HD w UPC

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pytałem już o to na forum, nikt nie odpowiada. Jak już zainstalujesz to napisz jak to u Ciebie działa.

Witam,

Raczej powinien działać pomimo tego, że Panasoniców w ogóle nie ma na liście, ale z innych źródeł wynika, że powinno być OK. Z resztą sam się Kolega przekona za te parę dni. Jakby coś było nie tak to zawsze można w ciągu 10 dni bez konsekwencji zerwać umowę.

Inną kwestią jest możliwość nagrywania programów na zewnętrzny HDD z modułem CI+.
I tu jest mały problemik.

W skrócie info od konsultanta UPC sprzed 2 dni...
Na dekoder zewnętrzny z nagrywarką daje się nagrać wszystkie kanały wraz z dodatkowo płatnymi, a na zewnętrzny HDD nie, bo ....:
1. niektórzy nadawcy (którzy to nie ma znaczenia) zastrzegają sobie w umowie z UPC taką blokadę
2. nabywając w UPC dekoder zewnętrzny z nagrywarką i płacąc 25 zeta miesięcznie wnosimy jednocześnie opłatę-haracz dla nadawców za zdjęcie takiej blokady
3. oferta dla modułu CI wynosi tylko 15 zeta i nie zawiera "haraczu" dla nadawców blokujących, a zatem nie daje pełnej możliwości nagrywania całości dostępnej dla nas oferty kanałowej z wyjątkiem programów nie zablokowanych przez nadawców.
4. problem nie w zastosowanym sprzęcie, a w opłatach

Tłumaczenie dość logiczne. Wychodzi zatem na to, że jakby za CI płacić 25 zeta to dałoby się nagrać wszystko.
Ciekawe ?? Aż nie chce mi się wierzyć, że UPC nie wpadło na taki pomysł, aby rozszerzyć ofertę o taką usługę. Może wtedy trochę nowych klientów by im przybyło, a starych trochę nie ubyło. Podejście UPC jest chyba takie, że łatwiej "wcisnąć" ludziom dekoder z nagrywarką, niż renegocjować umowy z nadawcami w celu udostępnienia niezablokowanych kanałów. Nadzieja w tym ,że może jak będą częste pytania do UPC o pełną możliwość nagrywania, to oferta pojawi się za jakiś czas.

Pozdrawiam
 

oozesek

New member
Kolega Jupiter może powalczyć o oferty bez tel. gdyż napisał, że to tylko dodatek Opcje:
1. Max Extra HD z nagrywarką + 30 Mb/s + = 90 zł (umowa na 12 miesięcy, po tym okresie umowa bez zobowiązania, ale rabaty bez zmian), lub bez pvr 10 zł taniej (...)
Czy opcja o której pisałeś ma jakąś nazwę? Można znaleźć gdzieś jakiś regulamin? Czy jest to tylko oferta z DUK?
Chodzi o kwestię tego czy można się jakoś "powołać" na tą promocję, że chce się z niej skorzystać. Widziałem że w RKU wariant II była taka opcja ale wg. regulaminu skończyła się w październiku 2013r.

Czy ewentualnie można dostać w ramach tej promocji moduł CI+ zamiast dekodera HD?
 

asked

New member
Mieszkam w Warszawie. Wlasnie przeszedłem z MM do UPC i porównując jakość obrazu HD i SD muszę powiedzieć ze UPC wypada słabo i to bardzo.

Obraz nie jest ostry. Nawet na kanałach HD.
Porównując ten sam program oglądany dzis i wczoraj muszę z przykrością przyznać ze wczoraj widziałem wyraźnie zmarszczki na twarzy kobiety w tym samym filmie... Dzis te zmarszczki sa z duża dozą zakłóceń.

Cóż chyba trzeba bedzie skorzystać z 10 dniowego okresu odstąpienia od umowy...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Czy opcja o której pisałeś ma jakąś nazwę? Można znaleźć gdzieś jakiś regulamin? Czy jest to tylko oferta z DUK?
Chodzi o kwestię tego czy można się jakoś "powołać" na tą promocję, że chce się z niej skorzystać. Widziałem że w RKU wariant II była taka opcja ale wg. regulaminu skończyła się w październiku 2013r.

