HD Ready vs. Full HD + 10 Generacja Panasonic Viera + pare innych pytań

Banialuka

New member
Witam. Mam w planie zakup 50-cio calowej plazmy. W domu odbieram Cyfre+ no i pytania

1.
Czy jest sens kupywać Full HD czy lepiej wydać zaoszczędzone pieniądze na inne parametry. Aha no i czy dobrze rozumiem, że Tv o rozdzielczości 1366x768 to HD Ready, natomiast 1920x1080 to Full HD ? Odległość od TV to jakieś 4m.

2.
Prawdopodobnie wybiorę Panasonica(Viera), tylko czy lepszym wyborem jest kontrast 5000:1 i plazma 10 Generacji czy może Generacja chyba starsza lecz o kontraście 10000:1 . Co to jest ta 10 Generacja? Czy widać róznice ?

3.
Co ostatecznie wybrać ?
- Panasonic TH-50PY70 P
- Panasonic TH-50PZ70 E
- Panasonic TH-50PY700 P
a możę coś innego do 6500pln

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ulysse

New member
Poczekaj kolego kilka dni :) Do 10 Kwietnia mają być prowadzone do sprzedaży plazmy Panasonic 50PV80.

A co do tego czy brać FullHD czy HDReady to wszystko zależy od odległości od ekranu. Ja mam ponad 3 metry więc nawet się nie rozglądam za FullHD bo i tak tego nie zauważę a różnica w cenie jest duża.
 

Jarzeb

New member
no i kolejne a przecież podstawowe pytanie
kiedy będziesz mógł to takiego telewiora dostarczyć pełne źródło Full HD????

Na razie mozliwość ogladanie Pal-u na granicy możliwości tego standardu jest okazionalna a co dopiero wyżej......
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przywieź go do mnie to nawet dzisiaj obejrzymy coś z BluRaya.

Inna kwestia czy z 4 metrów rozróżnimy FULL HD od HD Ready a na pewno nie :)

Pozdrawiam,
 

Banialuka

New member
W takim razie jaka odległość jest dobra na Full HD ? Mam oglądać obraz z 50' TV z odległeości 60 cm czy 12 metrów, żeby dostrzec różnice ? A co do sygnału. Na Cyfrze+ są jakieś dwa programy w HD. Nie wiem czy jest to Full HD czy "prawie" Full HD. Może w niedalekiej przyszłości coś sie z tym ruszy no i nie chciał bym sobie wtedy pluć w twarz, że trochę pożąłowałęm. No nie wiem. Ten cały Full HD to chyba jakaś marketingowa sztuczka co by parę dodatkowych denarów od człowienia wciągnąć....
 

Banialuka

New member
:hmm: to ludzie kupują 50 calowe TV i potem oglądają je z odległości 2 metrów ? Dziwne jak dla mnie. No ale dzięki za te informacje. Chyba zdecyduję się jednak na HD Ready. No chyba, że jakaś wspaniała kolorowa reklama jeszcze mnie przekona do Full-a.
Pozdrawiam ...
 

boggio

Member
Dlatego FULL HD, żeby oglądać z np.3-4m to są do tego stworzone TV o przekątnej 58, 65 cali. :mrgreen: I na takich jest sens oglądania tego materiału.
Poniżej tej wartości, to jest ściema i tyle. :rolleyes:
 

Hartson

New member
Bez reklam
Dla mnie różnica między Full HD a HD zacierała się przy odległości 1,90 m ( a noszę okulary ). W sklepie specjalnie na moją prośbę sprzedawca miarką zmierzył odległość moją od telewizora. Wszystko też zależy od wzroku.
Porównywałem Pioneery 508 D ( Full HD ) i 508 XD ( HD ready ) na sygnale tv hd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
róznice kosztów są naprawdę duże , dlatego własna ocena jest nie tylko wskazana ale niezbędna to tak delikatnej materii jak ocena własna szczegółów i odległości. Kłania się prezentacja w Twoim domu tychże modeli.
 

Banialuka

New member
No dobrze, decyzję już podjąłem. HD Ready jest dużo lepszym pomysłem od Full HD bo nie lubię siedzieć na taborecie 200cm przed TV. W takim razie jaką plazmę polecacie? 50 cali na, 4 metry, cena do 6500pln max, a może w tej cenie coś odrobinę większego można by już kupić, chociaż nie wydaję mi się. A może zaczekać na jakąś nowość kilka tygodni ????????
 

Banialuka

New member
Troszke to mi brakuje do tych 6500pln ;) Na Kuro mnie nie stać. No chyba, że mnie odrobinę wspomożesz finansowo. Oddam kiedyś, obiecuję. A tak na poważnie to coś tańszego ???
 

Huzar

New member
Masta_J napisał:
Gratuluję, teraz pytanie co oglądasz? :)

Pozdrawiam,

Oglądam filmy FullHD, rzadko (samo) HD. Do tego telewizor służy mi jako monitorek 55' ;) pc. Oglądam też telewizję SD ale tu akurat mała odległość od tv nie jest wielkim plusem (minusem też nie jest).

ale to już mocno off-topic

pozawiam
 

godski

New member
50PY700 zamiast 50PV80

Z powodu braku 50PV80 nabyłem dzisiaj 50PY70 (5730 + 30 dostawa)
Zabrakło mi cierpliwości. A Panasonic i tak zarobił.
Jutro będzie u mnie. Jak się zbiorę to coś napiszę.
 

Banialuka

New member
O widzisz, napisz jak ta maszyna się sprawuje bo też się nad nią zastanawiam i nie wiem czy czekać na 80-tke. Aha, a nie lepsze było by coś z większym kontrastem ? Daj znać jak to działa i z jakiej odległości to odbierasz.

Pozdr.
 

Banialuka

New member
I jeszcze takie szybkie pytanie. Dlaczego TH-50PY700 jest droższy od TH-50PY70PA ? Parametry, takie jak kontrast ma słabsze, a cena mniej więcej o 600pln wyższa :hmm: .Chce wybrać pomiędzy tymi dwoma coś.
 
Do góry