Harman Kardon BD-P10

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W historii Harman Kardon BDP 10 jest nie tylko wyjątkowym
odtwarzaczem płyt Blu-ray™. I nie tylko może on skalować
Twoje dotychczasowe płyty DVD do standardu 1080p. BDP 10
jest także biletem do świata interaktywnej rozrywki z BD-Live™,
nowej, ekscytującej funkcji mediów nowej generacji Blu-ray.
Ściągaj gry, dzwonki, i inne rzeczy z internetu wprost z menu
BDP 10 poprzez menu płyty. Stwórz swoją własną mieszankę
plików MP3, WMA, JPEG z gniazda USB na przednim panelu.
BDP 10 jest najbardziej zaawansowanym odtwarzaczem, jaki
Harman Kardon kiedykolwiek stworzył, i jest prostym wyborem
dla High Definition z jakiegokolwiek źródła.

bdp10frontview01.jpg


Główne zalety
-------------------------
• Odtwarzacz Blu-ray Disc™ Profile 2.0
• HDMI™ (v1.3a z x.v.Color)
• Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio™
• rozdzielczość 1080/24p
• interaktywność BonusView™
• funkcja BD-Live™
• zgodny z DVD-Video
• odtwarzanie MP3 i WMA
• host USB
• odtwarzanie DivX

bdp10rearview.jpg


Kluczowe dane
-------------------------
• pasmo przenoszenia - DVD (linear PCM) 2Hz - 22kHz, 0,5
dB (48kHz), 2Hz - 44kHz, 0,5 dB (95kHz), 2Hz - 88kHz, 0,5
dB (192kHz), współczynnik S/N (A-ważony): >100dB; THD:
0,0025%; Zakres dynamiki (DVD): 105dB (20-bitów), (CD): 96dB.
• Wymiary i waga: 66 x 440 x 352 mm, 3,7 kg;

bdp10remotecontroltopvi.jpg


Wyposażenie
-------------------------
Połączenia
• wyjście HDMI (1.3a x.v.Color) z Dolby TruHD, DTS-HD Master Audio i PCM aż do 7.1 kanałów
• wyjście szerokopasmowe komponent
• gniazdo USB na panelu frontowym dla nośników przenośnych (w trybie client i formacie FAT32)
• gniazdo sieciowe RJ-45 do podłączenia sieci szerokopsmowej (internetu)
• dwa wyjścia cyfrowe (jedno optyczne i jedno koncentryczne na tylnym panelu)
• dwukanałowe wyjście analogowe audio
• wyjście wideo kompozytowe
• gniazdo zdalnego sterowania pomaga w obsłudze urządzenia zamkniętego w szafce
Łatwość obsługi
• unikalne, kolorowe i wielojęzyczne menu Harman Kardon, ułatwiające obsługę
• odtwarzanie Blu-ray 1080/24p przez HDMI bez skalowania i dodatkowej obróbki
• BonusView (PIP) do odtwarzania materiałów dodatkowych równocześnie z materiałem głównym
• obsługa BD-Live do ściągania z internetu aktualnych informacji oraz dostępu do interaktywnej treści (BD-Video Profile
2.0) gdy aktywne jest połączenie z internetem
• odtwarzanie konwencjonalnych płyt DVD wraz ze skalowaniem do 1080p poprzez HDMI (1.3a x.v.Color) dla prostego
połączenia jednym przewodem
• odtwarzanie plików audio i video z kompatybilnych źródeł USB
• odtwarzanie MP3 i WMA (v8 i v9); obsłufa ID3v1 i wyszukiwanie po miniaturach
• odtwarzanie DivX
• odtwarzanie plików MP3 lub WMA i jednocześnie JPEG (jeśli znajdują się na tym samym nośniku)
• podświetlany pilot z pełnym wyposażeniem
• płynne odtwarzanie w zwolnionym tempie i z przyśpieszeniem
• odtwarzanie programowe
• odtwarzanie z powtórzeniem oraz w kolejności przypadkowej
• odtwarzanie poklatkowe
• system kontroli rodzicielskiej z programowalnym przez użytkownika hasłem
• wyświetlacz matrycowy z możliwością wyciemnienia
• oznaczone kolorami połączenia
 
Ostatnia edycja:

bojki

Member
Hk Bdp10

Witam,
Czy ktos, ma moze juz to cacko? Jak sie spisuje?
Czy macie rownoczesnie PS3?
Jakie byscie porownali co warto kupic?

Pozdrawiam
Piotr
 

BoDeX

New member
bojki napisał:
Witam,

Jakie byscie porownali co warto kupic?