Czy ewentualnie można dostać w ramach tej promocji moduł CI+ zamiast dekodera HD?
To jest właśnie RKU, a regulamin jest ważny w nowej wersji do końca styczna, zapewne będą wciskać, że już wycofany, to u nich norma hehe.
Z modułem nie powinno być żadnych problemów i to za 80 dyszek, bo dekodera pvr wtedy nie ma.
 

oozesek

New member
To jest właśnie RKU, a regulamin jest ważny w nowej wersji do końca styczna, zapewne będą wciskać, że już wycofany, to u nich norma hehe.
Z modułem nie powinno być żadnych problemów i to za 80 dyszek, bo dekodera pvr wtedy nie ma.
Wielkie, wielkie, wielkie dzięki - jest tu jakiś przycisk pomógł :].

Czy masz może link do PDFa z regulaminem? Czy może jest on taki sam jak ten z października z tym, że data zakończenia promocji się zmieniła. Czy warianty są takie same?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mieszkam w Warszawie. Wlasnie przeszedłem z MM do UPC i porównując jakość obrazu HD i SD muszę powiedzieć ze UPC wypada słabo i to bardzo.

Miałem to samo po przejściu z Vectry na UPC. Myślę, że może to nie być problem jakości sygnału lecz dekodera. Pokręciłem trochę w ustawieniach telewizora i jest lepiej. Jednak dla porównania sygnał HD bezpośrednio z tunera tv jest lepszy niż z dekodera. Co ciekawe, niektórzy po przejściu z UPC na inne kablówki twierdzą, że jest gorzej, zatem można sądzić, że to też kwestia kompatybilności dekodera z danym typem tv.
 

kecyrf

Member
Mieszkam w Warszawie. Wlasnie przeszedłem z MM do UPC i porównując jakość obrazu HD i SD muszę powiedzieć ze UPC wypada słabo i to bardzo.
Nie wiem jak dziś jest w MM, ale z rok temu mieli słaby obraz. Jak u kumpla był monter zainstalować dekoder z MM i zobaczył że ten już ma Cyfrowy Polsat to od razu powiedział że niech nie liczy że obraz w HD będzie taki sam, będzie dużo gorszy, no i tak było. Ale nie wiem jak też się ma obraz z platform cyfrowych do obrazu z kablówek. Z tego co widzę u rodziców to nc+ ma chyba lepszy od UPC.
 

asked

New member
Miałem to samo po przejściu z Vectry na UPC. Myślę, że może to nie być problem jakości sygnału lecz dekodera. Pokręciłem trochę w ustawieniach telewizora i jest lepiej. Jednak dla porównania sygnał HD bezpośrednio z tunera tv jest lepszy niż z dekodera. Co ciekawe, niektórzy po przejściu z UPC na inne kablówki twierdzą, że jest gorzej, zatem można sądzić, że to też kwestia kompatybilności dekodera z danym typem tv.

Tak ale dziś miałem wizytę innego montera. Pogrzebał 5 min na klatce w ich skrzyneczce...i...w prawdzie szału nie ma ale jest dużo lepiej. Jest porównywalnie z MM. Nawet pingi na łączu mam od 7 do 9 ms (miałem od 12 do 128 ms).
Jak widać zawsze są coś w stanie "podkręcić"... ;)
 

kecyrf

Member
Tak ale dziś miałem wizytę innego montera. Pogrzebał 5 min na klatce w ich skrzyneczce...i...w prawdzie szału nie ma ale jest dużo lepiej. Jest porównywalnie z MM. Nawet pingi na łączu mam od 7 do 9 ms (miałem od 12 do 128 ms).
Jak widać zawsze są coś w stanie "podkręcić"... ;)

Co to te pingi i jak można to sprawdzić?
 

oozesek

New member
Co to te pingi i jak można to sprawdzić?
Ping to program do sprawdzania połączenia z jakimś hostem/serwerem/"adresem". Możesz to zrobić wpisując w linii poleceń pod windowsem np. ping 8.8.8.8 albo możesz wejść na stronkę speedtest.net i zrobić test prędkości łącza. W podsumowaniu masz czas odpowiedzi z serwera w ms - czyli ping.
 

kecyrf

Member
Ping to program do sprawdzania połączenia z jakimś hostem/serwerem/"adresem". Możesz to zrobić wpisując w linii poleceń pod windowsem np. ping 8.8.8.8 albo możesz wejść na stronkę speedtest.net i zrobić test prędkości łącza. W podsumowaniu masz czas odpowiedzi z serwera w ms - czyli ping.

