HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
TVP HD oraz TVP SPort pojawią się w ofercie UPC Polska!

Tak przynajmniej zapowiada panienka z biura prasowego UPC Polska w artykule dla Gazety Wyborczej (poszukac go mozna pod adresem Wyborcza.pl tytuł - "Komu igrzyska?").

Nie chce zdradzać czy kanały pojawią się wraz z pierwszym dniem igrzysk, ale znając taktykę UPC... jest szansa ;)
 

wek

New member
a wiec tak:
1. history channel HD u mnie tez niestety nie ma, pani z infolini twierdzi, ze nie wiedza, kiedy ewentualnie ten program wroci a wina lezy ponoc po stronie nadawcy
2. z tym tvp sport i HD to super wiadomosc! pani z infolini nie potrafila mi nic powiedziec na temat, czy beda igrzyska w HD w UPC, a tu taka wiadomosc na forum, super, oby sie to tylko sprawdzilo!
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
z tym TVP HD to jak dla mnie totalna porażka. zapoznałem się z programem na igrzyska i jest tylko JEDNA !!! transmisja meczu siatkówki naszej reprezentacji, piłki ręczne nie ma nic. za to na badziewiastym TVP Sport to i owszem, jakość tego kanału (z platformy n) przypomina transmisje z lat 60 na czarnobiałych telewizorach z założoną kolorową szybą (miałem taką w domu, w dzieciństwie). można mieć tylko nadzieję, że dosył dla upc będzie z innego satelity. a ja głupi cieszyłem się na siatkówkę i ręczną w HD :(

mam jeszcze do kolegów pytanie: czy zawiesza się wam rano dekoder (hd z dyskiem)? muszę wyłączać go z prądu i ponownie wpinać. w bok-u powiedzieli, że to wina oprogramowania ale coś za bardzo im nie wierzę. chciałbym się upewnić, że nie jest to problem u innych użytkownków upc przed zrobieniem awantury.
 
Ostatnia edycja:

Kyniol_73

New member
misiaczekmarek napisał:
mam jeszcze do kolegów pytanie: czy zawiesza się wam rano dekoder (hd z dyskiem)? muszę wyłączać go z prądu i ponownie wpinać. w bok-u powiedzieli, że to wina oprogramowania ale coś za bardzo im nie wierzę. chciałbym się upewnić, że nie jest to problem u innych użytkownków upc przed zrobieniem awantury.

Mnie sie nie tyle zawiesił co kompletnie zresetował jak go wyłaczyłem z pradu, nalezalo go ponownie konfigurować. Takiego zawieszania o jakim mowisz nie zauwazylem
 

Artik_77

New member
misiaczekmarek napisał:
8. grzeje się jak diabli, normalnie można się oparzyć chwytając go od spodu po prawej.
9. Po przejściu w stan standby nie można go włączyć po kilku godzinach. Pomaga dopiero wyjęcie wtyczki zasilania i ponowne włączenie do prądu po chwili.
10. Chyba nie chodzi wiatrak.
miałem podobnie, wymienili mi dekoder
 

Artik_77

New member
misiaczekmarek napisał:
mam jeszcze do kolegów pytanie: czy zawiesza się wam rano dekoder (hd z dyskiem)? muszę wyłączać go z prądu i ponownie wpinać. w bok-u powiedzieli, że to wina oprogramowania ale coś za bardzo im nie wierzę. chciałbym się upewnić, że nie jest to problem u innych użytkownków upc przed zrobieniem awantury

tak jak pisałem w odpowiedzi na Twojego wcześniejszego posta, wymienili bez problemu. Zadzwoniłem powiedziałem co się dzieje, technik od razu przyjechał z nowym. Mój miał ten problem od samego początku.

