HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
Dla oczekujących noweych promocji:

Informacja z infolinii: "Jutro wchodzą nowe promocje, ale jest to przedłużenie do końca sierpnia wszystkich dotychczasowych".

Jesli to prawda - gratlujemy UPC kreatywności :mrgreen:
 

wek

New member
szewol napisał:
Informacja z infolinii: "Jutro wchodzą nowe promocje, ale jest to przedłużenie do końca sierpnia wszystkich dotychczasowych".

Jesli to prawda - gratlujemy UPC kreatywności :mrgreen:

jesli to prawda, to oznacza to, ze jednak skapituluje i wezme cyfrowke w tej super promocji :) dzieki temu w pierwszym miesiacu zaplace zamiast 100 zl jedynie 65, co przy 12 miesiecznej umowie pozwoli mi zaoszczedzic 35 czyli cale 2,9167 zl miesiecznie :)
 

szewol

New member
Bez reklam
Promocję "trochę" zmieniono - pierwszy miesiac jest gratis, a nie za 65 zł jak było wczesniej.

Bez zmian pozostają "cudne" promocje na kanały premium. Jak widac kablówce nie zalezy na sprzedaży HBO, C+ swoim klientom.

Wszystkie obowiązują do końca wakacji.

Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze wybor telewizji cyfrowej w UPC nie byl najlepszy.
 

and-j1

New member
jakosć odbioru sygnału cyfrowego UPC

Mam prośbę, napiszcie jaka jest jakosć odbioru sygnału cyfrowego telewizji kablowej przez obiornik HD i full HD. Będę wdzieczny za informacje.
 

wek

New member
and-j1 napisał:
Mam prośbę, napiszcie jaka jest jakosć odbioru sygnału cyfrowego telewizji kablowej przez obiornik HD i full HD. Będę wdzieczny za informacje.

jutro przychodza mi montowc cyfrowa upc, wiec, jezeli tylko zaloza i bedzie dzialac, to dam znac :)
 

Saddam_82

New member
S-Video z dekodera UPC

Saddam_82 napisał:
Napisałem przed momentem do nich maila z zapytaniem, ciekawe czy i kiedy odpiszą???

pozdrawiam,.

Odpisali na maila.
W dekoderze UPC nie ma S-Video i nigdy nie będzie. To rozwiązuje sprawę, zeby nie internet 10megabit za 44 zeta to i umowę by też rozwiązało:D . W sumie w takim wypadku po co ta cała telewizja cyfrowa? Żeby wszystkie programy były dostępne w pakiecie analogowym to w sumie bym wolał. I tak nagrywam na kompa a nie na jakiś wiejski dekoder, który raz działa raz nie. Pozostało mi sztuczka z kondensatorem 470 mf, żeby było S-Video ale niestety jakość obrazu w PC na LCD gorsza niż z composite, tz ostrość lepsza, ale jakieś takie kropki, nie wiem co jest grane.

A tak już na marginesie. Zamieniłem se tuner w PC z okazji tego całego S-Video. Miałem Leadtek DV2000, teraz mam Compro VideoMate Vista E900F. Mało może znana u nas firma te Compro całe, ale tuner naprawdę polecam. Po raz pierwszy wszystkie kanały kablówki odbierają czyściutko, bez żadnych szumów, po prostu super. Aż normalnie zainstalowałem se Viste specjalnie, bo pilocik do tunera pod viste zrobiony, całe te media center obsługuje bez zająknięcia. W ostatni weekend nagrywałem maraton na National Geographic (od soboty do niedzieli) i w międzyczasie oglądałem inne kanały. Żadnych problemów. Jak ktoś chce więcej info na temat tej zabawki to piszcie. Teraz muszę se licencje na Viste kupić;) , bo dni lecą, zostało 14.
 

koli83

New member
co jest?

Witam wszystkich
OD 2 tygodni mam UPC (pakiet max HD) w Bytomiu.Jesli chodzi o jakosc to w skali do 10 dalbym 6.5 mam nadzieje ze to poczatek i jeszcze wszystko nie gra.Mam inny problem poruszany juz na forum ale bez odp.Mianawicie czasami nie dziala mi pilot UPC.Posiadam SAMSUNGA 37R81B podlaczony HDMI + PS3.Technicy UPC nie maja zielonego pojecia dlaczego tak jest.
Robilem juz co sie da i nic.bardzo prosze o szybka pomoc. I jeszcze jedna sprawa cze ktos wie kiedy wprowadza ES HD i TVP SPORT?
 

pjurek02

New member
Nickelodeon

ciekawe - na stonie upc leci zajawka cyfrowej telewizji - miedzy róznymi kanałami widać logo Nickelodeon tv.
 

szewol

New member
Bez reklam
pjurek02 napisał:
ciekawe - na stonie upc leci zajawka cyfrowej telewizji - miedzy róznymi kanałami widać logo Nickelodeon tv.

Bo Nick na pewno będzie w ofercie UPC. Nie wiadomo czy od jutra, czyli datu startu, czy po kilku dniach.

