Harmony One + PVR C+ = problem

kavoo

New member
Zakupilem dzisiaj Harmony One. Generalnie jestem zadowolony, choc nie da sie ukryc, ze jeszcze w przypadku niektorych wyspecjalizowanych funkcji poszczegolnych urzadzen czuje sie niepewnie ;)

Mam jednak duzy problem ze zmuszeniem Logitecha do poprawnej wspolpracy z dekoderem C+ (Philips PVR HD). Otoz niby wszystko dziala... z jednym malym wyjatkiem - kursory dzialaja "podwojnie" :???:
Kazde nacisniecie kursora (dowolnego, wszystkie cztery tak dzialaja) powoduje dwukrotne wywolanie przypisanej do niego funkcji. Przy przelaczaniu kanalow nie ma to znaczenia, bo dekoder przelacza sie z takim opoznieniem, ze nie zdazy zareagowac na podwojny sygnal z pilota.
Ale juz przegladanie EPG, menu dekodera czy chocby informacji o aktualnych programach doprowadza mnie do szalu. Zwlaszcza w tym ostatnim przypadku, bo uzywam tego nagminnie, a teraz wyglada to tak, ze przy przeskakiwaniu po kanalach przeskakuje co dwa kanaly (gora-dol), a proba wyswietlenia nazwy nastepnego programu (lewo-prawo) konczy sie niepowodzeniem, bo od razu pilot przelacza z powrotem na informacje o biezacym programie.

Podczas konfiguracji urzadzenia podalem model Philips DSR-7201 (taki mam na pudelku). Jedyna roznica, jaka zauwazylem, to koncowka modelu - na pudelku mam DSR-7201/91, a oprogramowanie konfiguracyjne zidentyfikowalo go jako DSR-7201/19.

Wie ktos moze jak sie z tym "podwojnym" dzialaniem kursorow poradzic? :???:

EDIT:
--------------------------------------

OK, niewazne - poradzilem sobie.
 
Ostatnia edycja:

kubszton

New member
Witam,
Ja tego pilocika nabyłem wczoraj i mam identyczny problem, jednak tyczy się on nie dekodera C+ tylko nowego tunera HD Vectry :/ Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić - WSZYSTKIE wciśnięcia klawiszy pilota odbierane są przez tuner jako podwójne... :| Podpowiedz proszę w jaki sposób to obszedłeś.
Z góry dzięki!
 

Alf2

New member
Witam,

Kubszton:
wejdz w menu danego urzadzenia, nastepnie ustawienia/rozwiazywanie problemow/urzadzenie zbyt mocno reaguje napolecenia lub reaguje sporadycznie i ustaw na 1 (jesli nie to 0 lub 2- zalezy od urzadzenia)...

powinno pomoc...

P.S w razie powaznych problemow smialo dzwon na heldesk- sa nawet niezli, choc mi pomogli dopiero technicy z Kanady (mialem problemy z TV)...
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kubszton

New member
Dzięki wielkie za pomoc, ten problem udało mi się już rozwiązać :)
Natomiast pojawił się kolejny - przy włączaniu sprzętu "od zera" poprzez przycisk activities, jest problem.Za każdym razem któreś z urządzeń się nie włącza. Na początku był to telewizor. Przestawiłem go na 1 miejsce w liście uruchanianych urządzeń - pomogło włącza się bez problemu, jednak na 2 miejsce spadł ampli i teraz z nim jest problem. Włącza się jedynie po przyciśnięciu help :| Ustawienie opóźnienia na 1500 nadal nie rozwiązuje problemu.
Odrębnym tematem jest dekoder HD vectry, który jest kolejnym na liście urządzeniem. Nie wiem jak jest z dekoderem N (który wygląda identycznie), ale jeżeli chodzi o Vectrę, to nawet z orginalnego pilota opóźnienia są spore i często z cudem graniczy "wbicie" poprawnego numeru kanału. A po ostatniej aktualizacji listy programów, stały się one 3-cyfrowa :/ Więc Harmony radzi sobie średnio z wprowadzaniem kanałów z listy ulubionych :/

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź :)
 
Do góry