HD w UPC

lafarek

New member
oki , dzięki za info , a thompsona mam dlatego że do tej pory z racji że był podpięty pod kompa ( nie miałem telewizora ) to HD z HDMI nie był potrzebny. W tej chwili jestem w trakcie wymiany i obym też trafi na bezawaryjny dekoder pozdr. Rafał
 

Kris_H

New member
Witam

Mam Mediaboxa z HD (czarny Philips).
Zaobserwowałem w nim następujące błędy w działaniu.
1. Jak go wyłączę na noc to rano nie mogę go włączyć i muszę go zresetować wyłączając na moment kabel zasilania. (zgłosiłem to do UPC i podobno to powszechny problem i pracują nad tym :)
2. Jak wybieram w GUIDE a następnie ULUBIONE to najczęściej wyświetla sie miniprzewodnik a nie przewodnik po ulubionych :(
(aby wejść do przewodnika po ulubionych kanałach muszę tą operację powtórzyć około 3-5 razy)

Czy macie podobne problemy ?

Pozdrawiam
Kris
 

piegrze

New member
problemy z mediabox HD HDD Philips

Kris_H napisał:
Witam

Mam Mediaboxa z HD (czarny Philips).
Zaobserwowałem w nim następujące błędy w działaniu.
1. Jak go wyłączę na noc to rano nie mogę go włączyć i muszę go zresetować wyłączając na moment kabel zasilania. (zgłosiłem to do UPC i podobno to powszechny problem i pracują nad tym :)
2. Jak wybieram w GUIDE a następnie ULUBIONE to najczęściej wyświetla sie miniprzewodnik a nie przewodnik po ulubionych :(
(aby wejść do przewodnika po ulubionych kanałach muszę tą operację powtórzyć około 3-5 razy)

Czy macie podobne problemy ?

Mam dokładnie to samo.
1. mniej nerwów mnie kosztuje, jak tygodniami po prostu nie wyłaczam gada
i on wtedy działa....
2. hmmm, ja wybieram coś innego niż Ulubione, np. Wszystkie, albo Kanały HD, potem Wstecz - i następnie Ulubione, które pojawiąją sie juz "normalnie"

pozdro Cham
 

plesniak

New member
Mam czarnego Mediaboxa i jedyny problem jaki zaobserwowałem to brak polskich liter na wyświetlaczu (na białym mediaboksie były) i brak dużej litery Ł w przewodniku np: zamiast Łapu capu wyświetla i się "apu capu" :)

Innych problemów nie mam. Sprawdziłem nagrywanie seriali w weekend, działa prawidłowo.

Nie mam problemów z wył/włą. A wył/włą go codziennie

pl
 

balpio123

New member
wedlug znow tylko nieoficjalnego info pracownika upc na jednym znanym forum tvp sport oraz jeszcze inne kanaly doloncza do upc do konca tego miesiaca.
 

plesniak

New member
A ja dzisiaj otrzymałem od UPC emaila (pytałem o nowe kanały HD):

"W odpowiedzi informuję, że UPC Polska zawsze była i jest zainteresowana ciekawymi programami telewizyjnymi dobrej jakości - przede wszystkim takich programów oczekują nasi klienci. Obecnie prowadzimy rozmowy z różnymi nadawcami na rynku, nie możemy jednak na razie potwierdzić faktu ani daty wprowadzenia nowych kanałów. O wszelkich zmianach w ofercie programowej UPC będziemy informować na bieżąco."
 

plesniak

New member
Ale ja zadałem pytanie o kanały HD, Trwam chyba nie było w HD :D

Co do TVP Sport, TVP HD i innych to w Warszawie już nadaje DVB-T z tym że nie wiem czy jest możliwość wykorzystania mediaboxa jako tunera - coś jak w cyfrze. Pytanie o ta funkcjonalność zadałem na forum DVB-T. Niestety mój LCD nie ma tunera DVB-T - taka jest dziwna polityka JVC w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
plesniak napisał:
A ja dzisiaj otrzymałem od UPC emaila (pytałem o nowe kanały HD):

"W odpowiedzi informuję, że UPC Polska zawsze była i jest zainteresowana ciekawymi programami telewizyjnymi dobrej jakości ."


dlatego mamy polonia 1 , tele 5 , itv i inne manga super jakosc i mega ciekawe .....
 

balpio123

New member
plesniak napisał:
A ja dzisiaj otrzymałem od UPC emaila (pytałem o nowe kanały HD):

"W odpowiedzi informuję, że UPC Polska zawsze była i jest zainteresowana ciekawymi programami telewizyjnymi dobrej jakości - przede wszystkim takich programów oczekują nasi klienci. Obecnie prowadzimy rozmowy z różnymi nadawcami na rynku, nie możemy jednak na razie potwierdzić faktu ani daty wprowadzenia nowych kanałów. O wszelkich zmianach w ofercie programowej UPC będziemy informować na bieżąco."
no coz upc zasze gada ze rozmowy zawsze trwaja ,ale puki co kanalow zadnych dobrych nowych niema.podobno zwiazani sa tajemnica i stad te ogolnikowe odpowiedzi,noi o nowym kanale dowiadujemy sie dopiero jak widzymy go na tv,mam nadzieje ze wedlug tego nieoficjanego infa pracownika upc na forum przynajmniej teraz dadza tvp sport.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
balpio123 napisał:
wedlug znow tylko nieoficjalnego info pracownika upc na jednym znanym forum tvp sport oraz jeszcze inne kanaly doloncza do upc do konca tego miesiaca.

