HD w UPC

pinja napisał:
Czy jest na tą przypadłość jakaś rada?

W sprawie EPG. Mam podobnie jak ty. Z moich obserwacji wynika, że EPG "zanika" także w trakcie używania dekodera - podczas oglądania TV. Pośrednim dowodem na zanikanie EPG w trakcie gdy dekoder pracuje a nie oglądamy TV, jest nagrany materiał w cezurze czasowej nie zadanej przez użytkownika. Rada, o ile traktować to jako dyskomfort pozostaje przyzwyczaić się. Jeżeli spojrzymy na to jako na wadę, można rozważyć zmianę operatora. Rozwiązanie pośrednie, reklamacja u operatora.
 

ROMI64

New member
Kiedy okrągła rocznica

Napiszcie ile dni upłynęło od ostatniej premiery programu w HD
oczywiście TVS HD nie liczę. O ile się nie mylę to od lipca ub.roku poza w/w
TVS HD nie dostaliśmy nic w wysokiej rozdzielczości...:hmm:
 

StysieK

New member
Witam,

a ja mam trochę inny problem, a raczej dylemat.

mam sharpa xl8e i nie wiem jak na dekoderze ustawić rozdzielczość hdmi
czy auto czy 1080i.

przy auto, tv skaluje, ale przelączanie trwa dość długo,
nie wiem gdzie jest lepszy skaler ????
 

pinja

New member
Nie wiem jak w przypadku JVC, ale jeśli chodzi o SONY po miesiącu eksperymentów zdecydowałem się jednak na auto, bo niestety wybierając 1080i jest problem ze "zmieszczeniem" obrazu programów SD, kiedy nadają programy w pseudo 16:9 (dodatkowymi czarnymi pasami dopełniającymi obraz do 4:3). W takich sytuacjach jeśli zastosuje ZOOM do wypełnienia ekranu TV to niestety obraz się powiększa nie tylko jakbym chciał na wysokości, ale również na szerokości. Stosując opcje auto w dekoderze w takich sytuacjach ZOOM tylko powiększa obraz na wysokości i jest w miarę OK.

A długie przełączanie jest dość irytujące tym bardziej, że jakiś czas temu zaobserwowałem zmianę na gorsze. Wcześniej przełączając w dekoderze program HD na inny HD TV dostawał natychmiast sygnał 1080i, a teraz w widzę, że na początek jest 576p, a dopiero po chwili 1080i i w rezultacie trawa to z 10 s.
 

plesniak

New member
mp_lasso napisał:
plesniak, u mnie występuje ten sam problem z tą 2:00. Spróbuję poodkręcać te kable.
Czy to normalne że u mnie siła sygnału to ok. 65-70%?
Jak pytałem się montera przy montażu dekodera czy nie jest wymagana wymiana okablowania i trójników, to on odparł: "Nie, a po co? Jeżeli internet działa to telewizja cyfrowa też będzie"

U mnie był słaby sygnał. Pan powymieniał wszystkie trójniki, końcówki kabli (pomimo że miałem nowe to wymienił na swoje ) i zszedł do piwnicy jak to powiedział "wzmocnić sygnał". Wzmocnił go pomimo tego że w teście wszystko zapalało się na zielono. Za usługę nic nie wziął. Bzdura jest mówienie że jak internet działa to wszystko inne działa Sczególnie że interent może nie działac na maksie. Samochód też pojedzie na gorszej benzynie tylko że nie rozpędzi się tak jak na dobrej. On sprawdzał moc sygnału chyba w decybelach czy w czymś tam, na pewno nie były to procenty. Wchodził tam prze menu "instalacja" w kompie
 

Darth_Vader

New member
ROMI64 napisał:
Napiszcie ile dni upłynęło od ostatniej premiery programu w HD
oczywiście TVS HD nie liczę. O ile się nie mylę to od lipca ub.roku poza w/w
TVS HD nie dostaliśmy nic w wysokiej rozdzielczości...:hmm:

wlasnie w ostatni weekend wyslalem maila do UPC dokladnie w tej sprawie, czyli marnej oferty HD w pakiecie max (kanalow premium nie licze) z pytaniem czemu sie nic nie dzieje, czemu nie ma np TVP HD, Eurosport HD, Discovery HD itp ... kanały powszechnie dostępne.

