Hauppauge HD-PVR

djvilles

New member
Witam.

Szukałem bardzo długo coś na temat tego urządzenia, (na polskich stronach)
ale po za informacjami typu "tym można nagrywać z n-box'a materiał HD",
nic więcej nie znalazłem.

Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem Hauppauge HD-PVR.

Dlaczego w "" ? Miałem to wątpliwe szczęście. że urządzenie było uszkodzone.
Żaden z komputerów w domu, ani w pracy, nie potrafił rozpoznać urządzenia.
Odesłałem, i po 7 dniach mam w ręce nowe pudełko.
Jak tylko wrócę do domu, rozpakuję - po testuję,
i postaram się opisać czym to "jeść".

A tutaj kilka informacji ze strony producenta:

Record your high definition TV programs to your PC, using high quality H.264!

HD PVR is the world’s first High-Definition video recorder for making real-time H.264 compressed recordings at resolutions up to 1080i. HD-PVR records component video (YCrCb) from cable TV and satellite set top boxes, with a built-in IR blaster to automatically change TV channels for scheduled recordings. Audio is recorded using AAC or Dolby Digital .
The recording format is AVCHD, which can be used to burn Blu-ray DVD disks. Two hours of HD recordings, recorded at 5 Mbits/sec, can be burnt onto a standard 4.7 GByte DVD-R or DVD-RW disk for playback on a Blu-ray DVD player.
The HD PVRs amazing recording quality allows personal archival of your favorite high definition TV programs from any component video HD set top box. The HD PVR also has standard definition composite and S-Video inputs so you can record your old home video tapes into an AVCHD format for creating Blu-ray DVD recordings.

Features
  • Built-in hardware H.264 high definition encoder, for high performance, high quality TV recordings
  • Component video input from most high definition cable TV and satellite TV receivers. Optical or stereo audio inputs.
  • Record high definition video at up to 1080i resolution, 720p or VGA/D1
  • Record at datarates from 1Mbs to 13.5Mbs, constant and Variable Bit Rate
  • Make Blu-ray format AVCHD recordings, so you can burn your TV recordings onto a standard DVD disk (up to 2 hours of video at 5MBits/sec) and playback on Blu-ray DVD players
  • Includes HD software video player, so you can playback recordings to your PC screen
  • Audio / Video component video loop through to allow HD recording and viewing at the same time
  • High Performance Noise Reduction Function
  • NTSC,PAL and SECAM Support
  • IR receiver for remote control
  • IR Blaster to change the TV channels in your set top box
Record formats

There are three H.264 formats you can choose when recording a video:
  • .TS, which is a generic 'transport stream' compatible with many digital media players
  • .M2TS, which is compatible with the Sony Playstation3
  • .MP4, which is compatible with the XBox360
 

Attachments

  • hd_pvr_small.jpg
    hd_pvr_small.jpg
    5,8 KB · Wyś: 5116

karelmar

Member
Ja również słyszałem o tym urządzeniu. Na stronie amazon uk kosztuje około 165 funtów a na stronie amazon usa około 204 dolarów. Czy można to urzadzenie gdzieś kupić w Polsce ? . Nie mam żadnego doświadczenia przy zakupach za granicą. Jest to urządzenie godne uwagi gdyż umożliwia nagrywanie materiału HD przez wejście component i nie tylko z n-ki ale również tunerów HD w sieciach kablowych.
 

karelmar

Member
Czy mógłby się ktoś podzielić uwagami na temat nagrywarki Hauppauge hdpvr 1212 ? Czy zakupiona w USA będzie poprawnie pracowała w Polsce. Czy posiada uniwersalny zasilacz 110-240V 50-60 Hz? Słyszalem że W Europie jest wersja 1227 ,czy jest to ten sam model z obowiązującymi normami w Europie ? Za wszelkie informacje byłbym bardzo wdzięczny.
 

