HD w UPC

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pewnie się wygłupię ale co mi tam. Kupiłem sobie Samsunga UE50J6240AW podłączyłem przez kabel antenowy i zong( nie ma HD). Dekoder mam w innym pokoju i tam na spokojnie mam HD bo wychodzi kabel antenowy do dekodera, a od niego HDMI do telewizora. Muszę zakupić dekoder aby wyświetlało mi się HD czy jest na to jakiś myk?

Myk jest taki, że już sam sobie odpowiedziałeś :)
 

Barts506

New member
Gdyż posiadam tuner dvb-c który jako tako może robić za taką przejściówkę tylko u mnie nie działa(nie wyszukuje kanałów) albo ja nie potrafię ustawić.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Gdyż posiadam tuner dvb-c który jako tako może robić za taką przejściówkę tylko u mnie nie działa(nie wyszukuje kanałów) albo ja nie potrafię ustawić.

Nabyłaś w upc dekoder, który może "robić za przejściówkę" ?
A coś więcej w tej kwestii ? Bo czy nie rozdzieliłeś sobie sygnału na wejściu do dekodera w przekonaniu, że w dwóch miejscach będziesz mieć to samo ?

Jski masz pakiet usług tv ?
 

DrWredman

Active member
Gdyż posiadam tuner dvb-c który jako tako może robić za taką przejściówkę tylko u mnie nie działa(nie wyszukuje kanałów) albo ja nie potrafię ustawić.

Przy podłączeniu tylko kabla od kablówki UPC (nawet bez włożonego modułu CAM) powinno działać kilka programów cyfrowo w HD pod warunkiem, że kabel jest podłączony do rozgałęźnika z którego jeden koniec idzie do dekodera a drugi np do drugiego TV z modułem CAM lub drugim dekoderem.
Polsat na pewno tak powinien odbierać na Piątce (nr 5 na pilocie) bez żadnego wyszukiwania kanałów, zaraz sprawdzę inne kanały.
A gdyby nie działało, można spróbować wyszukać kanały cyfrowe.
Na analogu też jeszcze leci sporo programów.

Edit
Polsat nie działa, ale bez modułu CAM działa: 1-jedynka, 2-dwójka, 7-TVN i jeszcze jakieś MangoTVvgdzieś daleko.
 
Ostatnia edycja:

Barts506

New member
Mam kabel antenowy który idzie do dwóch pokoi. Owy kabel mam podłączony w jednym pokoju do dekodera UPC który dostałem podpisując z nimi umowę. Łączenie wygląda tak: Kabel antenowy do dekodera Horizon z dekodera kabel HDMI do telewizora: Wszystko działa. Problemy zaczynają się w drugim pokoju po podłączeniu kabla antenowego bezpośrednio do telewizora gdyż nie ma HD. Drugiego dekodera od firmy nie dostałem, a miałem jeszcze stary tuner dvb-c więc pomyślałem, że może do niego podepnę kabel antenowy i z niego kablem HDMI połączę się z telewizorem ale nie wyszukuje żadnego kanału. Trochę się rozpisałem ale myślę, że naświetliłem problem
 

DrWredman

Active member
Mam kabel antenowy który idzie do dwóch pokoi. Owy kabel mam podłączony w jednym pokoju do dekodera UPC który dostałem podpisując z nimi umowę. Łączenie wygląda tak: Kabel antenowy do dekodera Horizon z dekodera kabel HDMI do telewizora: Wszystko działa. Problemy zaczynają się w drugim pokoju po podłączeniu kabla antenowego bezpośrednio do telewizora gdyż nie ma HD. Drugiego dekodera od firmy nie dostałem, a miałem jeszcze stary tuner dvb-c więc pomyślałem, że może do niego podepnę kabel antenowy i z niego kablem HDMI połączę się z telewizorem ale nie wyszukuje żadnego kanału. Trochę się rozpisałem ale myślę, że naświetliłem problem

Czyli że nie masz rozgałęzionego sygnału przed dekoderem więc tzw. Dupa z tego bedzie.
Musisz wykombinować rozgałęźnik ale wtedy i tak bedziesz miał tylko analog TV.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Najlepiej jak rady dają ci co się nie znają.
Możesz korzystać z zewnętrznego dekodera dvb-c (tak jak i wewnętrznego w tv) o ile wprowadzisz poprawnie parametry sygnału. Jednak wówczas tylko programy 1, 2 i TVN będą w HD. Pozostałych 30-kilka już tylko w sd. Oczywiście sygnał tv trzeba rozdzielić przed horizonem. Zakładam jednak, że to już zrobiłeś.
PS. Po co jednak podłączać dekoder dvb-c, skoro masz go w tym Samsungu?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Panowie, jak się sprawuje Horizon względem tego po-aster-owego badziewia?

Czy działa CEC przy podłączeniu do Ampli i TV?
Jak z nagrywarką, stabilna czy się wiesza?
Czy można zaprogramować pilota od Sony do podstawowych funkcji?

Karta CI jednak się nie sprawdza bo jest coraz więcej pikslowania obrazu więc muszę wziąć dekoder.
 

wysio

Member
Bez reklam
Horizon przede wszystkim daje lepszą jakość obrazu, niż Cisco. Niestety jest od niego wolniejszy, choć szybciej się uruchamia i działa dużo ciszej. Nagrywanie działa ok, ale po 2h nagrania zaczyna się czasami robić pikseloza jakiś czas. Obsługa z pilota jest dużo bardziej wygodna, ale znów brakuje takich podstawowych rzeczy, jak szybki podgląd listy następnych programów. Jest tylko widoczny jeden do przodu, a resztę trzeba już patrzeć z tabelki z programem tv. Podobno niedługo ma wyjść aktualizacja, która bardziej usprawni poruszanie się po menu i jego szybkość.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Horizon przede wszystkim daje lepszą jakość obrazu, niż Cisco. Niestety jest od niego wolniejszy, choć szybciej się uruchamia i działa dużo ciszej. Nagrywanie działa ok, ale po 2h nagrania zaczyna się czasami robić pikseloza jakiś czas. Obsługa z pilota jest dużo bardziej wygodna, ale znów brakuje takich podstawowych rzeczy, jak szybki podgląd listy następnych programów. Jest tylko widoczny jeden do przodu, a resztę trzeba już patrzeć z tabelki z programem tv. Podobno niedługo ma wyjść aktualizacja, która bardziej usprawni poruszanie się po menu i jego szybkość.

Co do pierwszej części to nie Cisco a Kaon. Jeśli chodzi o drugą część to faktycznie te poprawki są świetne. Odtwarzanie wstecz do 25 godz, program na dobę w przód, czytelniejsze, ostrzejsze menu i epg i parę innych rzeczy, do których już tak się przyzwyczaiłem, że pomimo problemów z dekoderem (lub może właśnie softem), wolę go codziennie zresetować niż stracić to co dali do testów.
 
Do góry