HD w UPC

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Że poprzedni władca UPC zapowiedział to wcale nie znaczy że tak będzie. Znając życie a tym bardziej działania polskich oddziałów to nie ma co liczyć na szybkie wprowadzenie nowej platformy i sprzętu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Musicie wiedzieć o czymś więcej. Otóż mamy szansę w pierwszej kolejności na najnowsze rozwiązania, gdyż jest wielce prawdopodobne przejęcie UPC Polska przez T-Mobile. Tak się stało w krajach ościennych. My zostaliśmy ostatnim bastionem w Europie wschodniej. Jako, że takie transakcje załatwia się latami a rozlicza ilością klientów, to obecne władze maga chcieć zrobić wszystko by wprowadzić 4k i net 1Gb dla ściągnięcia jak największej ilości klientów kablowej konkurencji.
 

darek86

New member
Jak dla mnie cały ten horizon to porażka, zamula bardzo. Więc nowy dekoder nie robi na mnie w ogóle wrażenia. przy następnej umowie biorę moduł ci.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Papke

New member
Panowie czy da sie jakos ustawic w dekoderze Horizon DMC7002KLG w UPC wyjscie po HDMI na 50p??
Teraz obraz jest w 1080/60p i w meczach widac konkretny judder.
Ktos cos??
 

Papke

New member
Na dvb-t w tunerze w TV jest ok.

Po HDMI z Horizona jest zawsze 720p/60 albo 1080p/60 i jest judder na wszystkich kanalach TV. Jezeli Horizon daje tylko 60p to nie ma bata zeby nie bylo juddera na TV, ktora nadaje przeciez 25/50 klatek.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Więc podłącz kabel bezpośrednio do tv i wyszukaj stacje. Wtedy będziesz mieć pewność czy to wina Horizona czy przekazu UPC.
 

sipap

New member
Mam pytanie do osób używających już Horizona. Z racji tego,że jest teraz promocja i zachowując ten pakiet który mnie interesuje,mogłbym sporo obniżyc swój rachunek. Jednak wymaga to przejscia na Horizona. Czytałem wcześniej sporo postów o problemach z tym dekoderem. Czy już UPC się z nimi uporało i warto wymienic stary dekoder na Horizona?
Kurcze,doczytałem że w tej promocji co mnie interesuje,dają dekoder bez nagrywarki. To jakieś jaja, dla mnie to bardzo ważna rzecz. Ciekawe czy da się wytargować dołożenie nagrywarki?
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Wg. mnie warto przejść na Horizon'a ,menu,kasowanie i EPG trochę wolniej działa ,brak też możliwości przeglądania programu TV tylko ulubionych kanałów tak jak było w MediaBox i nadal niedopracowane ustawienia "Rozdzielczość HDMI" z Telewizora .Zalety 4x REC ,Horion GO,UPC Wi-Fi Free etc.. ,a do kilku niedogodności można się przyzwyczaić.
 

sipap

New member
No właśnie,szkoda że w tej promocyjnej ofercie oferują Horizona bez nagrywarki. Dla mnie to kpina. A o co chodzi z tym Wi-fi free ? Jeden dekoder do TV i internetu?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Za nagrywarkę dopłata 10zl miesięcznie. Z UPC Wi-free kolega się pomylił, bo ma to każdy użytkownik internetu UPC. Co więcej, Horizon tej sieci nie rozpowszechnia. Są to dwa różne zagadnienia zupełnie ze sobą niezwiązane. Podobnie jak Horizon Go. Posiadacze Cisco i innych dekoderów też mogą z niego korzystać.
Ja osobiście nie mam prblemow z Horizonem, chociaż przez te lata musiałem kilka razy zresetować.
 

Kasio

Member
Możliwe że teraz się pozmieniało odnośnie UPC WI Free,jak brałem swojego Horizona żeby móc korzystać z UPC WI Free musiałem mieć internet 30Mb/s i wymagany dekoder Horizon.
 

sipap

New member
O,to super wiadomość z tą nagrywarką. Te 10 pln dodatkowo jestem w stanie przełknąć.
Mam jeszcze taką prośbę,czy moglibyście wyjaśnić tak w skrócie różnicę pomiędzy działaniem dekodera Horizon a tego zwykłego.
Bo w tej chwili mam w domu dekoder do TV i modem do internetu. Czy po zmianie na Horizon dalej tak zostanie,czy też nowy dekoder jest także modemem i obsługuje równiez sieć ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli masz net nie większy niż 250 Mb to zostanie tylko Horizon (zaoszczędzisz na prądzie i jeszcze jedna drobna korzyść, której możesz nie zauważyć, więc pominę - o ile masz białego Compala)..
 

sipap

New member
Mam takiego białego Connect Box-a. Net mam w tej chwili 250Mb,ale myślę o tym 500.
Co do Horizona ,czy nie będzie problemu bo 1telewizor mam w salonie, a 2-gi Tv ,kompa ,konsolę w drugim pokoju. Komputer i konsolę mam podpiętą kablem do modemu i chciałbym aby tak zostało. Czy muszę koniecznie rezygnować z tego Connect Box-a ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak weźmiesz 500 (może być też tylko o 10 zł droższa) to wszystko zostanie bez zmian. Jednak jest szansa, że jak ponegocjujesz to też ci nie zabiorą.
 

sipap

New member
Czyli dobrze kombinuje,że jednak pewniejsze jest połączenie kablowe z modemu i warto zatrzymać connect box ?
Tak jak pisałem ,część urządzen łączących się z siecią mam w drugim pokoju. Jest ściana,jest kilkanaście metrów odległosci. Nie wiem czy to nie będzie miało wpływu na działanie netu.
 

sipap

New member
Wielkie dzięki za pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości. Finalnie zmieniłem dekoder na Horizona,zachowując Connect boxa.A co najważniejsze dla mnie, zmniejszyłem rachunek o 50 PLN.
Powoli rozgryzam nowy nabytek i przyzwyczajam się do nowych ustawień kanałów. Jednego tylko nie mogę ogarnąć. Dlaczego jest tylko możliwość ustawienia formatu obrazu w proporcjach 4:3,a nie ma np. 16:9.
Są tam co prawda do wyboru jakby 3 tryby rozmiaru obrazu. Ale ten "powiększony" to odpada- bo traci się częśc obrazu, w "trybie pełnym " mam wrażenie ,że obraz jest rozciągnięty. Można to zauważyć,bo nawet loga stacji są częściowo niewidoczne. Używam więc tego trybu"Pillar Box". według mnie tu jest najlepiej,ale denerwują mnie te skoki obrazu,kiedy on się automatycznie dopasowuje do wyświetlanej treści.
Wydaj mi się ,że w starym dekoderze nie było tego problemu. A może muszę coś przestawić w telewizorze? macie jakąś radę na ten problem?
 
Do góry