HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
Obiecanki-cacanki :p

Te wrześniowe zaskoczenie to zapewne któryś z kanałów znany z platformy telewizji "n", która - jak podają media - jesienią ma się otworzyć na kablówki. Na pewno do sieci wejdzie Religia.tv, a być może i nSport (może to ta niespodzianka).

Przy okazji... Od 4 lipca obowiązują nowe mixpakiety: przy wyborze dwóch usług 10 proc. zniżki na abonament przez rok zamiast "2 usługi tańsza za połowę ceny". Oraz 20 proc. zniżki na abonament przy wyborze trzech usług (zamiast" 3 usługi za dwie"). Zniżka abonamentu nie obowiązuje pakietów kanałów Premium (najdroższych w Polsce).

Promocji obniżającej opłaty abonamentowe na kanały premium wciąż brak!
 

emza4

New member
oferta UPC

No zmrozili mnie!!! Chciałem TV cyfrową (pakiet max) z HD, internet (10 MB - 2MB z tv cyfrowa nie dają!) i C+. I wyszłoby mi średnirocznie 208 PLN (od 184 do 229 w zależności od miesiąca), liczone łacznie z opłatą instalacyjną!!! Kurde gdyby nie to że człowiek ma wiecej niz jeden tv w domu to bym ich delikatnie mówiąc "olał".
 

sebooh44

New member
czy ktoś się orientuje jak to jest:
czy w UPC usługi są przypisane do osoby czy do lokalu?
chodzi mi o taki manewr:
chcę tvc na takich zasadach jak nowi klienci, tzn. płacić za 2 usługę 50% przez 12m-cy, a nie tak jak mi proponuja przez 6m-cy, a potem drożej
więc tak sobie kombinuję:
w związku z podwyżką cen w trakcie trwania umowy, mogę ją rozwiązać
(teoretycznie powinno się to odbyć bez żadnych kar dla mnie - jak to jest ktoś wie?)
ponieważ dla UPC nowy klient to taki, który przez ostatnie 3 m-ce nie miał z nimi żadnej umowy, opcja ponownego zawarcia umowy nie wchodzi w grę, musiałbym czekać
ale...
jeśli podpisze umowę inna osoba, ale na ten sam lokal? - teoretycznie nowy klient
czy ktoś już tego próbował
chcaiłem czegoś się dowiedzieć w BOK, ale tam same bystrzachy...
 

RheeTCT

New member
A co ma lokal do tego?W jednym lokalu może chcieć mieć tv oddzielnie i na własny rachunek kilka osób.Ale tu wszystko pewnie zależy od regulaminu świadczenia usług oraz regulaminu promocji,trzeba by się wczytać.Jeśli regulamin św.usług dopuszcza dwie,czy więcej niezależnych instalacji w jednym lokalu(albo nic o tym nie mówi),to żeby obejść ewentualne kłopoty z promocją można sobie zamontować drugą instalację np. w pokoju obok,jeszcze przed rozwiązaniem umowy na pierwszą.Sam tego nie próbowałem,ale już od dawna chodzi mi to po głowie.
 

sebooh44

New member
nie no jasne, to bardzo częsta sprawa, że ludzie zakładają po kilka instalacji w jednym mieszkaniu i chętnie płacą wielookrotne rachunki :)
to, że komuś wydaje się taka możliwość oczywistym rozwiązaniem (zgodzę się z Toba, że taka opcja jest możliwa i przewidywalna) ale UPC raczej chroniło się przed odwrotną sytuacją (bardziej oczywistą jak na polskie realia) i stąd opłaty za dodatkowy odbiornik;

moje pytanie o przypisanie do lokalu lub osoby wynika stad, że słyszałem o możliwości "wędrowania" z usługą UPC w przypadku np. przeprowadzki (oczywiście o ile nowy adres jest w zasiegu usług UPC)

Twój pomysł rzeczywiście wydaje się być dobrym rozwiązaniem, ale jak to się sprawdziłoby w praktyce? tego niestety w upc trudno się dowiedzieć, dlatego moze ktoś już wypróbował podobne rozwiązanie
 

ra74

New member
sebooh44 napisał:
czy ktoś się orientuje jak to jest:
czy w UPC usługi są przypisane do osoby czy do lokalu?
chodzi mi o taki manewr:
chcę tvc na takich zasadach jak nowi klienci, tzn. płacić za 2 usługę 50% przez 12m-cy, a nie tak jak mi proponuja przez 6m-cy, a potem drożej
więc tak sobie kombinuję:
w związku z podwyżką cen w trakcie trwania umowy, mogę ją rozwiązać
(teoretycznie powinno się to odbyć bez żadnych kar dla mnie - jak to jest ktoś wie?)
ponieważ dla UPC nowy klient to taki, który przez ostatnie 3 m-ce nie miał z nimi żadnej umowy, opcja ponownego zawarcia umowy nie wchodzi w grę, musiałbym czekać
ale...
jeśli podpisze umowę inna osoba, ale na ten sam lokal? - teoretycznie nowy klient
czy ktoś już tego próbował
chcaiłem czegoś się dowiedzieć w BOK, ale tam same bystrzachy...

ZCW to powinno zadziałać, umowa jest na osobę. Zobacz na forum mediaswiat - to forum poświęco chello
 

de.camillo

New member
sebooh44 napisał:
ale...
jeśli podpisze umowę inna osoba, ale na ten sam lokal? - teoretycznie nowy klient
czy ktoś już tego próbował
chcaiłem czegoś się dowiedzieć w BOK, ale tam same bystrzachy...
witam
Ja przepisywałem już abo z siebie na żonkę, po skończeniu umowy i bez problemu korzystałem z nowych promocji.
Kilka miesięcy temu (nie pamietam dokładnie) też chciałem tak zrobić i przepisać abo znowu na mnie ... zadzwoniłem do UPC i okazało się że nie muszę nic zmieniać. Dali mi dobre upusty i to bez żadnej umowy terminowej. Po wejściu TV cyfrowej (abo dalej na żonkę) skorzystałem z oferty promocyjnej.
Polecam zadzwonić do BOK i powiedzieć że rezygnujesz lub oferta mix ze stronki UPC
pozdro
 

Sugar_beet

New member
Chciałem się zapytać czy jest jakaś widoczna różnica w obrazie programów HD jeśli porównamy HD z UPC i na przykład programy oferowane w HD przez N-ke ?
 

jedrek_125

New member
Teoretycznie nie powinno być zadnej różnicy , jest jeden warunek wszakże,
prawidłowa instalacja anteny do N oraz prawidlowy montaż tv kablowej .
 
Ostatnia edycja:
sebooh44 napisał:
czy ktoś się orientuje jak to jest:
czy w UPC usługi są przypisane do osoby czy do lokalu?
chodzi mi o taki manewr:
chcę tvc na takich zasadach jak nowi klienci, tzn. płacić za 2 usługę 50% przez 12m-cy, a nie tak jak mi proponuja przez 6m-cy, a potem drożej
więc tak sobie kombinuję:
w związku z podwyżką cen w trakcie trwania umowy, mogę ją rozwiązać
(teoretycznie powinno się to odbyć bez żadnych kar dla mnie - jak to jest ktoś wie?)
ponieważ dla UPC nowy klient to taki, który przez ostatnie 3 m-ce nie miał z nimi żadnej umowy, opcja ponownego zawarcia umowy nie wchodzi w grę, musiałbym czekać
ale...
jeśli podpisze umowę inna osoba, ale na ten sam lokal? - teoretycznie nowy klient
czy ktoś już tego próbował
chcaiłem czegoś się dowiedzieć w BOK, ale tam same bystrzachy...
1. usługa jest przypisana do osoby a nie lokalu
2. w jednym lokalu uługi mogą być tylko na 1 osobę
3. przepisanie na małżonka jest możliwe
4. zerwanie umowy po 6 m-cach jest karane
5. jest teraz lepsza oferta (select+10Mb+tel=140 zł) i to dla wszystkich klientów z maxem 8 zł wiecej a z HD max to łacznie 168 zł + c+ i HBO 1 miech gratis
 
handlowiecupc napisał:
llłó.,..5. jest teraz lepsza oferta (select+10Mb+tel=140 zł) i to dla wszystkich klientów z maxem 8 zł wiecej a z HD max to łacznie 168 zł + c+ i HBO 1 miech gratis
AHA ! I te ceny są gwarantowane na zawsze (nawet gdy umowa będzie bezterminowa)
 

Sugar_beet

New member
handlowiecupc napisał:
AHA ! I te ceny są gwarantowane na zawsze (nawet gdy umowa będzie bezterminowa)

A jak mam rozumieć słowa oferty w mix-pakiecie
zamów 2 usługi, a tańszą otrzymasz z 50% rabatem przez cały okres trwania zobowiązania"

Skoro podpisuje zobiowązanie na 12 miesięcy to co następuje po 12 miesiącu jeśli pozostanę przy ofercie? Płacę tyle samo czy też więcej ?
 

sebooh44

New member
dzięki za odpowedź

handlowiecupc napisał:
1. usługa jest przypisana do osoby a nie lokalu
2. w jednym lokalu uługi mogą być tylko na 1 osobę
3. przepisanie na małżonka jest możliwe
4. zerwanie umowy po 6 m-cach jest karane
5. jest teraz lepsza oferta (select+10Mb+tel=140 zł) i to dla wszystkich klientów z maxem 8 zł wiecej a z HD max to łacznie 168 zł + c+ i HBO 1 miech gratis

ad.4. a co w przypadku, kiedy umowa trwa ponad 6-mcy? jak wygląda sprawa zerwania umowy jeśli UPC w trakcie trwania umowy podniosło ceny?

ad.5. czy jest jakaś oferta z HD bez telefonu, w której warunki byłyby takie same jak dla nowych klientów, a nie pół roku wyższe opłaty z racji tego, że już jestem klientem UPC związanym umową?
 

AnTurek

New member
Sposoby podlaczenia mediabox-u

Witam.

Mam takie pytanko:

Jakie są możliwości podłączenia dekodera mediabox z odbiornikiem TV bądź cyfrowidem (magnetowidem) ? Czy jest to tylko kabel HDMI?

Czy mozna połączyć sygnał cyfrowy wychodzący z dekodera z odbiornikien TV poprzez kabel koncentryczny (przy założeniu, że telewizor posiada tuner DVB)?
 

Glizda

New member
Ja zamówiłem dziś. Jestem klientem UPC od ok 7 lat ( nie wiem czy to ma znaczenie ) a umowa kończy mi się za miesiąc dopiero. Nie mniej jednak zadzwoniłem i powiedziano mi, że aktualnie promocja dla stałych klientów jest taka: ( mam i znów biore 3 usługi ) 3 usługi ( Net 10 mega, telefon non-stop czy jakos tak , pakiet max HD )- 1 gratis na czas trwania umowy tj. 12 miesięcy. Abonament 189 zł + koszt instalacji ( czyt. dekodera i chyba kabla hdmi ) 100 zł. Nie muszę czekać aż moja obecna umowa dobiegnie końca. :)

Pani mi powiedziała , że te promocje i zasady dla stałych i nowych klientów się zmieniają cały czas więc trzeba to śledzić i absolutnie nie sugerować się tym co było miesiąc temu.

Edit:

Te zniżki 20% zamiast promocji 3 usługi w cenie 2 sa aktualnie tylko dla Nowych klientów. To co ja robię, fachowo zostało nazwane "migracją do systemu cyfrowego ".
 
Ostatnia edycja:

petro20

New member
Ja miałem instalacje wczoraj, czyli 21 lipca. Pakiet Max z nagrywarką HD i taryfa UPC Standard 30. Koszt instalacji 100 zł, 1 miesiąc za darmo, potem abonament 119 zł.

Jeśli chodzi o jakość programów cyfrowych to jest lepsza niż po analogu. Natomiast kanały w HD to bajka (szczególnie NGC HD ma się wrażenie jakby jaszczurki i inne zwierzątka chodziły po ekranie TV:mrgreen:).
Póki co, to nie mam zastrzeżeń co do jakości usługi cyfrowej.:eek:k:
 

joker

New member
Witam

A ja właśnie złożyłem zamówienie na instalację w Gdańsku.
Niestety monter przyjdzie za tydzień.

Pozdrawiam
 
Glizda napisał:
Ja zamówiłem dziś. Jestem klientem UPC od ok 7 lat ( nie wiem czy to ma znaczenie ) a umowa kończy mi się za miesiąc dopiero. Nie mniej jednak zadzwoniłem i powiedziano mi, że aktualnie promocja dla stałych klientów jest taka: ( mam i znów biore 3 usługi ) 3 usługi ( Net 10 mega, telefon non-stop czy jakos tak , pakiet max HD )- 1 gratis na czas trwania umowy tj. 12 miesięcy. Abonament 189 zł + koszt instalacji ( czyt. dekodera i chyba kabla hdmi ) 100 zł. Nie muszę czekać aż moja obecna umowa dobiegnie końca. :)

Pani mi powiedziała , że te promocje i zasady dla stałych i nowych klientów się zmieniają cały czas więc trzeba to śledzić i absolutnie nie sugerować się tym co było miesiąc temu.

Edit:

Te zniżki 20% zamiast promocji 3 usługi w cenie 2 sa aktualnie tylko dla Nowych klientów. To co ja robię, fachowo zostało nazwane "migracją do systemu cyfrowego ".
No to uważnie przeczytaj regulamin promocji bo ci z cc lubią fantazjować (przecież ich nie ścigniesz).
 
Do góry