Zobaczymy co mi odpisza.

Pozdrawiam
 

Darth_Vader

New member
jaroslawp napisał:
Jak zwykle. Że w najbliższym czasie nie przewidują "...poszerzenia oferty programowej..."
pewnie masz rację, ale już mnie zaczynają trochę wkurzać z tą swoją ofertą.
Placi człowiek 100 za mies i tak wlaściwie zastanawiam się za co .. Mam te cyfrówkę od kiedy pojawiła sie tylko w ofercie w Gdańsku, bralem te 4 kanaly HD, liczac ze w krótkim czasie poszerzą pakiet HD ... a tu marazm ... nic, nuda ... zreszta TVN HD to wlasciwie .. tez nie jest HD tak do konca, tylko czesc programow, glownie wlasnej produkcji. Znowu Polsat Sport HD, to prawie same powtórki, a z imprez które są obecnie nic ... no może siatkówka.

Zostaje National i History czyli mamy 2 kanały na których można sobie coś jeszcze pooglądać.

Pozdrawiam
Marek
 

juzeg76

Member
jaroslawp napisał:
Jak zwykle. Że w najbliższym czasie nie przewidują "...poszerzenia oferty programowej..."


upc nie przewiduje ??? oni wszystko przewiduja tylko jak to sami piszą "wkrótce" a to juz pojecie wzgledne ........
 

ROMI64

New member
Darth_Vader napisał:
wlasnie w ostatni weekend wyslalem maila do UPC dokladnie w tej sprawie, czyli marnej oferty HD w pakiecie max (kanalow premium nie licze) z pytaniem czemu sie nic nie dzieje, czemu nie ma np TVP HD, Eurosport HD, Discovery HD itp ... kanały powszechnie dostępne.

Zobaczymy co mi odpisza.

Pozdrawiam

Nie wiem czy odpiszą, ale myślę, że jak wszyscy na tym forum będziemy się
domagać spełnienia przez UPC ("szumnych zapowiedzi") wprowadzenia nowych kanałów w HD to muszą w taki czy inny sposób ustosunkować się co do naszych żądań. chyba, że olewają nas...
Zagrajmy wszyscy w jednym zespole, a efekt może być zgodny z naszymi oczekiwaniami;)
 

mp_lasso

New member
plesniak napisał:
U mnie był słaby sygnał. Pan powymieniał wszystkie trójniki, końcówki kabli (pomimo że miałem nowe to wymienił na swoje ) i zszedł do piwnicy jak to powiedział "wzmocnić sygnał". Wzmocnił go pomimo tego że w teście wszystko zapalało się na zielono. Za usługę nic nie wziął. Bzdura jest mówienie że jak internet działa to wszystko inne działa Sczególnie że interent może nie działac na maksie. Samochód też pojedzie na gorszej benzynie tylko że nie rozpędzi się tak jak na dobrej. On sprawdzał moc sygnału chyba w decybelach czy w czymś tam, na pewno nie były to procenty. Wchodził tam prze menu "instalacja" w kompie
A mógłbyś sprawdzić w menu serwisowym ile masz mdbs w Sygnał/Szum (SNR) ? Bo u mnie było 32, po dokręcaniu wtyczek sygnał wzrósł do 37 mdbs.
 

arekm

New member
Po 2 tyg z UPC MAX HD:

- trybu oszczędzania energii w tym dekoderze chyba nie przewidziano. Dysk pracuje na okrągło, nie parkuje głowicy (tak jak to np. jest w popcorn hour). Cały czas mieli, a rachunek za prąd rośnie.

- dekoder lubi się zawiesić +- raz dziennie, zwłaszcza gdy ogląda się HD i spróbuje w tym czasie powertować EPG lub inne menu. Najczęściej wygląda to tak, że się sam restartuje. Czasami jednak ląduje z obrazem typu jednolite tło w zielone paski i wtedy bez ręcznego poweroff/on się nie obejdzie.

