HD DVD wygrało z Blu-ray

lbk

New member
SCOTI napisał:
Jeśli informacje się potwierdzą i Sony zostanie monopolistą, choć ja w to nie wierzę to możemy spodziewać się cen jak za LCD Sony czyli wiadomo jakich.
DVD miało na początku też chore ceny. Pożyjemy - zobaczymy. Jeżeli BR zostanie jedynym standardem i za rok filmy bedą po 120 zł - przyznam Ci rację.
SCOTI napisał:
A tak swoją drogą ciekawi mnie ilu z tych cieszących się z przewagi Blu-ray, kupi i obejrzy choć jeden orginalny film dostępny na tym nośniku.
Osobiście kupiłem film i koncert NIN. I co?? Sorry kupiłbym pewnie więcej ale w naszym kraju nie ma za bardzo co kupić. Tyle.
SCOTI napisał:
Jeśli chodzi o PS3 które zamierzałem kupić jako prezent dla dzieciaków pod choinkę to po obejrzeniu dostepnych gier na tę konsolę, bardzo szybko się rozmyśliłem wybierając komputer. Tu przynajmniej jest w czym wybierać.
Jeżeli chodzi o encyklopedie i inne gry typu edukacyjnego to na pewno PC był dobrym posunięciem. Jeżeli dokonałes wyboru pod tym kątem - miałeś rację.
SCOTI napisał:
Dlatego dziwię się wszystkim zachwalającym tak PS3 bo chyba filmów na tym nie oglądacie.
Jak już pewnie zauważyłeś... oglądam. I?
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
kber81 napisał:
450px-HighDefShare.svg.png

z
http://formatwarcentral.com/index.php :


HD DVD

http://www.hddvdstats.com/studiopie.php?a=0


Blue-ray

http://www.blu-raystats.com/studiopie.php?a=0


czyli jak na dłoni widać jak dramatyczny wpływ na sytuację ma ostatnia decyzja Warner Bros.
 
Ostatnia edycja:

avidya

New member
Hmm, a ja poważnie zastanawiam się nad tą wojną formatów, i stwierdzam (jedynie dla siebie), że jeśli wszelkie dane wskazują na BD, to czemu jeszcze zastanawiać się i tkwić przy hd hdvd? Nie mówię tylko o danych technicznych, ale przytaczanych nierzadko wyżej wytwórniach filmowych.
Z drugiej strony istnienie dwóch formatów jednocześnie na rynku mi przeszkadzać nie będzie, o ile filmy będą wydawane w ten sposób, żeby zadowolić posiadaczy i jednych i drugich. Dla mnie po prostu BD brzmi lepiej, ciekawiej i bardziej przyszłościowo. Fakt, zastanawiam się (głównie ze względu na BD) nad kupnem PS3 (a nie na odwrót!), żeby poszerzyć swoje audio-video o możliwość HDTV. Źle? Uważam, że na dzień dzisiejszy wybór BD byłby wyborem dobrym.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
jeśli nadal "tkwisz" przy HD DVD i nie widzisz sensu kontunowania tego stanu (chcesz się przerzucić na PS3),
to z checią odkupię tanio twój HD DVD player :p
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja bym ci Hoodzielec może i sprzedał moją Toshibę tylko coś się w niej pokiełbasiło i lubi się zawieszać na filmach HD. :(
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem te teksty o monopolu Sony, że ceny będą kosmiczne, bo popatrzcie na ceny LCD sony..... Z tego co wiem Sony nie jest jedynym producentem odtwarzaczy Bluray. To tak jakby powiedzieć, że np. zwycięstwo technologii LCD podrożyło by TV tego typu, bo monopol itp. Zwyciężyła technologia, do tego lepsza przyszłościowo. W czym problem. Resztę załatwi rynek. Popatrzcie np na Bluray Panasonica BD10.Rok temu cena 4000 zł, teraz spokojnie kupisz poniżej 2000 zł. Wiem, wiem, nie ma bajerów - ale mnie bajery obchodzą najmniej. Ceny filmów też muszą znormalnieć. Maniacy kupujący wszystko za każde pieniądze, nie dają firmom zysku. Zysk daje szara masa. A odbiorca w USA nie kupi nigdy drogo. Jak już przestanie to być nowinka dla nielicznych, ceny spadną, podobnie jak spadły dla DVD, a płyty BD zaczną być dodawane do kolorowych pism (np. bez dźwięku HD). Tak, że ta dyskusja to takie bicie pianki. PZDR
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
lbk napisał:
DVD miało na początku też chore ceny. Pożyjemy - zobaczymy. Jeżeli BR zostanie jedynym standardem i za rok filmy bedą po 120 zł - przyznam Ci rację.

