HD w UPC

Misiek99a

New member
hmmm... z tym HD to fcale tak wesoło nie jest

bo tak: TVN niby HD ale jakiś koślawy poucinany po bokach, Polsat Sport HD fajny ale - mam od miesiąca i nigdy tam nie widziałem relacji na żywo wszystko z lamusa (siatkówka sprzed półtora miesiąca, piłka nożna Euro 2008), History Channel ...... nima - ciemno, no i pozostaje tylko national Geograhic Hd - dobre ale też oczywiście głównie powtórki z głównego programu. W zasadzie to tylko Canal +, bo daje dwa kanały hd - filmowyi od razu w tym samym dniu premiera, no i sport - no ale tu trzeba dodatkowo wyłozyć 40 zł:hmm:
 

otan

New member
Bez reklam
UPC i programy HD

W pełni zgadzam się z przedmówcą - Misiek99a. Oferta UPC jeśli chodzi o programy w HD bardzo słabiutka. TVN HD to pseudo kanał HD. Reszta to albo powtórki albo nie działa jak kanał NG-HD.
Canal + w HD to jest to. Dobre filmy i sport jak najbardziej OK.
Wstyd dla UPC że na Olimiadę nie dali przynajmniej Eurosportu w HD!
Pozostała oferta TV cyfrowej jest dość bogata i urozmaicona programowo. MediaBox Philipsa z nagrywarką i HD spełnia swoje zadania. Małym minusem dekodera jest brak możliwości posegregowania ulubionych kanałów od 1-9.
Czekamy na wzbogacenie oferty programowej w HD.
 

wek

New member
sytuacja z chwili obecnej: history channel hd dalej nie ma, tvp hd i tvp sport rowniez dalej sie nie pojawilo - a wiec kicha po prostu :(
 

pawel-krk

New member
ja już straciłem nadzieje na tvp hd i sport w trakcie igrzysk... dostaniemy jak bedzie po wszystkim, zebysmy mogli sobie powtórki oglądać, tak jak teraz jest na PS HD z Euro2008... Barany mają pewnie tysiące innych spraw na głowie, niż spełnianie oczekiwań klientów (dzęki korym do jasnej cholery zarabiają kase). Cieszmy sie, że chociaz Eurosport jeszcze jest, bo mogło sie zdarzyc, tak jak z HistChann. HD i wtedy to dopiero była by porażka. A nawiasem mówiąc... przynajmniej jeszcze żadnego złotego medalu dla Polski nie przegapiliśmy :p
 

AnTurek

New member
otan napisał:
UPCTECHNICAL

Wielkie dzięki za fachowe porady i cenne informacje :-D
Czy jest możliwość zmiany na telewizorze trybu TV na AV z pilota dekodera UPC ? Po wyłączeniu odbiornika TV nie zapamiętywuje trybu AV i muszę to robić pilotem od TV.

Jest. U mnie jest to przycisk "page down/AV". Z resztą nawet jest opisany :)
 

kmilewe

New member
mediabox UPC i telewizor CRT

Witam fachowców ! Może niezbyt mądre pytanie, ale proszę o wyrozumiałość (jestem nowy na forum) - czy podłączenie mediabox (oczywiście przez SCART) do tradycyjnego telewizora kineskopowego ma sens ? Czy poprawi to jakość odbieranych programów ? Chodzi mi o to, że telewizor jest jeszcze jak nowy, a podłączenie przez mediabox dałoby mi wybór większej ilości programów (poza HD oczywiście).
Pozdrawiam społeczność :blagam:
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@kmiele

jeśli względy finansowe nie grają roli to przejście na tv kablową cyfrową powinno poprawić jakość odbieranych programów. co więcej jeśli chcesz to możesz nawet zakupić opcję hd i ustawić jakość wyjściową na rgb, połączyć kablem scart i będziesz mógł oglądać programy hd w rozdzielczości sd :smile:

jeśli chodzi o moje kłopoty z dekoderem (hd z nagrywarką), który się wieszał rano, to po wymianie na inny egzemplarz jest ok.
 
Ostatnia edycja:

upctechnical

New member
pawel-krk napisał:
Mam jeszcze pytanie do technika z UPC. Czy wiadomo coś może na temat zmian w oprogramowaniu odnośnie listy ulubionych? Co to za lista skoro nie moge segregowac swoich kanałow? Jesli chce mieć na przyklad MTV na kanale 6 to nic nie moge zrobic, bo 777 jest przypisane na stale! Przemieszczanie sie miedzy kanałami o tach wysokich liczbach nie jest przyjemne. Z TVN Turbo na NatGeo HD, a potem na Vive... 117 na 370 i 781. A jęsli zamiast takiej kombinacji chialbym 15, 16, 17 to moge to jakoś ustwić? Podejrzewam, ze nie...

