HD w UPC

bulek

New member
Backuz napisał:
A tak z innej beczki... czy UPC ma zamiar zakończyć nadawanie programu w piątek 26 grudnia około 2 w nocy??... Bo ani w programie TV na stronie UPC ani w "guide" nie można znaleźć żadnych programów po tej godzinie i dacie :(
Taki mają zwyczaj... zauwazyłem od dłuższego czasu. Jeśli w niedzielę w nocy (a właściwie już w poniedziałek) wjedziesz do przewodnika, to często program obejmuje okres do czwartku (no... może ze dwie godziny piątku też). W rezultacie masz w przewodniku 4 dni pełnego programu zamiast siedmiu. Wkurzające jeśli chcesz sobie ustalić kalendarz nagrań na cały tydzień. W poniedziałek uaktualniają i jest 7 dni.
 

Alan83

New member
Tyle sie mowi o oszczedzaniu energii a dekodera nie mozna wylaczyc a tylko przerzucic w tryb standby co skutkuje ze caly czas wiatraczek i inne mechanizmy pracuja. Ja rozumie ze w tym trybie sa przeprowadzane aktualizacje oprogramowania ale te nie sa przeciez czeste (moja wersja to 3.7.1.109) a mozna to bylo rozwiazac przez komunikat w czasie pracy o dostepnosci nowego oprogramowania i wtedy gdy uzytkownik wylaczy urzadzenie te na jakis czas przechodziloby w tryb standby komunikujac pobiranie oprogramowania. A tak pozostaje wyciaganie przewodu bo nie ma nawet oszczednosciowo zadnego przycisku!
W dodatku jak sie spi w niewielkim pokoju to potrafi to niektorym troche przeszadzac...
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
problemy z kompatybilnością plazmy z mediabox upc

Witam czy ktoś na tym forum ma plazmę panasa PY 8 LUB PY 80 i może napisać czy ma problemy z działaniem mediaboxu ? chodzi mi o kompatybilność dekodera z plazmą do tej pory miałem jak wcześniej pisałem PANASA PA-60 mam zamiar zmienic ale jeśli są te same problemy to wstrzymam się pzd
 

Scorsese

New member
No dobrze, ale dlaczego tak robi? Wszystkie programy, poza nielicznymi wyjątkami (np. Majewski), mają nagrane w 4:3? Nawet Fakty ze studia lecą w 4:3. A filmu w 16:9 nie widziałem ani jednego. Co to za telewizja HD, która non-stop nadaje obraz 4:3? :confused: ...tylko z nazwy :???:
 

joker

New member
Scorsese napisał:
No dobrze, ale dlaczego tak robi? Wszystkie programy, poza nielicznymi wyjątkami (np. Majewski), mają nagrane w 4:3? Nawet Fakty ze studia lecą w 4:3. A filmu w 16:9 nie widziałem ani jednego. Co to za telewizja HD, która non-stop nadaje obraz 4:3? :confused: ...tylko z nazwy :???:

Widziałem film w 16:9, materiał zewnętrzny mają przeważnie w 4:3 i takim go puszczają, a co do Faktów to faktycznie mogli by je puścić w 16:9 (mogą, bo tak robią w "Dzień dobry tvn").
Tak to już jest, z pseudo HD, poczekaj aż wprowadzą polsat hd może wtedy im się jakość poprawi.
 

ROMI64

New member
joker napisał:
Widziałem film w 16:9, materiał zewnętrzny mają przeważnie w 4:3 i takim go puszczają, a co do Faktów to faktycznie mogli by je puścić w 16:9 (mogą, bo tak robią w "Dzień dobry tvn").
Tak to już jest, z pseudo HD, poczekaj aż wprowadzą polsat hd może wtedy im się jakość poprawi.

Wiesz może kiedy będzie coś więcej programów HD w UPC:confused:
 
Mam pakiet max. z nagrywarką i HD, pakiety Premium; Canal+, HBO, Cinemax. Dwa tygodnie posiadania pozwala na ocenę i wnioski. Jestem rozczarowany.

1. Nagrywarka nie umożliwia archiwizowania wybranego materiału. Po zapełnieniu twardego dysku ALBO NIE NAGRYWAĆ ALBO USUNĄĆ MATERIAŁ I NAGRYWAĆ. TO NIE JEST WYBÓR. Należy doprowadzić do sytuacji w której albo da się wysłać materiał na zewnętrzną nagrywarkę albo urządzenie wyposażyć w możliwość nagrywania na dyski optyczne.

