HD w UPC

gryzio

New member
Na marketing szeptany to zwykle osoba posiadająca pewien organ umiejscowiony gdzieś pomiędzy uszami daje się nabrać raz. Potem potrzebne jest chociażby sporadyczne 'drgnięcie', żeby móc czymś dodatkowo wesprzeć ów marketing szeptany.

Ktoś kto ma jakiś sensowny wybór i może to zrobić to zmieni operatora zaraz jak się skonczy umowa, z czego możnaby wyciągnąć wnioski, iż w okolicach maja albo coś w upc drgnie w kwestii oferty, albo zacznie się odpływ klientów.
Ale to oczywiście tylko gdybanie.
 

plesniak

New member
Konkurencja u mnie niesamowita tylko UPC jest i nic więcej, Satelita odpada - parter zasłonięty budynkami. a duży talerz uniemozliwiałby mi korzystanie z balkonu
 

lepp

New member
Bez reklam
U mnie też odpada zmiana operatora. Satelitę już przerabiałem, chcę miec Polsat, ale nie pasuje mi ich platforma. Więc zostaje tylko UPC.

Wracając do napisów. Też tak szybko wam się zmieniają na C+, praktycznie nie mogę przeczytać. Na C+ film niestety ciągle nie mam napisów.
 

BlackC

New member
A u mnie właśnie montują JAMBOX . Teraz będzie wybór 2 kablówek . Jak się jeszcze trochę wkurzę na upc to przejdę do konkurencji . Oby tak dalej nie traktowali swoich klientów bo mogą się przejechać na tym .

 

AnTurek

New member
plesniak napisał:
Mam prośbę, czy ktos kto ma zasięg DVB-T może podłączyć zwykłą antenę do mediaboxa HD i sprawdzic czy działa jak tuner DVB-T? :)

Nie będzie działać. DVB-T a DVB-C to dwa różniące się od siebie przesyły.
 

Kris_H

New member
Kris_H napisał:
Od kilku tygodni mam MediaBoxa z HD (ten czarny). Od samego początku przestałem go wyłączać po tym jak zaczął się wieszać i rano musiałem go resetować poprzez chwilowe wyłączenie kabla zasilającego . (Była to sugestia biura obsługi UPC pokrywająca się z informacjami innych użytkowników tego urządzenia zaczerpniętymi z internetu).
Od kilku dni postanowiłem dokładniej przyjrzeć się temu zjawisku (wieszaniu się po długotrwałym pobycie w trybie "standby").
U mnie to wygląda tak: Po wyłączeniu z pilota na panelu pojawia się zegar z aktualna godziną. Po kilku-kilkunastu godzinach gdy podchodzę do dekodera pokazuje on nieaktualną już godzinę (prawdopodobnie z momentu jego zawieszenia) i nie reaguje na przyciski. I w tym momencie zwykle go resetowałem (przewód z gniazdka i z powrotem) i to pomagało do następnego dłuższego wyłączenia :).

Przedwczoraj po takim zwisie nie resetowałem go tylko postanowiłem poeksperymentować i naciskałem w przypadkowej kolejności różne klawisze na pilocie i dekoderze (UPC, wyłącznik na pilocie, numery kanałów i na panelu wszystkie cztery klawisze) - pewnie wystarczyło aby nacisnąć jeden klawisz np. nr kanału lub UPC aby to samo wywołać ale jak sie zawiesiło to człowiek traci panowanie i naciska wszystko jak leci :)

Po tym, zgasł zegar na panelu i wyświetlacz był pusty. Odczekałem jeszcze kilka minut i MediaBox sam się odpalił.

Dzisiaj znowu "udało" mi się zastać zawieszonego MediaBoxa i wybudziłem go tą samą metodą - co prawda metoda jest bardziej czasochłonna niż resetowanie poprzez wypinanie przewodu zasilającego ale świadczy to o tym że tak całkiem to się ten dekoder nie zawiesza i jest nadzieja, że nowa wersja oprogramowania zapowiadana na 11 kwietnia wyleczy tą przykrą dolegliwość.

