HD w UPC

janwojx

New member
Dostaniesz takiego maila:

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 19 grudnia br. kanał TV Trwam zostanie usunięty z oferty Telewizji Cyfrowej UPC.
W związku z wycofaniem programu TV Trwam, przysługuje Państwu - zgodnie z postanowieniami Regulaminu świadczenia usług - prawo rozwiązania Umowy Abonenckiej w zakresie Telewizji Cyfrowej UPC, bez zachowania terminu wypowiedzenia, nie później niż w ciągu 14 dni od wprowadzenia zmiany tj. do dnia 2 stycznia 2009 roku.

Jednocześnie zachęcamy do oglądania nowego kanału religia.tv, który dołączył do oferty telewizji cyfrowej.

Życzę zadowolenia z usług, oferowanych przez UPC.

Łączę wyrazy szacunku,

Ewa Wesoły
Dyrektor Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klienta
 

MAYKI3M

New member
pytanie:
jaki tv wybrać pod kątem UPC cyfrowej:
Samsung LE40A786
czy
Panasonic TH-40PY800,
wszystko będzie oglądane z 2-3 m
może ktoś użytkuje te tv i mi doradzi
 

Bogdan61

New member
W aktualnej ofercie UPC (w Katowicach) są tylko 4 kanały HDTV (m.in. TVN7 i przyrodnicze). Ja osobiście mam wszystkie kanały cyfrowe (100 w pakiecie Max + dekoder z nagrywarką), na te 4 dodatkowe w HD się nie zdecydowałem. Jak mam dodatkowo płacić, to albo za więcej kanałów HD, albo za konkretne.
 

Bogdan61

New member
MAYKI3M napisał:
pytanie:
jaki tv wybrać pod kątem UPC cyfrowej:
Samsung LE40A786
czy
Panasonic TH-40PY800,
wszystko będzie oglądane z 2-3 m
może ktoś użytkuje te tv i mi doradzi

Mam takiego Samsunga i TV cyf. UPC - jestem z niego zadowolony. Bogdan61.
 

gawel13

New member
MAYKI3M napisał:
pytanie:
jaki tv wybrać pod kątem UPC cyfrowej:
Samsung LE40A786
czy
Panasonic TH-40PY800,
wszystko będzie oglądane z 2-3 m
może ktoś użytkuje te tv i mi doradzi
Moim zdaniem tylko Panasonica. Jest to najwyższy model i najlepsza plazma jaką wyprodukowano. Niestety ma jedną wadę przynajmniej dla mnie. To cena,
Dlatego kupiłem Lg 42 PG 6000, tańszy o 3000zł.
Pozdrawiam
 

Misiek99a

New member
wada dekoderów

dantlin napisał:
Czy ktoś z was spotkałsię może z takim problemem:

Przez pierwsze 5 minut od włączenia telewizora ze stanu czuwania
(podłączenie HDMI) Mediabox nie reaguje na pilota UPC.
Przyciski na przednim panelu działają poprawnie przez cały czas.
Po około 5 minutach wszystko wraca do normy.

Mediabox HD + TV Samsung le40m87bd (podłączenie do HDMI1)

Ktoś wie gdzie do UPC raportować tego typu błędy? (i tak mnie zapewne oleją)

Witamy w klubie !!!. Nie jesteś sam. Na początek przykra wiadomość - musisz z tym żyć - ja bawię się z tym problemem już od pół roku (tv Samsung Le32R8) - byli technicy, próba wymiany dekodera i pilota nic nie dała, jedynie odstawienie na dalszą odległość coś może dać, chociaż nie ma pewności- przy czym u mnie nie pozwalają na to kable - a nie mogę przecież odstawić dekodera do drugiego pokoju albo na lampę, - technicy poradzili, żeby wyłączyć ozdobne podświetlenie w tv - nic nie dało, w ogóle jakakolwiek zmiana ustawień w tv - łącznie z podświetleniem matrycy - nie odnosi rezultatu. Poza tym, należy podkreślić - to dekoder ma się dostosować do telewizora a nie odwrotnie . Zgodnie z zapewnieniami innych techników ( wykonałem w tej sprawie chyba z 7 telefonów) problem miała rozwiązać aktualizacja softu do dekodera - nie rozwiązała. jestem ciekaw czy tak traktowani są tylko polscy klienci firmy UPC. Po tych doświadczeniach prawda jest jedna - przy wysokiej opłacie abonamentowej usługodawca dostarcza klientowi sprzęt wadliwy, co jest niezgodne z umową - Obecnie w związku z powyższym jedynym sposobem załatwienia problemu jest wystąpienie z reklamacją o obniżenie opłaty abonamentowej lub jednorazową zapłatę z tytułu niewywiązania się usługodawcy z umowy - sprzęt nie zapewnia prawidłowego działania (patrz regulamin usług), co właśnie czynię. Przy czym radzę nie wysyłać reklamacji drogą internetową. Już dwa razy próbowałem na dwa różne adresy, w tym za pomocą formularza zgłoszeniowego - występuje błąd - co również świadczy o firmie UPC. Wysłać reklamację listem poleconym. Problem dotyczy wielu osób,a ja już mam tego dość i nie mam zamiaru płacić 100zł za wadliwy sprzęt. Im się wydaje że polski klient wszystko przyjmie.
 