2. Kanały HD. Reklamowanie że platforma emituje „x” kanałów HD to nierzetelność i wprowadzanie w błąd. Chodzi mi nie o ilość, a o jakość tego co rzekomo jest w HD. Co to za kanał HD w proporcjach 4:3. Chodzi o TVN HD, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD. To ostrzeżenie dla tych co chcą mieć pakiet Canal+ HD.

3. Dekoder „gubi” dźwięk na kanale History HD.

4. Nagrywarka. Po wybraniu programu do nagrania „jednym przyciskiem” powinien zostać nagrany program w czasie rozpoczęcia i zakończenia przewidzianym w liście programów. Nagrywarka nagrała pierwsze 33 minuty zamiast 107 min.

5. Dekoder sam się wyłącza podczas użytkowania.

6. Przełączanie pomiędzy kanałami w szczególności HD zdecydowanie za długie.

Dlatego rezygnuję z pakietu Canal +. Zastanawiam się jescze czy trzymać HBO, jeden kanał HD i 25 PLN/mieś - przy takich cenach w USA doszłoby do skorzystania z prawa Lyncha.
 

soto74

New member
ADBAR70 napisał:
Witam czy ktoś na tym forum ma plazmę panasa PY 8 LUB PY 80 i może napisać czy ma problemy z działaniem mediaboxu ? chodzi mi o kompatybilność dekodera z plazmą do tej pory miałem jak wcześniej pisałem PANASA PA-60 mam zamiar zmienic ale jeśli są te same problemy to wstrzymam się pzd

hej
ja mam py 80 i nie mam (odpukać) problemów z mediaboxem. Tuner jest z nagrywarka i HD i jak na razie jestem bardzo zadowolony zarówno z telewizora, jak i dekodera.

inna sprawa-technik montujacy mi dekoder powiedział ze po nowym roku ma być 5 nowych kanałów w HD w tym TVP. wiecej niestety nie mogłem z niego wydusic. mam nadzieje ze "po nowym roku" to bedzie styczeń a nie koniec grudnia ;-)
 

4pac

New member
Czy koledzy też mają taki problem że:
(Nagrywarka z HD)
1. Jak cofnę materiał oglądany "na żywo" to potem nie mogę nadgonić go do faktycznie nadawanego momentu? Da się podgonić ale niestety tylko do jakiegoś momentu i żeby oglądać znowu "na żywo" należy zmienić kanał...
2. EPG czasami NIC nie wyświetla. Czasami pomaga wyłączenie dekodera a czasami nie. Losowo to właściwie się zachowuje.
Nie są to jakieś duże wady (dekoder zawiesił się może ze 3-4 razy w przeciągu 1,5 m-ca) ale czasami denerwujące (szczególnie przy sporcie)
Pozdr
 

ra74

New member
do smoka: nie jestem fanem upc ale jesteś trochę nieobiektywny

1. która nagrywarka dowolnej tv kablowej lub satelity umożliwia nagrywanie na zewnętrznym dysku ? AFAIK żadna jedynie własne tunery za 2k

2. z jakością różnie bywa szcz tvn ale co ma do tego upc ? kupuje kanał pt canal+ hd i tak go sprzedaje

3. możliwe, jakoś nie oglądałem jeszcze

4. nie miałem problemów z nagrywaniem, może miałeś mało miejsca ?

5. nie spotkałem się, za to boli mnie że się nie przechodzi w standby

6. jest wolny i nie usprawieliwia tego fakt że chyba większość tunerów jest wolna

hbo w promocji kosztuje 20.8/m-c, a canal+ 25.4. Może poza cyfrą nie ma lepszych cen na pakiety premium. W asterze płaciłem 29 za sd, w więlu kablówkach masz dopłatę 6zł za kanał hd
Jeśli hbo w usa kosztuje mniej niż 7$ to naprawdę pozazdrościć
 
do: ra74

ra74 napisał:
do smoka: nie jestem fanem upc ale jesteś trochę nieobiektywny

1. która nagrywarka dowolnej tv kablowej lub satelity umożliwia nagrywanie na zewnętrznym dysku ? AFAIK żadna jedynie własne tunery za 2k

2. z jakością różnie bywa szcz tvn ale co ma do tego upc ? kupuje kanał pt canal+ hd i tak go sprzedaje

3. możliwe, jakoś nie oglądałem jeszcze

4. nie miałem problemów z nagrywaniem, może miałeś mało miejsca ?

