HBO kiepskie filmy

pruszków

New member
Witam. Nie wiem czy to ja tak odbieram, czy rzeczywiście HBO schodzi na psy. Mam wrażenie, że od kiedy wszyscy wprowadzają VOD, ta stacja nadaje coraz większą lipę. Oczywiście czasami jest coś ciekawego ale ostatnio sama szmira.:( A może jestem zbyt wymagający?
 

sklonowany

New member
I mnie się HBO dalej podoba. Zawsze tak było, że jeden miesiąc był słabszy a drugi lepszy. Nie doszukiwałbym się problemu w VOD bo zrobi się spiskowa teoria dziejów... Po prostu taki okres. Nie schodzi na psy bo ostatnio (chyba 2 tygodnie temu) widziałem np. Pachnidło a to nie lada film.
 

Lech

New member
Bez reklam
kukuku2 napisał:
To czy HBO na CP lub C+ jest lepsze i tam warto płacić

Wszędzie jest to samo HBO! Natomiast czy 25PLN to dużo czy mało to sprawa indywidualna. Za 4 kanały filmowe przez 24h na dobę to chyba niezbyt wiele - wystarczy obejrzeć 1 lub więcej filmów w miesiącu - to daje równowartość biletu do kina lub wypożyczenia filmu. Niejednokrotnie w VOD za większą kaszanę płacisz kupę podobnej kasy. Więc bez przesady z tymi hitami.
 

sklonowany

New member
Lech napisał:
Wszędzie jest to samo HBO! Natomiast czy 25PLN to dużo czy mało to sprawa indywidualna. Za 4 kanały filmowe przez 24h na dobę to chyba niezbyt wiele - wystarczy obejrzeć 1 lub więcej filmów w miesiącu - to daje równowartość biletu do kina lub wypożyczenia filmu. Niejednokrotnie w VOD za większą kaszanę płacisz kupę podobnej kasy. Więc bez przesady z tymi hitami.

I dokładnie. To mądre podejście. VOD nie jest od nie wiadomo jak dawna by od razu był idealny dla każdego. Z tego co czytałem będzie lepiej, pojawi się cała seria American Pie itd. A to już zabawniej. Poza tym wydaje mi, się że VOD i HBO należy traktować jako całkowicie odrębne sprawy.
 

blackholesun

New member
Pomimo iż obecnie mam w C+ prestiżowy na promocji, to tak naprawdę wolę sobie obejrzeć film z wypożyczalni niż w takiej totalnie syfiastej jakości jak na HBO. Przecież jak na premium content to jest śmiech na sali, żeby dawać taką jakość.
 

kazek_krk

New member
Mam nadzieję że szybko poprawią jakość nadawania. Wczoraj próbowałem obejrzeć na HBO HD film "Wrobiony" jakość przekazu beznadziejna jak na kanał HD (jak z kasety VHS). Nigdy nie widziałem tak złej jakości filmu na Canal + Film HD. Dziwię się bardzo że tak to wygląda. Coraz więcej ludzi kupuje telewizory HD i chce oglądać fajne filmy w HD. HBO mogło by dużo więcej zarobić gdyby poprawiło jakość swoich kanałów które pod względem przekazu są dużo gorsze od TVN-ów, TVP itd.
 

joker

New member
kazek_krk napisał:
... (jak z kasety VHS). Nigdy nie widziałem tak złej jakości filmu na Canal + Film HD. ...

Witam
Na innym forum wypowiadał się pan o ksywie Monoli... wspomniał że specjalnie pogarszają jakość bo: Cyfra+ nie potrafi inaczej nadawać i dlatego też filmy w HD będą jakościowo podobne do tego co na dvd, bo to ta sama kopia, bo nie opłaca się im robić lepszej, bo za dużo kosztuje, wspomnę że wątek dotyczył filmu John Rambo na blu-ray.
Poprostu jesteśmy za małym rynkiem, aby była lepsza jakość, wniosek jak chcesz HD to kup płytę byle nie w polsce.
 

sklonowany

New member
I tyle było marudzenia. Z tego co widzę na resztę listopada i początek grudnia są przewidziane bardzo ciekawe filmy, jak chociażby pozwolę sobie wymienić "300". I kto powiedział, że coś nie tak z HBO? Jeśli 300 to mało to już się poddaję :).
 

Gollum

New member
i co jeszcze będzie poza tymi 300?
Nie pamiętasz tytułów? :D:D:D

W tym problem. HBO kilka lat temu było rzeczywiście premium. W chwili obecnej każda platforma je ma, a sama platforma nic nie ma. Problem w tym, że nie musi mieć, skoro na terenie Polski nie mają konkurencji w postaci kanałów premium-film. I dlatego mogą sobie pozwolić na żerowanie na popularności i wyrobionej kiedyś marce. Z drugiej strony moze oczekujemy nie wiadomo czego? Moze ludzie majacy dostęp do divxów z neta, do x264 z neta, w kilkanascie minut po premierze (skromnie mówiąc taki ja) widząc premiery w hbo po prostu się uśmiecha, bo 3x to juz widział? Poza tym kazdy widzi masę powtórek i bardzo średnie i mało znane filmy przez okres "nieświateczny". Owszem Piraci z Karaibów 3, owszem Kod Davinci, itp itd, ale szczerze mówiąc film poleci i jeśli nie poleci jutro ponownie, to zapomni się o nim, bo będzie pomiędzy nim a kolejnym znanym filmem seria filmów "średnich".

Z innej strony - porównajmy sobie repertuar zachodnich HBO i polskiego HBO. Nie mamy się czym pochwalić. A do tego coraz gorsza jakość. Na lcd widziałem 2 filmy w Hanksem (1 to Kod Da vinci), który na "cyfrowym dekoderze" polszitu wyglądał gorzej niż kinówka w divxie.

Sam nie wiem co lepsze - Vod czy HBO - wiem tylko że w Vodzie sam wybieram co chcę oglądać ;P a co do repertuaru - chyba wolę ściągać x264 po angielsku, niż słuchać lektora w katastrofalnej jakości
 
Do góry