Osobiście kupiłem film i koncert NIN. I co?? Sorry kupiłbym pewnie więcej ale w naszym kraju nie ma za bardzo co kupić. Tyle.

Jeżeli chodzi o encyklopedie i inne gry typu edukacyjnego to na pewno PC był dobrym posunięciem. Jeżeli dokonałes wyboru pod tym kątem - miałeś rację.

Jak już pewnie zauważyłeś... oglądam. I?

Filmy sa juz od jakiegos czasu po ok. 120 zł
http://http://www.punkt44.pl/index.php?master=3&sort=1&dost=1&dost=0
 

dnc

Moderator
VIP
Dzisiaj w Gazecie Wyborczej jest artykuł o tym, że Warner Bros. od tego roku rezygnuje z produkcji filmów na HD-DVD i wspierać będzie BD i tylko jego, co oznacza, że kolejna wytwórnia filmowa rezygnuje z produkcji filmów na HD-DVD. Jeden z analityków rynku powiedział "Spodziewamy się, że HD-DVD zginie szybką śmiercią". Zdanie jest oczywiste i świadczy o tym, że wytwórnie wspierając jeden format liczą na odejście tego drugiego. To ma pomóc w podjęciu przez klientów decyzji o zakupie sprzętu i tym samym zwiększyć wpływy ze sprzedaży.
Czy to jest dobra decyzja czy zła, trudno powiedzieć. Na CES w Las Vegas miała się odbyć konferencja przedstawicieli obozu HD-DVD, ale po tej informacji została odwołana.
 

