HD jakby śnieży

Bryna

New member
Niewiem jak to ładnie napisać, widać obraz jest zbudowany z pikseli. Daje to efekt takiego śniżenia pikseli w kolorze oczywiście.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dobrze obrobiłeś kabel antenowy przed podłączeniem? Ja kiedyś też po podłączeniu miałem kiepską jakość ale na kablówce, a okazało się że jak obrabiałem kabel (fajnie brzmi:)) to jeden drucik dotykał F-ki i były zakłucenia. Czasami to nawet jak skręcasz końcówkę to się tego nie zauważy.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Śnieżenia o których piszesz to napewno nie kabel (ignoranci niech siedzą cicho). Jeśli zauważasz je w czasie nadawania np meczy siatkówki na PS HD to wynikają one ze słabej czułości ISO matryc w kamerach. Czasami to wynik słabej konwersji materiału SD do HD, bo jak zapewne wiesz nie wszystkie programy puszczane na kanałach HD zostały nagrane w HDPS Jedyne zakłócenia jakie w technice cyfrowej może wprowadzać kabel to pikseloza lub całkowity brak sygnału.
 

JanuszKołeck

New member
Koledze chodzi zapewne o słynną pikselozę, w której specjalizują się nasi nadawcy. Niestety jest to zjawisko powszechne ale trudno się dziwić jeśli bitrate kanałów HD jest takie, że wystarczyło by najwyżej do nadawania planszy.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ta pikseloza to makrobloki i jest spowodowana niskim bitrate jak wspomniał wyżej kolega. Nic się nie zrobi - trza grzecznie czekać aż nadawcy łaskawie postawią więcej jakichś przekazników czy jak to się tam nazywa.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ziarno było owszem dawniej kiedy kręcono na taśmach 35mm ,teraz przecież nikt takich kamer nie używa wszystko leci na cyfrówkach
 
Do góry