HD w UPC

DrWredman

Active member
Co do pierwszej części to nie Cisco a Kaon. Jeśli chodzi o drugą część to faktycznie te poprawki są świetne. Odtwarzanie wstecz do 25 godz, program na dobę w przód, czytelniejsze, ostrzejsze menu i epg i parę innych rzeczy, do których już tak się przyzwyczaiłem, że pomimo problemów z dekoderem (lub może właśnie softem), wolę go codziennie zresetować niż stracić to co dali do testów.

No nic - załączę jeszcze tę kartę, a nóż coś się poprawiło.

dzięki Panowie.
 

Kasio

Member
Może mi ktoś wyjaśnić pewną kwestie bo ni cholere nie kumam.
W dekoderze Media Box ustawienia wyjścia wideo HDMI miałem na "AUTO" i na Tv wyświetlany był obraz taki jak nadawany czyli niektóre kanały w SD a niektóre w HD,od trzech dni mam Horizon, w ustawieniach HDMI z tego co pisze w instrukcji opcja "Rozdzielczość TV" odpowiada za przekazywanie obrazu w oryginalnej rozdzielczości czyli SD i HD,i tak tez ustawiłem i na TV mam wszystkie kanały w 1080p 60p przy dynamicznych scenach czasami klatkuje,i nie sądzę żeby UPC nadawało w 1080/60p,skaler w Horizonie chyba nie rozpoznaje sygnału i wszystko wysyła tak jak napisałem,wolał bym żeby mi skalował TV niż marny Horizon,wiec pytanie jak ustawić oryginalną rozdzielczość na wyjsciu HDMI ??? tak jak było w Media Box.Dodam jeszcze ze po przełaczeniu wyjscia HDMI na 1080p mam na TV 1080p 50p , 1080i na TV 1080i 50i itd... wiec skąd 1080p 60p ????
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Nie możesz mieć 1080p, bo nie ma kanałów, które podają taką rozdzielczość. U siebie w Horizon mam ustawione 1080p, ale tv nie pokazuje mi wyższej rozdzielczości, jak 720p. Obraz jest stabilny i nic się nie dzieje.
 

Kasio

Member
Nie możesz mieć 1080p, bo nie ma kanałów, które podają taką rozdzielczość. U siebie w Horizon mam ustawione 1080p, ale tv nie pokazuje mi wyższej rozdzielczości, jak 720p. Obraz jest stabilny i nic się nie dzieje.

Sorry ale nie mów mi co mogę a czego nie mogę mieć :D ,wiem że UPC ma max 1080i.A to ze u Ciebie w TV masz max 720p to coś masz albo z TV albo z kablem HDMI,lub masz TV HD Redy.Na moim starym Panasonic G20 miałem pełne 1080i,i inne ustawione ,teraz mam Samsunga KS9000 i tak jak pisałem wcześniej w opcji "Rozdzielczość TV" mam 1080/60p ,chcesz screena??;)
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Spokojnie, nowy soft najprawdopodobniej wchodzi 1.04. Dam znać parę dni wcześniej.
Mam soft 0.13.106
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Wczoraj wieczorem dostałem maila z UPC, że dziś w nocy dostanę aktualizację dekodera i funkcję wspomnianą wyżej. Szkoda tylko, że jest ona dostępna na kanałach, gdzie raczej nie będę z niej korzystać.
 

Kasio

Member
Niedawno rozmawiałem z technikiem UPC i kablówka nadaje kanały HD w 720p 50fps bitrate chyba 6900kbps (ale chyba jako Double Frame) a kanały SD 576i 50fps,jakość zależnie od programu np.BBC itp obraz żyleta
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niedawno rozmawiałem z technikiem UPC i kablówka nadaje kanały HD w 720p 50fps bitrate chyba 6900kbps (ale chyba jako Double Frame) a kanały SD 576i 50fps,jakość zależnie od programu np.BBC itp obraz żyleta

To był technik instalator czy serwisant? Informacja od niego jest bowiem dalece niepełna...
 

wysio

Member
Bez reklam
No i mam nowe oprogramowanie w Horizon. Teraz obsługa to dzień, a noc. Aż miło się obsługuje. Nareszcie!
 
Do góry