slayerek

New member
"Wojna formatów" pewnie napędza kilku marketingowców z kilku firm jap/usa którym śnią się po nocach niezłe premie :). Dla zwykłego użytkownika prędzej czy później wszysto będzie dostępne (może być) i zawsze będzie mieć możliwość zakupu dwóch odtwarzaczy i setek/tysięcy filmów w dwóch formatach jeśli tylko będzie zainteresowany tytułami. Filmy które już wyszły (wyjdą w ciągu roku czy dwóch lat) przecież nie zostaną wycofane z rynku nawet jak 'wygra' któryś z HD i jeśli ktoś będzie zainteresowany to je kupi (tak jak ludzie kupują gry do konsol których już nawet na rynku nie ma). Cała "panika HD" pewnie polega na tym że dzisiaj liczy się czas/kwartał/zysk/ilość tak jakby od tego miała zależeć przyszłość HD (jakiegoś formatu) a za rok czy dwa lata każdy będzie mieć pewnie możliwość bezproblemowego zakupu jakiegoś odtwarzacza 'noname' który będzie wspierał dwa formaty HD. Dla większości ludzi (tych dzięki którym marketingowcy mogą rysować sobie słupki i %ty) nie ma znaczenia jakiej firmy mają odtwarzacz. Przecież nawet dzisiaj po X latach doszlifowywania odtwarzaczy DVD mało kto ma sensowny player za 3k-4k do swojego telewizora crt. Dlaczego miałoby to się zmienić i dlaczego masa miałaby iść w kierunku jakości dot. formatu HD i kupować 'zabawki' za 3k-4k-8k dzięki którym może widzieć ten sam film tylko w lepszej jakości ? Dzisiaj jeszcze za mało produkuje się laserów i chipów HD żeby jakieś 'lowstarowe' firmy/fabryki mogły sobie pozwolić na masową produkcję tanich odtwarzaczy ale jak to się zmieni wtedy dopiero zacznie się 'walka formatów'. Prawdopodobnie dzisiaj dla 90% czekających na zakup jedynym kryterium wyboru formatu HD (sprzętu) jest i będzie cena odtwarzacza. Więc nie robią nic tylko czekają (lub kupują PS3 z nadzieją że kiedyś jak będzie potrzeba to kupią sobie też HDDVD).
Najważniejsza rzecz -> NIE MA ZNACZENIA jaka wytwórnia wspiera jaki format :) (dzisiaj można sobie ściągnąć z netu film w HD i obejrzeć go na swoim LCD/plaźmie z komputera z polskimi napisami. Żona, teściowa i dzieci będą zadowoleni!!! Te kilka % maniaków jakości którzy widzą w każdej scenie złe podświetlenie swojej matrycy nie ma w ogóle wpływu na nic :).) Jeśli ktoś myśli w Polsce że kupując dzisiaj jakikolwiek film na BD czy HDDVD wspiera ten format to się grubo myli.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmmmmmmmm........ a możesz podaś jakiś link z którego mogę sobie legalnie ściągnąć filmy w HD z polskimi napisami. Jak widzisz z całego zamieszania, MA ZNACZENIE jaka firma wspiera dany format. Właśnie wygrana jednego z formatów może obniżyć ceny sprzętu - bo ten jak wiemy tanieje kiedy jest masowy, a wiele osób wstrzymywało się z zakupem HD playerka, bo nie wiedziało czy nie wrzuci pieniędzy w błoto. Zresztą na CES 2008 juz prognozują spadek cen playerów bluray w tym roku o 40 %. Komputer to kiepski pomysł na odtwarzacz filmów, bo zrobienie sobie MEDIA CENTER (płyta główna, procesor, dysk twardy, pamięć, karta graficzna, obudowa typu barebone, czytnik HD) to w chwili obecnej wydatek przekraczający cenę playera stacjonarnego.
 
Ostatnia edycja:

avidya

New member
Jeśli chodzi o ceny, to faktycznie one spadają (filmy bd). Pamiętam, jak pół roku temu wybór mógł byćdokonany jedynie pomiędzy 5 filmami na półce, za jakieś 200zł. teraz jest już inaczej. Ostatnio byłem w Hiszpanii, to tam półki z filmami BD aż się uginają (można sprawdzić w internecie), a cena wcale nie odstrasza. Przypuszczam, że w Niemczech czy Francji jest podobnie. Hddvd widziałem może z 15.
 

slayerek

New member
pooh1968 napisał:
hmmmmmmmm........ a możesz podaś jakiś link z którego mogę sobie legalnie ściągnąć filmy w HD z polskimi napisami. ....
polskie napisy można pobrać z popularnych napisowych portali (jak się nie znajdzie odpowiednich można je sobie przerobić), z netu chyba w ogóle żadnych filmów nie można ściągnąć legalnie, można nielegalnie jak robią to codziennie miliony ludzi z USA, Hiszpanii , Francji i Niemiec gdzie ludzi stać na kupno kilku odtarzaczy HD i dziesiątek filmów HD.
Nawet jak wygra format BD czy HDDVD to i tak coraz więcej ludzi będzie oglądać filmy ściągnięte z netu w HD przez swój komputer (tego nikt nie zmieni) więc dla nich nie ma znaczenia jaka wytwórnia na jakim nośniku je wydała. Jak przekonać tych ludzi do zakupu odtwarzacza HD + filmu w HD który już w HD go widzieli żeby jakiś format miał wygrać ? Sama obniżka playera nie ma znaczenia bo trzeba kupić jeszcze film (który się już zazwyczaj widziało przynajmniej raz w nieHD). Gdyby MS w swoim X360 od razu umieścił odtwarzacz HDDVD i nawet wystartowało w tym samym czasie co PS3 'wojna formatów' miałaby prawdopodobnie inny przebieg.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, to o czym piszesz jest nielegalne. W ogóle posługujesz się jakimiś dziwnymi sformułowaniami mającymi podnieść rzekomą prawdziwość Twoich tez. Miliony ludzi, oglądanie filmów przez komputer, coraz więcej ludzi, tego nikt nie zmieni..... Piszesz o zwykłej kradzieży drogi panie, a Twoje miliony nie robią na mnie wrażenia. Nie mam zamiaru wyszukiwać w sieci filmu, ściagać go godzinami, zawalać moją sieć i mój komputer, żeby na końcu okazało się, że nie jest ten film, który chciałem ściągnąć. Ja i jak myślę wiele zaglądających tu osób chcę sobie po prostu iść do sklepu i kupić film w pełnej okazałości, a nie jakiś kadłubek. Mało tego nie potrzebuję mieć WSZYSTKICH filmów jakie są wydawane - tylko te do których chcę wrócić za jakiś czas - pozostałe mogę wypożyczyć. I tu będzie prawdziwa rola internetu - legalne wypożyczenie filmu przez net, np. w sposób, który oferuje N-ka (z tym, że to ja będe decydował co chcę oglądnąć). Dlatego też Microsoft ma w d...., który format wygra.
 

