Harman-Kardon AVR 460 a headset bezprzewodowy SteelSeries H Wireless

patrykCBR

New member
Mam pewną wątpliwość odnośnie możliwości podłączenia bezprzewodowego headsetu SteelSeries H Wireless do amplitunera aby można było używać tych słuchawek do odsłuchu ze źródeł połączonych z ampli.

Posiadam amplituner kina domowego Harman-Kardon AVR460.
Transmiter ww. słuchawek łączy się z konsolą optykiem wpinając go w port OPTICAL IN w transmiterze. Czy istnieje możliwość podłączenia tego transmitera do ww. amplitunera, tak by używać słuchawek do oglądania filmów? Amplituner posiada 4 porty OPTICAL IN ale żadnego OPTICAL OUT, transmiter posiada jeden port IN i jeden OUT. Wiem, że można sparować transmiter bezpośrednio z TV ale po pierwsze, wówczas słuchawki grają dość cicho, a po drugie, zależy mi na spięciu ich z amplitunerem, aby oglądać filmy z różnych źródeł (m. in. TV kablowa, DVD). Czy da się ww. ampli połączyć z transmiterem optykiem, czy niestety nie?

Transmiter ma jeszcze wejście i wyjście analogowe ale to rozwiązanie daje pewnie gorszą jakość dźwięku, dobrze myślę? Ewentualnie jak to wszysko połączyć aby to miało sens.

Transmitery innych słuchawek, które brałem pod uwagę, tj. Astro A50 oraz Turtle Beach Elite 800 łączy się ze źródłami dźwięku w podobny sposób. Z tego co zauważyłem, transmiter Astro A50 ma dodatkowo port AUX ale nie mam pojęcia czy to coś zmienia...
 

patrykCBR

New member
Konkretne pytanie. Posiadam kabel analogowy 3,5mm jack - 2xRCA. Jack podpinam do transmitera słuchawek w port analog in. Pytanie brzmi: gdzie podpiąć 2xRCA na tylnym panelu amlitunera H-K AVR 460?
Zerknijcie proszę w necie na zdjęcia tylnego panela tego ampli i podpowiedzcie, gdzie konkretnie podłączyć te przewody?
 

patrykCBR

New member
Podpiąć do portów z grupy ANALOG AUDIO, ale chyba do wyjścia, a nie wejścia, czyli do portów OUT nr 2 lub 4 patrząc od lewej strony tylnego panelu z grupy portów opisanych jako ANALOG AUDIO.

Wczoraj byłem w salonie Denona i przy okazji zakupu kabla analogowego 3,5mm jack/2xRCA, sprzedawca sprawdził w necie tylny panel AVR 460 i powiedział, że końcówki RCA należy podłączyć do portów L i R z grupy portów PRE-OUT (lewy dolny róg tylnego panela amplitunera). Wydało mi się to dziwne, gdyż sądziłem, że są to porty do przedwzmacniacza, ale jako, że się nie znam, poprosiłem Was o poradę. Chcę po prostu właściwie podłączyć ten transmiter, aby używać słuchawek podczas oglądania filmów.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Nie nie uwalisz, podłączaj śmiało. Może być analog audio out, może być też pre out dodatkowo wtedy będzie działać regulacja głośności, minus taki, że grają wtedy i głośniki :)
 
Do góry