lepp

New member
Bez reklam
Bogdan61 napisał:
W aktualnej ofercie UPC (w Katowicach) są tylko 4 kanały HDTV (m.in. TVN7 i przyrodnicze). Ja osobiście mam wszystkie kanały cyfrowe (100 w pakiecie Max + dekoder z nagrywarką), na te 4 dodatkowe w HD się nie zdecydowałem. Jak mam dodatkowo płacić, to albo za więcej kanałów HD, albo za konkretne.

Czyżbyście mieli jakąś inną ofertę niż reszta kraju? Za 100zł jest dekoder HD z nagrywarką w pakiecie max i nic się nie płąci dodatkowo za HD. Chba, że masz dekoder bez HD, wtedy dupa, ale i cena powinna być niższa niż 100.
 

anek

New member
Miałem ten sam problem z Mediaboxem. Przez 5-7min.po włączeniu telewizora - Philips 47" 9632 nie miałem możliwości sterowania za pomocą pilota. Też proponowano aby wyłączyć Ambilight. Nic nie pomogło. Z tego powodu byłem skłonny zrezygnować z usług UPC i powrócić do Cyfry+. Jednak po roku używania 47" stwierdziłem, że ekran mógłby by być większy. I tak nabyłem 55" Sony i problem z obsługą Mediaboxa zniknął. Tak że jak widać problem ze współpracą dekodera UPC z telewizorami dotyczy tylko niektórych modeli.
 

pciesielski85

New member
Witam, mógł by mnie ktoś pokierować bo za bardzo nie jestem w temacie.
Planuje kupić telewizor, i waham się pomiędzy:
Samsung LE40A756(ten ma tuner MPEG-4) a Samsung LE40A786(Jest lepszy ale nie ma MPEG-4) i tu moje pytanie: Jestem z warszawy mam UPC i czy mając ten odbiornik od UPC mediabox potrzebny mi jest ten tuner(MPEG-4) w telewizorze czy odbiornik ma już go w sobie i będzie zbędny....??
 

brodacz

Active member
Bez reklam
MAYKI3M napisał:
pytanie:
jaki tv wybrać pod kątem UPC cyfrowej:
Samsung LE40A786
czy
Panasonic TH-40PY800,
wszystko będzie oglądane z 2-3 m
może ktoś użytkuje te tv i mi doradzi
Skoro nie znasz się na sprzęcie to nie zadawaj pytania ograniczającego do wyboru między stolcem a kupą, lecz zapytaj jaki tv 40-42" bylby najlepszy za kwotę ... zł. Dowiedziałbyś się wówczas, że jest co najmniej kilka lepszych. A jesli jesteś w stanie zainwestowac jeszcze z tysiączek to za 5400 możesz mieć najlepszego w tej cenie Philipka 42pfl9603 (i nie patrz na kontrast bo Szajsung w tym wzgledzie ostro sciemnia) Jesli masz blisko do serwisu i zastępczy telewizor to Panas też może być.
 

leszekmw

New member
witam , to ja tak troszkę z innej beczki..