Czy zaobserwowaliście podobne zachowanie Waszych dekoderów ?
Dzisiaj ponownie zawiesił się mój MediaBox HD ale żadne naciskanie klawiszy nie pomogło i musiałem wyciągnąć kabel - ok czekam do 11 kwietnia na obiecany nowy soft a jak to nie pomoże to postaram się go wymienić na nowy.
 

balpio123

New member
noi mamy kwiecien ,pierwsze umowy niebawem sie koncza a w upc dalej bieda z nedza w kwesti nowych konkretnych kanalow,jak ich przycisneli to tv trwam szybko potrafili ponownie wprowadzic a niejaki jsax ktory wypisywal na mediaswiat o nawet 150 kanalach w upc na okazal sie oszustem i tyle
 

balpio123

New member
brodacz napisał:
Jak donosi mój znajomy z upc, już niebawem (połowa marca) pojawią się w końcu długo oczekiwane nowe kanały. To co najważniejsze dla panów to 3 pozycje sportowe a dla pań 3 programy z filmami o miłości (a konkretniej o jej uprawianiu ;) ). Aby nie było tak słodko dodam, że pakiet ten będzie oczywiście płatny. Ale zdecydowanie tańszy niż filmy w wypożyczalni.
ha ha takie info mozna wsadzic se w du... tak mamy nowe kanaly tv trwam oraz uslugi interaktywne.brawo UPC to wymagalo zapewne nielada wysilku ,tak dalej czekamy w przyszlym zapewne roku na nastepne 2 podobne bardzo atrakcyjne kanaly :)
 

oli1975

New member
Witam ,od wczoraj mam czarna skrzynke z upc max pakiet + pakiet C+.Mam 2 pytania.Czy dekoder moze byc cały czas właczony poto by sie nie zawieszał [ przynajmniej wtedy gdy mam zaprogramowane nagrywanie].Druga sprawa czy u was tez C+ HD ma gorsza jakosc od np. Polsatu sport HD,czy NG hD.Dziekuje i pozdrawiam
 

Rosool

New member
Witajcie właśnie dzwoniłem do UPC - kończy mi się umowa więc pomyślałem, że jak postrasze ich rezygnacją to zaraz przedstawią mi jakąś super oferte, żeby tylko kochany klient od nich nie odchodził (o ja naiwny!). Zaczęło się dość dobrze - poprosiłem o połączenie z działem rezygnacji - myśle sobie jest ok jednak takie coś istnieje :p Jednak dalej już tylko schody. Co prawda połączyło mnie od razu, jednak miła Pani, wysłuchawszy co mam do powiedzenia i jak bardzo jestem rozczarowany tym że UPC traktuje 15letniego klienta tak samo jak nowego powiedziała, że nic mi nie może zaproponować i rezygnacje mogę przesłać mailowo, listownie, faxem lub w lokalnym biurze. Jakoś bardzo zmartwiona nie była :) Zaproponowała tylko 10% rabatu na internet bez brania pakietu - zawsze coś jednak ogólnie porażka...
 

plesniak

New member
Pociesze Cię. Ja zrezygnowałem z HBO i C+ po 3 latach płacenia niepromocyjnego abonamentu. Myślałem że jak zrezygnuję to zaoferują mi promocyjną ofertę (15 zł taniej - zawsze coś :) ) a tu pani bez słowa przyjęła rezygnację. Nawet nie zapytała dlaczego rezygnuję. Taka polityka daleko ich nie zaprowadzi. Poza tym pewnie widzą że mam nową umowę na HD (i tu chwalę sobie promocję.)
 

mp_lasso

New member
Już dziś dostępny jest nowy soft na Mediabox HD! Dziś włączam dekoder (był odłączony od sieci) a tu ku mojemu zdziwieniu "saving 20" "saving 40" itd. Teraz tylko muszę potestować, a jak się chociaż raz zawiesi to od razu do nich zadzwonię.
 

chato.pl

New member
mp_lasso napisał:
Już dziś dostępny jest nowy soft na Mediabox HD! Dziś włączam dekoder (był odłączony od sieci) a tu ku mojemu zdziwieniu "saving 20" "saving 40" itd. Teraz tylko muszę potestować, a jak się chociaż raz zawiesi to od razu do nich zadzwonię.

u siebie zauważyłem to dziś - zaraz po północy, ale zachowanie MB nie różni się zbytnio od tego wcześniejszego ...
 

ROMI64

New member
Cud z dekoderem

W poniedziałek, 30 marca zawiesił mi się dekoder HD z nagrywarką.
Oczywiście skontaktowałem się z technikiem UPC, Po kilku próbach usłyszałem
że najbliższy termin wymiany dekodera to sobota 4 kwiecień. OK. ZGODZIŁEM SIĘ.
Przez te kilka ostatnich dni próbowałem za pomocą pilota i resetu uruchomić dekoder - bez skutku. Tak było do dziś! żona równo tydzień temu zaprogramowała nagrywanie na dziś jakiegoś filmu... i dekoder zaczął nagrywać ! SAM SIĘ ODWIESIŁ !
Nie wiem jak zareaguje serwisant z UPC jutro jak mu opowiem o zdarzeniu.
Może ten fakt wpłynie na zmiany w sofcie... :eek:
 
Do góry