HD - małe pytanie...

tormentor

New member
Witajcie...
Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich serdecznie.
Poznałem HD przez trailery do których linki są na tym forum. Jakość jest świetna, ale czegoś nie wiem :(
Jak wiadomo, żeby zobaczyć prawdziwą jakość potrzebny jest "konkretny" telewizor w konkretnej cenie :)
Przeczytalem o rozdzielczościach i teraz tak:
Mamy np. film 720P, którego rozdzielczość to 1280x720 więc czemu potrzebny jest drogi telewizor, skoro praktycznie każdy monitor obsługuje taką rozdzielczość? Np. Lcd ma 1280x1024, więc teoretycznie spełnia wymaganie stawiane przez ten film.
Jaka jest różnica w jakości takiego filmu puszczonego na monitorze 1280x1024, a na telewizorze za 30 tys?

Dzieki z góry za pomoc i wybaczcie lamerskie pytanie
 

machu

New member
Jak wiadomo, żeby zobaczyć prawdziwą jakość potrzebny jest "konkretny" telewizor w konkretnej cenie :)

Sam sobie odpowiedziałeś na twoje pytanie... Ludzie nie chcą oglądac HDTV na monitorach tylko na telewizorach. Na 17-to czy navet 20-to calowym monitorze różnica pomiędzy HD a SD jest praktycznie niewidoczna.
 

tormentor

New member
no ok, pominmy kwestię przekątnej. Bardziej chodziło mi o rozdzielczość. Czy na monitorze będzie mniej szczegółów? Właśnie tego nie wiem, logika podpowiada, że nie, bo jednak to jest 1280...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witaj
właśnie nie możemy pomijać przekątnej - za przekątną włąśnie płacisz tylko nie 30tys a 10tys
co do pytania
szczegółów będzie tyle samo - jako że taką samą masz rozdzielczość
różnica jest tylko w tym że - na dużym LCD zobaczysz np.muchę siedzącą gdzieś na ścianie a na małym monitorku jej nie dojrzysz.Ot i całą tajemnica./zakłądam oczywiście że monitor pokaże Ci obraz co wcale nie jest oczywiste/

pozd
 

zerard

New member
szczerze mówiąc po części to cena niema znczenia chyba że chodzi o modele w cenie ponirzej 3tyś to fakt faktem będzie kicha tv które kosztuje 3tyś czy 10tyś zalerzna jest od marki różnica jest wsumie niedóża wszystko zalerzy od żródła sugnału
 
Do góry