Harman/Kardon HKTS 11 za duży subwoofer! czyli problem z żoną :)

goostaff66

New member
No nic, będe musiał przy okazji pobytu w Katowicach podjechać z ampli do serwisu... :( To "brzęczenie" jest takie pulsujące.

Oczywiście "tyły" nie były wykasowane ;). Dzięki...

Niezależnie czy słucham mp3 czy jazzu z oryginalnej płyty CD, wciąż mam tylko stereo 2.0 (LF, RF i sub). XBOX jest podłączony po HDMI.

Pytałem dziś w sklepie gdzie kupiłem kabel i człowiek mówi że prawdopodobnie "gryzą" się protokoły z ampli i dekodera. Po podłączeniu dekodera do ampli wszystko jest OK.
 

acomitam

New member
Dzięki goostaff66 za opinię, bądź co bądź pozytywną. Widzę, że miałeś pecha z amplitunerem. No cóż zdarza się i najlepszej firmie. U mnie remonty skończone i na początku przyszłego tyg zamawiam sprzęt:) Ogólnie to widzę że z tematu zrobiła się "mała encyklopedia HKTS 11". Może admin zmieni temat na : Wszystko o HKTS 11:).
Jak zamówię i podłączę to też się pochwalę jak to gra w dość dużym pokoju.

Pozdrawiam:eek:k:
 

casanova07

New member
Panowie, HK 11 tylne lepiej umieścić w pilastrach (wykonanych np. z mdf) wygląd zabudowy, czy lepiej jest je umieścić na uchwytach przymocowanych do ścian?
 

jaco007

New member
radzique napisał:
prosze fotki ;)

175342.jpg


niestety to nie moja kawalerka ;)

wiecej fotek tutaj :

http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=17507

Ta strona to wogole jest kopalnia zdjeci i dobrych pomyslow.


zajebista strona!!!!
i znowu będę miał parę pomysłów...!
 

acomitam

New member
Mam jeszcze małe pytanie, które już zadawałem ale nie dostałem odpowiedzi. Głośniki mają dołączone uchwyty do przymocowania do ścian. Po przymocowaniu nie można ich ustawiać góra-dół. I tu pytanie, głośniki będą nade mną (chodzi o tylne) na wysokości około 2 m. Będę siedział zaraz pod ścianą i pod głośnikami, czy zostawiać te uchwyty czy lepiej kupić takie dzięki którym można skierować głośniki delikatnie w dół i w bok? czy będzie jakaś różnica w odsłuchu?


I jeszcze jedno małe pytanko, czy w tym zestawie można słuchać radia bez włączania telewizora??

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ormats

New member
Mam podobna sytuacje i wysokosc 2 m to chyba troche za wysoko. Myslalm o tym zeby je dac tak z 20 -30 cm powyzej glowy jak bede siedzial na kanapie.
 

goostaff66

New member
No i stało się... AVR wylądował w serwisie. Pan powiedział, że to jest wada fabryczna (dostali już info od HK). Problem tkwi w wentylatorze, który nie pracuje równo. Obiecali zrobić na jutro. Podobno mieli już kilka sztuk w serwisie z tym samym problemem.

Jesli chodzi o wieszanie to nie pomogę bo mam na stojakach (POLECAM).

Przy okazji: jak załączyć zdjęcie do postu?
 

jaroslawp

New member
@ acomitam & ormats
A wzięliście pod uwagę możliwość poziomego zamocowania głośników? Wtedy zamiast regulacji "prawo-lewo" będzie regulacja "góra-dół"
Można też zastosować podkładki klinowe pod uchwyty montażowe i pionowa oś regulacji nieco się odchyli.
 

acomitam

New member
"Można też zastosować podkładki klinowe pod uchwyty montażowe i pionowa oś regulacji nieco się odchyli." - a to całkiem niezły pomysł.

A co z tym radyjkiem?? Można słuchać nie włączając TV??
 

jaroslawp

New member
Oczywiście, że można słuchać radia bez uruchamiania tv.
Tak, przy okazji sam chyba zrobię sobie takie podkładki klinowe. Najpierw chciałem montować głośniki w poziomie, ale w pionie jest ładniej.
 

ormats

New member
acomitam --> Hkts`y mam od dzisiaj takze za duzo nie powiem. Narazie graja w stereo bo czekam na sofo-naroznik (ma byc jutro), zeby ustalic gdzie dokladnie zawiesic surandy :) . Glosniki graja z H/K avr 155 (kupiony okazyjnie w Szczecinie ). Jutro ma jeszcze byc tv ( dzieki kiki ). W sobote koles z PS3 przychodzi ,takze dopiero wtedy bedzie testowanie.
Zauwazylem 1 minus - podlaczenie kabelka przez uchwyt mocujacy glosniki do sciany , masakra
 
Ostatnia edycja:

boncio1

New member
Ciekawe czy ten kot ze zdjęcia zmienia kanały ;)
Tak swoją drogą, to wiele żon przestanie narzekać na wielkość suba (głośników) jak dostanie jakiegoś zwierzaka, pewnie taką drogą poszedł ten gostek :) Metoda odwracania uwagi :D
 

klolik

New member
Ja mam 2 kociaki (on i ona) i TV nienaruszony, nawet nie próbowały macać. Ale oglądanie z bliska ( 30 cm od ekranu) jak najbardziej.
Czasem nawet oglądają z nami tv, zwłaszcza jakąś kreskówkę. A jak oglądałem serię BBC i były ptaszki...hoho...to było dopiero zainteresowanie ;)
Leżą takie oba na sofie i gapią jak w obrazek :D
A jak ptaszki dały głos to dopiero było rozglądanie i nastawianie ucha - skąd to?
Niestety maskownica jednego z głośników nosi ślad po "próbie" wyciągania się. Już się wytłumaczyło, że tak nie wolno. Ale ślad mały został.

Tak więc o suba bym się nie bał, bardziej o maskownice.
 

ormats

New member
Co ja bede duzo pisal . h/k avr 155 + hkts 11 = REWELACJA.
Dostalem wiecej niz oczekaiwalem. Mialem gosci w sobote i chcieli posluchac jak sie sprawuja te "pizdzikowate glosniczki". Po obejrzeniu Omaha Beach w Szerogowcu R. musieli przepraszac glosniki Harmana, zagraly wspaniale jak na takie gabaryty. Pokoj mam niewielki okolo 18 m2. Kolega co ma zdecydowanie lepszy sprzet byl pod wrazeniem.
Jezeli ktos chce kupic w miare tani zestaw do ogladania filmow i pod konsole to polecam z czystym sumieniem.
 
Do góry