w zasadzie w każde cuda wianki z tego sprzętu uwierzę :p
 

wojto1

New member
u mnie na szczescie podczas ogladania/nagrywania jeszcze nie zdarzył sie reset. Ale czesto widze gdy jest na 'standby'ju to gasnie wyswietlacz potem pojawia sie godzina 00:00 i po pewnym czasie wraca do normy (wyswietla prawidlowa godzine).
 

Robkas

New member
Ale czesto widze gdy jest na 'standby'ju to gasnie wyswietlacz potem pojawia sie godzina 00:00 i po pewnym czasie wraca do normy (wyswietla prawidlowa godzine).[/quote]

Mam dokładnie tak samo.
 

Riddick

New member
Ja nie zaobserwowałem jeszcze auto-resetów ale za to mam co jakiś czas zawiechę i sam muszę robić reset 'dekodera'.
 
W moim przypadku "czarny" dekoder HD przynajmniej raz na miesiąc sam się wyłącza. Po takiej akcji nie pomaga naciskanie przycisków na pilocie i przednim panelu. Należy odczekać aż łaskawca sam się aktywuje. Trwa to od kilku do ok. 20 min. W tm czasie nie wyświetla zegara i diody czuwania.
 

actchris

New member
No to mam nowy dekoder HD. Teraz pytanko.

Na starym działała mi regulacja głośności TV z pilota UPC, teraz działa tylko jak przejdę w tryb TV (pilot ustawiony z TV). Czy gdzieś da się to zmienić żeby po przejściu na UPC działała regulacja TV a nie UPC które ma strasznie mały zakres, muszę mieć głos UPC na maxa a TV ustawiony na zdecydowanie za głośno jak przechodzę w tryb TV/DVD. W starym dekoderze bez HD działało to dobrze.

ps. TV to SHARP LC-32D44 może jakiś inny kod trzeba wbić ??

ps2. Nowym kanałem ma w teorii być Discovery ale nie nie wiem które :) tak powiedział mi technik. Czy to się sprawdzi tego nie wiem ale jak powiedział za 2 lata to już będzie full programów HD :):):):)
 

juzeg76

Member
actchris napisał:
ps2. Nowym kanałem ma w teorii być Discovery ale nie nie wiem które :) tak powiedział mi technik. Czy to się sprawdzi tego nie wiem ale jak powiedział za 2 lata to już będzie full programów HD :):):):)

nie wierz nigdy technikowi , oni zawsze tak gadaja , ze klient zostaje zadowolony i pelen nadzieji ....a pozniej przez rok sie nic nie zmienia ....
 

T_G

New member
wlasnie zainstalowali mi dekoder z twardzielem

mam pytanie, ustawilem sobie zgrywanie serialu , mam go na twardym w dekoderze, czy jest jakas opcja zeby to sobie zgrac na komputer i wymontowac, zeby nie bylo reklam itd ?

i co mi daja porty usb/lan z tylu dekodera ?
 

Ken

New member
T_G napisał:
wlasnie zainstalowali mi dekoder z twardzielem
mam pytanie, ustawilem sobie zgrywanie serialu , mam go na twardym w dekoderze, czy jest jakas opcja zeby to sobie zgrac na komputer i wymontowac, zeby nie bylo reklam itd ?

i co mi daja porty usb/lan z tylu dekodera ?

Zapomnij,
Nic nie zgrasz z tego dekodera binarnie.
Porty USB i LAN są tylko dla serwisantów.
 

T_G

New member
nie no, moge sobie podpiac HDMI , puscic play i wciagnac material na system montazowy - w sumie binarnie :)
myslalem tylko ze da sie to zrobic prosciej bez takiej zezby, dzieki za odpowiedz
 
Do góry