HD w UPC

Kasio

Member
Ustawienia proporcji odnoszą sie do obrazu o proporcjach 4:3,(SDTV PAL 720x576i) czyli ustawiasz jak ma być wyświetlany obraz o tych proporcjach,których w tv jest coraz mniej.Pilla Box dodaje dwa czarne pionowe pasy na bokach kadru jezeli masz ekran o proporcjach 16:9.I takie ustawienia sa najlepsze,bo nie jest "rozciągany" kadr 4:3 do 16:9
 

sipap

New member
Ale dlaczego podczas oglądania np. jakiegoś filmu ,w jego trakcie obraz zmienia proporcje? Podczas używania starego dekodera,tego nie było. A teraz idzie film na pełnym ekranie i nagle na dole pojawia się czarny poziomy pas. A po chwili ginie i znowu obraz jest na pełnym ekranie.
To strasznie wkurzające. Czy nie można temu jakoś zapobiec?
 

sipap

New member
W TV mam tylko możliwość,aby wybrać lub zrezygnować z tego, aby tv automatycznie podciągał obraz do formatu 16/9.
Czy wybiorę tę opcję,czy też nie,to i tak mam te denerwujące zmiany formatu obrazu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Już za chwilę w UPC przyjdzie nowe. Każdy z nas odczuje pozytywne zmiany. Zarówno w internecie jak i tv. A co za tym idzie i w cenach. Szykuje się ciekawa jesień...
 

lemon 1971

New member
Już za chwilę w UPC przyjdzie nowe. Każdy z nas odczuje pozytywne zmiany. Zarówno w internecie jak i tv. A co za tym idzie i w cenach. Szykuje się ciekawa jesień...
pozytywne zmiany ,,to na poczatek amc hd,,polsat doku hd,h2 hd,history 2 hd,,,oraz podpisanie nowej umowy na sci-fi hd,,13 street hd od cbs ,,,pousuwanie dubli kanalow ,,nizsze ceny na pakiet canal+ czlowiek placi w upc najwiecej w polsce za te kanaly a oferta jest wybrakowana, nawet nie ma pelnej ofety vod od canal+ ,,,a jest tylko jego namiastka kilkadziesiat propozycjui tylko w,, SD,, nie pisze o braku canal 4k ,bo w upc nie ma takiego dekodera ,,,,,gdyby zeszli cenowo z cala oferta tak o 20 % ,,,
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie samą telewizją ludzie żyją. Jak ci brakuje to załóż satelitę i nie siej fermentu.
Dojdą kanały Polsat Premium (2 zwykle i 4 PPV) i pozostaje mieć nadzieję, że niewiele stracą na jakości SHD. Będą zmiany w pakietach tv i odświeżony zostanie internet. Szczegóły niebawem.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
No to się doczekaliśmy. Jest internet pod 8k na 4-ch telewizorach jednocześnie.
Pierwszy operator na świecie, który w W-wie uruchomił łącze 1Gbps
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Na innych forach też dochodzimy powoli do wniosku, że bardziej należy poprawić us niż ds. 500/100 w zupełności by wystarczyło. A 40 na wyjściu to przy 1Gb trochę śmieszne.
 

wysio

Member
Bez reklam
Skończyła mi się umowa i oczywiście znów nie obyło się bez złożenia wymówienia, gdyż oferta była słaba.
Po złożeniu wymówienia za pół godziny miałem telefon i dostałem ofertę, która mi bardzo pasuje.
Wcześniej płaciłem 133 zł za Horizon Max Extra HD z nagrywarką, net 250Mb, telefonem bez limitu do wszystkich, oraz pakiet eleven.
Pakiet TV postanowiłem zmniejszyć, gdyż bardzo mało korzystałem z tych kanałów. Select mi w zupełności wystarcza, a finalnie mam oszczędności na ponad 40 zł miesięcznie.
71ff7b6d1a0fa42e0ebd7268d1b42bb7.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry