HD w UPC

Kasio

Member
no właśnie 1080i, i z tym problemem dzwoniłem do UPC na moim starym TV Panas G20 miałem 1080i gdy MediaBox był ustawiony na rozdzielczość "Auto" ,teraz mam Horizon i TV Samsung KS9000 , dekoder w ustawieniach HDMI na "Rozdzielczość TV" przesyłami na TV obraz 1080p 60fps,ta opcja odpowiada za przesyłanie do Tv oryginalnej rozdzielczości ,ale chyba nie jest tak jak zaplanowało sobie UPC bo wszystkie kanały mam wtedy w 1080p60p.
 

wysio

Member
Bez reklam
Jak to się robi, żeby nie stracić nagrań? Podobno problem jest globalny. Na ich profilu na FB pełno jest wpisów na ten temat.
 

jeak

New member
No i mam nowe oprogramowanie w Horizon. Teraz obsługa to dzień, a noc. Aż miło się obsługuje. Nareszcie!

Mnie brakuje jeszcze możliwości przeglądania programu TV tylko na wyświetlonych, ulubionych kanałach (tak miałem w Vectrze i to było bardzo wygodne). Tu wyświetlane są wszystkie kanały.
Mogłoby być również dostępne sortowanie ulubionych kanałów.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Jak to się robi, żeby nie stracić nagrań? Podobno problem jest globalny. Na ich profilu na FB pełno jest wpisów na ten temat.
Wylaczylem dekoder z zasilania i wlaczylem zaczela sie aktualizacja trwalo to troche .Nastepnie uruchaniiasz i sprawdzasz jak smiga . A jak to nie pomorze to w dekoderze masz przywroc ustawienia fabryczne i tez sie aktualizuje .
 

wysio

Member
Bez reklam
Nic to niestety nie dało. Robiłem reset przez przytrzymanie power, kanał+ i podłączenie zasilania. Nie pozostało nic innego, jak poczekać.
 

tadekb1

New member
Powrót do UPC

Witam
Po dwu latach rozłąki z UPC mam zamiar powrócić. I mam pytanie do kolegów czy taki
pakiet
TV-max hd
Internet 60Mb/s
Horizon + nagrywarka

cena 6miesięcy- 82zł
18 miesięcy- 122zł
Co koledzy sądzą czy oferta jest do przyjęcia czy można jeszcze powalczyć z ceną.
 

TOMGDY

New member
Mnie brakuje jeszcze możliwości przeglądania programu TV tylko na wyświetlonych, ulubionych kanałach (tak miałem w Vectrze i to było bardzo wygodne). Tu wyświetlane są wszystkie kanały.
Mogłoby być również dostępne sortowanie ulubionych kanałów.

Zdecydowanie popieram ten głos! Tak miałem dawno temu w MultiMedia i tego tu brakuje.
W guide nawet się nie chce przeszukiwać tych wszystkich kanałów zwłaszcza jak są kodowane no a własna kolejność kanałów to podstawa każdego normalnego tunera.

Jak widać dostawcy sygnału jest to na rękę, że musimy skakać po wszystkim bo może przez przypadek trafimy na coś ciekawego a pewnie na tym zależy właścicielom poszczególnych stacji nadawczych.

pozdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałem ciekawą ofertę z NETI
Mianowicie, 190 kanałów w tym 90hd + giga-nagrywarka + 300MB/s światłowodem.
Na tv mi jakoś nie zależy, ale nie może być gorszej jakości jak jest obecnie w UPC - a nie jest zła.
Nagrywarka, byle była. Więc też nie jest wielce istotna, za to net już mnie interesuje.
Całość 79.90zł/mies., a z netem 100mb/s 59.90zł

Obecnie płacę jakieś 85zł. Multirum (2x nagrywarki) pełen pakiet bez płatnych kanałów typu HBO/C+ i do tego + 120Mb/s
Na kablu prędkości pełne, po Wifi różnie, ale po wymienie routera jest bdb. często 110mb/s, a czasami 50-70mb/s.

Ktoś porównywał jakość kanałów, obsługę dekodera? Szybkość, menu? Ponoć są opóżnienia 90s. Czyli sąsiedzi cieszą się z bramki, a my po minucie dopiero ją widzimy u siebie ;) Prawda to?
No i jak z prędkościami, tutaj też ponoć wieczorami prędkość spada do 140mb/s z 300Mb/s. Jeżeli aż takie spadki, to porażka.

Jak ktoś coś wie, niech pisze.
 

DrWredman

Active member
Ktoś porównywał jakość kanałów, obsługę dekodera? Szybkość, menu? Ponoć są opóżnienia 90s. Czyli sąsiedzi cieszą się z bramki, a my po minucie dopiero ją widzimy u siebie ;) Prawda to?
No i jak z prędkościami, tutaj też ponoć wieczorami prędkość spada do 140mb/s z 300Mb/s. Jeżeli aż takie spadki, to porażka.

Jak ktoś coś wie, niech pisze.

Zostaw sobie UPC.
Ja pożegnałem Netię bo ich dekodery to porażka. Wiesza się to niemiłosiernie. Miałem dwa i na obu było to samo. Odkąd wprowadzili giganagrywarkę to zaczęły się problemy. Sprzęt nadal miał nagrywać na podłączone HDD ale non stop sie wieszał. Do tego stopnia że nawet program TV robił sobie pauzę na 3 min.
Opóźnienie jest, sam usłyszałem radość sąsiadów, a u mnie Błaszczykowski dopiero zbliżał się do piłki. :D
Poza opóźnieniem jakość obrazu jest gorsza niż w UPC.
Jeśli chodzi o sam internet, nie miałem zastrzeżeń. W netii miałem 300 mbit, a teraz w UPC mam 150 i szczerze mówiąc różnicy w prędkości nie widzę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie daje sobie spokój. Kusi co prawda te 300mb/s, ale jak to ma działać w kratkę, to zostaje przy stabilnym UPC.
Dzięki za info ; )
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Po pierwsze owe 190 programów jest tylko przez miesiąc i potem musisz wybrać co sobie zostawiasz. Po drugie patrz post wyżej. Po trzecie niebawem UPC wprowadza 500 Mb (o ile obecne 250 cię nie satysfakcjonuje)
 

wysio

Member
Bez reklam
Coraz bardziej to całe UPC mnie wk. Mija dwa tygodnie, odkąd zaktualizowali mi dekoder i oczywiście moja radość trwała jeden wieczór. Oczywiście dostałem info na maila i SMS o aktualizacji i nowych możliwościach. Do tej pory cisza, a wczoraj kolega dostał to samo info o aktualizacji i też miał ją jeden dzień!! To jakaś paranoja! Po co oni dają te aktualizacje, jak za chwilę je wycofują. Jeszcze trochę i moja cierpliwość się skończy, i pożegnam się z tv w UPC. Zostawię sobie sam net. Telewizji i tak mało oglądam, a filmy przeważnie tylko z Internetu...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Coraz bardziej to całe UPC mnie wk. Mija dwa tygodnie, odkąd zaktualizowali mi dekoder i oczywiście moja radość trwała jeden wieczór. Oczywiście dostałem info na maila i SMS o aktualizacji i nowych możliwościach. Do tej pory cisza, a wczoraj kolega dostał to samo info o aktualizacji i też miał ją jeden dzień!! To jakaś paranoja! Po co oni dają te aktualizacje, jak za chwilę je wycofują. Jeszcze trochę i moja cierpliwość się skończy, i pożegnam się z tv w UPC. Zostawię sobie sam net. Telewizji i tak mało oglądam, a filmy przeważnie tylko z Internetu...

To zrezygnuj i nie spamuj.
Rozumiem, że w tym czasie podnieśli ci ceny, pogorszyli jakość usług i następują cykliczne awarie. Też bym zrezygnował.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po pierwsze owe 190 programów jest tylko przez miesiąc i potem musisz wybrać co sobie zostawiasz. Po drugie patrz post wyżej. Po trzecie niebawem UPC wprowadza 500 Mb (o ile obecne 250 cię nie satysfakcjonuje)

Tu nie chodzi tylko o satysfakcje, bo, że można to raz, ale dwa - to odpowiednio więcej kosztuje.
A ja za to co już mam, płacę (ponoć) mało (nie narzekam) i nie chce płacić dużo, dużo więcej.
Dlatego oferta Neti mnie zaciekawiła, głównie za sprawą 300mb/s w cenie którą podałem.

Chciałem podnieś prędkość w UPC do 250mb/s, ale z autamatu chcą przy tym zabiegu podnieś cały abonament - za resztę usług, bo "ponoć" to co płacę obecnie to "pomyłka".
Tak gość powiedział - dosłownie.
U mnie nie wystarczy dołożyć 10-15zł do 2x większej prędkości, a ja nie zamierzam płacić 40zł więcej 2x szybszy internet.
 
Do góry