karelmar

Member
Jestem posiadaczem Hauppauge PVR HD 1228 ver E1. Sprzęt przywieziony z Wielkiej Brytanii. Naprawdę wspaniały sprzęt . Nagrywa z nbox recordera w locie do h264 z constat bitrate 13,5 Mb. Film Poltergeist II (Duch2) 125 min.
zajął 8,9Gb. Obraz rewelacyjny porównywalny do Technotrend s2-3200 przy podobnym bitratem. Nawet bardzo dobre do obróbki video Matrox MXO2 mini
Max czy Intensity Pro nagrywają najpierw do MPEG2 (w przypadku matroxa)
, czy mjpeg lub nieskompresowany(w przypadku Black Magic Intensity Pro) a następnie trzeba transkodować do h264 sprzętowo lub programowo. W końcu będę mógł zrzucić parę filmów z nbox recordera(10-15 filmów bo tyle jednorazowo można nagrać na starym nbox recorderze) na zewnętrzny twardy dysk. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Hauppauge HD PVR.estem posiadaczem Hauppauge PVR HD 1228 ver E1. Sprzęt przywieziony z Wielkiej Brytanii. Naprawdę wspaniały sprzęt . Nagrywa z nbox recordera w locie do h264 z constat bitrate 13,5 Mb. Film Poltergeist II (Duch2) 125 min.
zajął 8,9Gb. Obraz rewelacyjny porównywalny do Technotrend s2-3200 przy podobnym bitratem. Nawet bardzo dobre do obróbki video Matrox MXO2 mini
Max czy Intensity Pro nagrywają najpierw do MPEG2 (w przypadku matroxa)
, czy mjpeg lub nieskompresowany(w przypadku Black Magic Intensity Pro) a następnie trzeba transkodować do h264 sprzętowo lub programowo. W końcu będę mógł zrzucić parę filmów z nbox recordera(10-15 filmów bo tyle jednorazowo można nagrać na starym nbox recorderze) na zewnętrzny twardy dysk. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Hauppauge HD PVR.
 

qualcuno

New member
witam
i mam pytanie gdzie to urzadzonko mozna kupic w Polsce?
czy zgrywa material okladnie w takim standardzie jak zostal nagrany na tunerze n-ki?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Warto mieć

witam
i mam pytanie gdzie to urzadzonko mozna kupic w Polsce?
czy zgrywa material okladnie w takim standardzie jak zostal nagrany na tunerze n-ki?

W Polsce niestety nigdzie nie spotkałem, dlatego zamówiłem ze strony producenta (HD PVR | Hauppauge Computer Works, Inc.) zapłaciłem 199 dolarów plus około 17 dolarów za wysyłkę. Kupowałem w ubiegłym roku latem, więc dokładnie kosztów wysyłki już nie pamiętam. Czekałem na przesyłkę prawie miesiąc, ale się opłaciło. Dodam, że dostałem od razu urządzenie przygotowane pod europejskie zasilanie.

Urządzenie spisuje się znakomicie, nagrywa na laptopie to, co otrzymuje na wejściu, czyli full HD jest full HD, oprogramowanie TotamMediaExtreme jest bardzo funkcjonalne, często aktualizowanne, ostatnio np. dodali możliwość bezpośredniego nagrywania na Sony Playstation3 i XBox36o.

Oczywiście ideałem byłoby wejście HDMI i szukałem czegoś takiego, ale taka zabawka kosztuje 999 dolarów - Gefen EXT-HD-PVR HD Video Recorder, więc Hauppauge musi wystarczyć...
A oto zdjątko takiego "ideału" za prawie tysiąc zielonych.
 
Ostatnia edycja:

polidaktyl

New member
Czy dzięki temu urządzeniu oprócz nagrywania istnieje możliwośc normalnego oglądania TV na laptopie oraz ustawienia nagrywania telewizji nadawanej na żywo a nie z dysku dekodera? albo zaprogramowania jakiegoś filmu, programu by nagrał na komputer jak nie będzie nas w domu?
 

polidaktyl

New member
czy dzięki temu urządzeniu można też oglądać TV czy tylko nagrywać z dysku oraz czy można USTAWIĆ nagrywanie tak jak na dekoderze TV?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Urządzenie nagrywa (wyświetla na ekranie komputera) to, co dostaje na wejściu. Nie ma znaczenia czy jest to program właśnie nadawany czy nagrany. Nagrywanie można zaprogramować.
 