- po jakimś czasie przeglądanie mini epg (przycisk OK + prawo lewo) staje się masakrycznie wolne. Zwłaszcza gdy w tym samym czasie nagrywarka coś nagrywa.

- w EPG (guide) próba wchodzenia w poszczególne kategorie zanim jeszcze "zgromadzi dane" czasami powoduje ... wyjście z EPG

- nagrywanie wszystkich odcinków jest jakieś koślawe.. chyba nagrywa tylko wszystkie odcinki widziane w aktualnym EPG. Po paru dniach znów trzeba to samo ustawiać by nagrało z kolejnego tygodnia. Albo to tak działa albo zwisy/restarty powodują utratę ustawień kalendarza nagrywania - nie jestem pewien.

- kliknięcie na pilocie "tv" wyłącza obraz z dekodera

- sieć upc miewa czasami awarie kilkunasto minutowe (np. raz wcięło kanały HD na godzinę, drugim razem wcieło wszystko na pół godziny)

- czasami na niektórych kanałach jest efekt podobny do oglądania filmu na komputerze o niewystarczającej mocy do odtworzenia filmu - obraz leci ale nie jest płynny tylko skacze z ramkami co ułamek sekundy

- w praktyce 3 kanały HD na krzyż (pomijając dodatkowo płatne)

- TVN HD to ćwierć HD (jeśli nie mniej) - tyle tylko programów jest w HD

- TVS HD to "zapychacz" chyba tylko po to by móc się chwalić jednym kanałem HD więcej. Zapewne interesujący dla mieszkańców Śląska. Dla reszty raczej nie (no chyba, że ktoś chce oglądać "niewolnicę izaurę" z dubbingiem w wykonaniu Bercika i Andzi)

- TVN Warszawa tylko dla regionu warszawskiego (na upc.pl w liście kanałów w pakiecie MAX jest widoczny ale dopiero kliknięcie na linku ujawnia informację, że dostępny tylko dla Warszawy). Takie drobne (nie)wprowadzanie w błąd.

Podsumowując - zaskakująco dużo wad jak na taką cenę :-(

Soft 3.7.1.109.
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem HD raczkuje w UPC. Coraz więcej osób na forum dzieli się swoim rozczarowaniem kanałami HD. Niedoskonałości (delikatnie mówiąc) mediaboxa HD to osobny temat. Czekam na koniec umowy i o ile się nic lub niewiele zmieni to przejdę na cyfrową tv z nagrywarką. W tym miejscu pojawia się pytanie czy dekoder do cyfrowej TV w UPC (ten z nagrywarką) też tak "działa" jak mediabox HD.
 

piegrze

New member
nie jest tak źle, ale na pewno może być lepiej

smok-wawelski napisał:
Moim zdaniem HD raczkuje w UPC. Coraz więcej osób na forum dzieli się swoim rozczarowaniem kanałami HD. Niedoskonałości (delikatnie mówiąc) mediaboxa HD to osobny temat. Czekam na koniec umowy i o ile się nic lub niewiele zmieni to przejdę na cyfrową tv z nagrywarką. W tym miejscu pojawia się pytanie czy dekoder do cyfrowej TV w UPC (ten z nagrywarką) też tak "działa" jak mediabox HD.

trochę się gubię w nomenklaturze - "mediabox HD" to dekoder cyfrowych kanałów UPC ze wsparciem dla wysokiej rozdzielczości?

posiadam cyfrowy dekoder UPC marki Philips z twardym dyskiem i obsługą
formatów HD (no i LCD KLD 40W4500). dla porównania mam dekoder 'n' (aktualnie odłączony, bo nie płacę za abonament).

poza tym,żemój dekoder nadaje się do reklamacji (można go uruchomic tylko
po wyciągnięciu i ponownym wetknięciu kabla zasilającego, normalnie z pilota sie nie da) jestem mile zaskoczony możliwościami platformy

jak już się da uruchomić - jeszcze mi się nigdy nie zawiesił, nie zauważyłem
też opisywanych wcześniej braków sygnału z UPC