lbk

New member
pooh1968 napisał:
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem te teksty o monopolu Sony, że ceny będą kosmiczne, bo popatrzcie na ceny LCD sony..... (...) Tak, że ta dyskusja to takie bicie pianki. PZDR
Pewnie Ci, którzy je piszą też nie rozumieją, ale pobiadolić zawsze można.
Może warto gdzieś przyczepić wątek pod tytułem: 'Wyżal się na monopol Sony'

slayerek napisał:
Najważniejsza rzecz -> NIE MA ZNACZENIA jaka wytwórnia wspiera jaki format :) (dzisiaj można sobie ściągnąć z netu film w HD i obejrzeć go na swoim LCD/plaźmie z komputera z polskimi napisami. Żona, teściowa i dzieci będą zadowoleni!!!
Nie bardzo wiem co chcesz udowodnić swoimi dziwnymi teoriami :confused: Wiem natomiast, że nie jest to nic mądrego i że żona, teściowa i dzieci nie powinny być z Ciebie zadowolone.
 

kber81

New member
Magazyn Financial Times twierdzi, że Paramount wycofa się z wyłącznego wsparcia formatu HD-DVD ponieważ w podpisanym kontrakcie zaznaczył taką ewentualność w przypadku przejścia Warner na strone BR. Jeśli tak się stanie to koniec HD-DVD będzie jeszcze szybszy ponieważ dla formatu Blu-Ray przypadnie 95% Hollywood.

Universal jak narazie odmówił komentowania sytuacji.

"Paramount in HD DVD blow

By Matthew Garrahan and Mariko Sanchanta in Las Vegas
Published: January 8 2008 02:49 | Last updated: January 8 2008 02:49

Paramount is poised to drop its support of HD DVD after Warner Brothers’ recent backing of Sony’s Blu-ray technology, in a move that will sound the death knell of HD DVD and bring the home entertainment format war to a definitive end.Paramount and DreamWorks Animation, which makes the Shrek films, came out in support of HD DVD last summer, joining General Electric’s Universal Studios as the main backers of the Toshiba format.
However, Paramount, which is owned by Viacom, is understood to have a clause in its contract with the HD DVD camp that would allow it to switch sides in the event of Warner Bros backing Blu-ray, according to people familiar with the situation.
Paramount is set to have a bumper 2008 with several likely blockbusters, including the latest instalment in the Indiana Jones franchise.
Paramount joining the Blu-ray camp would leave HD DVD likely to suffer the same fate as Sony’s now obsolete Betamax video technology, which lost out to VHS in a similar format war in the 1980s.
Warners decision last week to throw its weight behind Blu-ray saw it join Walt Disney, 20th Century Fox and Metro-Goldwyn-Mayer as backers of the Sony format.
The Warners move gives Blu-ray about 70 per cent of Hollywood’s output, although the format’s grip on film content will increase further when Paramount comes aboard.
It is unclear whether DreamWorks Animation has the same get-out clause in its contract with the HD DVD camp.
However, Paramount and DreamWorks have a close relationship, with Paramount distributing DreamWorks Animation films. The two companies also signed their HD DVD contracts at the same time. Meanwhile, Universal has declined to comment on its next-generation DVD plans since the Warners move.
 

