HD w UPC

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja się tylko zastanawiam po jakiego "grzyba" chcecie mieć ten dekoder na własność ????
Przykład z aparatami telefonicznymi jest ... delikatnie mówiąc niepoważny, ale to pewnie przez emocje nikt nie wpadł na sensowniejszy.
(ignorantów zapytam czy kolekcjonowanie bez użytecznego sprzętu to jakaś moda ???)
Wiem że tu sami "fachofcy", w 30s potrafią podłączyć taki dekoder (pewnie z zamkniętymi oczami), ale chyba nie mieli okazji zapoznać się ze "specyfiką" CATV.
Podłączyć to "se" możecie czajnik a nie dekoder ....


ps.
Jak ochłoniecie to zapytajcie jakąkolwiek tańszą konkurencję (UPC, ASTER, VECTRA, MULTIMEDIA, nie wiem co tam jeszcze macie) czy w ramach korzystania z usługi (CATV) możecie korzystać ze swojego odbiornika (czyt. DEKODERA) i podzielcie się tą wiedzą na forum.
 

zandi

New member
jakie wyjścia cyfrowe ma dekoder HD UPC z nagrywarką??

Witam.
Mam wielkoką prośbę. Czekam na telefon od Pani z UPC która ma dla mnie propozycje cyfrową z dekoderem HD. Pytanko z mojej strony: jakie wyjścia ma dekoder z HD (chyba Philips jak piszą koledzy) interesują mnie oczywiście wyjscia cyfrowe. HDMI 1 szt do TV LCD a co z moim Kinem Domowym - amplitunerem?? :) dzięki za odp. pozdro
 

burkow

New member
zandi napisał:
Witam.
Mam wielkoką prośbę. Czekam na telefon od Pani z UPC która ma dla mnie propozycje cyfrową z dekoderem HD. Pytanko z mojej strony: jakie wyjścia ma dekoder z HD (chyba Philips jak piszą koledzy) interesują mnie oczywiście wyjscia cyfrowe. HDMI 1 szt do TV LCD a co z moim Kinem Domowym - amplitunerem?? :) dzięki za odp. pozdro

Amplituner podłączasz COAXIAL albo OPTICAL - do wyboru.

Pozdro
 

macler

New member
fx25 napisał:
A ja się tylko zastanawiam po jakiego "grzyba" chcecie mieć ten dekoder na własność ????

Najbardziej blachym powodem jest chocby taki ze place za niego dodatkowa kwote przez caly okres trwania umowy i po jej ukonczeniu chcialbym to ja decydowac co dalej z nim bedzie dzialo czy go oddam do domu dziecka czy bedzie u mnie robil za zegarek na regale.
 

Marek-Browarek6

New member
macler napisał:
Najbardziej blachym powodem jest chocby taki ze place za niego dodatkowa kwote przez caly okres trwania umowy i po jej ukonczeniu chcialbym to ja decydowac co dalej z nim bedzie dzialo czy go oddam do domu dziecka czy bedzie u mnie robil za zegarek na regale.


To się nazywa pazerność!!!
 

Marek-Browarek6

New member
macler napisał:
Najbardziej blachym powodem jest chocby taki ze place za niego dodatkowa kwote przez caly okres trwania umowy i po jej ukonczeniu chcialbym to ja decydowac co dalej z nim bedzie dzialo czy go oddam do domu dziecka czy bedzie u mnie robil za zegarek na regale.


To się nazywa pazerność!!!
 
macler napisał:
Najbardziej blachym powodem jest chocby taki ze place za niego dodatkowa kwote przez caly okres trwania umowy i po jej ukonczeniu chcialbym to ja decydowac co dalej z nim bedzie dzialo czy go oddam do domu dziecka czy bedzie u mnie robil za zegarek na regale.
1. A jaką to dodatkową kwotę płacisz ?
2. Ponieważ dekoder ten działa tylko w sieci UPC, która raczej nie bywa w domach dziecka, jedyną frajdą dla dzieciaków byłoby wywalenie go przez okno.
3. Jak potrzebujesz zegarka to dam Ci w prezencie.
 

novaczek

New member
Dyskusja dekoderze bez sensu i nie ma co poorwnywac do telefonii komorkowej. Za uzywanie dekodera nic nie placimy wiec dlaczego mialby stac sie nasza wlasnoscia?? Placimy za korzystanie z odpowiedniego pakietu w UPC. Dekoder jest wlasnoscia UPC i siec udostepnia go nam zebysmy mogli korzystac z jej oferty (tak samo bylo przy korzystaniu z dekodera Canal+).
Jako zegarek chyba nie bedzie mogl sluzyc dekoder gdyz IMHO wyswietlana godzine "ciagnie" po kablu z sieci
 

Saddam_82

New member
S-Video z dekodera UPC

Saddam_82 napisał:
Witam, wy tu gadu gadu a jest problem do rozwiązania i liczę tu na Waszą pomoc i doświadczenie(moje słowa kieruję w szczególności do technikaupc, który napisał w tym wątku kilka postów).

Otóż jest sobie dekoder UPC z dyskiem 160 Gb, czyli Thomson, zresztą po wejściu do menu serwisowego jest napisane. Ten to dekoder ma z tyłu 2x Scart(Euro) jako jedyne możliwe wyjście sygnału video. I teraz problem. Gdyby tak chcieć wypuścić sobie sygnał na PC to wg mojej wiedzy jest tylko nędzny żółty cinch (composite). Więc jakbym chciał se wyprowadzić ten czysty jak łza sygnał np na PC to jestem skazany na dużą stratę spowodowaną połączeniem częśtotliwości luminacji i chrominacji w jednej żyle czego np można uniknąć stosując lepszy standard S-Video. Już nie wspomnę o trzech cinchach (component lub RGB). To jak to jest. Ten nowoczesny sprzęt nie ma innego wyjścia oprócz composite:confused:

Napiszcie coś proszę co rozwieje moje wątpliwości, bo chcąc nagrywać muszę kupić drugą nagrywarkę z wejściem Euro(Scart). Nie będę przecież puszczał sygnału 7 metrowym kablem composite bo jakość na wyjściu jest żenująca.

Odświeżam temat, do dzisiaj nie udało mi się rozwiązać problemu. Co ciekawsze, jak wyprowadzę ze SCARTa w dekoderze przejście na S-Video i drugi koniec podłączę do gniazda S-Video w TV (PHILIPS 29" CRT 100Hz) to jest ten kolor w TV a jak zrobię tym samym kablem połączenie do Tunera TV w Kompie to dupa blada....Czarno-biały. Kupiłem wczoraj nowy tuner TV również z myślą, że może stary był kopnięty i dlatego B/W wyświetlał na S-Video in ale na tym jest to samo.
Pytanie 1. Może wiecie czy z tego dekodera wychodzi S-Video, czy tylko RGB i Composite.
Pytanie 2. Dlaczego na TV mam kolor a na kompie nie???
Pytanie 3. Czy ktoś rozwiazał u siebie jakoś ten problem????

pozdrawiam,.

Edit:
Zapomniałem dodać jednego szczegółu. Jak robiłem sobie testy z tym 9-PINminiDIN w tunerze to odkryłem następujący problem. Podłączyłem kabelki z S-Video od luminancji i chrominancji do pinów 3 i 6 w miniDIN - jest kolor!!!! Zadowolony podłączam masę i... dupa. Kolor znika,...Bez masy obraz trochę nieostry więc odpada takie połączenie. Co Wy na to???

Edit2::mrgreen:

Dobra, dzwoniłem do UPC na infolinię i połączono mnie z "technikiem".....Nie ujmując nic temu panu ale jak usłyszał słowo S-Video to stwierdził, że jest taka opcja, ale jak mu powiedziałem, że podłączyłem w taki sposób i że mam czarno-biały obraz to powiedział, że nie jest pewny i że nie pomoże mi rozwiązać tego problemu. Swoją drogą, pracowałem kilka lat temu na infolinii w TPSA i nas uczyli, że nie mozna używać słów <nie mogę>, <nie potrafię> w rozmowie z Klientem. Już lepiej było wziąć kontakt do Klienta i powiedzieć, że postaram się dowiedzieć i odpiszę/oddzwonię. Trochę niemiło mnie zaskoczył swoją bezradnością. Ale to nie dotyczy tematu więc już koniec wywodów. :roll:
Napisałem przed momentem do nich maila z zapytaniem, ciekawe czy i kiedy odpiszą???

pozdrawiam,.
 