Smoqu

New member
Witam. Mam zamiar właśnie kupić Hauppauge HD PVR i trafilem na to forum. Chcialby sie troche poradzic bo nie wiem jak sie do tego zabrac, bo urzadzenie nie jest dostepne w Polsce a nie zamawialem nigdy nic zza granicy. Gdzie dokładnie mam zamówić bo jeden uzytkownik napisal ze pod hauppauge.amazonwebstore.c o m ale sa tez inne adresy jak hauppauge.co m czy nie ma zadnych problemow z wysłaniem do Polski ? jak długo trzeba czekac ? I jak wygląda płatność tzn przelew czy mozna zaplacic przy odbiorze ? I jeszcze cena. 199$ plus 17$ za przesyłke jak ktoś wcześniej wspomniał, czyli okolo 680 złotych. Czy do tej kwoty trzeba jeszcze cos doliczyc ? Prosze napiszcie co wiecie, wszelkie info i sugestie mile widziane. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy dzięki temu urządzeniu oprócz nagrywania istnieje możliwośc normalnego oglądania TV na laptopie oraz ustawienia nagrywania telewizji nadawanej na żywo a nie z dysku dekodera? albo zaprogramowania jakiegoś filmu, programu by nagrał na komputer jak nie będzie nas w domu?

Tak. Podaje przez USB na komputer to, co dostanie na wejściu komponentowym, czyli "na żywo" spokojnie można oglądać, można też programować, notabene urządzenie może się komunikować np. z tunerem satelitarny przy pomocy IR Blastera, są też dodatkowe programy typu scheduler. Tutaj szczegóły Support for HD PVR. Mozna też poczytać manuala.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jeden uzytkownik napisal ze pod hauppauge.amazonwebstore.c o m ale sa tez inne adresy jak hauppauge.com czy nie ma zadnych problemow z wysłaniem do Polski ? jak długo trzeba czekac ? I jak wygląda płatność tzn przelew czy mozna zaplacic przy odbiorze ? I jeszcze cena. 199$ plus 17$ za przesyłke jak ktoś wcześniej wspomniał, czyli okolo 680 złotych. Czy do tej kwoty trzeba jeszcze cos doliczyc ? Prosze napiszcie co wiecie, wszelkie info i sugestie mile widziane. Pozdrawiam

Kupowałem na stronie Hauppage, można kupić tylko przy pomocy karty, przesyłka przyszła po około miesiącu, koszty to wyłącznie cena sprzętu plus koszty przesyłki. Zresztą wszystkie informacje są w tym temacie. Poczytaj...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam, wiem ze watek jest juz stary, ale mam pytanko do czego służy pilot dołączony do zestawu z nagrywarką?

Do sterowania programem Total Media Extreme. Po podłączeniu IR Blastera i umieszczeniu nadajnika przy odbiorniku IR tunera satelitarnego lub innego set top boxa można częściowo sterować tymi urządzeniami po konfiguracji kodów pilota. Szczegóły w dziale "Configuring the IR Blaster" w manualu. Najnowszy jest tu:http://hauppauge.lightpath.net/manuals/qi-hdpvr-v2.2-eng.pdf
 

mary2222

New member
Fajnie teraz mam pytanko jaki kod wpisać w IR Blaster dla tunera - nbox (biały), w bazie jest tuner ADB, ale tylko dla kablówki, Kirek może pamiętasz jaki był kod dla Nki?
 

rybka34

New member
Sprzęt dostępny w pixmania. Zamówienie w poniedziałek rano, a sprzęt mialem w czwartek. To dobry wynik na transport z Francji.
 
Do góry