==========================================================
niestety nie jest to priorytet wiec nie ma co liczyć na to zbyt szybko
 

upctechnical

New member
mr.oczek napisał:
Mam telewizor 16:9. Czy jest możliwość wyboru rozdzielczości a właściwie wielkości obrazu w dekoderze HD? chodzi mi o możliwość przełączania obrazu 16:9 na 4:3 lub inne, telewizor odpowiada, że czynność niemożliwa (w AV mogę mu uwierzyć że nie może a w anaogu nie ma problemu), a czy w menu można to zmieniać?? bo zdarza się że jest film w wersji 16:9 a mi zwęża jeszcze bardziej co jest bez sensu.
Drugie pytanie dotyczy TVN HD i wielkości obrazu tamże, otóż gdy jest nadawany obraz w systemie 4:3 nie mogę go również w żaden sposób zmienić. Ale to pewnie jest normalne w cyfrówce.
Kolejna sprawa dosyć ciekawa :) Mam pakiet Select z HD a mam dostępne wszystkie kanały z pakietu Max :) Miła niespodzianka :) oczywiście bez History Chanel HD, którego obecnie nie ma nikt, ale za nim chyba nie będę płakał. Najbardziej cieszę się z PS HD. Relacje z meczy piłki nożnej poprostu wymiatają. NG HD również piękne. Jak z bajki. Ale on jest już w Selekcie.
=====================================================
to niestety cecha twojego TV
zmiana formatu obrazu 16/9 i 4/3 z poziomu STB
służy do wyboru formatu z aktualnie nadawanej pozycji jeśli nadawca nadaje program z dwoma ramkami formatu obrazu ( czyli nadawca definiuje ile wyciąć obrazu z przekazu 16/9 aby go dopasować do 4/3
 

AnTurek

New member
W N-ce, w nboxie, jest oprocz 4:3, 16:9, format "rozszerzony", który idealnie dopasowuje krawędzie we wszystkich programach do wymiaru twojego LCD (16:9).

Jestem ciekaw, dlaczego generalnie w cyfrowym przekazie (po HDMI) nie działa autoskalowanie obrazu wypełniając cały ekran LCD (funkcja w odbiorniku LCD "Auto").

Wnioskując, to czy obraz jest emitowany 4:3, bądź 16:9 ale puszczany w proporcjach 4:3 (czarne paski u góry i na dole), który znowu jest konwertowany do 16:9 (przykład TVN HD) to jest to uzależnione od nadawcy tegoż programu? Nie można takiego TVN HD wyskalować za pomocą mediabox-u?

Acha, czy nazewnictwo "STB" oznacza dekoder np. mediabox?
 

AnTurek

New member
Czy urządzenie UPC MediaBox z nagrywarką cyfrową i HD powinno się również grzać będąc w stanie czuwania? U mnie właśnie tak jest - nie ma żadnej różnicy czy jest załączone czy wyłączone, dodatkowo przy OFF słychać również pracę samego BOX-a.
 

otan

New member
Bez reklam
Mój Dekoder MediaBox z nagrywarką i HD nie grzeje się ani podczas pracy ani podczas wyłączenia. Zgłoś do serwisu problem z grzaniem dekodera. Pilot od dekodera obsługuje wszystkie funkcję pilota od TV po wgramiu pierwszego z listy kodu. :-D
UPC powinno się wstydzić za brak w ofercie Eurosportu HD nie wspominając o TVP HD czy TVP Sport na Olimiadę. Pewnie we wrzesniu wprowadzą te kanały do oferty bo kupią prawa do transmisji za pół ceny.
 

AnTurek

New member
otan napisał:
Mój Dekoder MediaBox z nagrywarką i HD nie grzeje się ani podczas pracy ani podczas wyłączenia.

A sprawdzałeś wszędzie? Podnieś dekoder i dotknij ręką spód po prawej stronie, z tyłu. Odpisz, jaka wg ciebie jest tam temperatura.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@AnTurek

sprawdziłem grzanie pod spodem po prawej stronie. faktycznie jest ciepły ale wydaje się, że temperatura jest w normie (mozna dotykac i czuje się, że jest cieplej). ale ten dekoder to mój drugi dekoder hd z dyskiem. pierwszy (o ile pamietam) prawie "parzył" w tym miejscu, pomogła zmiana oprogramowania na 3.5.0.21 (wersja sprzętu 018.052) ale i tak go wymieniłem bo rano nie startował.
 

AnTurek

New member
misiaczekmarek napisał:
sprawdziłem grzanie pod spodem po prawej stronie. faktycznie jest ciepły ale wydaje się, że temperatura jest w normie (mozna dotykac i czuje się, że jest cieplej). ale ten dekoder to mój drugi dekoder hd z dyskiem. pierwszy (o ile pamietam) prawie "parzył" w tym miejscu, pomogła zmiana oprogramowania na 3.5.0.21 (wersja sprzętu 018.052) ale i tak go wymieniłem bo rano nie startował.

Temperatura jest troszkę więcej jak "ciepło".

Jeśli chodzi o zmianę oprogramowania, to podobno mediaboxy się same aktualizują, tzn. same wykrywają, że jest nowszy soft. Czy jest inaczej?
 
Do góry