Harman Kardon Avr 5500

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co sadzicie o tym sprzecie, kiedys wiele lat temu podobal mi sie wygladowo, podobno tez zbieral dobre opinie i model tez 4500 z tego co pamietam, czy warto jeszcze taki sprzet przyslosciowo kupic, skoro wszystko teraz HDMI
ja na razie filmy glownie z kompa ogladam na 5.1 glosniczkach w dd 5.1 i DTS, no ale moze kiedys BD HD,
chwilowo to DVD i HD (w formie mkv DD i DTS)
mysle o czyms do TV LCD 40 cali zeby podpiac
 

Ziem

New member
Też przeżywałem takie rozterki,ale doszedłem do wniosku,że nie opłaca się inwestować w klamoty,które już mocno odstają od nowych,bardziej bogato wyposażonych sprzętów. Staram się robić tak,że zamiast wydawać kasę na starsze modele (czegokolwiek) wolę się przemęczyć i dozbierać do czegoś choć trochę lepszego,co sprosta moim oczekiwaniom. Oczywiście,jeśli Tobie wystarczy HK5500 ,to czemu nie,ale na Twoim miejscu dołożyłbym te 300-400 PLN i brał np HK AVR 147 z HDMI.
Miałem kiedyś AVR 130 i mimo,że to najniższy model,to naprawdę grał zacnie :)

Oczywiście jak zwykle to ładne i fajne co się komu podoba :)

Takie moje 3 gr :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mysle ze czesciowo masz racje, czesciowo nie.
Ja jestem tez za nowym sprzetem, ale tak sie zastanawiam i nie widze predko zebym wykorzystal te nowe sciezki dzwiekowe na plytach niebieskich (BD)
z drugiej strony taki sprzet zbytnio nie zmienia ceny jak LCD.
Moge wydac 1000zl na starszy, a rownie dobrze moge wydac 2tys na cos nowszego, tylko ze nie wiem czy predko bede mial plyty blu-ray, w tej chwili nie bo nie dam za film 100zl czy 70zl nie ma opcji takiej, bo taki sprzecik z tym dzwiekiem to nic wiecej sie nie da, tylko koncery a ich duzo nie ma no i filmy, ale jak wiadomo czesto ten dziek nie musi byc rewelacyjny, a posluchac muzyki mozna na czyms starszym.
Mam ten plus ze mi sie nie spieszy i moge spokojnie podjac decyzje, chodz czasem poleci reka i kupic mozna od razu, tak mialem z TV wiedzialem co chce, ale cena mi nie odpowiadala, az pewnego razu byla promocja i cena dobra i od razu zapakowalem sprzeta do samochodu.


Tylko Ziem co tam odstaje od tych nowych sprzetow, sprzet audio dla mnie osobiscie to nie az taki wytwor zmian jak na technologia LCD, w tym przypadku tylko brak HDMI i nowego formatu dzwieku, ktory jeszcze malo jest wykorzytany.
 

Ziem

New member
Heh,rozumiem - masz Swoje racje i priorytety:)

Popatrz tylko na to za 1000 PLN :http://www.allegro.pl/item616546570_harman_kardon_avr_145.html

i na to za 1100 : http://www.allegro.pl/item614878796_harman_kardon_avr_5500_lublin_1099zl_okazja.html

W sumie jeden i drugi sprzęt reprezentuje podobną klasę (145 też nie ma HDMI) ,więc pozostaje tylko kwestia odsłuchu, lub kierowania się wyglądem - osobiście bardziej lubię wzornictwo 145 - poza tym to praktycznie tak samo wyposażone AMPLI i chyba w zupełności spełniające Twoje wymagania:)

Pozdrówki!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no ciekawe, ale ten 5500 ladniejszy jak dla mnie, ta aukcje znam, malo takich jest modeli dosc drogie byly kiedys ponad 4tys.

ogladalem te nowe w sklepie, jakos takie brzydkie sa i ta galka do glosnosci to jakas lipa, musze powiedziec ze teraz jakis taki ten sprzet nie za ladny, onkyo tez taki sobie wyglad, jeszcze yamaha cos tam w sobie ma, wiadmo ze najwazniejsze jak gra, ale wyglad tez musi byc, w koncu milosc jest od ... wiadomo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry