HD na TV, film HD się tnie, pomocy :(

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dlatego trzeba znalezc wersję 1.8.6.3 reclocka żeby "auto" działało jak należy. Do 24fps daje sie 50hz - wtedy reclock pogania film o 4% (niezauważalnie) do 25 fps (tak jak np europejskie konwersje dvd pal) i jest dużo płynniej niz w 24fps i 24/48hz. Nic mi Asswhole do głowy nie przychodzi na szybko czemu Ci te filmy nadal tną - musiałbym mieć przed oczami twojego kompa;).

Asswhole - sprawdz czy w sterach karty graf. masz wyłączone opcje: anti aliasing, anisotropic filtering i włączone: potrójne buforowanie oraz wymuszenie v-synca. Czy używasz także do filmów hd haali splittera (to ważne żebys używał właśnie haali a nie jakiś inny wbudowany - przez to właśnie często filmy tną). Czy zaznaczyłeś w reclocku opcję "give high priority to player"? Czy próbowałes zamiast vmr0 renderless ustawić renderer evr custom presenter (tylko vista)?

No i najważniejsze - czy podczas odtwarzania filmu w mpc hc na dole ekranu masz napis "playing dxva" czy tylko "playing"?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Trezor - tak, wszystkie od dawna to bety, najlepsza to 1.8.6.3 (działa w niej jako jednej z niewielu opcja auto która jest bardzo ważna), może być też 1.8.5 cośtam, wcześniejsza od tej 1863 i tak samo dobra a wszystkie nowsze są zwalone.

Latet - ja też ale nie w tym rzecz - w karcie ma być ustawione v-sync włączony, w mpc hc ma być v-sync także włączony a alternative i accurate v-sync mają być WYŁĄCZONE, vsync w reclocku ma być także wyłączony (zaufaj mi - jest wiele konfiguracji vsyca które powodują jego....brak czyli tearing, ta moja jest sprawdzona, przynajmniej na moim pc). Dodatkowo w mpc hc w "renderer settings" wszystkie opcje "flush" mają być zaznaczone.
 

latet

New member
Trezor - tak, wszystkie od dawna to bety, najlepsza to 1.8.6.3 (działa w niej jako jednej z niewielu opcja auto która jest bardzo ważna), może być też 1.8.5 cośtam, wcześniejsza od tej 1863 i tak samo dobra a wszystkie nowsze są zwalone.

Latet - ja też ale nie w tym rzecz - w karcie ma być ustawione v-sync włączony, w mpc hc ma być v-sync także włączony a alternative i accurate v-sync mają być WYŁĄCZONE, vsync w reclocku ma być także wyłączony (zaufaj mi - jest wiele konfiguracji vsyca które powodują jego....brak czyli tearing, ta moja jest sprawdzona, przynajmniej na moim pc). Dodatkowo w mpc hc w "renderer settings" wszystkie opcje "flush" mają być zaznaczone.

Masakrycznie skomplikowane używanie tego reclocka. Szczęśliwi ci, co nie muszą z niego korzystać i mają wszystko płynnie i jak trzeba. Dzięki bogu do takich należę :p
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak raz skonfigurujesz (zajmuje to 30 sekund...) i ustawisz na "auto" to tyle całej zabawy, od trzech lat nie ruszałem niczego a wszystko chodzi idealnie i samo się włącza...rzeczywiście masakrycznie trudne. Płynnie nie masz i mieć bez reclocka przy filmach 23.976fps nie będziesz miał bo nie ma takiej technicznej możliwości, 23.976fps przy 24/48hz tnie i ciąć będzie bez względu na to co Ci się tam wydaje, cieszyć się tylko możesz że braku płynności nie dostrzegasz. To nie zależy od czyjegoś "widzi mi się", komputera czy tv - nie masz reclocka? To nie masz płynnie i mieć nie będziesz. Nie wiem tylko po co zaśmiecasz ten wątek pisaniem o swojej ignorancji.(no offence pal)

A z tym co napisałes o szczęściu to się zgodzę - szczęśliwi ci którzy nie dostrzegają cloudingu,bandingu,pillaringu,charczenia głośników i innych wad trapiących audio video. Takich ludzi jest najwięcej ale to forum dla pasjonatów audio-video którzy takie rzeczy widzą.
 