- kanały HistoryHD, NationalGeographicHD i HBO HD - odbiór świetny;
- kanał SilesiaTV HD to żart, a na kanale PolsatSportHD od dwoch tygodni nie natrafiłem na nic innego tylko powtórki z kiepskiej Gali Boksu
- kanał tvnHD, po złym pierwszym wrażeniu okazuje się, że niektóre filmy
pełnometrażowe są świetnej jakości HD (np. niedawno Pan życia i śmierci)

kanały można sobie ustawić w Ulubione -daje to skrócenie dostępu, wszystkich jest koło setki.

wielka zaleta to możliwość programowego nagrywania filmów w HD na twardy dysk. ponieważ mam bardzomałoczasunaoglądanie filmów w telewizji, teraz wybieram z repertuaru HBO HD, tvnHD i czasem z pozostałych kanałów SD najlepsze produkcje - nagrywam na twardziela. Zrezygnowałem z pakietu canal+ i cinemaxa, bo i tak nie miałbym czasu oglądać wszystkiego. teraz oglądam to co chcę, kiedy chcę, o dowolnej porze, po kawałku, zatrzymując kiedy chcę, a jeśli to np. tvnHD to przewijając reklamy i ile razy chcę.

sprzęt pozwala nagrywać 2 programy równocześnie i jednocześnie odkodowuje trzeci program do oglądania (aż chciałoby się zacytować Cezarego Pazurę ze "Szczęśliwego Nowego Yorku": macie to w Polsce?)

po pewnym czasie trochę wkurza, że jeszcze nie ma chociaż TVP HD oraz EuroSPortHD, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

wadą dekodera/nagrywarki jest to, że w stanie STANDBY nie wyłącza dysku i czasem po nocy trochę szumi, ale nie ma już opisywanych na początku forum problemów z dużym opóźnianiem sygnału rozpoczęcia programu potrzebnego do inicjalizacji zaplanowanego nagrywania.

firmware urządzenia jest wgrywany przez operatora poprzez kabel UPC.

UPC jest (chyba) nadal największym operatorem kablowej TV w Polsce i w końcu rynek zmusi ospałego smoka do rozszerzania oferty. ja się cieszę, że w moim mieście po dłuuuższym oczekiwaniu już jest (zresztą o mały włos byłbym pierwszym klientem w Lublinie, bo pani z infolinii, która do mnie zadzwoniła chciała przysłać do mnie monterów jako pierwszego na liście, pierwszego dnia - ale przecież wtedy miałem być w pracy)
 
Mediabox HD - dekoder od UPC do cyfrowej TV z nagrywarką i obsługą kanałów HD, koloru czarnego.

Wczoraj zaprogramowałem nagrywanie filmu. Dzisiaj odtwarzanie i kolejna niespodzianka. Do tej pory zdarzało się tak że nagrywarka "skróciła" mi nagranie ale w menu było widać że nagrała np. 13/13 albo 31/31 min., zadany czas nagrania był w obu przypadku dłuższy. Z wczorajszym filmem było tak, że w menu było widać nagranie - 134 min. W trakcie odtwarzania materiał został zatrzymany wyglądało to tak jak w przypadku wciśnięcia przycisku "pauza". Próbowałem przyisku "play" i przewijanie do przodu. Efekt ciemny ekran TV. W menu w momencie zatrzymania widać było 64/134 min.
 

ROMI64

New member
Darth_Vader napisał:
wlasnie w ostatni weekend wyslalem maila do UPC dokladnie w tej sprawie, czyli marnej oferty HD w pakiecie max (kanalow premium nie licze) z pytaniem czemu sie nic nie dzieje, czemu nie ma np TVP HD, Eurosport HD, Discovery HD itp ... kanały powszechnie dostępne.

Zobaczymy co mi odpisza.

Pozdrawiam

Będę wdzięczny jak nas wszystkich poinformujesz o odpowiedzi
Pozdrawiam
ROMI
 

ra74

New member
ROMI64 napisał:
Będę wdzięczny jak nas wszystkich poinformujesz o odpowiedzi
Pozdrawiam
ROMI
Odpowiedź to zapewne standart, mogę wkleić swoją
lepiej nie czytać jak kogoś denerwuje lanie wody


Szanowny Panie,



dziękuję za nadesłaną korespondencję i uwagi w niej zawarte.



