Harman/Kardon HKTS 11 za duży subwoofer! czyli problem z żoną :)

Boodzisz

New member
Powiedzcie bez smiechow czy glosniki typu hkts 11 czy Beta hcs zagrają podlaczone bezposrednio do dvd (bez ampli). Czy jest to wogole mozliwe??
 

ormats

New member
Hmmm....
Glosniki podlaczasz kabelkami ktore "zawija" sie na koncowkach wyjscia w amplitunerze. Subwoofer podlacza sie bodajze chinchem (rowniez do ampitunera lub bezposrednio do tv jesli tv posiada wyjscie na subwoofer)
Wejscie optyczne posiada aplituner.
 
Ostatnia edycja:

jaco007

New member
też je mam 11qb tylko chyba amplituner samsung-a avr 710 okazał się za słaby

Jaki amplituner do nich kupic???
(musi miec hdmi in i out )
 

Boodzisz

New member
Na temat podłączenia infinity beta hcs bez amplitunera wyczytałem na roznych forach taki opinie:

-- Z tego zdjecia wynika, ze sub posiada odczepy dla glosnikow, czyli jest mozliwe sluchanie bez ampltunera
-- Jest możliwośc podłączenia ale tylko analogowo.

Co wyna to ? to mozna podlaczyc bez amplio czy nie??
 

Boodzisz

New member
Aha , dzieki czyli sprawa jasna, trzeba dozbierać na ampli.

Czy ktos widzial bata hcs powieszone na scianie??
Ja musialbym powiesic na sciane na ktorej stoi kanapa (bezposrednio przy scianie) czy nie sa to juz za duze przypadkem glosniki do powieszenia w malym pokoju? (15m2)?
A i dvd warto odrazu kupowac. Czy narazie xbox wystarczy?

Blachninja napisz na pw jak mozesz ile by kosztowal zestawik HK avr 255 z bata hcs na tą chwile?

Nie cytujemy poprzednika
 

Szopan

New member
Witam.

Ja również zastanawiam się nad hkts11 jednak szukając ich na amazonie,znalazlem wersję hkts 18.

Ktoś wie,jakie są różnice w porównaniu do 11stki?

Cena jest zachęcająca - w granicach 449$.

Pozdro!!!
 

Boodzisz

New member
Ja troche nie na temat, ale caly czas siedze i kombinuje jakie by tu kolumny wybrac. Juz jestem prawie zdecydowany na Beta hcs ale caly czas po glowie chodza mi slowa ktore napotkalem na roznych forach tj. wieksza kolumna - lepszy dzwiek. Wiem ze te bety sa niezle ale ja szukam malych glosnikow tylko z ze wzgledu na warunki w pokoju.
Nie mam mozliwosci postawienia podlogowek na podlodze, ale takie do 1m weszlyby mi w regał( nie zabudowany)
Pewnie ze wolalbym kolumny typu Jamo 606 z subem ale brakuje mi 9cm. (maja 1080mm)
moze polecilibyscie cos z podlogowek wartych uwagi do max 99cm wysokosci, ja wiem ze takie glosniki w muzie zagraja lepiej niz bety. oczywiscie w cenie cos kolo beta hcs.
 

acomitam

New member
Witam.
Sprzęcik dzisiaj dojechał :), już rozpakowany. Jutro będę podłączał. Chłopaki zapomnieli mi rozpisać jak podłączyć kable żeby wszystko grało. Nie wiem czy się jutro dodzwonię więc mam prośbę, potrzebuje pomocy przy podłączeniu (nigdy wcześniej nie podłączałem takiego sprzętu :( ). A więc do rzeczy, mam

1. TV Panasonic 42 PV80
2. HK 255
3. HK 39
4. Tuner polsatu Samsung HD z HDMI
5. Głośniki HK HKTS 11

Mam kable:

a. hdmi / hdmi - 4 szt
b. euro/euro - 1 szt
c. component - 1 szt
d. coaxial - 1 szt
e. compozyt - 1 szt

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
acomitam -
DVD do plazmy po HDMI
Tuner Po HDMi do plazmy
tuner po euro do plazmy
Ampli do plazmy do HDMI
dvd do ampli po HDMI
Coaxial dvd do ampli
compozyt z plazmy do Ampli
Component z DVD do plazmy
 

s1m

New member
Hmm.. Do Infinity Beta HCS wystarczy HK avr 132 ? ( jaka roznica jest w stosunku do avr 147?) Kupuje na dniach te glosniki i pozostal jeszcze wybor ampli. Stosunek 65/35% dla muzyki/filmow. I jeszcze jedno pytanie, ktos uzywa moze gramofonu ? Nic wielkiego bo nie o jakosc dzwieku chodzi, a o sentyment i klimat - zamierzam go podpiac pod ampli ktory kupie wiec jakis podstawowy model wystaczy, moze ktos uzywa jakiegos i poleci? Ewentualnie jaki polecacie ampli z nastawieniem glownie na muzyke do beta hcs? Glosniki musze miec takich wymiarow wiec wolnostojace niestety nie wchodza w gre ;s pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Boodzisz

New member
Ktos odpowie na mojego wczesniejszego posta???

s1m daj zanc na ktorego ampli zdecydowales sie i jak to gra z beta hcs?

Ja jestem zdecydowny na avr 255.
 

acomitam

New member
kiki napisał:

1. DVD do plazmy po HDMI
2. Tuner Po HDMi do plazmy
3. tuner po euro do plazmy
4. Ampli do plazmy do HDMI
5. dvd do ampli po HDMI
6. Coaxial dvd do ampli
7. compozyt z plazmy do Ampli
8. Component z DVD do plazmy"

Jest mały problem 1 i 5. DVD HK 39 ma tylko 1 HDMI więc podpiąłem do ampli
i jest drugi problem 7 kompozyt (czyli kabelek 2xchinch-2xchinch) gdzie podłączyc w tv, na tylnim panelu mam tylko audio out i audio in
no i gdzie to podłączyc w ampli w którym miejscu??

Nie mogę wyświetlic na ekranie tv menu amplitunera, może to jest spowodowaNE że jakoś źle podpiąłem??

Suba filoetową chinczą podłączam z tyłu amplitunera w gniazdo oznaczone ogólnie pre out czy 6/8 chanel input?
i ostatnie pytanko do czego służy w ampli wejście hdmi z oznaczeniem monitor out.

Dużo pytań:)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

7. compozyt z plazmy do Ampli - to połączenie to tylko do wyświetlania menu ekranowego tak??

Udało mi się w końcu uruchomić menu ekranowe:)

nie wiem nadal co z połączeniami 1 i 5. (został mi 1 kabel hdmi)

Jak narazie mam podłączone wszystko ale... nie mam głosu, ani radio, ani DVD, ani TV. Jak robię speaker configuration to nic nie słychać. Może to jakaś duperelka w menu do przełączenia?? Dzisiaj jeszcze raz sprawdzę połączednia głośników do ampli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry