Harman Kardon HK990

Jimmy

New member
Mam następujący problem. Używam HK990 i z podłączonych do niego kolumn (KEF XQ40), a konkretnie z głośników wysokotonowych wydobywa się jednostajny szum po zbliżeniu do nich ucha. Z głośników średnio-niskotonowych nie wydobywa się żaden szum. Po podłączeniu kolumn do innego sprzętu (Denon AVR 2809) nie ma absolutnie żadnych szumów. Wzmacniacz był w autoryzowanym serwisie, gdzie oczywiście nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Mam w związku z tym pytanie, czy taka sytuacja jest normalna w przypadku Harmana? Czy HK990 może być podatny na zakłócenia sieci zasilającej, a Denon - nie? Podłączałem wzmacniacz do innego, oddzielnego gniazdka i nadal były szumy. Sytuacja jest dla mnie dziwna i denerwująca:evil:. Tym bardziej, że oprócz tego słychać głośnie pyknięcia z suba przy przełączaniu wejść i wyłączaniu wzmacniacza. Wydaje mi się, że to trochę za drogi sprzęt, aby były z nim takie problemy. Może ktoś z forumowiczów albo użytkowników tego wzmacniacza mogłby mi powiedzieć, jakie mogą być przyczyny tych szumów. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Normalne sprzęty , które nie wyłączają końcówek mocy przy braku muzyki przy zbliżeniu ucha do wysokotonowca szumią. Mam na tapecie TX-NR5007 i z bliska, ucho przy głośniku wys., słychać szum.
 
Do góry