HD w UPC

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
uwagi do dekodera

@zsoi3

a tu masz link do moje wcześniejszej wypowiedzi na temat działania dekodera:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=233740#post233740

jeśli przeczytałeś tamten post to widzisz, że uwag jest trochę, do tego dołożę:
1) jeszcze pikselozę na canal+ film/sport hd ale nie wiem, czyja to jest wina upc czy cyfry. będę miał cyfrę hd z satelity niedługo to napiszę,
2) kiepskie działanie pilota :( (np. czasami po naciśnięciu strzałki reaguje jakbym nacisnął ok ...), słaba ergonomia - nie wiadomo gdzie przód a gdzie tył tego pilota przy słabszym oświetleniu lib braku okulaów ;)

do moich uwag ustosunkował się kolega upctechnical - znajdziesz gdzieś w tym wątku.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no tak - zgadzam sie z wami, ze to co opisujecie ma miejsce i moze denerwowac. ja az tak nie zwracam na te wszystkie niedorobiki uwagi. :) mysle, ze czesc rzeczy na pewno poprawi soft; czesc pewnie zostanie tak jak jest - wazne jednak, ze w sumie dekoder spelnia swoje dzialanie. odtwarza, nagrywa, etc... wszystko u mnie dziala dobrze w tym zakresie - rownez sie nie grzeje bardzo, wiatrak chodzi oraz nie zawiesza sie. a pilot mi sie podoba nawet :)

kazdy sprzet ma jakies rzeczy, ktore nas denerwuja - moj nowy np. tv wkurza mnie w tym zakresie, ze nie ma na pilocie dedykowanego przycisku do ustawienia timera wylaczania. mialem 20 lat temu tv panasonica i taki przycisk mial.

bardzo, ale to bardzo podoba mi sie radio - podpialem dekoder do wzmaciniacza kablem optycznym. super. fajnie, ze podczas odtwarzania radia wlacza sie wygaszac; zle - ze na wyswietlaczu dekodera nie mam nazwy rozglosni.

zobaczymy jak sie to wszystko rozwinie :)
 

pawel-krk

New member
misiaczekmarek napisał:
nie wiadomo gdzie przód a gdzie tył tego pilota przy słabszym oświetleniu lib braku okulaów ;)

Racja :) Szukam w ciemnościach przyciskow na wyczucie.... i nie moge znalezc, bo trzymam pilota do góry nogami. Jest identyczny z góry i z dołu.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Panowie - nieprawda :)

Z tylu w dolnej czesci jest zaczep klapki od baterii - tak wiec mozna go wyczuc pod palcami i juz wiadomo ktora strona jest ktora :)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
z mojego pkt. widzenia wolałbym tvp sport hd, polsat sport i polsat sport extra w 16:9 i jeszcze hd, hd, hd a fikołki to sam zrobię :p (sam nie znaczy, że sam z sobą) jak sie zmęczem oglądaniem sportu.
 

kavoo

New member
handlowiecupc napisał:
Czy i jaką kwotę bylibyście w stanie zapłacić za kanał z "fikołkami" w wersji HD ?
A po co mi fikolki w telewizorze, skoro mam w sypialni, i to ze mna w glownej roli meskiej? :mrgreen: I w dodatku nie musze za nie placic abonamentu
laugh.gif
 

zsoi3

New member
Bez reklam
mam nadzieje, ze ktorys z softow mediaboxa uwzgledni lepsza obsluge RADIA, z ktorego sie bardzo ciesze:)

chodzi o to, aby moc obsluzyc RADIO bez wlaczania telewizora (mediabox podlaczony do zewnetrzengo wzmacniacza) - mianowicie:

1. oczywiscie uaktywnienie przycisku RADIO na pilocie,
2. wyswietlanie nazwy rozglosni na wyswietlaczu mediaboxa,
3. ew. blokada przy korzystaniu z funkcji RADIO zbednych przyciskow w pilocie,

moze ktos z ups to czyta... :)
 

otan

New member
Bez reklam
Miałem nadzieję że UPC jako lider na rynku TV kablowych pokaże konkurencji plecy. Co do oferty ilościowej w jakosci cyfrowej nie mam zastrzeżeń. Bulwersuje mnie sprawa ilości kanałow w jakości HD. Na dzień dzisiejszy to UPC dostało zadyszki i ogląda plecy konkurencji. Mówiąc krótko - WSTYD. Myślałem że jak na lidera przystało to UPC będzie wyznaczała standarty ilościowe w HD konkurencji. Z przykrością stwierdzam że to konkurencja ustala trendy w ilości kanałów HD a UPC zaledwie reaguje i to z dużym poślizgiem. Blamaż z brakiem kanałów HD w okresie Olimpiady jest bolesny i długo pozostanie w pamięci klientów UPC. Względy finansowe wzieły górę nad dobrem klientów i wizerunkiem UPC.
Zaoszczędzili kasę ale stracili na reputacji lidera. Mam nadzieję że dostrzegli swoje błędne (oszczednościowe) decyzjie i oby pokazali we wrześniu na co stać prawdziwego lidera rynku TV cyfrowej i HD.

