HD w UPC

lepp

New member
Bez reklam
Sprawa jest zupełnie inna niż z dźwiekiem. Nasze dekodery po prpstu dźwięk DD 2.0 opisują jako 5.1. Prawdziwe 5.1 na polskich kanałach nieczęsto sie pojawia, nie jest to wina UPC.
Co do napisów, to C+ nadaje napisy prawie wszystkich filmów, do tego w 2 formatach DVB i TXT, HBO nadaje w TXT (może teraz tez w DVB), Ale Kino ostatnio też daje napisy. Zwalanie winy na dostawców sygnału to zwykła spychologia. Na cyfrze nigdy nie miałem poblemów z tymi napisami.
 

bulek

New member
No nie wiem. Zdaję sobie sprawę, że wiele pozycji leci z DD 2.0, ale te, które w programie C+ ma oznaczone jako DD 5.1 na swoich stronach, to chyba powinny również w tym systemie lecieć w UPC. Zobaczę dzisiaj "Straż Dzienna" ma być w DD 5.1 według programu. Co do HBO to podobno od 2 lat nadaje w 5.1 w Polsce, więc też należałoby się spodziewać transmisji takiej ścieżki przez UPC.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Jeszcze w czerwcu miałem HBO w Cyfrze i chyba nic w 5.1 mi się nie trafiło. Jeśli już to nieczęsto. Pamiętaj, że w C+ ścieżka 5.1 jest tylko w oryginalnym języku, a UPC napisów nam nie daje więc i tak dupa.
Co do Straży dziennej to na Film HD, leciała w 5.1, na 100% mam nagrane i sprawdziłem.
 
Ostatnia edycja:

wojto1

New member
Witam, mam w tej chwili pakiet 3 uslug (10Mb internet, telefon darmowe wieczory, pakiet pelny analogowy tv). Niedlugo mi sie konczy umowa. Najchetniej chcialbym przejsc na tv cyfrowa max HD z nagrywarka a reszta bez zmian. W tej chwili (przy 20% znizki) placilbym za to 207zl. Czy udalo Wam sie cos lepszego wynegocjowac w rozmowie przez infolinie lub lokalnym przedstawicielem przy przedluzeniu umowy? Moze warto zastraszyc rozwiazaniem umowy i wtedy mozna cos dostac wiecej?
 

plesniak

New member
Mam dzisiaj straszne problemy z przewodnikiem. Jak wchodze w menu i przewodnik to widze wszystko, natomiast w trakcie trwania programu jak nacisnę (ok) to mam informacje tylko że film obyczajowy bez tytułu itp. I tak na wiekszości programow.
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
u mnie od kilku tygodni godz 17 15 tvp 2 "Komentarz Świat" a leci "Na Wariackich Papierach" i nie ma sily zeby to zmienic na nastepny tydzien w przewodniku znow to samo ........ sam juz nie wiem o co w tym chodzi ???????? tak samo losowanioe lotto w przerwie filmu zamiast 15 min to w przewodniku godzina albo dluzej ......... szoook ... czysta bezmyslnosc
 

StysieK

New member
a mnie co denerwuje to czułość dekodera na włączenie czujnika OPC w telewizorze.

Ostatnio oglądałem film nagrany na dekoderze i włączyłem na moim TV OPC i dekoder zwariował, zatrzymywał film :)
 

AnTurek

New member
bulek napisał:
No nie wiem. Zdaję sobie sprawę, że wiele pozycji leci z DD 2.0, ale te, które w programie C+ ma oznaczone jako DD 5.1 na swoich stronach, to chyba powinny również w tym systemie lecieć w UPC. Zobaczę dzisiaj "Straż Dzienna" ma być w DD 5.1 według programu. Co do HBO to podobno od 2 lat nadaje w 5.1 w Polsce, więc też należałoby się spodziewać transmisji takiej ścieżki przez UPC.

Dźwięk DD 5.1 nie idzie po HDMI tylko po optyku bądź coaxialu. Wałkowane już 1000 razy !!
 

bulek

New member
AnTurek napisał:
Dźwięk DD 5.1 nie idzie po HDMI tylko po optyku bądź coaxialu. Wałkowane już 1000 razy !!
Tak, wiem że 1000 razy. Wiem też, że jako pierwszy w tym wątku o tym napisałem. Tylko, że moja wypowiedź, którą cytujesz nie ma nic wspólnego z DD przez HDMI jeśli nie zauważyłeś.
 

AnTurek

New member
bulek napisał:
Tak, wiem że 1000 razy. Wiem też, że jako pierwszy w tym wątku o tym napisałem. Tylko, że moja wypowiedź, którą cytujesz nie ma nic wspólnego z DD przez HDMI jeśli nie zauważyłeś.

Sugerujesz, że jak pisze DD 5.1 to mimo tego program nie idzie w tym systemie?
 

d--b

New member
Czytam to forum już od dawna aż w końcu zdecydowałem się coś napisać. Mam cyfrową UPC od maja zeszłego roku. Jak do tej pory udało mi się zauważyć następujące rzeczy:
- mediabox u mnie działa sprawnie, 1-2 razy może się zawiesił, nie hałasuje nawet podczas standby (pracuje praktycznie całymi dniami bardzo rzadko działa na standby)
- do pracy mediaboxu trzeba się przyzwyczaić czasem łapie chwile przemyślenia :D ale po chwili zaskakuje normalnie
- od maja 2008 wyraźnie poprawił się sygnał co nawet widać gołym okiem
- w przypadku miniprzewodnika to często jak kończy się program który oglądam to w mini powinien przeskoczyć na następny a tak się nie dzieje tylko gubi wszystko
- co do dzwięku to też mnie denerwuje że opisywany dzwięk jako DD5.1 tak naprawde to DD2.0, jeżeli chce DD5.1 to tylko w orginalnej ścieżce językowej (mam podłączone optykiem)
- w polskim DD5.1 jak narazie jest chyba tylko NG HD
- o napisach juz nawet nie pisze bo praktycznie ich nie ma

Niby to by było na tyle, może mi się coś jeszcze przypomni.
GDZIE SĄ NASTĘPNE KANAŁY HD :niewiem:!!!!!