Jedyne co warto kupić za tą cenę , to sześć sztuk odtwarzacza Blu-ray
marki Funai ( Auchan - cena 449 pln. ) Efekt końcowy ten sam co w
przypadku Denona, Marantza, Onkyo .... za dużo mniejszą kasę .

oczywiście nie musisz kupować 6 szt. - pozostałe 2350 pln. wydaj na
inne rozrywki - niczego tutaj nie poprawisz. (video+bitstream HD)
 

z3

New member
Bez reklam
Wszystkio fajnie, ale kolega ma tego funaia i narzeka on na słaby soft, poza tym już 2 razy był z nim w serwisie w przeciągu 2 miesięcy, dlatego wykonanie i opieka serwisowa nie powinna zostawać bez znaczenia. Jeśli ktoś szuka najtańszego rozwiązania to owszem może brać pod uwagę ten model w innym wypadku lepiej sie zastanowić.
 

Prokop

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Jedyne co warto kupić za tą cenę , to sześć sztuk odtwarzacza Blu-ray
marki Funai ( Auchan - cena 449 pln. ) Efekt końcowy ten sam co w
przypadku Denona, Marantza, Onkyo .... za dużo mniejszą kasę .

oczywiście nie musisz kupować 6 szt. - pozostałe 2350 pln. wydaj na
inne rozrywki - niczego tutaj nie poprawisz. (video+bitstream HD)
Napewno efekt końcowy taki sam, taki sam jak w przypadku kupna Fiata Uno zamiast BMW seri 3, oczywiście tylko wtedy gdy się nie ma pojęcia o jeździe samochodem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Prokop napisał:
Napewno efekt końcowy taki sam, taki sam jak w przypadku kupna Fiata Uno zamiast BMW seri 3, oczywiście tylko wtedy gdy się nie ma pojęcia o jeździe samochodem.
Nie pisz bzdur, jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie będę się wypowiadał o jakości odtwarzaczy Funai, Marantz, Onkyo, Denon, ale są to te same odtwarzacze, jedyną różnicą jest przednia ścianka, wnętrze i tył identyczne (nawet pilot Funai i Onkyo lub Denona). Co oczywiście nie ma nic wspólnego z Harmanem.
Porównanie Fiat i BMW jest głupie, w przypadku klonów (Funai, Marantz, Denon...) mamy sytuację podobną do aut ale takich jak Chevrolet Lacetti, Daewoo Nubirra, Suzuki Reno (ten sam samochód sprzedawany pod różnymi markami), tyle że GM jest uczciwy i sprzedaje te auta w podobnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

pyrzan

New member
Witajcie, obecna cena BD-P 10 w UK oscyluje w granicach 1500 pln.
Czy warto go brac w tej cenie?
Nawiazaujac do pytania BOJKI-ego:
mam PS 3 60G ktora wspolpracuje obecnie z moim tymczasowym Ampli HK-255.
Ta wersja PS3 obsluguje gry z PS2 ale nie ma HDMI 1.3.
W zwiazku z tym myslalem wlasnie o zakupie bd z HK coby miec hdmi 1.3 i zeby ladnie wszystko sie komponowalo.
Innym wyjsciem jest zakup PS3 Slim 250G bundle pack przed swietami z GT5 np. w cenie nizszej jak BD-P10 ale odpadaja gry z PS2...
Co byscie wybrali?
 