Czyli to sie tyczy tylko predkosci internetu?
 

wysio

Member
Bez reklam
A co ma piernik do wiatraka. W dekoderze inaczej się to sprawdza. Teraz już dobrze nie pamiętam, czy to było kodem, czy na którymś kanale....

Wysłano poprzez Tapatalk
 

kecyrf

Member
A co ma piernik do wiatraka. W dekoderze inaczej się to sprawdza. Teraz już dobrze nie pamiętam, czy to było kodem, czy na którymś kanale....

Wysłano poprzez Tapatalk

Chodzi o to czy sa jakies parametry odpowiedzialne za jakosc obrazu, ktore moge sprawdzic czy da sie jeszcze cos wycisnac na jakosci obrazu bo ja tez nie jestem zadowolony z obrazu w upc. Przynajmniej jak patrze na obraz z nc+.
 

Zielony_M

Member
Ostatnio zauważyłem u znajomego, że interfejs dekoderów UPC nadal bez zmian tj. obrzydliwa oprawa graficzna w SD.
Ktoś coś wie kiedy się to zmieni?
 

eLBeG

Member
Bez reklam
W niedalekiej przyszłości będzie HORIZON, więc się zmieni. Rzecznik prasowy mówił, że jeszcze w pierwszym kwartale tego roku... a tak na marginesie, ATARI miało lepszą grafikę, niż menu w dekoderach UPC...
 

bogbrush

New member
Witam, czy ktoś z tu obecnych posiada może moduł CI+ od UPC? Chcę zrezygnować z dekodera z nagrywarką i zamówić taką kartę.

Dajcie znać czy działa jak należy i czy warto płacić 100zł za wymianę.

Pozdrawiam,
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam, czy ktoś z tu obecnych posiada może moduł CI+ od UPC? Chcę zrezygnować z dekodera z nagrywarką i zamówić taką kartę.

Dajcie znać czy działa jak należy i czy warto płacić 100zł za wymianę.

Pozdrawiam,

Jak w tym kraju ma być dobrze skoro wciąż są ludzie uważający, że inni wiedzą lepiej co dla nich dobre...
Człowieku... albo potrzebujesz tę nagrywarkę albo nie. Albo chcesz mieć dostęp do wszystkich funkcji albo wygodę przełączania programów w tv. Nikt za Ciebie nie odpowie na te pytania.
Jeśli mam jednak odpowiedzieć za Ciebie to napiszę, że lepiej byś wziął kartę CI bo zużywa mniej energii niż dekoder i przez to mniej niszczy moje środowisko.
 

wysio

Member
Bez reklam
Tak, i przy okazji wymień wszystkie żarówki na te z technologią led i nie oglądaj długo telewizji, bo przecież odbiornik też prąd ciągnie i to dużo więcej niż dekoder, a lodówkę na zimę wyłącz, bo na balkonie można trzymać jedzenie. Ech, to jakaś chyba paranoja!


Wysłano poprzez Tapatalk
 

asked

New member
Ehh...

1. Wychodzi na to, ze sa jakieś parametry ktore można poprawić jesli chodzi o TV, telefonicznie mówili ze moje parametry linii są w normie ale jednak dało sie coś poprawić,

2. Moduł CAM daje większy komfort ale daje też pewne ograniczenia. Nie chodzi tu nawet o nagrywarkę bo do większości telewizorów podlaczysz dysk twardy i ja masz ale chodzi raczej o takie rzeczy jak vod od upc czy kanały interaktywne,

3. PING jak juz ktoś pisał to parametr łącza internetowego który mówi w jak szybkim czasie nasze zapytanie trafiło na serwer. Dlaczego to ważne? Co z tego ze masz łącze 120 Mb/s skoro będziesz miał lagi podczas łączenia się.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do góry