Jeśli chodzi o sam MediaBox z nagrywarką to jest zdecydowanie więcej + niż -. Zdecydowanie mile widziana była by możliwość tworzenia listy ulubionych kanałów oraz uaktywnienia radia z przycisku na pilocie.
Występują drobne zakłócenia na kanale + HD. Reszta śmiga poprawnie.
 

marek86

New member
zsoi3 napisał:
mam nadzieje, ze ktorys z softow mediaboxa uwzgledni lepsza obsluge RADIA, z ktorego sie bardzo ciesze:)

chodzi o to, aby moc obsluzyc RADIO bez wlaczania telewizora (mediabox podlaczony do zewnetrzengo wzmacniacza) - mianowicie:

1. oczywiscie uaktywnienie przycisku RADIO na pilocie,
2. wyswietlanie nazwy rozglosni na wyswietlaczu mediaboxa,
3. ew. blokada przy korzystaniu z funkcji RADIO zbednych przyciskow w pilocie,

moze ktos z ups to czyta... :)

4. Jak jest taka możliwość to jeszcze RDS
5. Więcej stacji i pare zagranicznych mogli by wrzucić :)
 

kavoo

New member
A czemu mialby nie byc mozliwy? Na wiekszosci stron internetowych stacji radiowych wyswietla sie aktualnie puszczany utwor, i wlasnie z sygnalu RDS jest to pobierane. A chyba nie sadzisz, ze kod strony www aktualizuje sie w postaci analogowej ;)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no nie jasne - po prostu pytam :) przekonales mnie - dzieki. mam nadzieje wiec, ze rds radia pojawi sie na wyswietlaczu mediaboxa (pdobnież jak i logo stacji
 

johnnyw81

New member
kurcze mój PV80 jeszcze nie przyjechał a już będę miał drugi mediabox, bo jak się okazało obecny po 5 min. ma już dość oglądania telewizji i przełącza się w tryb "Stand By" - nawet technicy się dziwili jak zgłaszałem, zobaczymy co poradzą.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
a aktualizacja softu nie pomoze?

moj - na szczescie - dziala ok. zdarzylo mu sie raz zamrozic obraz na paredziesiat sekund; potem wrocilo do normy. ale to bylo raz.
 

Misiek99a

New member
dekoder w stanie czuwania

Mam pytanie o stan czuwania dekodera.
Czy rzeczywiście nie można go wyłączać z sieci na noc ?. Przecież aktualizacja oprogramowania może się wgrać rano po włączeniu do sieci - no chyba że się mylę. Zresztą przecież i tak trzeba wyłączyć w czasie burzy. Pytam o to w kontekście oszczędności energii elektrycznej, bo mówi się żeby wyłączać urządzenia również ze stanu czuwania. No i pytanie które samo się pcha : jeśli nie można wyłączać ze stanu czuwania - ile taki dekoder ciągnie prądu w stanie czuwania (uwzględniając twardy dysk, bo chyba coś tam się dzieje z dyskiem nawet w stanie czuwania)
 
Misiek99a napisał:
Mam pytanie o stan czuwania dekodera.
Czy rzeczywiście nie można go wyłączać z sieci na noc ?. Przecież aktualizacja oprogramowania może się wgrać rano po włączeniu do sieci - no chyba że się mylę. Zresztą przecież i tak trzeba wyłączyć w czasie burzy. Pytam o to w kontekście oszczędności energii elektrycznej, bo mówi się żeby wyłączać urządzenia również ze stanu czuwania. No i pytanie które samo się pcha : jeśli nie można wyłączać ze stanu czuwania - ile taki dekoder ciągnie prądu w stanie czuwania (uwzględniając twardy dysk, bo chyba coś tam się dzieje z dyskiem nawet w stanie czuwania)
Roczny koszt czuwania tego dekodera nie przekracza 10 zł,
 
Do góry