Harman Kardon AVR 70 problem z HDMI

Marcin17

New member
Witam !

Posiadam Amplituner H/K AVR 70, telewizor Sony 46HX850 i tuner Cyfry Pace HD PVR. Mam problem z podłączeniem tego wszystkiego. Jeden kabel idzie z tuner Cyfry do Amplitunera , a drugi kabel idzie od HDMI out do telewizora. Mam obraz, ale niestety nie mam dźwięku. Kabel podłączam do telewizora pod wejście HDMI 1, które posiada ACR, więc dźwięk powinien śmigać aż miło a tu niestety głucha cisza. W amplitunerze w ustawieniach HDMI mam ustawione HDMI amplituner ale niestety bez zmian. Dodam również, że z laptopem ta sam sprawa. Może to wina kabli ponieważ nie są to HDMI 1.4a
Proszę o pomoc
 
Masz w HK w setup sources (jesli ta seria ma tak jak 265) ustawione na wejsciu HDMIx(gdzie x to numer wejscia) Video i Audio na to samo wejście HDMIx?
Obczaj czy dekoder którym masz nie ma w ustawieniach opcji- aby dźwięk szedł przez HDMI?
Kolejny test to podłącz sam dekoder bezpośrednio do TV i obczaj czy jest wtedy dźwięk i obraz. Jeśli jest to znaczy że ustawienia HK do zmiany. Daj znać co ustaliłeś.
 

Marcin17

New member
Dźwięku nie mam na głośnikach podpiętych pod Amplituner, z urządzeń podpiętych kablami HDMI, Z tunera satelitarnego Cyfry, oraz z laptopa. {z radia lub z usb dźwięk słyszę, więc złe podpięcie głośników odpada}. Podejrzewam, ze może być to wina kabli HDMI bo podobno kabel HMI oznaczony symbolem 1.4 ma dopiero ARC ? Ale nie chcę kupować w ciemno ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czyli teraz szukasz w ustawieniach cyfry pewnie chodzi w trybie dvi czyli sam obraz, a musi w trybie hdmi. Do tego nie ma nic ARC.
 

Marcin17

New member
W tunerze Cyfry nie ma takich ustawień, ale problem pojawia się przy podłączeniu z dwóch źródeł. Nie mam dźwięku przy podłączeniu tunera jak i laptopa po HDMI. Więc problem leży po stronie amplitunera. Jak mam podłączony laptop i tunera bezpośrednio do telewizora to dźwięk mam w głośnikach telewizora. Obecnie telewizor do amplitunera mam podłączony przez kabel Optyczny i dźwięk mam, a po HDMI cisza ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie wiem czemu się upierasz na dźwięk z telewizora po arc jak dźwięk powinien być w ampli z tych urządzeń po hdmi.
 

Marcin17

New member
A kable hdmi wsadziles do konca?

Kable wsadzone do końca (po same jaja)

Nie wiem czemu się upierasz na dźwięk z telewizora po arc jak dźwięk powinien być w ampli z tych urządzeń po hdmi.

Nie ja się nie upieram aby głos puszczać po ARC, tylko że cały czas nie mam tego dźwięku przy podłączeniu po HDMI, a nie może Pan sprawdzić u siebie na tym amplitunerze czy po podłączeniu dowolnego źródła przez kabel HDMI usłyszy Pan dźwięk ?
 
Co do dźwięku z laptopa możesz sprawdzić w ustawieniach czy masz przesyłanie dźwięku po hdmi włączone . Może reset do ustawień fabrycznych ampa ułatwi ustawienia?
 
Do góry