5. nie spotkałem się, za to boli mnie że się nie przechodzi w standby

6. jest wolny i nie usprawieliwia tego fakt że chyba większość tunerów jest wolna

hbo w promocji kosztuje 20.8/m-c, a canal+ 25.4. Może poza cyfrą nie ma lepszych cen na pakiety premium. W asterze płaciłem 29 za sd, w więlu kablówkach masz dopłatę 6zł za kanał hd
Jeśli hbo w usa kosztuje mniej niż 7$ to naprawdę pozazdrościć

Nie mów mi jaki jestem, to forum służy innym celom.

Skoro odniosłeś się do mojej osoby na publicznym forum dałeś mi prawo do odpowiedzi. Napisałeś że jestem trochę nieobiektywny. Nie można być „trochę nieobiektywnym”, podobnie jak nie można być trochę w ciąży itp. itd.

Kwestia „obiektywizmu” w kontekście faktów. Nie ma faktów obiektywnych i faktów nieobiektywnych, są fakty. Przytaczając fakty, opatrując je wnioskami, wyrażam moją opinię. To jeden z celów tego forum. Opinie negatywne mają na celu m.in. wygenerowanie zmian. Podjęcie przez ciebie dyskusji dwustronnej to zbędne posty na forum. Skoro ktoś ma odrębne zdanie na tematy które poruszyłem może to wyrazić w formie własnej opinii, przytaczając fakty i używając argumentów. Osoba która się ze mną nie zgadza może pójść dalej i założyć nowy temat na forum (w dziale humor) „kupiłem TV plazmowy i chcę oglądać obraz w formacie 4:3” lub „posiadam TV LCD i poszukuję nadawców sygnału w formacie 4:3”.

Nie można obronić czegoś czego nie da się obronić. Piszesz że UPC nie ma nic do jakości bo kupiło sygnał od Canal+ i jako taki go sprzedaje. Otóż ma, co więcej ponosi odpowiedzialność za sprzedawany towar (sygnał). Stwierdzam w domu że kupiłem towar który nie spełnia moich oczekiwań. Mam w związku z tym uwagi do sprzedawcy a nie do producenta. Skoro UPC kupiło sygnał od Canal+ i sprzedaje go pod nazwą „Canal+ Film HD” a także „Canal+ Sport HD”, to niech informuje klientów że sygnał jest w formacie 4:3.

Odniosłem się tylko do jednego twojego komentarza ponieważ jest oczywistą oczywistością że więcej nie ma potrzeby. Niech pracownicy UPC czytają i pracują nad zmianami. Dobre może być lepsze, a lepsze może dać więcej klientów.

Po to chcemy zmian żeby nam było lepiej. Gdyby tak nie było (pragnienie zmian) prawdopodobnie w dalszym ciągu bylibyśmy zadowoleni z mieszkań w jaskiniach i polowań na mamuty.
 
4pac napisał:
Czy koledzy też mają taki problem że:
(Nagrywarka z HD)
1. Jak cofnę materiał oglądany "na żywo" to potem nie mogę nadgonić go do faktycznie nadawanego momentu? Da się podgonić ale niestety tylko do jakiegoś momentu i żeby oglądać znowu "na żywo" należy zmienić kanał...
2. EPG czasami NIC nie wyświetla. Czasami pomaga wyłączenie dekodera a czasami nie. Losowo to właściwie się zachowuje.
Nie są to jakieś duże wady (dekoder zawiesił się może ze 3-4 razy w przeciągu 1,5 m-ca) ale czasami denerwujące (szczególnie przy sporcie)
Pozdr

Mam ten sam problem z EPG. Objawy są takie. Raz wyświetla, za następną próbą nie. Problem występuje codziennie. Problemu z pkt. nr 1 nie stwierdziłem.

UPC mogłoby postarać się o lepszy opis pozycji programowych. Przykładowo w przypadku filmu. NIe zadowalać się dwoma zdaniami streszczającymi fabułę. Dodać rok produkcji, kto reżyserował, odtwórcy głównych ról, zdobyte nagrody (oscary, niedźwiedzie itd.). W przypadku sportu. Nie zadowalać się lakonicznym opisem np. liga angielska. Dodać jakie drużyny grają, powtórka czy na żywo, gdzie odbędzie się mecz.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
Mam ten sam problem z EPG. Objawy są takie. Raz wyświetla, za następną próbą nie. Problem występuje codziennie. Problemu z pkt. nr 1 nie stwierdziłem.