Ostatnia edycja:

Misiek99a

New member
wymiana okablowania

Proste i chyba ważne pytanie. czy instalacja dekodera do tv cyfrowej (zHD) wymaga wymiany okablowania z kablówki analogowej w mieszkaniu . Z góry dzięki za odpowiedź
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
handlowiecupc napisał:
Jeśli zamawiasz u mnie to nie wymaga.
czy za pisanie bzdur też Ci płacą ????

twój nick sugerować może, że posiadasz "większą" wiedzę w zakresie swych wypowiedzi, niestety HANDLOWCY są od "nawijania makaronu na uszy" klientom a nie od odpowiedzi na pytania.


Misiek99a napisał:
czy instalacja dekodera do tv cyfrowej (zHD) wymaga wymiany okablowania z kablówki analogowej w mieszkaniu .
Co do zmiany "okablowania" mieszkania to zależy jakie masz kable, tzn jakość może mieć znaczenie, jeżeli były kładzione "dawno, dawno temu ... " to mogą być problemy z sygnałem ( handlowiec ci sprzeda, ktoś tam zainstaluje , a ty będziesz płakał że masz "pikselozę").

PS
Zamawiam u Ciebie pełny pakiet tv+internet+ telefon :grin::grin::grin:
 
fx25 napisał:
czy za pisanie bzdur też Ci płacą ????

twój nick sugerować może, że posiadasz "większą" wiedzę w zakresie swych wypowiedzi, niestety HANDLOWCY są od "nawijania makaronu na uszy" klientom a nie od odpowiedzi na pytania.


Co do zmiany "okablowania" mieszkania to zależy jakie masz kable, tzn jakość może mieć znaczenie, jeżeli były kładzione "dawno, dawno temu ... " to mogą być problemy z sygnałem ( handlowiec ci sprzeda, ktoś tam zainstaluje , a ty będziesz płakał że masz "pikselozę").

PS
Zamawiam u Ciebie pełny pakiet tv+internet+ telefon :grin::grin::grin:
Siła sygnału w mieszkaniu najmniej zależy od kabla (czasem złe są rozgałęziacze) a najbardziej od sygnału wychodzącego ze skrzynki. I właśnie nad tym potrafi mieć kontrolę taki handlowiec jak ja. Trzeba wiedzieć co i z kim ustalić by wymiana kabli nie była potrzebna. Gdybym jak piszesz "nawijał makaron" to po 10 latach pracy już dawno klienci by mnie zlinczowali. (Jesteśmy na stałe odpowiedzialni za dane bloki)
 

szewol

New member
Bez reklam
wek napisał:
witam serdecznie

czy juz cos wicie o nowej promocji TV cyfrowej w UPC?
obecna zdaje sie dzisiaj sie konczy

Bądź nowych promocji na C+ i HBO bo obecne - jak twierdza konsultanci - kończa się z końcem czerwca, choć ze stron www wynika inaczej ;).

Miejmy nadzieje, że ta "nowa promocja: nie będzie jedynie zmianś daty z 30 czerwca na 31 lipca :p
 

qnrad

New member
Ja też czekam na coś atrakcyjnego... 1 lipca to już jutro.

Musimy sobie jednak uświadomić jedną rzecz: dopóki ludzie będą się rzucali na tv cyfrową, to UPC przedłuży ważność tych swoich wątpliwych "promocji" na kolejny miesiąc. Bo to im się opłaca. Chodzi o to, żeby nałapać jak najwięcej klientów, którzy muszą mieć nową usługę natychmiast i chcą zapłacić więcej.

Jedyną nadzieją dla innych jest to, że ludzie chcieli mieć tv cyfrową na ME2008, które właśnie się skończyły. Zatem teraz przewidywałbym spadek sprzedaży tv cyfrowej. Jeżeli w drugiej połowie czerwca rzeczywiście spadło im tempo sprzedaży, to będą musieli coś wymyśleć, żeby inni się skusili na tv cyfrową.

I tu widzę szansę dla czekających na tańszą ofertę, czyli takich jak ja ;)
 
Do góry