HD w UPC

burkow

New member
Witam,

BlackC napisał:
SNR trochę mały .
U mnie jest 37 po tym , jak monter kazał technikowi upc poprawić sygnał .
Wcześniej niestety nie pamiętam na jakim poziomie był snr .
Czym więcej tym lepiej .

U mnie też 37 i sygnał generalnie bardzo dobry.

Burkow
 

Marcinamsis

New member
BlackC napisał:
U mnie jest 37 po tym , jak monter kazał technikowi upc poprawić sygnał .
Jak to monter kazał technikowi :???:?
Patrzcie na siłę wysyłania sygnału która musi być w granicach 42-52. A na ostatniej stronie kiedy ściąga paczki programów to jeśli chodzi o HD-eka to aby nie było poniżej 70% natomiast jeśli przy zwykłym dekoderku jest któraś paczka poniżej 100% to lipna instalacja, stary kabel lub walnięty dekoder :grin:
 

rodos

New member
Sygnał/Szum (SNR)

Dzięki za info

Choć teraz słaby sygnał przestał mieć znaczenie -magiczna czarna skrzynka od UPC zaniemogła -kaput -nie działa (po 1dniu)

Zastanawiam się nad rezygnacją z pakietu HD (raptem 2 programy)
(W ciągu 10 dni można rozwiązać umowę)
a następnie zamówić ten pierwszy dekoder bez HD i nagrywarki...
Macie z nim jakieś doświadczenia ???
 

BlackC

New member
"Jak to monter kazał technikowi :???:?"

Normalnie . Monter który zakładał mi kablówkę był z firmy zewnętrznej i nie miał dostępu nawet do skrzynki zbiorczej w bloku . Monter z UPC "pogrzebał" coś w skrzynce i poprawił sygnał . Wcześniej na kanałach HD miałem czasami "pikseloze" . Po nim wszystko było już o.k .
burkow a jaki masz tv , z jakiej odległości go oglądasz ?
Czasami warto mieć możliwość oglądania kanałów hd .
U mnie widać różnice mimo tv hd ready i 3 metrów od tv .
 
Ostatnia edycja:

burkow

New member
Hej!

BlackC napisał:
"Jak to monter kazał technikowi :???:?"
burkow a jaki masz tv , z jakiej odległości go oglądasz ?
Czasami warto mieć możliwość oglądania kanałów hd .
U mnie widać różnice mimo tv hd ready i 3 metrów od tv .

Sharpa, Aquosa, 42 cale, 4 metry od TV. Oglądam kanały HD - wyglądają super. Piszę generalnie, że odbiór kanałów nieHD jest niezły, z małymi wyjątkami (głównie TVP).

Burkow
 

ROMI64

New member
Riddick napisał:
Czy zdarza się Wam, że tuner HD z UPC się zawiesza?
Mam telewizję HD z UPC od X albo XI.2008 i zaliczyłem już chyba 4 zawiechy.

Nie przejmuj się ja mam od VII 08 i zawiesił mi się kilkanaście razy nawet ostatnio po zmianie softu...zawiesił się kilka razy.
Trzeba zresetować na twardo, odczekać parę minut i jest OK.
No cóż mamy umowę z UPC...
Jak sam sobie nie poradzisz, to na wymianę dekodera czeka się ok. tydzień.
Tracisz wtedy wszystko co nagrałeś.
:???:
 

Armitage

New member
ROMI64 napisał:
Nie przejmuj się ja mam od VII 08 i zawiesił mi się kilkanaście razy nawet ostatnio po zmianie softu...zawiesił się kilka razy.
Trzeba zresetować na twardo, odczekać parę minut i jest OK.
No cóż mamy umowę z UPC...
Jak sam sobie nie poradzisz, to na wymianę dekodera czeka się ok. tydzień.
Tracisz wtedy wszystko co nagrałeś.
:???:
witam.
czy to co sie nagralo, mozna jakos skopiowac na inny nosnik (hdd) ?

pozdrawiam
 

ROMI64

New member
Armitage napisał:
witam.
czy to co sie nagralo, mozna jakos skopiowac na inny nosnik (hdd) ?

pozdrawiam

Niestety nie ma szans na zgranie na jakiś inny nośnik.
UPC zazdrośnie strzeże swoich tajemnic (być może spowodowane to jest ustawą o prawach autorskich...).
 

Riddick

New member
ROMI64 napisał:
Nie przejmuj się ja mam od VII 08 i zawiesił mi się kilkanaście razy nawet ostatnio po zmianie softu...zawiesił się kilka razy.
Trzeba zresetować na twardo, odczekać parę minut i jest OK.
No cóż mamy umowę z UPC...
Jak sam sobie nie poradzisz, to na wymianę dekodera czeka się ok. tydzień.
Tracisz wtedy wszystko co nagrałeś.
:???:

hehe, pracuję w IT więc wiem, że reset jest dobry na wszystko ;)
a zacznę się przejmować jak mi się zwiesi i nie nagra zaprogramowanego filmu.
 

ROMI64

New member
Riddick napisał:
hehe, pracuję w IT więc wiem, że reset jest dobry na wszystko ;)
a zacznę się przejmować jak mi się zwiesi i nie nagra zaprogramowanego filmu.

Zepsuję Ci humor.
Wczoraj i dzisiaj zaprogramowałem nagrywanie, owszem nagrały się dwa filmy,
ale przy odtwarzaniu po 2 sek. oba nagrania zawiesiły się.
Może to Twoje IT coś poradzi bo Serwis UPC chce mi w sobotę wymienić dekoder...
I co Ty na to INFORMATYKU z IT?
 