Uprzejmie wyjaśniam, iż UPC Polska dąży do tego, by móc oferować naszym Abonentom jak najciekawsze kanały telewizyjne, również w jakości HD.



Potwierdzam, że w chwili obecnej programy HD dostępne w UPC to:



* TVN HD

* TVS HD

* National Geographic Chanel HD

* History Chanel HD

* Polsat Sport HD

* Canal + Film HD

* Canal + Sport HD

* HBO HD



Pragnę zaznaczyć, że krąg osób korzystających z oferowanych przez nas programów jest ogromny i nie sposób zaspokoić potrzeb wszystkich Widzów, reprezentujących różnorodne gusty i upodobania. Decyzje o zmianach programowych są podejmowane w oparciu

o oczekiwania naszych Klientów. Równocześnie zaznaczam, że badania konsumenckie, które prowadzimy wśród naszych Abonentów wskazują na zadowolenie z oferty programowej. Te same badania określają, które programy cieszą się popularnością, a które mają niską oglądalność.

Zadaję sobie sprawę, że nie wszystkie pozycje programowe są dla Pana interesujące, ale staramy się ofertę tak różnicować, aby każdy mógł wybrać swoje ulubione.



Zapewniam, że stale pracujemy nad rozwojem przedstawionej wyższej oferty

i wkrótce w UPC zostaną wprowadzone nowe kanały w najwyższej jakości HD.



Abonenci będą informowani na bieżąco o wszelkich nowościach.



Życzę dobrego odbioru.
 

ROMI64

New member
ra74 napisał:
Odpowiedź to zapewne standart, mogę wkleić swoją
lepiej nie czytać jak kogoś denerwuje lanie wody


Szanowny Panie,



dziękuję za nadesłaną korespondencję i uwagi w niej zawarte.



Uprzejmie wyjaśniam, iż UPC Polska dąży do tego, by móc oferować naszym Abonentom jak najciekawsze kanały telewizyjne, również w jakości HD.



Potwierdzam, że w chwili obecnej programy HD dostępne w UPC to:



* TVN HD

* TVS HD

* National Geographic Chanel HD

* History Chanel HD

* Polsat Sport HD

* Canal + Film HD

* Canal + Sport HD

* HBO HD



Pragnę zaznaczyć, że krąg osób korzystających z oferowanych przez nas programów jest ogromny i nie sposób zaspokoić potrzeb wszystkich Widzów, reprezentujących różnorodne gusty i upodobania. Decyzje o zmianach programowych są podejmowane w oparciu

o oczekiwania naszych Klientów. Równocześnie zaznaczam, że badania konsumenckie, które prowadzimy wśród naszych Abonentów wskazują na zadowolenie z oferty programowej. Te same badania określają, które programy cieszą się popularnością, a które mają niską oglądalność.

Zadaję sobie sprawę, że nie wszystkie pozycje programowe są dla Pana interesujące, ale staramy się ofertę tak różnicować, aby każdy mógł wybrać swoje ulubione.



Zapewniam, że stale pracujemy nad rozwojem przedstawionej wyższej oferty

i wkrótce w UPC zostaną wprowadzone nowe kanały w najwyższej jakości HD.



Abonenci będą informowani na bieżąco o wszelkich nowościach.



Życzę dobrego odbioru.


Dzięki za przedruk

Teraz mamy jasną sytuację : jak nas traktuje UPC
Biorą dużą kasę za minimum, udają, że wszystko jest ok i obiecują...
Dość. Pała została przegięta
 

StysieK

New member
ROMI64, a coś myślał ???

każdy operator ma klienta w d.....
czy to sieć GSM czy TV....
co za różnica.

zmienisz na innego i też bedziesz tylko zadowolony przez chwilę.
ja zmieniłem ze spraya na UPC, i na chwilę obecna jestem zadowolony.

chociaż mam decoder w miare fajny.
to co ze czasami łapie zawieszkę, że się restartuje.

ale potrafi nagrywać, i ma parę innych funkcji których spray pewnie jeszcze długo nie będzie miał.
 
Do góry