UPC mogłoby postarać się o lepszy opis pozycji programowych. Przykładowo w przypadku filmu. NIe zadowalać się dwoma zdaniami streszczającymi fabułę. Dodać rok produkcji, kto reżyserował, odtwórcy głównych ról, zdobyte nagrody (oscary, niedźwiedzie itd.). W przypadku sportu. Nie zadowalać się lakonicznym opisem np. liga angielska. Dodać jakie drużyny grają, powtórka czy na żywo, gdzie odbędzie się mecz.
Słusznie napisano o twoim braku obiektywizmu. Do tego potrzeba inteligencji. Oskarżasz UPC o rzeczy, na które nie mają wpływu. Czy masz pretensje do bileterki w kinie , że film był słaby, do kioskarza, że w gazecie, którą Ci sprzedaje napisano bzdury, lub że sprzedaje bilety na autobus, który się spóźnił ? Jestem świadom, że wy w mieście Kraka jesteście specyficzni ale swoją postawą aż za bardzo krzywdzisz swych ziomali. Dla Twej wiadomości dodam, że EPG jest wyświetlane przez nadawców w takiej formie jaka otrzymali od stacji i zgodnie z umowami licencyjnymi NIE MAJĄ PRAWA niczego zmieniać. Więc miej pretensje za brak EPG a nie za jego treść. Do C+ czy innych za ściemnianie w kwestii HD a nie do UPC, ze taki sygnał otrzymuje.
 

valldeck

New member
brodacz napisał:
Słusznie napisano o twoim braku obiektywizmu. Do tego potrzeba inteligencji. Oskarżasz UPC o rzeczy, na które nie mają wpływu. Czy masz pretensje do bileterki w kinie , że film był słaby, do kioskarza, że w gazecie, którą Ci sprzedaje napisano bzdury, lub że sprzedaje bilety na autobus, który się spóźnił ? Jestem świadom, że wy w mieście Kraka jesteście specyficzni ale swoją postawą aż za bardzo krzywdzisz swych ziomali. Dla Twej wiadomości dodam, że EPG jest wyświetlane przez nadawców w takiej formie jaka otrzymali od stacji i zgodnie z umowami licencyjnymi NIE MAJĄ PRAWA niczego zmieniać. Więc miej pretensje za brak EPG a nie za jego treść. Do C+ czy innych za ściemnianie w kwestii HD a nie do UPC, ze taki sygnał otrzymuje.

W Multimedia rok powstania filmu jest wyświetlany, w UPC nie ma. Pewnie w ramach specjalnie wynegocjowanej umowy świstaki wycinają ją z przekazu do UPC. Bo przecież UPC nie może nic zmieniać :)

Mniej zadęcia i większej pokory dla faktów w nowym roku życzę.
 