slayerek

New member
pooh1968 napisał:
No widzisz, to o czym piszesz jest nielegalne. W ogóle posługujesz się jakimiś dziwnymi sformułowaniami mającymi podnieść rzekomą prawdziwość Twoich tez. Miliony ludzi, oglądanie filmów przez komputer, coraz więcej ludzi, tego nikt nie zmieni..... Piszesz o zwykłej kradzieży drogi panie, a Twoje miliony nie robią na mnie wrażenia.

napisałem że "dzisiaj można sobie ściągnąć z netu film w HD i obejrzeć go ...", co jest nielegalnego w tym że napisałem prawdę ? Nie namawiam nikogo do ściągania filmów tylko napisałem że "dzisiaj można sobie ściągnąć z netu film w HD i obejrzeć go ..." . Jak ktoś tego nie wiedział to przepraszam że się dowiedział. Wolałbym żeby 'żołnierze wojny formatów' zaatakowali portale udostępniające linki do tych filmów niż żeby była jakaś obniżka cen filmów czy sprzętu AV obsługującego HD, wtedy zmusiłoby to większą ilość ludzi do zakupu swoich zabawek i rynek sam by się uregulował a nie spekulował kto jak długo będzie czekać.

pooh1968 napisał:
Nie mam zamiaru wyszukiwać w sieci filmu, ściagać go godzinami, zawalać moją sieć i mój komputer, żeby na końcu okazało się, że nie jest ten film, który chciałem ściągnąć. Ja i jak myślę wiele zaglądających tu osób chcę sobie po prostu iść do sklepu i kupić film w pełnej okazałości, a nie jakiś kadłubek.

Nikt nikomu nie każe szukać i ściągać filmów w sieci. Istnieje możliwość i wybór. Jak komuś się nie podoba to może czekać aż pojawi się na półkach w formacie DVD lub jakimś/obydwu HD. Problem tylko w tym że niedługo sporo ludzi dzięki oszczędzaniu/pożyczkom/kredytom będą mieć swoje wymarzone LCD/plazmy i nie będzie ich już interesować beznadziejna jakość z fatalnie przygotowanych i wytłoczonych (szczególnie w Polsce) DVD tylko będą oczekiwać na zakup konkretnych filmów w konkretnym formacie HD i prawdopodobnie się nie doczekają. Sporo koncertów, seriali czy azjatyckich i niezależnych filmów w ogóle nie dociera na nasze półki sklepowe (a jak już to z kilkuletnim opóźnieniem, dziękuję decydentom że na półkach w końcu jest kolekcja studia Ghibli, w wyjątkowo fatalnej jakości ale w końcu jest) w formacie DVD a co dopiero w HD. Mało kto w dzisiejszych czasach daje się nabrać na socjalistyczne podejscie dystrybutorów -> "kupuj to co masz na półkach w swoim najbliższym sklepie" tylko na własną rękę stara się dotrzymać kroku bardziej rozwinietej części świata. Można ich za to winić tylko po co ?


pooh1968 napisał:
I tu będzie prawdziwa rola internetu - legalne wypożyczenie filmu przez net, np. w sposób, który oferuje N-ka (z tym, że to ja będe decydował co chcę oglądnąć). Dlatego też Microsoft ma w d...., który format wygra.
Microsoft umożliwia zakup(wypożyczanie) filmów HD do obejrzenia ich na X360 i 'idzie na rękę' milionom ludzi którzy mają ochotę sobie legalnie obejrzeć film w HD na swoim super TV
(To że my w Polsce żyjemy w III świecie elektroniki, mamy przeważnie słabe łącza, drogie konsole itd. i nie mieścimy się w tych milionach nie spowoduje że naszym losem zainteresuje się taka firma jak MS )
Możliwe że MS nie interesuje się tym jaki format wygra bo nie ma z tego sensownego zysku. 99.99% ludzi nie interesuje w ogóle jaki format wygra bo prędzej czy później i tak kupiliby sobie 2 odtwarzacze albo combo.
"Microsoft ogłosił także, że będzie oferował filmy wytwórni MGM i programy telewizyjne Disneya, która będzie można ściągać za pomocą Xboxa 360. Umowa z Disney przyniesie Xboxowi ponad 500 godzin programów zarówno w standardowej rozdzielczości jaki i HD. W ich skład wejdą takie programy jak Desperate Housewives, Lost, Grey’s Anatomy czy Hannah Montana."
 
