Harman Kardon HS 350 - problem z 5.1

IbizaSound

New member
Witam
Posiadam zestaw Harman Kardon HS 350 i mam kilka problemów. Głównym problemem jest brak dźwięku 5.1 tzn jak uruchomię film na bluray (Playstation 3 połączona kablem optycznym) i uruchomię w trybie 5.1 np DD lub DTS to dźwięk leci mi tylko stereo (opcja ustawiona na dźwięk original) - jak przełącze na stereo 5.1 to oczywiście działa mi 5.1 ale stereo na wszystkich kanałach. Tak samo wygląda sprawa jak uruchamiam film MKV lub divx na odtwarzaczu NMT M31B (też kabel optyczny). W czym może być problem? Jak uruchomię film MKV z DTS to nie ma wogóle dźwięku. W instrukcji ampli pisze ,że jest obsługiwane dowolne źródło na kablu optycznym (DTS i DD 5.1). Kable złe ? A może coś tajnego trzeba ustawić - menu OSD w tych Harmanie jest biedniutkie bardzo - niewiele ustawień. Proszę o pomoc.

Czy poza OSD ustawia się opcje dźwięku gdzieś? Czy jak film ma DTS wyświetlacz ampli powinien pokazać go i to samo z DD 5.1 ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
W samym harmanie nic nie musisz ustawiać jeśli dźwięk będzie faktycznie wysyłany jako DD 5.1 lub DTS to on to tak odtworzy ,pokaże na wyświetlaczu ze taki właśnie format dźwięku jest odtwarzany.Musisz popytać ludzi od PS 3 jak zrobić żeby puścić dźwięk 5.1/7.1 po wyjściu optycznym .
 
Do góry