w tej chwili jestem użytkownikiem multimedii , od mniej więcej 2 miesięcy , i mam z nią same problemy typu zrywający się obraz , brak synchronizacji głosu z obrazem....zaczyna mnie to wkurzać i powoli myślę żeby z nich zrezygnować...
przeczytałęm ostatnich 30 stron tego wątku i wychodzi na to że UPC jest o wiele lepszą telewizję jeżeli chodzi o jakość nadawania? czy ktoś może to potwierdzić , wygląda na to że brak w UPC takich usterek jak w multimedii??
 

pinja

New member
leszekmw napisał:
witam , to ja tak troszkę z innej beczki..

w tej chwili jestem użytkownikiem multimedii , od mniej więcej 2 miesięcy , i mam z nią same problemy typu zrywający się obraz , brak synchronizacji głosu z obrazem....zaczyna mnie to wkurzać i powoli myślę żeby z nich zrezygnować...
przeczytałęm ostatnich 30 stron tego wątku i wychodzi na to że UPC jest o wiele lepszą telewizję jeżeli chodzi o jakość nadawania? czy ktoś może to potwierdzić , wygląda na to że brak w UPC takich usterek jak w multimedii??

Myślę, że tu jak w wielu innych sytuacjach życiowa działa stara zasada: "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Wg mnie UPC pod względem jakości też rewelacyjna nie jest, ale specjalnie innej alternatywy nie mam.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
leszekmw napisał:
witam , to ja tak troszkę z innej beczki..

w tej chwili jestem użytkownikiem multimedii , od mniej więcej 2 miesięcy , i mam z nią same problemy typu zrywający się obraz , brak synchronizacji głosu z obrazem....zaczyna mnie to wkurzać i powoli myślę żeby z nich zrezygnować...
przeczytałęm ostatnich 30 stron tego wątku i wychodzi na to że UPC jest o wiele lepszą telewizję jeżeli chodzi o jakość nadawania? czy ktoś może to potwierdzić , wygląda na to że brak w UPC takich usterek jak w multimedii??
A w jakim mieście takie problemy ? Bo chyba nie w W-wie.
 

MAYKI3M

New member
brodacz napisał:
Skoro nie znasz się na sprzęcie to nie zadawaj pytania ograniczającego do wyboru między stolcem a kupą, lecz zapytaj jaki tv 40-42" bylby najlepszy za kwotę ... zł. Dowiedziałbyś się wówczas, że jest co najmniej kilka lepszych. A jesli jesteś w stanie zainwestowac jeszcze z tysiączek to za 5400 możesz mieć najlepszego w tej cenie Philipka 42pfl9603 (i nie patrz na kontrast bo Szajsung w tym wzgledzie ostro sciemnia) Jesli masz blisko do serwisu i zastępczy telewizor to Panas też może być.
Widze kolego że twój poziom słownictwa jest na niezwykłym poziomie, może podasz jakies konkrety na poparcie Swojej tezy jakis link do testu tego modelu np,
A skąd Twoje przypuszczenie że nie znam się na sprzęcie, zadałem pytanie dotyczące dwoch modeli których obraz mi się podoba i byłem ciekaw czy ktoś może ma je podłaczone do UPC, gdybyś trochę poczytał to byś wiedział że do słabych sygnałów bardziej poleca się tv plazmowe,no chyba że Ty masz w głebokim poważaniu zdanie profesjonalistów( a biorąc pod uwagę Twój post to chyba tak)
tak się składa że przez ostatnie 7-8 lat u moich rodziców grał Panasonic i nigdy nic z nim się nie działo
 

Alan83

New member
Kupilem RHT-G500 i podlaczylem poki co optykiem dekoder z AV w "multimedialnym stoliczku :) zas obraz z dekodera do telewizora kablem hdmi bo poki co nie dysponuje innym kablem.
Zauwazylem ze nie ma regulacji z pilota dekodera w takim podlaczeniu glosnosci - mozna ja tylko wlaczyc lub wylaczyc. Mam nadzieje ze zmieni sie to na podlaczeniu HDMI.

