HD 65 z Niemiec

txn

New member
Witam,

Mam możliwość tańszego (w porównaniu do naszych cen) kupna HD 65 z niemieckiego Media Markt. Wiecie może jak wygląda kwestia gwarancji, czy jest uznawana również w PL? Ja przeczytałem gdzieś, że w UE jest ważna, ale chętnie zapoznam się z waszym zdaniem.

Pozdrawiam
 

warppl

New member
Mnie optoma odpowiedziała następująco (ptałem o uznawanie gwarancji optomy hd800x z UK):

Produkty zakupione poza granicami kraju musiałby Pan reklamować w miejscu zakupu.

Warunkiem reklamacji produktu na terenie Polski jest polska karta gwarancyjna, dołączana do produktów sprzedawanych w oficjalnym kanale w Polsce.

pozdrawiam


Piotr Wierzbicki
Optoma Europe Ltd.


Ale i tak się opłaca, nawet gdy się doliczy cargo w przypadku usterki. Ja właśnie kupiłem hd800x za 660 GBP, a w Polsce zlodziejstwo chce 7500 zl :D:D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
HD800X chodziła po 900...1000 GBP, tak więc 660 GBP to cena wyprzedaży wycofanego z produkcji modelu... ;)
 

warppl

New member
wiatrak napisał:
HD800X chodziła po 900...1000 GBP, tak więc 660 GBP to cena wyprzedaży wycofanego z produkcji modelu... ;)


Wiem :) Niemniej cena jest i tak jest atrakcyjna, kolejnym model to hd80 czy hd82 a do tego bez 1400 GBP lepiej nie podchodzić :/

A najśmieszniejsze jest to że jeszcze 2 tyg temu ta 800x była na amazonie po 900, a teraz ceny tego modelu skoczyły w uk do poziomu 1100.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
warppl napisał:
Ja właśnie kupiłem hd800x za 660 GBP

no to sie chlopie mozesz naprawde "poklepac po plecach".....;)
a jak ja odpalisz to zrobisz to napewno.....:D
jeszcze tylko odrobina nerwow podczas montazu...a potem juz tylko szeroki "banan" na twarzy....:D
 

txn

New member
A co sądzicie o kupnie HD65 za 669 euro? Ewentualnie gdzie, lub co możnaby kupić w tym przedziale cenowym?
 

Dreamerek

New member
W Dreźnie w MM jest za 666EUR :). Ja takową tam właśnie zakupiłem (cena się nie zmienia od pół roku) Sprzedawca mi powiedział, że w przypadku usterek we Wrocławiu gwarancja jest uznawana na 100% ale tylko w MM. Oczywiście nie mam z nią żadnych problemów wiec jak jest naprawdę to niestety nie potwierdzę.
 

mexik

New member
A kupilem agrosie w Uk 538 funtow za przesylke pobieraja dodatkowe 5:) wiec i tak bardzie tu sie oplaca. Nie wiem jak z przesylka do polski. ps z tego co wiem jestesmy w UE wiec gwaracja na sprzet powinna obowiazywac na terenie tych krajow. Swoja optoma hd65 kupilem wczorja i czekam na przysylke poniewaz na stanie jej nie maja poczekam sobie 2-3 tyg. ps jest mozliwosc zwrotu z byle jakiego powodu (chocby ze nie spelnia oczekiwania) w ciagy 30 dni musi byc tylko ladnie opakowana.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kupiles w argosie i zaakceptowali ci wysylke do Polski ?!

ps.te 14 dni to minimum, oczywiscie niektore firmy wydluzaja ten okres
 

txn

New member
podejrzewam, ze mexik jest w UK na miejscu, bo napisał "nie wiem jak z wysyłką do Polski"

Ja jednak chyba zdecyduję się opcją z Niemiec. W zasadzie dużej różnicy nie ma, no i mają od ręki ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
warppl napisał:
Ja właśnie kupiłem hd800x za 660 GBP,

mam ogromna prosbe- zdradz tajemnice w jakim sklepie maja takie ceny!
przejrzalem chyba wszystkie sklepy w UK i nie moge znalesc :confused:
za te informacje dwoch moich znajomych jest gotowych podeslac ci flaszeczke "czarnego jacha wedrowniczka" .....;)
 

warppl

New member
mat74 napisał:
mam ogromna prosbe- zdradz tajemnice w jakim sklepie maja takie ceny!


To żadna tajemnica :)
OK, więc pora uściślić: sprzęt wypatrzyłem na ebayu UK, ale ta firma ma też własny sklep. Wg opisu pj jest nowy, nieświecony, ale pudło otwarte i podniszczone. Mają 8tyś pozytywów więc zakładam że dokladnie tak jest.

Z tego co widzę, na stronie swojego sklepu jeszcze wczoraj mieli taką samą 800x,ale możliwe jest, że to ta sama którą wystawili na ebayu (czytaj: którą kupiłem):
hvvp://xpoit.co.uk/home.php?cat=283
EDIT: stronka nie działa, hmm, ale wczoraj było ok, pewnie w poniedziałek podniosą

Ogólnie widziałem jeszcze 2 sztuki w innych źródłach, ale to juz refurbished, z tego co widze uciekły im 3 mies gwarancji. No i niestety są 100GBP droższe:
hvvp://avforums.pgpartner.co.uk/search_getprod.php/masterid=84356324/search=hd800x/st=query

I jeszcze odnośnie ceny: cena mojego pj wynosi 660 GBP bez vatu, 759 incl vat, ale kazdy kto ma dzialalność i przyznany EU NIP otrzymuje fv z zerowym vatem.

Tak offtop, widze po innych postach, że kolega jest szczęśliwym posiadaczem właśnie 800x :D Ja mam narazie benq w100, ale już przygotowuję się mentalnie do miażdżącej różnicy (mam nadzieję) Jeszcze kilka dni :)


Zmienilem przedrostki linkow, bo nie pozwala mi wklejać.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no tak- czyli cena 760 £ i tylko jedna sztuka :(
tak - uzytkuje tego proja od kilku miesiecy ,jesli bedziesz mial jakies pytania
pisz na PW
 

warppl

New member
mat74 napisał:
no tak- czyli cena 760 £ i tylko jedna sztuka :(

Upierałbym się jednak przy cenie bez vatu. Nawet jeśli sam nie masz firmy, to napewno znasz mase takich ludzi. A pj jest o tyle wdzięcznym sprzętem że daje się wrzucić w koszty w każdej działalności gdzie masz kontakt z klientem (czego nie można powiedzieć o tv) i choćby _teoretycznie_ możesz mieć potrzebę wykonania prezentacji produktu/usług.
Co do ilości- mają tam poprostu dużą rotację, widziałem jak w 2 dni zniknęły im z oferty jakieś projektory konferencyjne 5000lum po 2500 GBP/szt. Myślę że warto obserwować. :)
 
Do góry