lukblo napisał:
Witam!
Od maja br. mam cyfrową kablówkę UPC (pakiet MAX, a od 3 tyg.Canal Plus i HBO - choć z HBO chyba zrezygnuję). Telewizor Toshiba Regza 37xv500pg (full HD).
Generalnie jestem zadowolony, chociaż oczywiście jest kilka istotnych wad, o których później - najpierw zalety:
1. Jakość obrazu na kanałach HD (a mam ich teraz 7): - często nie można się oderwać od obrazu, szczególnie na NG HD, kiedy lecą jakieś fajne filmy przyrodnicze; także filmy na Canal Plus Film HD i HBO HD (chociaż nie wszystkie filmy są w HD, część materiału jest skalowana i ten wygląda trochę gorzej, ale i tak 100% lepiej niż SD; to, które filmy i programy są na Canal Plus w HD można sprawdzić na ich stronie internetowej).
2. Bardzo dobra jakość obrazu na części programów SD, a mianowicie: Polsat, TVN, BBC knowledge, część audycji Polsatu Sport i Polsatu Sport extra (np. F1), JimJam, Cartoonnetwork, Minimini, "zwykły" Canal Plus (nie HD), i może jeszcze kilka, których nie oglądam.
3. Nagrywarka cyfrowa - do tej pory nie miałem, więc doceniam jej przydatność, fajny pomysł z EPG (choć nie bez wad, o czym za chwilę).
Wady:
1. Część kanałów SD w tragicznej!!!! jakości: TVP Info (nie da się praktycznie oglądać, nie mówiąc już o tym, jak wyglądają transmisje sportu w tym programie - oczywiście wiele zależy od telewizora i jego funkcji korekcji obrazu, ale mój wydaje się niezły a i tak na tym kanale sobie nie radzi); przed kilkoma tygodniami bardzo zła była też jakość TVP2, ale trochę poprawili i teraz jest średnio, tak jak i TVP1- tzn. da się oglądać, jest poprawa w stosunku do analogu, ale bez rewelacji.
2. Brak poprawy oferty programów HD: od czerwca nie przybył żaden kanał HD :(!!! Były szumne zapowiedzi, także na tym forum (chodzi mi o TVP HD czy też inne nie wymieniane z nazwy, a określane tutaj np. przez Handlowca jako niespodzianki). Przecież jest jeszcze co najmniej kilka kanałów, które możnaby dołączyć: Eurosport HD, TVP HD, Discovery HD, MTV HD, może także Nsport HD? Nie wspominam nawet o innych kanałach, jak choćby Luxe TV HD, czy regionalnej TVSilesia HD.
3. Brak napisów na Canal Plus Film - podobno nie zależy to od UPC, ale nich coś robią w tej sprawie!!!
4. Słabo działa EPG, a co za tym idzie nagrywarka włącza się i wyłącza nie zawsze zgodnie z godzinami emisji danego programu - mam nadzieję, że to poprawią, bo chyba da się to zrobić.
5. Cany: ja płacę 100zł za pakiet MAX i chyba (jeśli się zdecyduję na umowę) 30zł za pakiet Canal Plus - myślę, że dla wielu osób jest to drogo, tym bardziej, że platformy satelitarne dają teraz fajne promocje; za aktywację płaciłem 200zł, teraz jest za 100zł - ale chyba to też za dużo.
To tyle, jeśli coś mi się jeszcze nasunie, to napiszę.
Pozdrowienia!

Punkt nr 4 wad. Prawdopodobnie odkryłem dlaczego nagrała mi 33 min filmu zamiast 107.
 

ROMI64

New member
brodacz napisał:
Słusznie napisano o twoim braku obiektywizmu. Do tego potrzeba inteligencji. Oskarżasz UPC o rzeczy, na które nie mają wpływu. Czy masz pretensje do bileterki w kinie , że film był słaby, do kioskarza, że w gazecie, którą Ci sprzedaje napisano bzdury, lub że sprzedaje bilety na autobus, który się spóźnił ? Jestem świadom, że wy w mieście Kraka jesteście specyficzni ale swoją postawą aż za bardzo krzywdzisz swych ziomali. Dla Twej wiadomości dodam, że EPG jest wyświetlane przez nadawców w takiej formie jaka otrzymali od stacji i zgodnie z umowami licencyjnymi NIE MAJĄ PRAWA niczego zmieniać. Więc miej pretensje za brak EPG a nie za jego treść. Do C+ czy innych za ściemnianie w kwestii HD a nie do UPC, ze taki sygnał otrzymuje.

Kolego masz rację, ale tak myślę, skoro UPC płaci za jakąś usługę to w dobrym tonie jest wyegzekwowanie od dostawców produktu zgodnego z zamówieniem - chyba że ktoś sknocił umowę.
Powoływanie się na to co "oni " nadają jest bez sensu.
My płacimy za coś czego nie otrzymujemy - a naszym partnerem jest UPC
Książka zażaleń wisi w UPC ;(
To tyle w tym temacie.
Wszystkiego najlepszego (lepszego odbioru, więcej HD) oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności
życzy wszystkim
abonent UPC Kraków
 
logar4 napisał:
Od tygodnia mam HD z HDD z UPC i musze powiedzieć, że strasznie się rozczarowałem. (nawet nie chodzi o marne kilka programów HD)
ale o:
1. dekoder się wiesza i musze go resetować na twardo po każdym przejściu w STB.
2. dekoder się grzeje lepiej niż mój kaloryfer w pokoju,
2. kanały HD od czasu do czasu "pikselizują" tak po jakiś 30 minutach oglądania.

co robi UPC….

1. Obsługa UPC mówi, że ten dekoder tak ma ( zupełnie bez sensu - złożyłem reklamację i powiedziałem, że nie będę płacił do czasu naprawy…. No i czekam na odpowiedź….)
4. Serwisant był powiedział że faktycznie maja problem z softem w tym dekoderze i dodatkowo pogmerał coś w instalacji ale nic się nie poprawiło.(na testach pokazywał 50 – 60% dla kolejnych paczek podobno miało to wystarczyć)

Czy macie podobne problemy, jak sobie radzicie ? Czy coś wiecie o tym nowym sofcie co to ma niby kiedyś być ?