Teraz tylko mam zagwozdkę - chcę "nauczyć" pilota od tv (pilot od philipsa 32PFL9603) obsługi dekodera - i niestety du.. blada :confused:. Nie chce działać, starym dvd panasonica mogę sterować a dekoderem nie :???:
 

Kyniol_73

New member
Artik_77 napisał:
tak jak pisałem w odpowiedzi na Twojego wcześniejszego posta, wymienili bez problemu. Zadzwoniłem powiedziałem co się dzieje, technik od razu przyjechał z nowym. Mój miał ten problem od samego początku.

Teraz tylko mam zagwozdkę - chcę "nauczyć" pilota od tv (pilot od philipsa 32PFL9603) obsługi dekodera - i niestety du.. blada :confused:. Nie chce działać, starym dvd panasonica mogę sterować a dekoderem nie :???:

Hmm da sie nauczyć w druga stronę...czyli pilota z dekodera HD nauczyć obsługi TV. Mozna włączać nim TV i wyłaczać oraz regulować glos. Mnie przydałoby sie jeszcze przelaczanie z TV na HDMI...ale to recznie chyba bym musiał nauczyć go
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
nie startujący rano philips hd z dyskiem (czarny)

zadzwoniłem do bok i znowu pan mi wciskał, że to wina oprogramowania. nie zgodziłem sie z tą tezą (na podstawie waszych wypowiedzi) i zarządałem wymiany. pan technik ma byc jutro. ciekawe czy dostane zupełnie nowy czy taki wieszający się z odzysku? wiecie może czy jest możliwość sprawdzenia "licznika" godzin pracy w tych dekoderach?
 

Misiek99a

New member
nierozwiązany pproblem z dekoderem i pilotem

Witam
Piszę o nierozwiązanym przez techników UPC problemie zakłóceń w pracy pilota do dekodera i samego dekodera ( nie wiadomo co działa wadliwie - technicy też nie wiedzą) we współpracy z telewizorem. Problem wygląda tak:
przez pierwsze kilkanaście sekund do minuty od włączenia telewizora i dekodera, pilot dekodera nie reaguje na polecenia. Działa normalnie po upływie wskazanego wyżej czasu. Przy czym im bliżej telewizora stoi dekoder, tym gorzej. Problem obsługi dekodera pilotem nie istnieje przy wyłączonym telewizorze (telewizor włączam później po nastawieniu odp. programu, co widzę na dekoderze), no ale to chyba coś nie tak panowie, nie tak !!!. Byli technicy i nic nie poradzili. Gdy odstawili dekoder na dalszą odległość od telewizora (ponad metr) wtedy wszystko grało. No ale gdzie mam stawiać ten dekoder - na lampie !!!!. Powiedzieli, że jest jakiś problem z telewizorami "Samsung LCD" i problem ten występuje nie tylko u mnie (mam Samsunga). W biurze obsługi klienta powiedzieli mi, że mają zwrócić się do centrali w Holandii po nowy soft do dekodera. To słyszałem trzy tygodnie temu i nic.:confused:
 

upctechnical

New member
Holt_ napisał:
a co tu niby jest do rozumienia?

Piszesz, że w celu zgrywania filmów, przy zablokowanym w dekoderze UPC porcie USB, mamy do dyspozycji celem zgrywania materiału złącza HDMI i Scart.

Wyraziłem wątpliwość, czy takie zgrywanie materiału przy pomocy złącza HDMI w tym dekoderze jest w ogóle możliwe. A Ty wyjeżdżasz ze stacjonarnymi nagrywarkami BluRay.

W dekoderze n takie zgrywanie jest możliwe li tylko przez Scart. Zgrywanie przez HDMI jest niemożliwe po pierwsze z powodu zabezpieczeń protokołu HDCP, po drugie z powodu braku na rynku rekorderów z wejściem HDMI. Stąd moja wątpliwość.