PS. żeby nie było mam UPC MAX HD, C+, HBO
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
AnTurek napisał:
Sugerujesz, że jak pisze DD 5.1 to mimo tego program nie idzie w tym systemie?
Tak... dokładnie to sugeruję. W większości przypadków leci DD 2.0. Na przykład właśnie teraz na HBO HD leci Ratatuj. Ścieżka "polski DD 5.1", a ampli wykrywa wyraźnie DD 2.0. Zresztą jak przełączę na "angielski DD 5.1", to tak samo.
 

plesniak

New member
Na którym głośniku w 5.1 powinien być lektor? czy to nie jest tak że powinien być na centralnym? Mam wrażenie że jak jest 5.1 to słyszę we wszystkich.
 

bulek

New member
Jeśli to prawdziwa transmisja DD 5.1 to lektor w zasadzie powinien się znaleźć tylko w środkowym. Jednak jeszcze nie spotkałem w UPC filmu z lektorem, który nadawałby w DD 5.1. Zazwyczaj jest to DD 2.0 (niezależnie od tego co tam wypisuje w opisie ścieżki), albo stereo. Jeśli masz ampli, który z dwukanałowego dźwięku (takie jak właśnie wymienione) robi ci 5.1 (czyli np. używając procesora Dolby Prologic II), to oprócz umieszczania lektora w środku możesz słyszeć jego "ślady" w innych głośnikach. A jeśli w ścieżce leci zwykłe stereo i ampli na wyjściu też gra stereo, to w środku będzie cicho.
 

lepp

New member
Bez reklam
Czasem można trafić coś na TVN, chyba ze 2 filmy w 5.1 trafiłem. No i w NG jest lektor, a tam wszystko w 5.1. Mozna sobie posłuchać z którego głosnika nawija. Powinno być oczywiście tylko z centralnego inaczej to bez sensu.
 

kamcyk26

New member
bulek napisał:
Jeśli to prawdziwa transmisja DD 5.1 to lektor w zasadzie powinien się znaleźć tylko w środkowym.
To gdzie bedzie lektor decyduje nadawca kanalu. Oczywiscie bez sensu jest umieszczanie go w innych glosnikach niz centralny, poniewaz psuje to cala przestrzennosc dzwieku ale...Nie jestem pewien jak jest teraz (bo nie ogladam filmow z lektorem) ale kiedys wszystkie filmy w DD5.1 na TVN mialy lektora we wszystkich glosnikach. Nie oznacza to, ze film nie byl w 5.1 tylko, ze bylo to 5.1 spartaczone. Rowniez na Discovery HD, ktory nadaje 5.1 (brzmi to jednak jak prologic) lektor jest we wszystkich glosniakch z przodu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nowe kanały !!!

Jak donosi mój znajomy z upc, już niebawem (połowa marca) pojawią się w końcu długo oczekiwane nowe kanały. To co najważniejsze dla panów to 3 pozycje sportowe a dla pań 3 programy z filmami o miłości (a konkretniej o jej uprawianiu ;) ). Aby nie było tak słodko dodam, że pakiet ten będzie oczywiście płatny. Ale zdecydowanie tańszy niż filmy w wypożyczalni.
 

balpio123

New member
brodacz napisał:
Jak donosi mój znajomy z upc, już niebawem (połowa marca) pojawią się w końcu długo oczekiwane nowe kanały. To co najważniejsze dla panów to 3 pozycje sportowe a dla pań 3 programy z filmami o miłości (a konkretniej o jej uprawianiu ;) ). Aby nie było tak słodko dodam, że pakiet ten będzie oczywiście płatny. Ale zdecydowanie tańszy niż filmy w wypożyczalni.
no ale juz tez jakis tam znajomy pracownika upc na pewnym forum mowil ze 2008 roku mialy dojsc dobre kanaly a jednak niedoszly i tez niejaki jsax tak mowil i nadal twierdzi ze niedlugo pojawia sie jakies nowosci i takie ktore z wiekszosc nas oczekuje juz tyle!to jednym z kanalow bedzie sportowych bedzie tvp sport?i placic za niego dodatkowo niby mamy!?:(!a co z innymi kanalami np.sci fi channel czy filmbox?! noi sobie niewyobrazam sobie majac juz pakiet max abym placil dodatkowo za tvp sport czy dostepny na kazdej platformie cyfrowej eurosport hd!
 
Ostatnia edycja:

plesniak

New member
Mam rozumieć że bulę za C+, HBO, i wszystkie inne kwiatki a oni chcą jeszcze dowalić pakiet płatny sport i płatny seks? :) Małe przegięcie. Moim zdaniem jeśli mam pakiet HD to mam w nim wszystko co nadają w HD. Jak chcą moga sobie płatny seks... mogą sobie zrobic z nim co chcą... jeszcze nie jestem na etapie oglądania tego typu kanałów, ale sport to co innego :).

Jeszcze jedna sprawa. Mini przewodnik super działa do ok 17.00 potem loteria, albo będzie albo nie. Wszystko wraca do normy ok 22.00. Wzywac technika czy też tak macie (Warszawa UPC HD).
 
Do góry