Ostatnia edycja:

latet

New member
Płynnie nie masz i mieć bez reclocka przy filmach 23.976fps nie będziesz miał bo nie ma takiej technicznej możliwości, 23.976fps przy 24/48hz tnie i ciąć będzie bez względu na to co Ci się tam wydaje, cieszyć się tylko możesz że braku płynności nie dostrzegasz.

OK, w kompie można mieć reclocka, ale jak sobie z tym radzą urządzenia stacjonarne, skoro filmy są 23.975 a telewizory odświeżają 24p?

latet
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ano albo sobie radzą (mają taki wbudowany "reclock") albo tak jak ostatnio się wielu użytkowników nie pamiętam jakiego playera (asus oplay?) skarżyło nie radzą sobie wcale i filmy zacinają (jest tu na forum w wątku o którymś z playerów dyskusja na ten temat,nie pamiętam tylko który to player).
 

asswhole

New member
sierzant to daj jakiegoś linka do tego reclock'a bo ciężko znaleźć, a jak już będę go miał to zastosuje się do twojego ostatniego posta i zobaczymy... ;)
 

latet

New member
Ano albo sobie radzą (mają taki wbudowany "reclock") albo tak jak ostatnio się wielu użytkowników nie pamiętam jakiego playera (asus oplay?) skarżyło nie radzą sobie wcale i filmy zacinają (jest tu na forum w wątku o którymś z playerów dyskusja na ten temat,nie pamiętam tylko który to player).

A czemu skoro filmy są w 23.975, to telewizory mają tryb 24.000, a nie mają trybu 23.975?

latet
 

pkomp

New member
bo rynek to jeden wielki śmietnik...od lat nie powinno istnieć ani 23.976 ani 24 a tym bardziej 25 klatek skoro od lat rządzi 60Hz w kazdym lcd - odkąd sieć energetyczna nie jest potrzebna do definiowania odświeżania odrazu powinni zrezygnowac z tych kiczowatych formatów...a tak wogóle zamiast marudzić to odrazu powinno być standardem 100fps i 100Hz i nie mielibyśmy zagwozdek
 

latet

New member
bo rynek to jeden wielki śmietnik...od lat nie powinno istnieć ani 23.976 ani 24 a tym bardziej 25 klatek skoro od lat rządzi 60Hz w kazdym lcd - odkąd sieć energetyczna nie jest potrzebna do definiowania odświeżania odrazu powinni zrezygnowac z tych kiczowatych formatów...a tak wogóle zamiast marudzić to odrazu powinno być standardem 100fps i 100Hz i nie mielibyśmy zagwozdek

Co prawda, to prawda.
Ale z tym 100fps i 100Hz to trochę przesada - o ileż większe bitrate byłyby potrzebne i mocniejsze procki. Mi by do full szczęścia wystarczyło 60fps (progresywne) i 60Hz - ale rzeczywiście rozpowszechnione wszędzie i wszechstronnie wspierane.
Pomarzyć można...
 

asswhole

New member
Anti aliasing, anisotropic filtering - nie da się wyłączyć, można tylko ustawić czy ma być bardziej czy mniej wydajne (wydajność kontra jakość), włączone: potrójne buforowanie (nie wiem w ogóle co to jest i gdzie to jest) oraz wymuszenie v-synca - mam to w ustawieniach np. PES 2009 ale nie mam w ustawieniach karty. Reckolck'a 1.8.6.3. - błagam o linka! :bober:
 

asswhole

New member
Sierzant zastosowałem się do twoich poleceń. Nie mogę w mojej karcie wyłączyć Anti aliasing, anisotropic filtering - ale mogę je ustawić na największą wydajność i tak też zrobiłem. V-sync na jakość i wyskakuje, że włączony, dodatkowo Reclock co podałeś i jest coraz lepiej, jednak jak w nim wybiorę ręcznie 25fps dla 50Hz to jest jeszcze lepiej niż na auto. Powiedzieć mogę, że prawie idealnie ale nie do końca. Z posta na post problem się rozwiązuje. :)
 
Do góry