HD w UPC

piegrze

New member
czy ktoś ma PEWNY sposób jak uruchomić dekoder UPC z recorderem HD marki Philips?
Każdego dnia jest coraz gorzej.
Jednego pomagało naciśniecie guzika UPC na pilocie.
Innego numer kanału i czekało sie ok 30 sek.
W następne dni coraz dłużej i inne kombinacje klawiszy na pilocie, czasem
guzik na dekoderze.
Dziś - pierwszy raz nie pomagało naciskanie wszystkiego w różnych kombinacjach, dopiero wyciągnięcie kabla - (nie zawsze pamietam czy nie nastawiłem jakiegoś nagrywania), i naciśniecie 'POWER'-a na przodzie dekodera uruchomiło sprzęt po ok. 2 minutach.
Czy zawsze, jak już zaczyna sie uruchamiać, to najpierw zeruje mu zegar ("00:00"), potem po 30 sek dopiero coś zaczyna się w nim budzić?

(PS. Aha, jak już uda się włączyć, to w końcu działa bez problemów ;))
 

piegrze

New member
jak zgrać film z dekodera/rekordera UPC

Mógłbym to sam przetestować, ale może ktoś to już robił.
Załóżmy, że chcę nagrać film/audycję z kanału tvn/tvnHD albo HBO/HBO-HD.
Jak chcę obejrzeć później, to pewnie, że nagram sobie w trybie HD.
Ale mam zwykłą nagrywarke DVD, podłączoną przez kabel SCART.
Czy kopia na DVD (odtwarzana z twardego dysku rekordera) będzie lepsza
z nagrania SD (tvn albo HBO) czy HD (tvnHD alo HBO-HD)? Jeśli to drugie, to
jakie ustawienia obrazu wybrać, żeby kopia była najlepsza? (format obrazka?)

PS. Też wolałbym mieć nagrywarkę Blue-Ray zamiast DVD :???:
PS2. A czy istnieją urządzenia wejścia sygnału HD dla PC, żeby na kompie zgrywać materiał w wysokiej rozdzielczości?
 
Ostatnia edycja:

Vooyeck

New member
piegrze napisał:
czy ktoś ma PEWNY sposób jak uruchomić dekoder UPC z recorderem HD marki Philips?
Każdego dnia jest coraz gorzej.
Jednego pomagało naciśniecie guzika UPC na pilocie.
Innego numer kanału i czekało sie ok 30 sek.
W następne dni coraz dłużej i inne kombinacje klawiszy na pilocie, czasem
guzik na dekoderze.
Dziś - pierwszy raz nie pomagało naciskanie wszystkiego w różnych kombinacjach, dopiero wyciągnięcie kabla - (nie zawsze pamietam czy nie nastawiłem jakiegoś nagrywania), i naciśniecie 'POWER'-a na przodzie dekodera uruchomiło sprzęt po ok. 2 minutach.
Czy zawsze, jak już zaczyna sie uruchamiać, to najpierw zeruje mu zegar ("00:00"), potem po 30 sek dopiero coś zaczyna się w nim budzić?

(PS. Aha, jak już uda się włączyć, to w końcu działa bez problemów ;))

Ja na Twoim miejscu zareklamowałbym w UPC ten dekoder :confused:. Mam taki sam i nie mam najmniejszych problemów z uruchomieniem. Włączam poprzez wciśnięcie "UPC" i wszystko działa. No może nie natychmiast ale po krótkiej chwili.
 

Mateo97

New member
Witam wszystkich, ja tez mam pytanie... Od paru dni Jestem posiadaczem zestawu philips mediabox hd. Mam dwa pytania/problemy:
  1. Chcialem podlaczyc go z zestawem kina domowego (tez Philips) i mam maly problem, jak podlaczylem przez Cinch to dzwiek jest prawie nieslyszalny, zeby cos uslyszec trzeba krecic glosnosc prawie na maksa.... chyba nie o to chodzi. Mam pytanie czy jak podlacze wszystko laczem cyfrowym (coaxial) to będzie lepiej - pytam bo nie chce wyrzucić kilkudziesieciu zlociszy w błoto, a nie mam od kogo pozyczyc kabelka :???:
  2. Pytanie drugie - Dekoder mam polaczony z telewizortem Philips (pfl5322) laczem hdmi. Do obslugi tv mam skonfugurowany pilot od UPC i pojawia sie troche wkurzajacy problem. W czasie ogladania jak przechodze w tryb telewizora (tv) na wejsciu hdmi znika obraz z upc - moge dokonywac wszystkie zmiany w tv ale nie ma obrazu (dekoder jest wlaczony) jak przejde na tryb upc wszystko wraca do normy.... ma ktos na to rade ?
pozdrawiam forumowiczów i proszę o rady :D
Jak na razie dekoder ani razu sie nie zawiesił.... pewnie do czasu
 

alyjen

New member
szybkie pytanie bo wątek ma 151 stron i nie dam rady go przeczytać w skończonym czasie ;)

Czy i kiedy UPC planuje włączyć do swojej oferty Eurosport HD? Przeprowadzam się i będę musiał zmienić kablówkę z Astera który ma dokładnie to co oglądam (History Channel, National Geographic, Eurosport, MTV) w wersji HD i do wyboru mam nKę z Eurosportem HD ale bez History i NGE, albo UPC z generalnie wszystkim ale bez Eurosportu
 
@Mateo97

Ad. 1)

Mediaboxa HD podłączyłem do ampa kablem optycznym i dźwięk bez zastrzeżeń. Jeżeli nie masz wyboru i musisz podłączyć coaxialem, powinno być OK, z pewnością lepiej niż compozytem.


