Harman Kardon HK 980

Pakolo

Active member
Bez reklam
Cześć,

potrzebuje porady/pomocy odnośnie dołączenia wzmaka HK 980 do Amplitunera Harman Kardon AVR 170.

Jest to zestaw mojego taty, który gra z JBLami ES80 w przyszłości zostaną zmienione na JBL Studio 580/90.

Czy istnieje jakaś możliwość podłączenia HK980 z tym amplitunerem? Nie posiada on wyjścia PREOUT i tutaj zaczynają się schody. Zależy mojemu tacie na tym by wzmak grał w stereo i kinie, żeby dało się normalnie sterować głośnością.

Dochodzi tutaj jeszcze zasadnicze pytanie czy w ogóle jest sens go dokładać(oczywiście odsłuch wchodzi w grę) czy różnica pomiędzy amplitunerem, a tym wzmacniaczem będzie od razu zauważalna.

Nie wchodzi w grę zmiana elektroniki ani kolumn(zamiłowanie taty do HK i tych JBLi... póki co udało mi się go namówić na rozważenie kupna tych Studio 580 bądź 590).

btw
Pytanie na koniec czy sub będzie grał w stereo bo to też jeden z jego najważniejszych wymogów:D

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
z hk to do mnie hehe :)
zacznijmy od podłączenie gdyż też to przerabiałem, u mnie nie wchodziły w gre żadne przejściówki itp poprostu nie i juz. tak wiec gdy ampli nie ma pre out to masz kłopot i musisz kombinowac z tymi zabawkami typu dzielniki czy cos. ja w tej sytuacji gdy mialem avr360 sprzedalem go i kupilem 460 ale widze ze u ciebie nie ma opcji.

kolejna sprawa odsluch i wyczuwalne różnice.

avr 170 to nie za wysoka półka wiec hk980 zagra z pewnoscia o niebo lepiej. tylko nadal pytanie czy chcesz sie bawic w przełączanie przekaznika czy czegos tam.

operowanie glośnością dramat w przypadku dwoch klockow hk, co innego gdyby hk980 mial opcje pracy jako typowa koncówka wtedy włączasz go i daje tylko prad na kolumny, koniec.

w obecnym przypadku gdy ustawiłem sobie juz wszystko tzn kalibracja z recznymi poprawkami i gałka mocy wzmaka powinna być na połowie żeby wszystko grało równo, i tak się dzieje dopóki nie zaczniesz używać pilota, robisz głośniej ampli i zaraz robi sie głośniej wzmak, cała kalibracja o kant pupy gdyż fronty sterowane wzmakiem grają już głośniej niż sobie wczesniej ustawiłeś.
ja musialem zakrywwac ''oczko'' na wzmaku zeby nie lapal sygnału z pilota amplitunera.

drugi raz nie kupilbym juz 980, znam kilka osob, którym sie popsuł jak i mi. bardziej udany jest 970
a grają prawie tak samo.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dziękuję za pomoc. Teraz przynajmniej już wiem, że muszę przekonać ojca do zmiany elektroniki. Niestety jego przywiązanie do HK nie ułatwi mi tego zadania:D
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kup HK tylko z wyższej półki, amplituner dostaniesz lecz ze wzmacniaczem problem znaczy jeśli chodzi o nowsze klocki. HK 990 jest godny uwagi.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie buczą i się nawet nie grzeją (jak Onkyo chociażby)!!! Kilka godzin na +70-+80 i ampli ledwo ciepły, REWELACJA do trudnej zabudowy! Można wstawiać nawet w niewielkie wnęki. Onkyo w takich miejscach już się przegrzewało i wyłączało.
 
Do góry