Jesli dekoder UPC taką możliwość (HDMI) daje, to fajnie. Jeśli nie - nie pisz bzdur.
=======================================================
W STB z UPC zgrywanie poprzez alączę HDMI na np. nagrywarkę BR z HDMI IN jest możliwe. Aktualnie HDCP nie jest używane i najprawdopodobniej nie bedzie do 2012 roku. NIe dotyczy usługi VOD w której HDCP bedzie prawdopodobnie używane od momentu wprowadzenie usługi
 

upctechnical

New member
Misiek99a napisał:
Witam
Piszę o nierozwiązanym przez techników UPC problemie zakłóceń w pracy pilota do dekodera i samego dekodera ( nie wiadomo co działa wadliwie - technicy też nie wiedzą) we współpracy z telewizorem. Problem wygląda tak:
przez pierwsze kilkanaście sekund do minuty od włączenia telewizora i dekodera, pilot dekodera nie reaguje na polecenia. Działa normalnie po upływie wskazanego wyżej czasu. Przy czym im bliżej telewizora stoi dekoder, tym gorzej. Problem obsługi dekodera pilotem nie istnieje przy wyłączonym telewizorze (telewizor włączam później po nastawieniu odp. programu, co widzę na dekoderze), no ale to chyba coś nie tak panowie, nie tak !!!. Byli technicy i nic nie poradzili. Gdy odstawili dekoder na dalszą odległość od telewizora (ponad metr) wtedy wszystko grało. No ale gdzie mam stawiać ten dekoder - na lampie !!!!. Powiedzieli, że jest jakiś problem z telewizorami "Samsung LCD" i problem ten występuje nie tylko u mnie (mam Samsunga). W biurze obsługi klienta powiedzieli mi, że mają zwrócić się do centrali w Holandii po nowy soft do dekodera. To słyszałem trzy tygodnie temu i nic.:confused:

=======================================================
Problem rzeczywiście występuje w przy niektórych TV głównie SONY LCD i DPD oraz PHILIPS
zostanie niebawem usunięty, prace nad nowym firmware-m prawie ukończone trwają już testy
 

upctechnical

New member
misiaczekmarek napisał:
z tym TVP HD to jak dla mnie totalna porażka. zapoznałem się z programem na igrzyska i jest tylko JEDNA !!! transmisja meczu siatkówki naszej reprezentacji, piłki ręczne nie ma nic. za to na badziewiastym TVP Sport to i owszem, jakość tego kanału (z platformy n) przypomina transmisje z lat 60 na czarnobiałych telewizorach z założoną kolorową szybą (miałem taką w domu, w dzieciństwie). można mieć tylko nadzieję, że dosył dla upc będzie z innego satelity. a ja głupi cieszyłem się na siatkówkę i ręczną w HD :(

mam jeszcze do kolegów pytanie: czy zawiesza się wam rano dekoder (hd z dyskiem)? muszę wyłączać go z prądu i ponownie wpinać. w bok-u powiedzieli, że to wina oprogramowania ale coś za bardzo im nie wierzę. chciałbym się upewnić, że nie jest to problem u innych użytkownków upc przed zrobieniem awantury.
========================================================
w Bok-u dobrze ci powiedziano. Możesz zadzwonić na 801949480 i poprosić o wymianę STB nie ma z tym problemów, lecz wymiana nie musi być skuteczna, problem dotyczy większej partii STB i nie wiadomo czy trafisz na sprzęt wolny od tego błędu. Kilkanaście sztuk STB z tą wadą trafiło do PHILIPSA gdzie jest tworzony nowy soft.
 

Holt_

New member
Bez reklam
upctechnical napisał:
=======================================================
W STB z UPC zgrywanie poprzez alączę HDMI na np. nagrywarkę BR z HDMI IN jest możliwe. Aktualnie HDCP nie jest używane i najprawdopodobniej nie bedzie do 2012 roku.

dziękuję za info. Co prawda możliwść nagrywania jest dość teoretyczna, bo nagrywarek nie ma, ale za to nie będzie kłopotów z tzw problemem HDCP.
 

otan

New member
Bez reklam
woli napisał:
czy u was też brak dziś History Channel HD??