z3

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Nie pisz bzdur, jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie będę się wypowiadał o jakości odtwarzaczy Funai, Marantz, Onkyo, Denon, ale są to te same odtwarzacze, jedyną różnicą jest przednia ścianka, wnętrze i tył identyczne (nawet pilot Funai i Onkyo lub Denona). Co oczywiście nie ma nic wspólnego z Harmanem.
Porównanie Fiat i BMW jest głupie, w przypadku klonów (Funai, Marantz, Denon...) mamy sytuację podobną do aut ale takich jak Chevrolet Lacetti, Daewoo Nubirra, Suzuki Reno (ten sam samochód sprzedawany pod różnymi markami), tyle że GM jest uczciwy i sprzedaje te auta w podobnej cenie.
A Ty januszu miałes te odtwarzacze i je porownywałes? Sprawdzales oprogramowanie, jakosc skalera etc? Znasz taki holding jak SLCD? I Sony i Samsung wykorzystuje identyczne matryce a jednak Sony lepiej swieci moze to tez wytzumaczysz?
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeden twierdzi, że Sony inny że Samsung, sprzedaż wskazuje że więcej obstawia Samsung, niemniej uwaga słuśzna gdyż oba LCD różnią się ogromnie!
Tyle, że w przypadku LCD poza matrycą reszta jest inna. W przypadku BR omawianych w temacie o klonach wszystko jest takie same. Są małe różnice w oprogramowaniu, ale nie we wszystkich modelach i nie zależy to od ceny. Było w przeszłości wiele bardzo zbliżonych modeli w różnej cenie (różnica cen często wielokrotna np. DVD Pioneera i DVD Goldmuda), jedak zawsze były pewne różnice np. inny tor audio, lepsze ganiazda, inne przetworniki itp. Gdy pierwszy raz czytałem o klonach też pomyślałem, że róznice się znajdą.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Test BDP1 (wersja na amerykański rynek BDP10) ale z tego co wiem nie różniąca się budową od wersji europejskiej.
www.avrev.com/home-theater-video-players/blu-ray-players/harman-kardon-bdp-1-blu-ray-player.html
Proszę o opinie na temat BDP10 chodi mi o jakość dźwięku (HD, CD itp.) oraz jakość obrazu. Czy wart jest swojej ceny jeśli chodzi o jaosć odtwarzania audio i video. Dodatki ala divix, mp3, jpg mnie nie interesują nie po to kupuje bluray żeby muzy w mp3 słuchać (itp) od tego mam kompa.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ja od niedawna posiadam BDP 10 i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie odpalałem na nim jeszcze filmów na blu-ray ale jeśli chodzi o obraz i dźwięk z DVD to jak dla mnie rewelacja w porównaniu do mojego poprzedniego DVD noi dźwięk z CD też super! Mam taki sam ampli jak Ty tzn HK avr 255 i głośniki Jamo s 608Hcs3 + sub 250, tylko ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i to co dla mnie jest wypas dla Ciebie PROKOP może być niezadowalające aczkolwiek gorąco polecam BDP 10 ;)
 

Hienka

New member
Czy ktoś z posiadaczy może wie w jakim formacie należy mieć napisy do filmów AVI, tak żeby po pierwsze były one odczytywane, a po drugie żeby miały polskie litery?

OK, odpowiedź na pierwsze pytanie mam: w formacie MicroDVD, i w pliku *.smi, *.srt, *.sub, *.ssa.

Co do polskich liter: anybody?

Kolejna rzecz: czy jest jakaś możliwość podpięcia dysku USB sformatowanego w NTFS? To idiotyczne że nie można wg instrukcji...
 
Ostatnia edycja:

marcinpoznaniak

New member
Mam pytanie do użytkowników posiadających bdp-10. Czy przy odsłuchu płyt CDAudio poprzez połączenie cyfrowe (spdif) wzmacniacz podaje przychodzący sygnał 44,1khz czy 48khz? Zamierzam korzystac z bpd-10 jako zrodła cyfrowego audioCD a blu-ray który będzie mi resamplował 44,1khz na 48khz to dla mnie porażka... Bardzo proszę Was o sprawdzenie. Proszę o odpowiedzi tylko osoby które wiedzą/sprawdziły a nie te które przypuszczają. DZIĘUJĘ
 

Arth1972

New member
Witam .Ja mam również małe pytanie do posiadaczy BD-P10. Czy u Was player też tak długo wczytuje płyty blue?Ja tak właśnie mam i zastanawiam się czy to wina danego egz. czy tak już jest.Chcę zaznaczyć ,że płyty DVD czyta szybko.Dla Scisłości dodam, że jest on podpięty do AVR 355 a póżniej do plazmy wszystko za pomocą HDMI.Za wszelkie odpowiedzi i sugestie thx i pozdrawiam
 

Arth1972

New member
Długość wczytywania zauważyłem zależy jeszcze od płyty blue ray średnio można przyjąc 2 min.Np. na Avatarze płyta sie ładuje póżniej na7 sec.sie zatrzymuje i tak jest przez jakiś czas a następnie dopiero następuje dalsza część.Natomiast na TV pokazuje sie często znaczek HDMI jakby do się załaczało co jakiś czas żródło
 

Arth1972

New member
Witam ponownie.Ok zmierzylem czas wczytywania Avatar 2min. 10 sec. :) , Apocalypto 1 min. 15 sec. , Koncert Justina 50 sec. Chciałem jeszcze tylko zauwazyc , ze poczatek wczytywania glosno chodzi naped a przy dvd ciszej .To normalne ?Moze ktos sie wypowie kto posiada taki sam player czy ma tak samo.Pozdrawiam
 

marok

New member
Witam, czy ktoś się orientuje jak dokonać aktualizacji sterowników? Sprzęt mam podpięty pod internet .... W opcjach nie mogę odnaleźć magicznej instrukcji "aktualizuj".

edit:
próbuje odpalić film SALT. Pasek wczytywania dochodzi do ok 80 % a potem odtwarzacz się zawiesza. Na zagranicznych forach wyczytałem, że trzeba zaktualizować oprogramowanie
 
Ostatnia edycja:
Do góry