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
lbk napisał:
DVD miało na początku też chore ceny. Pożyjemy - zobaczymy. Jeżeli BR zostanie jedynym standardem i za rok filmy bedą po 120 zł - przyznam Ci rację.

Osobiście kupiłem film i koncert NIN. I co?? Sorry kupiłbym pewnie więcej ale w naszym kraju nie ma za bardzo co kupić. Tyle.

Jeżeli chodzi o encyklopedie i inne gry typu edukacyjnego to na pewno PC był dobrym posunięciem. Jeżeli dokonałes wyboru pod tym kątem - miałeś rację.

Jak już pewnie zauważyłeś... oglądam. I?

Faktycznie jeden film przy ponad 50 pozycjach dostępnych na rynku to niezły wynik. Więc nie mów że kupiłbyś więcej, tylko nie ma co kupić. Przeszkodą jest pewnie wysoka cena, chyba że nie zależy Tobie na jakości i wolisz ściągać film z internetu.
Dostępność gier na PS3 jest niewielka (trochę ponad 30 na PS3 do myślę że ok.300 na PC) i nie chodzi tylko o gry edukacyjne, których szukając nie znalazłem wcale w ofercie na PS3. Jakość gier dostępnych na konsolę też pozostawia wiele do życzenia co pokazały testy na tym forum.
Filmy wydawane na DVD przez Sony Pictures do dnia dzisiejszego są droższe niż innych dystrybutorów. Nawet po roku od premiery, cena spada niewiele, gdy np. filmy wydawane przez Monolith, Spi, Universal, Vision, Best Film tanieją nawet o 50%. Nie mów również że wyżalam się na monopol Sony, bo mi jak i myślę większości z nas zależy żeby ceny były jak najniższe a produkty Sony na pewno nie są tanie.
 
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
Oczywiście masz rację. Lecz ja kupuję gry w MM. I tam był właśnie taki wybór. Przez internet zamawiałem już sporo rzeczy i parę razy się naciąłem, ostatnio zamawiając plazmę. Również filmy które ostatnio zamówiłem nie dotarły wcale bo okazało się że są dostępne ale tylko fikcyjnie. Obecnie czekam już ponad miesiąc za prezętem z USA (nie jest to kosztowna sprawa) który chciała mi sprezętować żonka pod choinkę. Tak więc wolę kupować na miejscu niż przez internet, chyba że jest bardzo duża różnica w cenie.
 

BaRiBaL

Member
SCOTI masz pecha z zakupami przez internet..
Mam kilkanascie tytulow blu-ray, kilkanascie gier na PS3 z czego tylko 2 gry kupilem w Polsce (glupol ze mnie, tyle przeplacac :( ), cala reszta wysylkowo z USA (przedwczoraj przyszedl Blade Runner na blureju, wersja ultimate, 5 plyt BD za 85zl juz z przesylka, to drogo? I szedl caly tydzien z Amazon.com :)
Przesylki do mnie ida glownie ze Stanow, Australii, Azji i tam bede kupowal dopoki u nas bedzie 50% drozej.
Do MM tez chodze. Ogladac. Nic wiecej.

Ciesze sie, ze blu-ray powoli wygrywa - mam nadzieje, ze opanuje w koncu wiekszosc rynku a HD-DVD wymrze smiercia naturalna. Producenci beda sie mogli zajac i udoskonalac jeden format (do pojawienia sie kolejnego.. :) ) w urzadzeniach a nie rozdrabniac... I dzieki temu bedzie szansa na tanszy osprzet, tansze nosniki itd.
 
Do góry