Piotr R.

_________________________________________
Samsung LCD 40" seri 6 UPC HD z HDD

Na dwa tygodnie używania zawiesił mi się raz. Objawy: samodzielnie "przeszedł" w stan czuwania. Naciskanie przycisku "upc" na pilocie nic nie dało. Podobnie z naciskaniem przycisku na panelu "frontu". Urządzenie było gorące. Odczekałem 30 min nacisnąłem "upc" na pilocie i odpalił. W tym czasie trochę ostygł. Rzeczywiście nagrzewa się i to bardzo. Niepokoi mnie to. Pojawia się pytanie czy był testowany i czy jest bezpieczny.
 
brodacz napisał:
Słusznie napisano o twoim braku obiektywizmu. Do tego potrzeba inteligencji. Oskarżasz UPC o rzeczy, na które nie mają wpływu. Czy masz pretensje do bileterki w kinie , że film był słaby, do kioskarza, że w gazecie, którą Ci sprzedaje napisano bzdury, lub że sprzedaje bilety na autobus, który się spóźnił ? Jestem świadom, że wy w mieście Kraka jesteście specyficzni ale swoją postawą aż za bardzo krzywdzisz swych ziomali. Dla Twej wiadomości dodam, że EPG jest wyświetlane przez nadawców w takiej formie jaka otrzymali od stacji i zgodnie z umowami licencyjnymi NIE MAJĄ PRAWA niczego zmieniać. Więc miej pretensje za brak EPG a nie za jego treść. Do C+ czy innych za ściemnianie w kwestii HD a nie do UPC, ze taki sygnał otrzymuje.



Nie obrażaj mnie.

Pisząc że do obiektywizmu, na potrzeby dokonania oceny faktów, potrzebna jest inteligencja sam sobie wystawiasz ocenę w zakresie jej posiadania. W pierwszej kolejności potrzebna jest umiejętność „czytania ze zrozumieniem”. To pojęcie robi ostatnio karierę w systemie szkolnictwa w Polsce.

Nie zwracaj się do mnie. Nie pisz do kogo mam mieć pretensje a do kogo mam ich nie mieć. Jak będę potrzebował takiej rady to zadam pytanie na forum. Nie pisz kogo krzywdzę a kogo nie w moim mieście. To nie twoja sprawa. Gdybym mieszkał w Zakopanem, czy napisałbyś że mieszkańcy Zakopanego są specyficzni. Takie używanie forum to, jak już napisałem wcześniej, niepotrzebna dwustronna dyskusja. Masz problem zadaj pytanie, lub podziel się twoimi spostrzeżeniami odnoszącymi się merytorycznie do problematyki forum.

Twoje porównania z bileterką i kioskarzem nie korelują z poruszonym tematem (jakość w UPC). Skoro tego nie rozumiesz to pozwolę sobie zauważyć że bileterka i kioskarz nie mają wpływu na to co od nich kupuję. UPC wpływ ma. Ma wpływ w tym znaczeniu że gdyby była dostępna informacja że kanały HD od Canal+ są w formacie 4:3 nie zdecydowałbym o zakupie w UPC pakietu premium Canal+. Twoja wypowiedź świadczy , że nie czytasz tego co napisałem. Co więcej prawdopodobnie nie przeczytałeś postów w tym wątku. Bez zabawy w liczenie, co najmniej kilka razy ludzie piszą o tym samym. Wątek ma ponad 1000 postów, ludzie piszą jakie mają problemy. Niech czytają to pracownicy UPC i pracują nad rozwiązaniami. Lepsze jest wrogiem dobrego, dobre może być lepsze.

Jak napisał użytkownik valldeck w poście nr 1376 – „mniej zadęcia i większa pokora dla faktów”. To oddaje w całości o co chodzi. Czytać, czytać i jeszcze raz uważnie czytać.

Notabene ciekawe czy posiadacze dekoderów Cyfra+ też mają kanały Canal+ HD w formacie 4:3. Pójdę dalej i zapytam czy przykładowo we Francji w TV kablowej kanały ze znaczkiem HD są transmitowane w formacie 4:3.
 
Do góry