HD-DVD czy Blu-Ray???

weksla

New member
Bez reklam
Witam!
Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić odtwarzacz HD!
Teraz pytanei czy brać Toshibe HD-DVD wiem ze cena najtańszego modelu to już coś około 800zł. Obraz na LCD jak dla mnie super.
Z koleji Blu-Ray jeśli tak to jaki w miare przystępnej cenie?? Czy obraz jest lepszy/gorszy? Jaka firma?
p.s. A czy są już odtwarzacze które czytają oba formaty??
PZDR
 

Gucio50

New member
Bez reklam
weksla napisał:
Witam!
Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić odtwarzacz HD!
Teraz pytanei czy brać Toshibe HD-DVD wiem ze cena najtańszego modelu to już coś około 800zł.
Jestem stronniczy, mam Blu-Ray. Na Twoim miejscu poczekałbym ze 3-4 miesiące.

1 Z jednej strony Toshiba poniosła znowu stratę producenta filmów, zostało jej tylko 2-óch

2 Chodzą słuchy o "dwusystemowych" produktach HD/Blu

Chyba poczekaj, moim zdaniem nie warto inwestować dzisiaj w HD, ale
nie jestem żadnym guru i nie mogę cie zapewnić ze blu-ray wygra, chociaż wg mnie jest juz własnie 12 runda(na 15) i w tej chwili "prowadzi na punkty" :mrgreen:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
Kolego Guciu, słuchy nie chodzą, ale to są fakty - dwuformatowe odtwarzacze już są ma je Samsung i LG.

http://www.allegro.pl/item295285329_lg_bh100_dwuformatowy_full_hd_blu_ray_hd_dvd_.html

Tylko pytanie po co dwuformatowy, skoro HD DVD jest już praktycznie w agonii, o czym trąbią media na całym świecie.
Oczywiście ani LG, ani Samsung nie prezentują sprzętu, który zadowoli prawdziwego kinomana.
Ja osoboście czekam na Denona 3800 lub model niższy, ewentualnie Marantz 8002.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
Wcale nie jest jeszcze powiedziane ze hd-dvd wyginie. Ja mam nadzieje ze tak sie nie stanie. A ten odtwarzacz BD/HD-DVD LG to okropnie brzydki i drogi
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gartner twierdzi, że dni HD-DVD są już policzone. Ciekawe, czy im się sprawdzi. Biorąc pod uwagę, że Warner zrezygnował z tłoczenia płyt HD-DVD, to rzeczywiście ten format jest w odwrocie. Zadecyduje dostępność tytułów.

Moim zdaniem szkoda, gdyż ten format zapewniał naturalną zgodność z formatem DVD. Ale nie po to Sony ma swoją wytwórnię, aby ta łatwo oddać pole rywalowi.

Więcej:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4878542.html
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,60070,4876088.html


ArtS :)
 

premik

New member
Mnie walka formatów nie interesuje. Kupiłem LG GGW L20H, zamontowałem do kompa i jest O.K. Odtwarzam co chce i to w 1080p. Ponadto mogę jeszcze nagrać na BD-RE jakieś zrzuty z satelity. Jedyny problem to odtwarzanie materiału HD na monitorze komutera ze względu na HDCP. Oprogramowanie dostarczone wraz z nagrywarką jest również najnowszym w obecnej chwili na rynku. Sprzęt po podłączeniu do internetu upgrejtuje system w nagrywarce, oraz pobiera najnowsze poprawki do PowerDVD. Praca systemu po DVI-HDMI - obraz i SPDIF - dźwięk jest wzorowa. Oprócz oprogramowania dodano jeszcze płytę czystą BD-RE 25GB wartą około 100 zł i parę kabelków. Jak to wszystko dodać razem to jest jedno z najtańszych rozwiązań na combajn do odtwarzania HD DVD i Blue Ray oraz nagrywania Blue Ray.
 

Mabri

New member
Zalety hddvd - tanie i dopracowane odtwarzacze, kompatybilność z dvd - możliwość upskalowania płyt dvd.
Sam się nad tym zastanawiam - chyba w to pójdę!
 

bor@s

New member
hmm

ja bym kupił (i pewnie kupię za rok) BR. Na chłopski rozum:
- przegrana HD-DVD jest prawdopodobna
- przegrana BR jest już raczej niemożliwa

jeśli HD-DVD się utrzyma, a jest to możliwe, to tylko z BR, nie sądzę by rządziło samodzielnie. Ceny filmów mogłyby jeszcze zaważyć, ale warto mieć gwarancję, że nowości w wybranym systemie nie zabraknie.
 

kombinator885

New member
Chociaż zwycięstwo BR jest już praktycznie pewne ja i tak wolałbym aby to jednak HD DVD wygrało ponieważ ten format nie ma blokady regionu co sprawia, że za dużo niższą cenę możemy mieć filmy np z USA...
 
Do góry