Harman/Kordon 161S problem z dźwiękiem

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wyczuwam nerwy:) ,zaznaczam ze nie jesteśmy kolegami jak to okresliles ,ja mam swoje zdanie , Ty swoje .Najważniejsze że Uważasz te modele za gowno bez ściemy :p .Pzdr

Nie ma nerwów .. Weekend... :D
Forma grzecznościowa "Kolego" wydaje mi się jest ogólnie przyjęta na tym forum i nie ma co się napinać, bo nikogo nie miała urazić. :)
Mówiąc o zawijaniu w papierek ekskrementów nie miałem na myśli sprzętu tylko jakąś taką wyczuwalną delikatność w kwestii krytyki niektórych produktów harmana.
Dwa lata temu kupiłem u naszego forumowego kolegi avr-171. Sprzęt mnie urzekł brzmieniem i możliwościami ustawień. Ale radość trwała krótko z dwóch powodów.
Raz-notoryczne przełączanie się z hdmi na opt w relacji do tv, choć ampli nawet nie powąchał optyka z daleka.
Dwa-problem z połączeniem z internetem.
Uruchomienie radia internetowego czy streaming muzy z NAS to była loteria i udręka.
Zmienić kazałem nawet operatorowi kablowemu router. Nic nie pomogło. Kombinowałem ze swoimi routerami i była lekka poprawa, ale o stanie idealnym nie było mowy. Długo wymieniałem z BN uwagi w tych sprawach.
Wniosek był jeden. Albo wymiana na następny egzemplarz avr-171, albo inne ampli.
Padło na Denona i tak zostało. Nie mam z nim żadnych kłopotów.
Dwa lata minęły, a nowi posiadacze tych modeli mają podobne kłopoty.
Gdyby nie w/w kłopoty to pewnie do dziś stałby u mnie harman i złego słowa bym nie powiedział.

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Najwidoczniej zmylily mnie te kropki :) to wygląda jak bys chciał mi powiedzieć więcej nie koniecznie miło:p ,myślę że można rozmawiać inaczej .Pzdr
 

Bonaventura

New member
Ja mam same niemiłe wspomnienia z amplitunerem harmana 171 i niewiele dobrego mogę o nim powiedzieć. Dlatego niekiedy dziwię się tym co go opisują w samych superlatywach (ale może to dlatego, że nigdy takiego nie użytkowali i opierają się na recenzjach). Aczkolwiek gdyby poprawili jego ogólną jakość wykonania i soft który nim zarządza to kupiłbym go zapewne ponownie, chociażby ze względu na design, wymiary i zasilacz impulsowy. Ale na chwilę obecną wygląda mi to na jeszcze niedopracowany produkt "beta".
 

magnes22

Member
Mam ten amplituner od kilku dni i mam pewien problem.. podczas zmiany kanału na dekoderze znika dźwięk. Obraz zostaje ale dźwięku już nie ma. Czasem przełączam kilka kanałów i jest ok a czasem wystarczy że zmienię jeden kanał i już dźwięku nie ma. Sprawdzałem dwa dekodery i to samo. Dekoder do ampli mam polaczone kablem hdmi i z ampli do tv tez hdmi.
Pomaga wyłączenie i włączenie dekodera albo zmiana zródła dzwieku na amplitunerze
O co chodzi?
 

magnes22

Member
Przełącz dekoder do tv i sprawdź czy problem ustąpił.

Jak przelacze dekoder do tv to dźwięk idzie z tv. Albo wytłumacz jak mam to zrobić:p Bo ja się średnio znam(to mój pierwszy zestaw)

A i kolejny problem to nie mogę z pilota wyłączyć amplitunera ani wejść w jego menu. Jak słucham radia z amplitunera to mogę i wejść w menu z pilota i go wyłączyć. A jak oglądam tv z dekodera i źródło na ampli jest na hdmi to nie wejdę w menu ani go nie wylacze.
 

samfisher74

New member
Mam ten amplituner od kilku dni i mam pewien problem.. podczas zmiany kanału na dekoderze znika dźwięk. Obraz zostaje ale dźwięku już nie ma. Czasem przełączam kilka kanałów i jest ok a czasem wystarczy że zmienię jeden kanał i już dźwięku nie ma. Sprawdzałem dwa dekodery i to samo. Dekoder do ampli mam polaczone kablem hdmi i z ampli do tv tez hdmi.
Pomaga wyłączenie i włączenie dekodera albo zmiana zródła dzwieku na amplitunerze
O co chodzi?

Jak przelacze dekoder do tv to dźwięk idzie z tv. Albo wytłumacz jak mam to zrobić:p Bo ja się średnio znam(to mój pierwszy zestaw)

A i kolejny problem to nie mogę z pilota wyłączyć amplitunera ani wejść w jego menu. Jak słucham radia z amplitunera to mogę i wejść w menu z pilota i go wyłączyć. A jak oglądam tv z dekodera i źródło na ampli jest na hdmi to nie wejdę w menu ani go nie wylacze.
1. Jak podlaczysz dekoder do tv to przełacz dźwięk na optyka i podlacz kablem optycznym ampli z tv
2. Jak chcesz wyłączyć ampli pilotem to na chwile wciśnij przcisk avr na pilocie ampli
 

magnes22

Member
1. Jak podlaczysz dekoder do tv to przełacz dźwięk na optyka i podlacz kablem optycznym ampli z tv
2. Jak chcesz wyłączyć ampli pilotem to na chwile wciśnij przcisk avr na pilocie ampli

Zrobiłem tak jak napisałeś i działa :) Wielkie dzięki. Odezwę się jak podłącze wszystkie kolumny u siebie w pokoju to może pomoglibyscie mi to skalibrowac porządnie
 

magnes22

Member
Podłączone? Skalibrowane? Jak się spisuje?

Narazie tylko mam podłączone fronty i grają super,jak podgłosze dobrze to cały pokój drga, podbilem tylko basy na +10 i treble na +6. Dzwięk z youtube na smart jest mega :) na dekoderze jest tez dobrze ale zalezy od kanału :) na jednym gra lepiej na drugim troszke gorzej
Czekam na podstawki pod tylne głośniki i wtedy dam tą automatyczna kalibracje i zobaczymy wtedy.

TV mam podłączone optykiem do amplitunera.
 

magnes22

Member
Zrobiłem automatyczną kalibrację i jest spoko, muzyki najlepiej slucha się na Dolby PLII Music, wg mnie lepiej niz na 2CH Stereo. Jaki jest najlepszy tryb do oglądania filmów? Próbowałem na Dolby PLII Movie ale prawie w ogóle nie słychać efektów z surroundow - filmy oglądam z dysku usb w jakości 720p i z NC+.

A i jak zmienie źródło na GAME - podlączony hdmi xbox one to tylko mogę ustawić 2CH Stereo, Virtuall Surround i Multi-CH PCM , brakuje reszty Dolby Music, Movie i Game? Jak moge to zmienic?
 
Do góry