HD w UPC

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzwoń na infolinie, od tego są.

Co do HorizonaTV, to byłoby to świetne, ale nie ma TVN i Polsatu.
Druga sprawa, mi nie działa Horizon TV na TV Android, mogę się zalogować, jest menu, ale wyskakuje cały czas błąd. Na PC działa bez problemu, podobnie na Shieldzie.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
A moge ingerowac sam w skrzynke w pokoju? Tam jest rozdzielacz sygnalu. Moge go samodzielnie wymienic bo sam wiem, ze tam jest problem.
Czy jak odkrece skrzynke to moge stracic gwarancje?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy możesz (wg. regulaminu), ja wiele kilka razy ten rozdzielacz przestawiałem, zaprawiając kable po swojemu w celu przestawienia.
Jak nic nie grzebałeś wcześniej, to zadzwoń na infolinie, na pewno pomogą.
Wielokrotnie już wymieniałem dekodery i nigdy nie było z tym problemu, ew. zdalnie zawsze ktoś znalazł rozwiązanie/pomoc.
 

rafallo777

New member
U mnie nawet programy dvb-c nie moze tv wyszukac.
Kabel wpiety pod tv antenowy, odpowiedni kabel idzie pod ten rozdzielacz i nic mi nie wyszukuje.
Czestotliwosc itp podalem ze strony upc.

Czyli wychodzi na to, ze mam walniety ten rozdzielacz sygnalu?
 

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli jest problem z sygnałem, to dekoder i tak powinien się włączyć z napisem brak sygnału. Przy rozdzielaczu samemu można podłubać. Nikt do tego nie będzie się czepiać. Jeśli dekoder nie chce się uruchomić i nie pomaga odłączenie go z prądu, trzeba wykonać jego reset przytrzymując odpowiednie guziki i włączając zasilanie. Instrukcja resetu jest na stronie UPC.
 

joshua

New member
U mnie nawet programy dvb-c nie moze tv wyszukac.
Kabel wpiety pod tv antenowy, odpowiedni kabel idzie pod ten rozdzielacz i nic mi nie wyszukuje.
Czestotliwosc itp podalem ze strony upc.

Czyli wychodzi na to, ze mam walniety ten rozdzielacz sygnalu?

Zobacz czy działa Ci TV analogowa - to ostatni element który pada w infrastrukturze UPC. Z reguły pierwszy pada telefon, kolejny jest internet, potem TV cyfrowa. A jeśli nie ma analogowej to już najwidoczniej drzewo upier* kabel :D
 

rafallo777

New member
Jeśli jest problem z sygnałem, to dekoder i tak powinien się włączyć z napisem brak sygnału. Przy rozdzielaczu samemu można podłubać. Nikt do tego nie będzie się czepiać. Jeśli dekoder nie chce się uruchomić i nie pomaga odłączenie go z prądu, trzeba wykonać jego reset przytrzymując odpowiednie guziki i włączając zasilanie. Instrukcja resetu jest na stronie UPC.

Wlasnie reset nic nie dal. Ciagle miga pomaranczowa dioda. Na ekranie tv nic nie ma. Nawet hdmi nie wykrywa ze sprzet jest podlaczony.
Kable zmienialem i nic.

Tv kablowa nie dziala. Analogowa tez nie.
 

joshua

New member
Wlasnie reset nic nie dal. Ciagle miga pomaranczowa dioda. Na ekranie tv nic nie ma. Nawet hdmi nie wykrywa ze sprzet jest podlaczony.
Kable zmienialem i nic.

Tv kablowa nie dziala. Analogowa tez nie.

Zaraz, a masz dostęp do kabla który wchodzi do skrzynki rozdzielczej u Ciebie? Jak go podłączysz bezpośrednio do TV to też nie ma analogowej?

No i generalnie to już chyba się kontaktowałeś z infolinią? Raczej to coś u Ciebie, bo do tak długiej awarii TV by raczej nie dopuścili...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem w okresie wypowiedzenia umowy i po rozmowach z DUK (dział utrzymania klienta).

No i szczerze mówiąc mocno zniesmaczony propozycjami.

Pierwsza sprawa, w DUK nie ma możliwości podpisania/przedłużenia umowy na 12msc, jedynie 24msc. Co przy zmieniających się ofertach jest sporym kagańcem.
Żeby to jeszcze były atrakcyjne propozycje względem tego co na stronie na 12msc.
No, ale niestety NIE.

Druga sprawa, gość z DUK usilnie wmawia, że nie ma możliwości otrzymania boxa 4K w ramach przedłużenia umowy i generalnie ich nie ma. Mówie, że nie chce Horizona, na co stwierdził, że sporo osób zwraca Boxa 4K i wraca właśnie do Horizona.
W ogóle żenująca dyskusja. Jakieś informacje, że nie mozna zmieniać sobie co rok umów, że to firma komercyjna i tego typu farmazony.
Na argumenty, że nie oferuje nic lepszego stałemu klientowi, jak to, co może dostać klient z ulicy, wciska pierdoły.

Na pytanie, dlaczego zatem inni konsultanci twierdzą, że nowe dekodery ogólnie są, to po 10 min. smętnych dyskusji, stwierdził, że może coś próbować załatwić, ale nie ma pewności. Oczywiście będzie drożej jak mam obecnie itd.

Podsumowując, rezygnuje zupełnie i biorę na inne dane nową umowę, tak aby mieć ciągłość, bez okresu karencji 1msc. bo tyle po zakończeniu umowy trzeba czekać, żeby wrócić jako "nowy" klient.

Wszystkie te zabiegi, to jedna wielka ŻENADA!
Nie rozumiem, jak można celowo pozbywać sie klienta, zamiast związać go na kolejną umowę, dokładnie tą, która jest na stronie, bez łaski, zniżek itp. Bo o tych nawet nie wspominam już.

No nic.
Wezmę prosto ze strony Boxa 4K (jako nowy klient)- pełen pakiet i 500 Mb/s. za 89zł na 12msc.
Potem może dokupię multirooma, lub z kabla za free + Horizon TV na drugi tv.
Na HBO mi nie zależy, tego można kupić w sieci za 10zł.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak to niestety jest. Trzeba składać wypowiedzenia i kombinować. Liczy się tylko nowy klient. Tego "starego" to firmy mają w głębokim poważaniu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i to jest kompletne nieporozumienie.
Po co utrzymywać cały ten dział DUK?
Ja już nie chce nic w ramach "lojalności", chce jedynie bez kombinowania to co jest na stronie dla każdego od ręki. Bezsens kompletny.

Btw. Ktoś może potwierdzić, czy wniosek złożony na początku stycznia skutkuje wypowiedzeniem na początku lutego? Z tego co przed chwilą usłyszałem, dokładnie tak. Natomiast, kiedyś (również w jakiś poradnikach) obowiązywał pełny okres - czyli złożony wniosek np. w w połowie stycznie, skutkował rozwiązaniem dopiero po pełnym miesiącu lutym.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja od 10 lat nie mam telewizji :D Nie zapowiada się, żebym kiedyś miał. FTTH 1 Gb/s + Netflix i Kodi mi wystarcza w zupełności :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie wiele mniej, jak w UPC za neta + kablówka. Tyle, że 500Mb/s.
Gdyby to było 29zł względem 89zł, to też pewnie bym odpuścił, ale nie specjalnie się opłaca rozdzielać u nich. Prawda jest taka, że klienci masowo przechodzą na treści stricte sieciowe, YT, Netflix itp. Czytałem gdzieś ostatnio artykuł na ten temat, zresztą sam się ostatnio zastanawiałem nad zupełną rezygnacją z TV, ale chyba jeszcze nie czas (mimo, że praktycznie nie oglądam).
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Za te 20 zł więcej też jest TV. Mi niepotrzebne. Nie oglądam w ogóle. Co jakiś czas kupię Prime na miesiąc jak jakiś serial wpadnie i tyle.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jestem w okresie wypowiedzenia umowy i po rozmowach z DUK (dział utrzymania klienta).

No i szczerze mówiąc mocno zniesmaczony propozycjami.

Pierwsza sprawa, w DUK nie ma możliwości podpisania/przedłużenia umowy na 12msc, jedynie 24msc. Co przy zmieniających się ofertach jest sporym kagańcem.
Żeby to jeszcze były atrakcyjne propozycje względem tego co na stronie na 12msc.
No, ale niestety NIE.

Druga sprawa, gość z DUK usilnie wmawia, że nie ma możliwości otrzymania boxa 4K w ramach przedłużenia umowy i generalnie ich nie ma. Mówie, że nie chce Horizona, na co stwierdził, że sporo osób zwraca Boxa 4K i wraca właśnie do Horizona.
W ogóle żenująca dyskusja. Jakieś informacje, że nie mozna zmieniać sobie co rok umów, że to firma komercyjna i tego typu farmazony.
Na argumenty, że nie oferuje nic lepszego stałemu klientowi, jak to, co może dostać klient z ulicy, wciska pierdoły.

Na pytanie, dlaczego zatem inni konsultanci twierdzą, że nowe dekodery ogólnie są, to po 10 min. smętnych dyskusji, stwierdził, że może coś próbować załatwić, ale nie ma pewności. Oczywiście będzie drożej jak mam obecnie itd.

Podsumowując, rezygnuje zupełnie i biorę na inne dane nową umowę, tak aby mieć ciągłość, bez okresu karencji 1msc. bo tyle po zakończeniu umowy trzeba czekać, żeby wrócić jako "nowy" klient.

Wszystkie te zabiegi, to jedna wielka ŻENADA!
Nie rozumiem, jak można celowo pozbywać sie klienta, zamiast związać go na kolejną umowę, dokładnie tą, która jest na stronie, bez łaski, zniżek itp. Bo o tych nawet nie wspominam już.

No nic.
Wezmę prosto ze strony Boxa 4K (jako nowy klient)- pełen pakiet i 500 Mb/s. za 89zł na 12msc.
Potem może dokupię multirooma, lub z kabla za free + Horizon TV na drugi tv.
Na HBO mi nie zależy, tego można kupić w sieci za 10zł.
Do mnie kilka dni temu dzwonił jakiś typek z UPC. Umowę już mam na czas nieokreślony. Dawno sończył mi się okres 24m i od ręki zaproponował przejście z Horizona na 4K box + 500Mb/s (obecnie mam 300Mb/s) za dychę więcej. Grzecznie zapytałem czy zaminieł się z ch..em na rozum patrząc na oferty jakie proponują nowym klientom i czy sam wziąłby to gówno jakie próbuje mi wcisnąć w tej cenie. Też skłaniam się ku wypowiedzeniu i nowej ofercie za 89.00.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego lepiej brać umowę na 12msc. w obecnie najkorzystniejszej ofercie i dopiero z tą ofertą za rok próbować coś wynegocjować. Jak się nie uda, to raptem za rok zrezygnować ponownie i skorzystać z nowej oferty (która się zapewne pojawi). Przy umowie na 24msc. powinna być oferta która deklasuje to co widzimy na oficjalnej stronie, no, ale ktoś tu ma klientów za idiotów.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
To już nie chodzi o sam okres umowy. Bo ja mógłbym przedłużyc z nimi umowę nawet o te zasrane 24m, ale na warunkach jakie panują dla obecnych standardów i które sprzedają każdemu nowemu klientowi. To jest chore, że nowemu klientowi proponują 89.00, a stałemu, który regularnie przez kilka lat terminowo opłaca abonament proponuje się prawie 150 za te same usługi. Tylko idiota skorzystał by z ich "promocji dla stałego klienta" wiażąc sie3 umową na kolejne 24m.
 
Do góry