Przypomnę, że na włączenie Polsatu news do cyfrówki czekano aż 3-4 dni mimo, że w analogu był od pierwszgo dnia emisji ;)
 

emza4

New member
UPC zostaje w tyle

TVP HD ma być w Aster i Multimedia-ani słowa o UPC. Eurosport HD też wszędzie oprócz UPC. Czyżby UPC oddawało pole konkurencji i nie podejmowało wyzwania, handlowiec masz jakieś nowe-dobre informacje???
Przecież na dobrą sprawę z kanałów HD to jest tylko NG, PS i HCh (TVNu nie licze a reszta to kanały premium), to zdecydowanie najmniej na rynku!!
 

wek

New member
wek napisał:
jutro przychodza mi montowc cyfrowa upc, wiec, jezeli tylko zaloza i bedzie dzialac, to dam znac :)

pan byl, zamontowal, poki co (odpukac) jestem bardzo zadowolony, zarowno z jakosci obrazu jak i z tunera/nagrywarki
a mowie poki co, bo pan byl montowac ok. 21 wczoraj, wiec za duzo to sie tym nie nabawilem przed spaniem :)
 

Sugar_beet

New member
Panowie. Podepne sie pod watek otoz mam zamiar zainstalowac sobie UPC w swoim mieszkaniu. Jednak dla mnie najlepsza jest oferta z internetem a tam nie ma dekodera HD :/ z tego co widze czarnego tylko ten srebrny.
To da mi to cos ze te kanaly niekotre beda HD? czy po prostu beda wygladac tak jak pozostale cyfrowe?
 

de.camillo

New member
Sugar_beet napisał:
Panowie. Podepne sie pod watek otoz mam zamiar zainstalowac sobie UPC w swoim mieszkaniu. Jednak dla mnie najlepsza jest oferta z internetem a tam nie ma dekodera HD :/ z tego co widze czarnego tylko ten srebrny.
To da mi to cos ze te kanaly niekotre beda HD? czy po prostu beda wygladac tak jak pozostale cyfrowe?
witam
Jeśli nie będziesz brał dekodera HD to i kanałów w jakości HD miał nie będziesz.
Oferta HD jest dostępna tylko z dekoderem HD. Na pocieszenie mogę dodać że kanały w SD wyglądają całkiem dobrze (dużo lepiej niż w analogu).

pozdro
 

krugerandek

New member
Witam.Dzis mi wlasnie zaistalowali max pakiet z nagrywarka i HD (dodatkowo dostalem kanaly premium na 1 miesiac gratis), moje wrazenie : jest super.Martwi mnie jedynie TVNHD(obraz mam 4:3 i ciemne pasy po bokach) moze ktos wie jak na to zaradzic? Posat sport HD opad szczeki , wszystkim ktorzy planuja instalacje -polecam.W skali 1-10 oceniam na 9,99(TVNHD spowodowal to ze nie 10) EDIT: a jednak 10 okazako sie ze wystarczy z 1080i przestawic na Auto lub 720 i obraz jak trzeba -pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

badzia

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem abonamentu cyfrowej telewizji UPC wraz z dekoderem HD z nagrywarką. Sprzęt podłączony jest do telewizora HD przez złącze HDMI. Wszystko ładnie się wyświetla i nie ma żadnych problemów z odbiorem.
Jedynie mam problem z wielkością obrazu SD, a właściwie to z proporcjami. Obraz na telewizorze jest poszerzony (do rozmiaru 16:9). Ewentualnie mogę sobie w telewizorze ustawić na Zoom gdzie obraz jest we właściwych proporcjach ale przycięty. Ja potrzebuję mieć obraz w normalnych proporcjach a nie taki szeroki. Zmieniałem już ustawienia w dekoderze (ustawienia TV 4:3, 16:9, letterbox, zmieniałem też te ustawienia gdzie jest 1080i, Auto i coś tam jeszcze) ale to akurat nie powoduje żadnych widocznych zmian. W telewizorze mogę jedynie ustawić na Wide, Smart (takie trochę węższy Wide) i Zoom (gdzie jest przycięty obraz), nie ma opcji 4:3 bo dekoder nie daje takiego sygnału. Za to obraz HD jest we właściwych proporcjach.
Poradzcie czy można to jakoś ustawić, czy może coś źle robię, albo mam wadliwy dekoder?
 

szewol

New member
Bez reklam
krugerandek napisał:
(dodatkowo dostalem kanaly premium na 1 miesiac gratis),

Pamiętaj o tym, by dwa tygdnie przed zakończeniem miesiąca z nich zrezygnowac. Inaczej ten gratis przeksztłąci się w 11 miesięcy po 80 zł ;). Taki mały haczyk ;)

Jak już wspomniałem - jakośc cyfrowej UPC jak najbardziej ok. Ceny kanałów premium - porażka ;)
 
emza4 napisał:
TVP HD ma być w Aster i Multimedia-ani słowa o UPC. Eurosport HD też wszędzie oprócz UPC. Czyżby UPC oddawało pole konkurencji i nie podejmowało wyzwania, handlowiec masz jakieś nowe-dobre informacje???
Przecież na dobrą sprawę z kanałów HD to jest tylko NG, PS i HCh (TVNu nie licze a reszta to kanały premium), to zdecydowanie najmniej na rynku!!
Wybaczcie, że nie bylo mnie przez tydzień ale zostałem zbannowany. Za prawdę powiadam Wam. Wszedł wczoraj Nick dla dzieciaków w Maxie i nowe programy HD też będą, ale spokojnie. Tu chodzi o rachunek ekonomiczny. Skoro w wakacje nie ma ludzi w domach to po co płacić nadawcom. We wrześniu dojdzie hurtem kilka programów (w tym jeden będzie dużą niespodzianką).
 
Do góry