Kanał History Channel HD nieczynny już 4 dzień! TVN HD to raczej coś pomiędzy HD a cyfrowym. Ciekawe kiedy uruchomią przycisk radio na pilocie. Dekoder pracuje cicho i nie grzeje się. Szkoda, że pilot nie ma funkcji cofnij do poprzednio oglądanego kanału. Jakie dane w menu serwisowym dekodera sa istotne ? Dużej różnicy pomiedzy sygnałem analogowym a cyfrowym nie ma.
 

upctechnical

New member
misiaczekmarek napisał:
Witam,
Jestem po kilku dniach użytkowania dekodera UPC HD z dyskiem. Jak wcześniej koledzy wspominali chyba jest to PHILIPS.
Wersja firmware: nie wiem jak sprawdzić? Po wejściu do MENU i naciśnięciu 1789 mogę zobaczyć wersję CA (myślę, że jest to wersja karty) 2.8.12 (Pan technik chyba użył jakiejś innej kombinacji i zauważyłem,
że firmware zaczyna się na 3)
Kablówka cyfrowa UPC w trójmieście:
pakiet max,
dodatkowo testowo na miesiąc kanały Canal+ i HBO
Znalazłem do tej pory (7 dni) następujące błędy i niedoróbki w działaniu:
1. (niedoróbka) nie działają przyciski: radio, dvr
2. (niedoróbka) brak prostego (jednym klawiszem) wywołania ulubionych
3. w menu po wybraniu radio wywala się na kanał aktualny (jak odbieram HD), od dwu dniu ustąpiło
4. brak napisów na Canal+ HD Film i HBO HD w czasie wyświetlania dźwięku w wersji oryginalnej
5. radio wiesza się po około 20 minutach (Nie zawsze, wystąpiło dwa razy).
6. w momencie włączenie przewodnika oglądając kanał HD (wejście HDMI) następuje:
a) włączenie przewodnika w rozdzielczości 576,
b) a po chwili brak obrazu na kilka sekund,
c) przełączenie na 1020,
d) brak w okienku podglądu aktualnego kanału,
podgląd daje się uzyskać po:
a) naciśnięciu klawisza zielonego (powiększ),
b) i ponownie zielonego (powrót do normalnego rozmiaru).
7. na HBO HD leci Bond i dźwięk z polskim lektorem jest zgodny z ruchem warg aktorów (oryginalny pod lektorem) ale po przełączeniu na dźwięk oryginalny 5.1 występuje spore przesunięcie czasowe, brak
synchronizacji. Wiem, że w menu jest funkcja, która pozwala na korektę synchronizacji ale nie będę przecież tego zmieniał dla każdego filmu. W wersji oryginalnej brak napisów po polsku. W Canal+ Film HD
synchronizacja jest OK (ale także nie ma napisów polskich w wersji oryginalnej).
Chciałem sprawdzić jak działa synchronizacja dźwięku hdmi i w tym celu wykonałem:
a) nastawiłem dźwięk oryginalny
b) wszedłem do menu ustawień tv i wybrałem opcje synchronizacji hdmi
c) ukazało się info .... ale dźwięk przełączył się na polski :( czyli ten, który jest dobrze zsynchronizowany i nie ma możliwości przełączenia dźwięku.
Można chyba obejść tą niedoróbkę ustawiając jako dźwięk domyślny wersję oryginalną, nie sprawdzałem. I nie wiem czy synchronizacja zostanie zapamiętana dla wybranego kanału czy dla wszystkich.