Ad. 2)

Mam podobnie jak ty (TV PDP 50A656). Po naciśnięciu przycisku "TV" na pilocie od mediaboxa nie tylko obraz się "ulotnił", dodatkowo dekoder się zawiesił. Musiałem go odblokować poprzez odłączenie od zasilania. Natomiast na mój TV oddziałowuje przycisk potencjometra z pilota mediaboxa.
 

pawel-krk

New member
Mateo97 napisał:
  1. Pytanie drugie - Dekoder mam polaczony z telewizortem Philips (pfl5322) laczem hdmi. Do obslugi tv mam skonfugurowany pilot od UPC i pojawia sie troche wkurzajacy problem. W czasie ogladania jak przechodze w tryb telewizora (tv) na wejsciu hdmi znika obraz z upc - moge dokonywac wszystkie zmiany w tv ale nie ma obrazu (dekoder jest wlaczony) jak przejde na tryb upc wszystko wraca do normy.... ma ktos na to rade ?

Problem był juz opisany wczesniej. Dotyczy wszystkich dekoderów, nie tylko Twojego. Trzeba zastosować sposób tzw "poduszki", czyli w momencie, gdy wciskasz na pilocie od dekodera przycisk "TV" musisz zasłonić przód pilota poduszka na przyklad, tak aby fale podczerwone, które w tym momencie wyleca z pilota nie dotarly do dekodera. Pilot przelaczy sie w tryb TV, ale dekoder tego nie bedzie "widział", wiec obraz bedzie dalej wyświetlany.
 

janwojx

New member
Mateo97 napisał:
Pytanie drugie - Dekoder mam polaczony z telewizortem Philips (pfl5322) laczem hdmi. Do obslugi tv mam skonfugurowany pilot od UPC i pojawia sie troche wkurzajacy problem. W czasie ogladania jak przechodze w tryb telewizora (tv) na wejsciu hdmi znika obraz z upc - moge dokonywac wszystkie zmiany w tv ale nie ma obrazu (dekoder jest wlaczony) jak przejde na tryb upc wszystko wraca do normy.... ma ktos na to rade ?
Przy przełączaniu pilota w tryb TV zasłoń leda nadawczego.
 

mp_lasso

New member
Ja mam inny problem, nie wiem czy był wcześniej opisany. Chodzi o mini przewodnik TV (ten pod przyciskiem OK na pilocie) w mediabox HD. Nie wyświetlają się w nim programy, na poszczególnych kanałach. Czasami wyświetla się tylko aktualny program, a następny już nie.
Przywrócenie ustawień pomogło, ale niestety tylko na 4 godziny, po czym proces zanikania informacji o nazwie programu zaczął się znowu.
Miał ktoś z was podobny problem?
Pozdrawiam
 

pinja

New member
Takiej sytuacji jeszcze nie miałem, ale praktycznie po każdym włączeniu medaboxa, przez pierwszych kilka minut nie wyświetla mi tytułów programów, mam tylko numer i nazwę stacji. Taka sytuacja zdarza się również podczas oglądania, ale ustepuje bez wyłaczania i resetowania dekodera.
 

plesniak

New member
mp_lasso napisał:
Ja mam inny problem, nie wiem czy był wcześniej opisany. Chodzi o mini przewodnik TV (ten pod przyciskiem OK na pilocie) w mediabox HD. Nie wyświetlają się w nim programy, na poszczególnych kanałach.

Ja miałem ten problem, pomogło podokręcanie kabli na trójniku. Została mi jeszcze jedna przypadłość. Czasem następny program w mini przewodniku zaczyna się o 2:00 niezaleznie która jest godzina.
 

mp_lasso

New member
plesniak, u mnie występuje ten sam problem z tą 2:00. Spróbuję poodkręcać te kable.
Czy to normalne że u mnie siła sygnału to ok. 65-70%?
Jak pytałem się montera przy montażu dekodera czy nie jest wymagana wymiana okablowania i trójników, to on odparł: "Nie, a po co? Jeżeli internet działa to telewizja cyfrowa też będzie"
 

StysieK

New member
u mnie był monter i powiedział że na modemie do internetu mam 80% a na dekoderze 50%.

HD działają, ale powiedział że jak by co to wezwać serwis, wymienią dekoder :D
 
Do góry