hmmm - na przestrzni ostatnich 10 miesiecy to juz chyba z 10 raz kolejny "pracownik UPC" dostarcza podobne ''rewelacje". jeden nawet dostal bana... :p
 

PLinku

New member
Witam posiadam czrny dekoder z nagrywarką philipsa. Czy u was też się tak często wiesza tzn jak zrobie 3h przerwy w oglądaniu to już go niemoge włączyć i tylko reset pomaga. Rano potrafi się zegar zawiesić. Zauważyłem również że strasznie się grzeje do tego stopnią że aż się nie można dotknąć bo grozi to poparzeniem. Czy problem występuje tylko w dekoderach z nagrywarkami philipsa czy w tych bez nagrywarek również??
 

pawel-krk

New member
PLinku napisał:
Witam posiadam czrny dekoder z nagrywarką philipsa. Czy u was też się tak często wiesza tzn jak zrobie 3h przerwy w oglądaniu to już go niemoge włączyć i tylko reset pomaga. Rano potrafi się zegar zawiesić. Zauważyłem również że strasznie się grzeje do tego stopnią że aż się nie można dotknąć bo grozi to poparzeniem. Czy problem występuje tylko w dekoderach z nagrywarkami philipsa czy w tych bez nagrywarek również??

Szukanie nie boli... wszystko było!
 

wojto1

New member
heh, zadzwonilem przed chwila na infolnie bo chcialem wziac udzial w promocji canal+ za 20zl/miesiac. Ale Pani powiedziala mi ze nie moge brac udzialu w tej promocji, bo juz korzystam z uslugi canal+ - tak rzeczywiscie mam wlaczona od 3 tygodni probny miesiac gratis (od przesiadki na cyfrowke). No i teraz decydujac sie na canal+ nie moga wziac udzialu w tej promocji bo to tylko dla takich co jeszcze nie mieli canal+. GRRRRRRRRRRRR
 

dagie

New member
To zrezygnuj przed upływem miesiąca! Sami zadzwonią i Ci zaproponują tą nową, albo zrobią to gdy będziesz składał rezygnację! Miałem tak z HBO i teraz najmarniej raz w miesiącu mam telefon z ofertą na HBO i Cinemaxy, ale niedługo kończy mi się umowa na tv, net i telefon i nie chce się wiązać, bo jak nic ciekawego nie zaproponują to zmieniam dostawcę:)
 

plesniak

New member
Mam canal + i HBO od 5 lat. Przeczytałem warunki promocji i oczywiście muszę nadal płacić 70 zeta za ten pakiecik, ale wyobraźcie sobie że dzisiaj rano zapukał do mojego okna gadający bóbr co zna 1000 bitów i powiedział mi tak:

- Zadzwoń do działu rezygnacji i utrzymania klienta (numer telefonu niedostępny - łączą z tym działem pracownicy z działu obsługi) i powiedz że rezygnujesz z cyfry i hbo bo jest za drogo, a pan z działu rezygnacji nagle zamieni się w pana z działu utrzymania klienta i zaproponuje niesamowitą promocję. Dałem bobrowi kawałek sera i zadzwoniłem do działu obsługi klienta prosząc o połączenie z działem rezygnacji. Pani mnie przełączyła i po odsłuchaniu 1000 bitów w 15 minut zrezygnowałem.... z czekania na połączenie. Chyba niepotrzebnie powiedziałem że chce zrezygnować. Dzisiaj podejmę kolejną próbę by sprawdzić czy gadający bóbr co zna tysiąc bitów zna się tez na promocjach w UPC.
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
ostatnio był pan monter i technik u mnie w domku i powiedział że po primo te nasze dekodery hd podobno były w Czechach i sie nie sprawdziły dlatego trafiły do nas . Po drugie maja wprowadzic nowe dekodery hd bo z tymi sa problemy .Po trzecie juz nedługo w analogu ma zostac tylko 7 podstawowych kanałów reszty nie będzie . Ile w tym prawdy ? nie wiem przekazuję tylko to co powiedzieli mi Ci panowie fachowcy .
 

brodacz

Active member
Bez reklam
ADBAR70 napisał:
ostatnio był pan monter i technik u mnie w domku i powiedział że po primo te nasze dekodery hd podobno były w Czechach i sie nie sprawdziły dlatego trafiły do nas . Po drugie maja wprowadzic nowe dekodery hd bo z tymi sa problemy .Po trzecie juz nedługo w analogu ma zostac tylko 7 podstawowych kanałów reszty nie będzie . Ile w tym prawdy ? nie wiem przekazuję tylko to co powiedzieli mi Ci panowie fachowcy .
Panowie monterzy nie sa pracownikami UPC lecz firm podwykonawczych, więc nic im nie zrobią za gadanie bzdur. Chyba, że niedługo to 3 lata...
 
Do góry