HD ready czy FullHD

eltar

New member
Witam,
wiem, że pytanie zadane w temacie brzmi banlnie, ale...
1. Oglądam głównie SD (kablówka z SPRAY planowana UPC), DivX, czasami DVD
2. Nie mam nic co by nadawało w HD (i nie planuję zakupu N, C+, Polsatu - może w przyszłości PS3)

Czy jest sens wydawać kasę na FullHD? Za kilka lat jak stanie się to powszenie to pewnie i tak zmienię TV...
Planowałem zakup Sharp 42XD1, ale tak zacząłem się zastanawiać ostatnio czy jest sens wydawać dodatkową kasę na coś czego z czego raczej nie będę korzystał :confused:
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeżeli : nie planujesz w najbliższej przyszłości zakupu źródła sygnału HD, korzystasz z sygnału SD, urządzenie fullHD jest droższe to ... po co przepłacać.
Pamiętaj, że aby maksymalnie wykorzystać "dobroć" płynąca z sygnału HD należy ten obraz oglądać z odpowiedniej odległości. A o tym fakcie wielu kupujących zapomina, nie wie lub nie chce wiedzieć.
 

hubertc

New member
Dokładnie! Popieram przedmówcę.


Tymbardziej, że napisałeś "Za kilka lat jak stanie się to powszenie to pewnie i tak zmienię TV..." tzn nie starasz się, jak niektórzy, przekonać nas i siebie że kupujesz telewizor na 10lat, albo i więcej :>

Co do wyboru tv jeszcze.. polecam plazmę! Generalnie powinieneś być bardziej zadowolony z obrazu SD niż na lcd. Oczywiście musisz wcześniej sam pooglądać!!
 
Do góry