Swoja droga z dekoderem otrzymalem 1,5m przewod HANNSTAR E52534-D. Ciekawe czy jest on zgodny ze specyfikacja HDMI 1.3 i czy nie jest to najtanszy kabelek jaki mozna sobie sprawic :)

Planuje zakup kabla PLHARD Da Vinci 0,8m do podlaczenia dekodera z AV a w/w przewo uzyje poki co do podlaczenia av z telewizorem. Niestety poki co kabla 16 czy 2m Da Vinci nie ma w sprzedazy a jakosc w tej dosc optymalnej cenie nie widze zadnych innych ciekawych alternatyw).
 

bulek

New member
Alan83 napisał:
Kupilem RHT-G500 i podlaczylem poki co optykiem dekoder z AV w "multimedialnym stoliczku :) zas obraz z dekodera do telewizora kablem hdmi bo poki co nie dysponuje innym kablem.
Proponuję ci tak zostawić. Optykiem z dekodera UPC idą wszystkie ścieżki dźwiękowe tak jak są nadawane, a przez HDMI leci zwykłe stereo obojętnie co wybierzesz.
 

Alan83

New member
No to chyba mamy jakies wielkie nieporozumienie ze strony UPC bo hdmi to standard w dzisiejszych czasach. Na jakim dekoderze to testowales bo ja mam mediabox Phiilipsa. Tylko podlaczenie HDMI zdaje sie pozwoli mi sterowac AV pilotem od telewizora.

--

Dzwonilem dzisiaj do UPC. Ponoc takie cos zdaza sie najczesciej na sprzecie Sony (Tv, av) chociaz cholera wie co by powiedzial gdybym nie podal producenta sprzetu.
Facet powiedzial mi ze jeszcze przed koncem roku planuja wydanie nowego oprogramowania ktory mozliwe ze sobie z tym poradzi. Ponoc dosc czeste jeszcze zjawisko to opoznienie i przerywanie dzwieku.
Cale szczescie ze ze rownolegle podlaczenie przez HDMI pozwoli mi sterowac mniejsza iloscia pilotow :) wiec to jeszczen nie powod do zalamki :) ale jak to wyglada w praniu zobacze jutro jak przyjdzie przewod.

Swoja droga lepszy do podlaczenia dzwieku bedzie kabel optyczny czy koncentryk (SPDIF)?

Jak zawsze zapewnili mnie ze trfaja prace nad poszczerzeniem oferty i wlaczeniem TVP Spot - to sie robi powoli nudne :)


Przejzalem siec gdzie w roznych komentarzach i wpisach na forach pojawiaja sie problemy z cyforwa upc ktore postanowilem zglosic mailowo do UPC liczac ze przekaza to technikom. Robcie to samo to moze sie bardziej wysila :)
Procz dosc czestych usterek jak przgrzewanie urzadzenia, zawieszek czy poprawnej synchronizacji dzwieku i obrazu widze ze dokucza innym tak samo jak mi:
- problem z dzwiekiem przez hdmi (brak dzwieku 5.1) oraz zmuszenie do recznego przestawiania z 2.0 na 5.1 i zdecydowanie niska glosnosc nadawania sciezki 2.0
- nie do konca wspolpracujacy z calym zestawem pilot z dekodera (brak ujednoliconej regulacji glosnosci - ponoc trwaja prace w tym temacie)
- brak lub problemy z napisami
- wolne menu i przewodnik
- przewodnik nie uzupelniony o oryginalny tytul, rok produkcji, aktorow czy alternatywne godziny w jakich mozna obejzec ten program przy ew. powtorkach
- MALO kanalow HD - najbardziej razi brak TVP Sport czy HD oraz czesto dostepnych u konkurencji Discovery, Eurosport, Mtv, NG nie wspominajc juz o N Sport czy filmbox.
- brak zagranicznych stacji radiowych oraz regionalnych (porownujac nawet do oferty analogowej)
- telegazeta bez trybu podgladania tv
- nie dzialajace rownolegle do HDMI Eurozlacze
- obraz w telewizji cyforwej jest z ok. 3 sekundowym opoznieniem
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
W całości zgadzam się z twoimi uwagami. Dodam od siebie, że pisałem do UPC w sprawie dźwięku po HDMI i wpierali mi, że według nich z HDMI wychodzi dźwięk DD 5.1 (jeśli jest taki nadawany), chodzi oczywiście o dekoder HD z nagrywarką. Technik stwierdził, że trzeba wymienić dekoder oczywiście po wymianie jest jak było czyli do bani. Napisałem drugi raz i otrzymałem odpowiedź, że "problem jest opiniowany". Znaczy się, że chyba zastanwiają się nad tym co odpowiedzieć. :confused:
 
Do góry