Marcinamsis

New member
Słuchajcie czy ta wtopa z TVN HD z puszczaniem niektórych filmów 4:3 a programów publicystycznych w jakimś mikroskopijnym okienku tyczy się tylko UPC czy na innych platformach też jest tak samo? I dlaczego do jasnej ciasnej TVN robi taki syf?? :hmm:
 

Riddick

New member
ROMI64 napisał:
Zepsuję Ci humor.
Wczoraj i dzisiaj zaprogramowałem nagrywanie, owszem nagrały się dwa filmy,
ale przy odtwarzaniu po 2 sek. oba nagrania zawiesiły się.
Może to Twoje IT coś poradzi bo Serwis UPC chce mi w sobotę wymienić dekoder...
I co Ty na to INFORMATYKU z IT?

No cóż, trafiłeś na beznadziejny przypadek.
Najgorsze,że po wymianie stracisz nagrany wcześniej materiał.
 

ryba123

New member
Marcinamsis napisał:
Słuchajcie czy ta wtopa z TVN HD z puszczaniem niektórych filmów 4:3 a programów publicystycznych w jakimś mikroskopijnym okienku tyczy się tylko UPC czy na innych platformach też jest tak samo? I dlaczego do jasnej ciasnej TVN robi taki syf?? :hmm:

w N-ce tez tak jest tak nadaje tvn jeczcze nie wszystko maja w HD a mogli by skalowac do tej rodzielczosci by sie milej ogladalo...
 

nadine

New member
Witam

Mam laickie pytanie odnosnie UPC. Obecnie posiadam wersje analogowa, i generalnie jakosc jest srednia, na wielu programach widac jakies zaklocenia (paski w tle itp). Nie jest to jakis dramat, programy mi nie "snieza" , ale jednak mnie to irytuje. Pytanie - czy jesli zmienie sygnal na cyfrowy z dekoderem to zaklocenia znikna i obraz bedzie "czysty" ?
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
nadine napisał:
Witam

Mam laickie pytanie odnosnie UPC. Obecnie posiadam wersje analogowa, i generalnie jakosc jest srednia, na wielu programach widac jakies zaklocenia (paski w tle itp). Nie jest to jakis dramat, programy mi nie "snieza" , ale jednak mnie to irytuje. Pytanie - czy jesli zmienie sygnal na cyfrowy z dekoderem to zaklocenia znikna i obraz bedzie "czysty" ?


u mnie po podlaczeniu cyfrowki wszystkie zakłocenia takie jak , jakies odbicia , przebica , paski znikneły obraz jest "czysty"
 

Riddick

New member
Zgadza się. U mnie też po przejściu na TV cyfrową obraz się zdecydowanie polepszył. Poza tym funkcje typu 'zatrzymaj', 'cofnij' i 'nagraj', o których myślałem, że będą zbędne naprawdę się przydają.
 

Rosool

New member
Leci teraz mecz na tvp2. Czy tylko u mnie na analogu jest lepszy obraz niż na tv cyfrowej? Zaznaczam, że z pozostałymi programami na tv cyfrowej jest ok tylko ten mecz jakis taki brzydki...
 

juzeg76

Member
jak dla mnie wszystkie mecze w TVP 1 , 2 uzywajac cyfrowki UPC i TV LCD sa bardzo slabej jakosci format4/3 im nie sluzy i chyba te kanały nie sa jednak najlepiej nadawane ...ale to juz nie wina UPC , polsat sport czy C+ tam jest duzo lepiej no chyba ze w C+ liga hiszpanska 4/3 masakra...

w tv analogowej na CRT bylo ok , miedzy cyfrowka a analogiem na LCD nie porownywalem .....
 

dzardzi

New member
Od dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem pakietu MAX, Canal+ i internet 2MB.
W porownaniu do cyfrowego polsatu ( bez HD ) - niebo a ziemia...
Funkcje typu nagrywanie cofanie zatrzymywanie - bajka, nawet nie myslalem, ze beda tak przydatne. Oferta kanalowa jak na razie jest dla mnie wystarczająca ( troche wkurza mnie, ze nie mozna numerow kanalow poprzestawiac, ale idzie sie przyzwyczaic )
Co do jakosci kanalow HD - National Geographic HD - bajka - idealny obraz i dzwiek rowniez super, HISTORY HD bardzo dobry , POLSAT SPORT HD dobry , Canal + sport HD dobry , Canal + film HD przecietny , silesi nie ogladam HBO HD slabiutki a TVN HD mega do dupy - sa to odczucia wizualne przecietnego ogladacza TV ( czyli mnie :] ).
Teraz minusy i jednoczesnie pytania :

1. Czasem pojawiaja sie takie kwadraciki ( obraz sie znieksztalca, zamazuje na kilka sekund potem jest normalnie i sytacja powtarza sie czasem kilkukrotnie ). Najczesniej jest to na kanalach HD . Czy macie cos takiego i jak to wyeliminowac.
2. Czasem ( rowniez na kanalach HD ) obraz przeskakuje ( widac zaciecia klatka po klatce ) Jest to do ogladania ale bardzo wkurza. Znalazlem jednak na to sposob - trzeba wylaczyc i wlaczyc dekoder.
3. Internet mam przez router ( dwupoziomowe mieszkanie ) . U gory pokazuje mi na polaczeniach sieciowych , ze sygnal jest slaby ( tylko dwie kreski ) . Czy to cos spowalnia dzialanie netu?? Czy jakbym mial bezposrednio po kablu byloby szybciej??

Reasumujac jak na razie jestem bardzo zadowolony - polecam kazdemu komu zalezy na POLSACIE (u mnie wlasnie to bylo czynnikiem decydujacym) i w miare dobrej ofercie programowej i HD.
 
Do góry