8. grzeje się jak diabli, normalnie można się oparzyć chwytając go od spodu po prawej.
9. Po przejściu w stan standby nie można go włączyć po kilku godzinach. Pomaga dopiero wyjęcie wtyczki zasilania i ponowne włączenie do prądu po chwili.
10. Chyba nie chodzi wiatrak.
Był dzisiaj Pan technik i zrobił upgrade softu. Na pierwszy rzut oka nie zauważyłem zmian oprócz, tego że ruszył wiatrak. Zobaczymy jak się zachowa rano.
Upgrade robi się tak:
a) naciskamy i trzymamy przycisk przewijania do tyłu przez około 20 sek. (ten pod klapką na dekoderze)
b) trzymając dalej wciśnięty ten przycisk wyłączamy wtyczkę z gniazdka,
c) trzymając dalej wciśnięty ten przycisk włączamy wtyczkę z gniazdka po kilku sekundach,
d) na ekranie pokaże się ikona o nie wyłączaniu dekodera, następuje proces pobrania, ładowania, restartu.
Nie przerywać. U mnie trwało kilka minut.
Dzisiaj przychodzi do mnie kolega to jeszcze pomaglujemy.

O tym co mi sie podoba nie piszę bo jeszcze popsują :)
=========================================================
ad 1. ta funkcjonalność jest aktualnie wyłączona w celu ujednolicenia
oferty i możliwości (instrukcji obsługi) względem STB bez HD

ad 2. jednego nie ma ale wystarczy wcisnąć OK i niebieski

ad 3. nie występuje to u mnie i oprócz ciebie nikt nie zgłaszał takich kłopotów może to jakiś przypadek.

ad 4. Nadawanie napisów czy ścieżek językowych jest uzależnione od tego co przesyła nadawca (występuje na wszystkich PL cyfrowych)

ad 5. muszę po testować na większej liczbie STB. i dam znać

ad 6.
a) przewodnik jest nadawany w 576
b) czas przełączenia twojego TV na inną rozdzielczość
c) 1020 ??
d) najlepiej ustawić w menu/ustawienia/ustawienia TV rozdzielczość nie Auto jak u ciebie lecz 1080i wtedy unikniesz objawów a) i b) i d)

ad 7. HBO HD jest nadawany jako TEST TECHNICZNY stąd problemy

ad 8,10 skoro juz wiatrak dział powinno ustąpić.

ad 9. opisany przeze mnie post wcześnij

W celu wymuszenie wgrania oprogramowania ponownie wystarczą tylko czynność z punktu c)

STB pobiera soft automatycznie gdy tylko jest dostępny,
wymuszenie wgrania ponownie softu nic nie daje ale może pomóc usuną drobne błędy tj. u ciebie (nie działający wiatrak itp.)
 

upctechnical

New member
otan napisał:
Kanał History Channel HD nieczynny już 4 dzień! TVN HD to raczej coś pomiędzy HD a cyfrowym. Ciekawe kiedy uruchomią przycisk radio na pilocie. Dekoder pracuje cicho i nie grzeje się. Szkoda, że pilot nie ma funkcji cofnij do poprzednio oglądanego kanału. Jakie dane w menu serwisowym dekodera sa istotne ? Dużej różnicy pomiedzy sygnałem analogowym a cyfrowym nie ma.

=========================================================
powrót do poprzednio oglądanego kanału jest
wystarczy wcisnąć przycisk BACK na pilocie

- History Channel HD nikt go nie ma problem u nadawcy
- TVN HD niestety tak jest nadawany (bardzo mało materiału w HD)
 

Mojjo

New member
upctechnical napisał:
=========================================================
powrót do poprzednio oglądanego kanału jest
wystarczy wcisnąć przycisk BACK na pilocie

Rewolucyjna jak dla mnie informacja. Tego najbardziej mi brakowało. Sprawdzę wieczorem. W instrukcji chyba o tym nie napisano.
 

lemoncjo

New member
hej!
mam prośbę, czy ktoś mógłby podać mi wymiary dekodera HD. w poniedziałek przyjeżdza technik na montaż i nie wiem czy zmieści mi się obok amplitunera i DVD we wnęce :|.
dzięki z góry ! :)

edit: literówka ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry